CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TulipX

Kisah2 mistik keluargaku : Antu perempuan jatuh hati kat Angah (pg1,2,3,4,6,7,8)

banyak tol hal2 misteri jdi kat fmily TulipX ek....
imthegirl Post at 21-3-2010 00:05

Sejak Alang meninggal, kejadian misteri2 ni dah takde..

bila nk smbung tulip...
kesian kt kluarga ko tulip..
hrp bsabar..
al-hamdulillah la klu skrg dh tkde apa2..
tp angah ko masih la tk bersebati ngan benda2 ni???

Sambung 8

Hampir setahun gak la Alang aku sembuh. Masa ni mak aku tak kasi dia gi semula study kat Manjung. So, dok rumah aje. Berehat..mmg kembali kpd Alang aku yg lama..tak berubah.

Tup2..
Satu hari, taksilap awal tahun 1996, masa ni aku cuti..so ada lah kat rumah. Lepas kemas rumah, aku masak lah. Mak akuuu aku sapu2 laman..luas gak laman so jenuh gak nak menyapu..ambik masa...

Lepas dah masak2..hidang-hidanglah.
Tengoklah Alang aku, dia duduk menyandar je kat dindingg. Aku tak ambik kisah mana. Teruskan kerja2 aku seperti biasa. Bila Ayah aku balik. Kira nak makan tengahari ler. Panggil ler semuaaa..Mak aku suh la aku panggil Alang aku tu turun makannn..seperti biasa..main jerit2 jer..."Alang! turun makannn!"..senyapp ajee tak menyahuttt...mandi gamaknyeee..4 5 kali panggil tak menyahut gak..mak aku suh la gi tgk..kot2 tak dengar..

Aku pun naik ler..aikss!! tengok Alang aku masih duduk menyandarrr kat dinding mcm posisi yg mula2 aku tgk tadiiii...Aku panggil ler "Alang! makann.." Senyap gakkk..So aku giii dekattt....cuittttt bahuuuu!.."Lang, makan ler..semua tunggu kat bawah dah"...tak dee respon gakkk..

Semacam dah aku tgk Alang aku tuuuu...tak sedap hati sehh!..lajuuuu aku turunnn jerit panggil mak ngan ayah.."Ayah..! gi tgkk Alanggggg cepattt...". Mak aku tanyee kenapee nyee...akuuu katee tengoklah duluuuuu...

Sambungan...

Rate

1

tulip...
tido dh kee?

yeppp...ITM Sri Manjung...
TulipX Post at 21-3-2010 00:06

tahun 94, ade kakak sy study sane gak...

Sambung 9

Ayah aku naik kat rumah atas..kami pun ikut sama..masa tu mak, aku ngan adik aku..Ayah aku gi dekat Alang aku. Panggil Alang aku. "Lang! napee ni"..tak nyahut. Tak de respond lansung sehh!..Masa ni kalau tgk mata diaaaa..macam tembusss jeee..mcm pandang dunia lain je. Pandang depan, kalau kita dok depan dia..mcm pandang kita tp hanyuttttt..

Nih aku tgk sendiri. Tgk dlm mata dia. Macam tak pikir2 pun. Pandangan kosong...

Sejak dari tu, camtu la jadiknya Alang aku. Takde perasaan dah. Letak kat situ camtu..camtu la dia duduk. Makan minum. Suapkan. Kenyang ke lapar ke takde dah ckp. Suap dia nganga. Tp taknak makan sgt..lama nak nunggu dia abiskan satu kunyahan tu..

Bawak berubat merata2 gak..
Adalah skit perubahan. Berubat tradisional n hospital. Dua2 cuba. Takut ada masalah jiwa. Tp masa gi hospital. Takde plak dia dorang ckp. So makan gak ubat spital. Berubat cara tradisional pun yer.

Kali ni pesen lain plak jadiknya. Yang 1st dulu pesen bercakap tak henti. Mengamuk2..Yang 2nd ni pesen tak bercakap. Dok diam aje. Berbulan gak la.

Last dia bercakap. Tp yang keluar sakit jer..Lepas tu dari sehari ke sehari, badan dia menyusut, kalau makan pedas skit jer. Meraung ler. Sakit katanya. Badan kurus kering jadiknya. Tinggal kulit dengan tulang je..kalau betis dia..raseeeee mmg rasee tulang keting tu aje..takde isi...

Bawak gi hospital check semua. Doktor kate takde penyakit. Abis tu, dah kurus keringgg camtuuu, takkan takde penyakit. Tu yg we all rase mmg ade sakit mistik tu..Dlm sakit2 tu..dia paling tak suka kat mak aku..mcm masa dia sakit dulu gak la...tengah tak larat tuuu..buleh dia tengking mak aku..kalau boleh taknak tgk mak aku pun..

Hospital buat ujian TB, semua penyakit yg kemungkinan. Semua takde...siap buat ujian AIDS lagiiii tuuu...

Awal bulan 11 1996,
Aku masa ni tengah praktikal kat KL, balik rumah sbb kene demam campak. So dpt ler cuti dlm 10 hari lebih...Alang aku masa ni suka sgt kat aku..Nak makan yg aku masak je..dia katee aku pandai masak..sedapp..mak masak tak sedap..anti sungguh dia ngan mak aku..Kiraaaa aku ler melayan Alang aku tu..Ada masa2 nya Alang aku nih senyum kat aku..aku yg perasan kot..

Seminggu lepas aku balik KL semula, Alang aku masuk hospital sbb masa ni takleh makan ape2..makan je muntah. Lepas tu kat dubur dia macam ade keluar je cecair...So tu yang bawak dia kat Spital..masa ni tak pikir dah nak panggil ustaz ke bomoh ke..sbb nampak fizikal dah yg ketaraaa sakit...

Masa kat spital tu..doktor2 masih blur taktahu ape sakit.

Sehari selepas masuk hospital, masa tu mak ngan Angah aku jaga..mak aku cakap masa Alang aku nak pergi tu..tiba2 jer dia celik mataaaa...kire pandangan yg betul tgk punyee..selalu pandangan dia cam pandangan kosong je..

Alang akuuu pandang mak aku..
Mak aku pun tgk Alang aku nih dah lain mcm dahhhh
Masa celik mata tu..Alang aku panggil 'Mak'..
Mak aku pegang tangan Alang akuu..."Ye..makkk ni..."
Lepas tu Alang aku ckp "Mak, Alang mintak maaf kalau Alang buat salah"...menangis mak aku masa tuu...Mak aku ckp.."Takdelah Alang, mak paham.."
Mak aku tgk Alang aku mcm tercunggap, masa tu Angah aku pun kate dia rase dah taklama dah tu..terus ajarrrr Alang aku mengucap semua. Lepas ajar mengucap..teruss je Alang aku takde..tenang ajeeee wajah dia mak aku katee..macam tersenyummm..

Rate

1

Follow Us
Al fatihah tuk alang tulipx...

Tulip jgn sedey yea...

terima kasih sbb sudi berkongsi Kisah Alang Tulip...

Sambung 10

Lama gak aku sendiri nak terima kenyataan yg Alang aku tu meninggal dah...macam terasa2 diaaa gi kemana2 jee..gi study memana..bukan meninggal. Penafian pada mulanya.. Mak aku lagi ler terima tamparan yg teruk gakkk..Lama nak pulih sedihhh nak terima Alang aku dah tak ada...Menangis selalu..

Sejak Alang meninggal..kejadian pelik2 nampak itu nampak ini dah takde..lembaga hitam yg selalu nampak dah takde dahhh..kirenyaaa takde mende dahhhh setakat nih...

Semoga roh Arwah Alang dirahmatiNya dan dimasukkan dlm golongan orang2 yang beriman..AMIN

AL-FATIHAH..

-End-

sedihnye bace part ni....

sedeynye cite alang ko

Cerita lain plak yer. Cerita ni mak aku yg ceritakan. Pasal Pak Hassan aku..

Pak Hassan aku ni kahwin dengan Makcik Mahani. Aku tak sempat kenal makcik aku ni. Sebab masa dorang kawin tu, aku kecik sgt2 lagi. Baby...Dorang kawin suka sama suka..Mak aku kate Makcik Mahani aku ni lawaaaa..kat Kg tu ramai la yg sukaaa..tp makcik Ani aku taknak. Ade ler bbrp pinangan yg dia tolak. Jadiknya adalah yg sakit hati.

Masa mula2 kawin..tak sampai sebulan pun lagi..makcik aku buat hal..takleh pandang langsung pakcik aku..cukup benciiii...siap ludah2 lagiiii..tidur sekali jgn haraplahhh..kalau pakcik aku ade dlm rumah..mulalah dia ckp mcm2..busukkk lah..bau mcm bangkai la...mcm2 lah...

Masa ni dah agaklah..mesti ade yg buat nihhhh...pakcik aku bersabarrrlah dgn  kerenah makcik aku nih. Berubattttt...alhamdulillah...makcik aku kembali ok..Tp taklama lepas tuuu...Pakcik aku plak kena..stylee sama gakkk..benciiii gile dia kat makcik aku..sama gak..takleh tgk muka makcik aku..menyampah katenyeeee...sampailah satu masa...dlm marah-marah..dia jatuhkan AKU CERAIKAN KAU TALAK 3 ANI..dah keluar ko..aku taknak tgk muka koo...punyelah benciiiiinye diaaa...

Ada tanye gak kesahihan talak tu..jatuh ker...JATUH, sbb pakcik aku masa tu sedarr..cuma benci dan marah tu takleh nak kawal...dia mmg ingat dia kate masa jatuhkan talak tu..

Lepas tu takyah berubat2 pakcik aku okay jer...

Yang kesiannya, makcik mahani aku tu ler..lepas cerai tuuu..jadik gila mak aku kateee..org buat lagi kat diaaaa...mak aku kate niat org yg buat tu..mcm "Aku tak dapat, jangan harap oranglain leh dapat"...

Dah meninggal dah pun makcik mahani aku tu...mak aku kate teruk gak kenanya..kadang berbogel selamba jeeee...!

Pakcik akuuu masa tuuu sedih giler gakkk..
Nenek aku pujuk2..lepas tu kenalkan dengan makcik aku skrg nih...now dah kawin ngan makcik aku yg lain...dah bahagia dorang...anak pun dah besar2 dah bercucu dahhh...

Rate

1

banyak2 post kt sini, post tulips yg terbaik pnh sy baca. smpai bergenang air mata baca citer alang awak. semoga Allah bagi ganjaran yg besar ke atas kesabaran awak sekeluarga.

Cerita pertama. amik paku, paku kat kepala hantu pompuan tu. mane tau dapat aweks cun..

sedeynya cita Alang kooo.

abang2 ko mesti ensem kann?
hehek sori.

cian Alang Tulip sampai meninggal dibuat orang. al-Fatihah. moga yg membuat tu dapat balasan setimpal.

...sedihnya citer...

takziah...harap tulip tabah..

sb pun tumpang rasa sedih dgn dugaan yg menimpa keluarga tulip.
harap tulip terus cerita untuk berkongsi pengalaman sebagai pengetahuan kengkawan

Allahuakbarr,.!!!~

moge roh si nye di cucuri rahmat,.!~
Al Fatihahhhhhhh,.!~

Post Last Edit by cmf_Kimmy at 21-3-2010 11:30

sedihnya aku  baca cerita arwah Alang Tulip ni.......
bergenang air mata aku bila baca dia minta maaf kat mak dia.....

cerita begini lah yg membuat kita teruja membacanya. Jalan cerita yg simple dan senang difahami.
tak de lah ayat2 sms atau short form lain yg buat kepala kita pening membacanya...

Syabas pada TT ......

continue lah cerita lain kalau ada....