CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: naQi-tiRa

ditindih...?

rasenye normal la kene tindih2 nie..sbb member non muslim aku time U dlu pun (termasuk aku penah kne tindih..)
aku pnah baca satu artikel pasal tindih menindih nie ..dokter yg wat artikel tue bg tau sbb urat saraf manusia. mcm kaki kebas gak..

cth: biasenye kaki kebas sbb aliran darah/urat x mngalir ngan lancar ke kaki..mcm kene "tindih" nie, aliran darah/urat dari hati xmngalir ngan lancar..so, satu badan jadi kebas atau biase kite rase "kena tindih".

dokter tue ckp,punca2 jadik cam tue sbb badan terlalu penat & otak byk berfikir...
slalu jadi kt remaja2 yg msih blajar.(sbb byk study)..

aku rase sbb tue la time2 skolah n stdy dlu slalu sgt kne tindih2 nie..sbb byk input kot

Wallahuallam..

Originally posted by askRULE at 22-8-2007 02:41 AM
rasenye normal la kene tindih2 nie..sbb member non muslim aku time U dlu pun (termasuk aku penah kne tindih..)
aku pnah baca satu artikel pasal tindih menindih nie ..dokter yg wat artikel t ...

tuh laaa.........doktor tuh buat macam tuh sebab dia selalu kene tindih oleh bini dier.....

mengikut pengalaman aku semasa kita kena "tindih" tu kita memang tak boleh nak bercakap atau nak panggil orang lain....apa sebabnya....?

aku pun nk berkongsi pengalaman aku...aku selalu gak kena tindih..aku rasa start kena from hostel...lepas tu skrg kadang2 jer....aku kalau kena mata nak lelap jer tiba2 rasa badan berat jer....telinga berdesing....pahtu dengar suara mcm org tengah bercakap2..padahal kat umah dah takde saper....hubby pun dah tido....masa tu baca ayat al-quran..panggil org sebelah pun rasa berat jer mulut nak panggil orang.....kalau dah sekali tersentap baru lega dapat kembali normal semula.......kadang malas nak pikir..nak gak pergi berubat tapi tak pergi2 lagi....sekarang try minum air musoffa

Reply #43 ska_n_dal's post

mudah je sbbnya.tp rahsia antara kita je.jgn sampai diketahui dek org.malu ko nanti. ianya ialah krn masa tu ko tidor..camna lak ko nak brcakap dn panggil org plak...amende le lu...

Reply #44 melati_26's post

sempat buat promo lak tu...

Follow Us
Originally posted by melati_26 at 27-8-2007 03:54 PM
aku pun nk berkongsi pengalaman aku...aku selalu gak kena tindih..aku rasa start kena from hostel...lepas tu skrg kadang2 jer....aku kalau kena mata nak lelap jer tiba2 rasa badan berat jer....te ...

aku pikir air pak pung pak mustafe...

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 28-8-2007 11:03 AM

aku pikir air pak pung pak mustafe...

ko neyh kan grind...slalu camni tau...nakal.....

eheksss...teringat aku kan lagu dari kumpulan 2 by 2 bertajuk "pak pung pak mustafe"....

benda ni boleh dikatakan sebilangan org kene tindih.tapi malas nak amik port.benda ni makhluk halus yang ada di sekitar kediaman kita.bila kena mata boleh bergerak tapi badan lumpuh.suara pun x berapa boleh kuar,sebab dia tekan kerongkong kita.badan dia besar maa...mesti susah nak bangun.sebelum kena telinga mesti berdengung/berdesing.tapi x semua cam tu ada yang terus kena tindih tanpa bagi notis.biasanya masa tengah roh nak kuar(nak tido),separa lelap ni la dia tindih/ganggu,masa ni badan kita dlm keadaan yang paling lemah skali.ada yang cakap gangguan saraf,tapi kena ingat penyakit angin ahmar tu datangnya dari jin.apa-apa yang nak menggangu tubuh kita ni mesti masuk ke saraf.sebab saraf yang mengawal pergerakan badan kita.sebab tu bila nak merasuk dia masuk kat pusat,kuar kat hujung rambut.sebab dah namanya pusat dari situ la senang untuk ke saraf.tempat sembunyi kat ibu jari kaki.tidur kat masjid/surau pun kena tindih.tu belum yang kena alih.biasanya mungkin badan kita x berapa suci kot bila tido kat rumah allah .biasanya kalau kena jgn panik,buat bodoh je,lagi kuat kita meronta lagi seksa kita di tekannya.dan satu lagi jgn cabar atau maki,lagi susah dia nak lepas.yang penting jgn terlalu takut atau terlalu berani.kalau terlalu takut kita panik/gabra kalau terlalu berani kita marah/maki/hamun/cabar.cina kata man-man maa.kalau kena pejam mata baca ayat dlm hati dan beristifar.jgn panik...dia takkan tindih lama-lama sampai satu hari.biasanya beberapa minit je.

tuh la...kalau ada yang tak paham-paham apa mende tuh kene tindih...meh sini....aku mengofferkan diri untuk tindih engkorang....

Originally posted by harehak at 21-8-2007 01:28 PM
Baru2 nie adik aku pun kena tindih die mmg bleh nampak antu2 nie la..malam pertama kene tindih die kate 'Long muke da la buruk ngeriii tull...adik aku siap tanye ko dtg dari mana?antu tu siap tun ......malam kedua antu tue just tdo sebelah adik aku cuma tertindih tgn die je..tp still sakit maaaa!

uewww!
adik ko wat derk je ek antu tido sebelah.
kalo aku...
harus aku meraong tiap 2 saat!

Reply #50 corona87's post

stuju stuju.
mmg tak lama pun.
ada time tu ..
aku jahat sket.
if kwn tu tido.
tak kire la siang ke malam ke..
aku nampak la muke de terkereot ..
then gerak badan mmg mcm org kene tindih..
aku bukan nak tolong gerakkan..
aku pi tengok je..
nak gelak pun ade.
hehehe
tak lama ..dia mesti bangun sendiri.
ngan mata besar buntak!
hehehe
merahhhh mata uuu!
kepenatan la tu..
hisk.. jahat nye akuh..

jangan melawan masa kene tindih tu,sebab saraf kita ni dikawal oleh mkhluk nih,bila kita paksa jugak takut saraf tu tak tertanggung,takut efek kat kita.jarang dia nak tunjuk muka.kalau ada pun asap je atau bayang.

aku baru kena tindih 3 minggu lepas.. pengalaman pertama..   tak guna tol..

5 kali dalam 1 waktu?!

mula2 kena, bangun, tido balik, kena lagi, bangun, tido balik.. sampai 5 kali..:@

nasib baik aku tahu aku kena tindih, baca2 surah dan ayat kursi, lepas, tido kena balik.. ngampes.. last2 aku tido mengiring.. selamat sampai pagi, pastu kena marah sebab bangun lambat gi sekolah..

Reply #50 corona87's post

ha'ah....mmg slalu telinga akan rasa berdesing / berdengung sblm nak kne tindih ni...BTW..tq for the info & opinion....

salam...aku mmg teruk kena tindih since matrix laa, first time aku kena tindih..masuk U sampai keje pon tetap kena tindih..banyak kali gak kena berturut - turut,lepas terjaga tido tindih balik..
paling terok aku kena dengar benda tuh gelak suara garau lagi..mmg seram, siap rasa macam diri kita dah bergerak ke lain tapi bile tengok rupenye tak bergerak ke mana 2 pon..tapi aku kalau kena mmg aku melawan , aku baca ayat kursi mmg berdesing gile telinga pastu makin kuat benda tuh himpit...

tapi sekarang sejak aku berkawan dgn seorang ustaz nih , dia bagitau kat aku..pastikan sebelum tido
kibas dulu tempat tido dgn selimut ke kain ke sambil baca "La haula wala quwwata illa.." dari kepala sampai kaki sebanyak 3 kali atau lebih, pastu tidurla mengiring ke kanan ikut sunnah nabi,pada sesiapa tak biasa mengiring ke kanan memang mule2 rasa tak biase, atau susah nak lena(angkara syaitan), tapi lama2 memang best gile kalau tidur ikut sunnah nabi nih..try tgk..aku dah alaminya!!
sejak aku amalkan petua nih adelah dalam sebulan , memang tido aku tak terganggu dan smooth je terjaga waktu pagi..
nak lagi best: sebelum tido bacalah

-qulhuwallah 3 kali
-alfatihah 4 kali
-lailahaillallah huwahdahu lasyarikalah, lahulmulqualahul hamdul yuhyi.... 10 kali
-lahaula wala quwwatailla billah 10 kali
astaghfirullahalazhim 10 kali

memang lengkap segala tuntutan seblum tido..cubala!!

Aku pon dulu sllu gak kena..
Penah skali siap dgr sore dengus "dia" tuh..
Nk  lawan yang penat  tuh..
Tp skang alhamdulillah..dh jarang dh..

Pelik2, ramai orang dalam forum ni mengalami benda2 macam ni ah.

Reply #57 MrBriteSide's post

woaa...tq dear...