CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: endus

[Tempatan] melayu adalah pemalas tak amanah -DR MAHATHIR

mommymonster82 posted on 14-9-2014 04:26 PM
Xboleh jd kayu ukurlah dah mlayu rmai kt mlysia ni.. Kalu kt negara china yg hidup miskin saper?

Cina di china ramai je hidup merempat pemalas ,yg senang rajin cina islam.Betul ckp mommy....tak boleh di ukur.

ermmmmmmmm....alhamdullilah..rasanye aku tak tergolong dlm kumpulan  'pemalas'

lurve82 posted on 14-9-2014 03:12 PM
aku rasa yg ramainya melayu lelaki yg malas...

larikkkkk...

kt Ganu yg paling ramai Uolss..
jom larikkkk sesama

prettymanja posted on 15-9-2014 04:48 PM
kt Ganu yg paling ramai Uolss..
jom larikkkk sesama

hahaha..ada yg marah2 aku...mesti dia pemalas..tu yg marah2...

Tun M memang biasa nasihat panas cmni tapi antara ahli politik, dia sahaja yang nampak ikhlas nak melayu maju. Tapi apa2 pun dia tak kata semua melayu pemalas.. dia fokus pada orang yg gagal tapi x malu, yang bercita2 nak merempit, yang tak amanah dengan duit.. golongan ni memang merosakkan nama seluruh orang melayu.  

tak report bawah Akta Hasutan ke???

Follow Us
Ironinya dalam parti itu ramai yg keturunan mamak or eee ( mcm
Isham rais cakap) tapi mengaku melayu... Org melayu xamik pot pun bende2 ketuanan ni.. Igt zaman hang tuah ke?

lurve82 posted on 14-9-2014 03:27 PM
tgk kat universiti sudah la..xyah jauh2...ramai ppuan..lelaki gi mana pun aku xtau...

larikkkk. ...

Jangan pandang sebab dekat U tak ramai lelaki, maka lelaki melayu pemalas.

Dalam construction, ramai jer pemuda melayu yang amik sub-contract sebagai mechanical dan electrical works.
Dan mereka ini rata-rata ini tidak penah menjejaki menara gading.
Sekadar lulusan IKM dan Poli jer.

Tu pasal, bila datang mesyuarat tapak... injenur ramai pompoan, yang jadi kontraktor ramai lelaki.
Untuk makluman acik lurve82, abam-abam sub contract ni duit lagi banyak dari injenur-injenur tu.

Tapi meme tak dinafikan, ada jer bebudak melayu baru tumbuh bulu pubik yang jenih degil takleh dihajar, dekat sekolah main banyak, maen motor pun mintak duit abah.
Asal ada kerja sudehh, janji bulan2 ada duit buleh senggara motor buat rempeeet malam minggu tiptop to the max.

Hal nak menikah, nak ada komitmen tu belakang cerita... jauh lagi nak pikir.... atau memang tak penah nak pikir.

melayu pemalas
pagi2 bangun, pegi kerja, hidupkan enjin
yg betina dok bersiap
lepas tu yg jantan hantar anak pegi sekolah
lepas tu dua2 ekor pegi kerja
balik petang
ambik anak
dan repeat
nak tahu sapa rajin? banglaa
bangla kerja 16 jam sehari!!!
takdenya nak hantar anak ke, main telepon touchskrin dan benda2 tak berpaedah

lurve82 posted on 14-9-2014 03:12 PM
aku rasa yg ramainya melayu lelaki yg malas...

larikkkkk...

Betul la. Org laki melayu ramai pemalas (sory lelaki, tak semua ya tapi mmng dah byk jumpa).
Yang geram tu, diaorg mharap si isteri btungkus lumus cari rezeki utk keluarga mrka. Tak patut..

selalunya yg sentap ni terasa, sebab mmg dia yg malas...mana ada org malas ngaku malas, tu yg sentap tu...kalau rajin, tak malas sentiasa berusaha, nak kecoh pehal ?
personally aku rasa apa yg dia ckp pasai staf tu, dia tujukan pd seseorang yg keja kat company dia tu...ha..ha..bos sesama bos pun bukannya ngam sgt...tunggu aje biz ni disambung oleh super mokh...abis bos...ketaq lutut...

magnus posted on 14-9-2014 07:24 AM
Betul tu..kat kelantan ramai...larikkkk

Org kelantan ni anak2 dia bijak2

tapi mmg pemalas ....
klu yg perempuan tu jangok and bukan dress up .. tapi pemalas bab rumah tangga .. ikut dan jer ..

yg hok kayo tu meme ado maid kan..
so terurus la rumah tu ...

tapi generally yg pemalas tu sektor gomen
kat private mnc klu malas mmg tak de bonus la jawabnya

Mmg betul apa kata Tun part tak amanah n suka mencuri tu. Melayu ni nama saja penganut agama paling molia tp ya ampun tak amanah n suka mencuri bila ada peluang. Hutang org susah nak bayar meleret sampai bertahun jumpa kita mcm takde apa2 heran betul manusia2 mcm ni, dah le tak byr diam terus langsung dah tak ckp psl tu. Aku pulak yg segan tak sampai hati nak memalukan dorg dgn tanya hal hutang tu. yg paling tak blh tahan mangkuk2 yg hutang aku buat muka teballl ni adalah dari golongan yg kononnya ke arah agama, kira jenis yg paling alim lah dlm group kitaorg konon pentingkan agama berbungkos kepala n semayang tonggang tebalik tak pnh lupa klu kat majlis2 puak2 ni lah duk sibuk nak semayang setiap kali masuk waktu, aku mmg takde lah mcm dorg. Tp aku yg tak semayang ni ada prinsip takkan sesekali buat perangai mcm tu. Sbb tu bagi aku lebih baik jadi manusia yg baik dr kononnya nak jadi moslem yg baik tp ianya tak mampu utk mendidik benda2 basic sbg manusia pun. Apa guna semayang tonggang tebalik dahi hitam bagai klu perangai buruk.

Orange1 posted on 16-9-2014 12:23 PM
Mmg betul apa kata Tun part tak amanah n suka mencuri tu. Melayu ni nama saja penganut agama paling  ...

Alang alang kau tak boleh nak jadi maksum...so solat tuh lebih baik nko tak payah buat....nanti jadi manusia hipokrit...tonggak tonggek, dahi hitam, Tapi perangai hampeh........ your argument kan?

Ngeh 3X

di mana2 melayu digelar pemalas

Melayu yg pemalas ni byk bleh jumpa dkt sektor awam, kalau private company@ mnc ko bleh nmpk cmne depa bertungkus lumus buat keje. Tp kalau ko keje dgn syarikat cina, ko boleh tgk betapa pemalasnye cina ni, org melayu yg teruk dibuli buat keje. Sudahlah pemalas, bodoh 1 hal. Tp sbbkn itu company cina, boleh la berlagak boss besar.

Cina yg kje dgn org melayu plak, mmg la rajin. Rajin bodek boss & rajin kipas boss..

lipstickz posted on 16-9-2014 02:48 PM
Melayu yg pemalas ni byk bleh jumpa dkt sektor awam, kalau private company@ mnc ko bleh nmpk cmne de ...

ko keja sama company ngan aku ke ?
sama je scenario ngan tempat keje aku ni...

Ini dia sindir orang politikus nih tak amanah hehe .

Kedai jiran aku punya anak menakan dah serik amik lokal, la ni dia amik foreigner. Antara sebabnya kenapa kompeni dia prefer foreigner than lokal
1. Lokal tak mao datang ontime, slalu lambat. Foreigner depa tau importance nak cari makan kat kedai dia maka slalu dtg ontime
2. Lokal selalu menghilang time kerja, kadang menghilang2-3 jam. Kadang dok asyik nak sap kok jer.
3. Lokal dok main fon tak habih2 kat kedai dia
4. Lokal tak jujur duit, songlap.
5. Lokal malas nak kira stock, abih malas buat record, kirasalah, catit, buat tak kisah
6. Lokal terbawak masalah peribadi ke tmpt kerja, masalah hutang, girlpriend tipu maka effect kepada public relations pada customer, muka monyok, tak cakap baik2 dgn kostemer. Maka amik foreigner , keutamaan dan pr bagus pada customer
7. Lokal asyik nak baca surat khabar jer
8. Lokal jikalau bukan kerja dia, dia takkan kisah sbb bukan tanggungjawab dia. Tapi kalau foreigner boleh jadi all rounder, simply akan tolong mana areas yang perlu walaupun kerja dia dah habis. Takpayah nak suruh. Bila dia tolong kerja org lain maka foreigner tersebut akan blaja skill baru. Tapi kalu mintak tolong lokal bantu yang lain mulalah sumpah seranAh boss, ngutuk
9. Lokal tak pegang amanah kerja dia..pandai pandai pakat dgn lokal lain jadi malas maka produktiviti seluruh kompeni down
10. Geng marketing lokal malas, dok main fb tgk insta orang lain
11. Sekuriti gard dulu lokal tapi kuat tidor ada yang'high' dan sebab malas nak kerja lain. Tapi amik gard gurkha memang tip top komited, tak malas.
12. Lokal dok sibok buat mlm di pejabat jer, pas tu tak abis2 wassap
13. Lokal dok amik mc memanjang
14 lokal suka ponteng suka suki ambung cuti mcm smlm isnin 15 september, bila check insta nun sudah ponteng hariisnin kerja di krabi padahal bg alasan kat boss anAk ada ciken pox
15. Lokal kat kompeni diasuka curi info, curi list customer, curi list supplier pastu lari bukak kompeni sendiri. Pas tu curi semua customer kompeni lama.
16 lokal ada yang amik property opis buat mcm property sendiri. Amik rim a4 untuk printer di rumak, fotostet pamplet kelab kereta dia guna fotostet opis, guna software kompeni untuk design sendiri punya logo kelab persatuan
17 foreigner tak kisah kalau kerja weekend sekali sekala kalau ada benda urgent.
18 lokal amik payment tapi bg tau kompeni customer tak bayar
19 lokal suka sapu walau ciput mana pun, mcm beri kepuasan
20. Lokal ada sijil kemahiran tapi suruh buat kerja mcm takda kemahiran. Mcm tipu dan mcm takpernah belajar kemahiran tersebut. Lebih baik amik foreigner dan ajar drp lokalyg tipu ada kemHiran dan demand  gaji tinggi
21 kadang kala foreigner ada juga yang buat perangai tapi sekali boss gertak..tak repeat mistake dah. Tapi kalau lokal tegur, marah ribu riban kali still degil, tak faham2 jugak . Bila nak buang mula la cakap nanti nak report kat jabatan buruh la, kalau aku jumpa dia kat luar nanti siap lah dia, dia ingat dia bagus sangat
22 lokal lebih manja
23 dahlah takkompetent, lokal kat luar pi habaq kat org lain kompeni dia teruk, boss sombong etc. Padahal diri dia sendiri yang problem sbb culas
24  lokal akan guna broadband kompeni untuk download macam macam terutamanya movies. Kurang etika
25 lokal time kerja suruh buat kira kira excel tapi dok sibok baca isu semasa, gosip kenamaan di forum cari.

Memang betul..duk kedai kopi smpi mlm..pakai serban kopiah..larikkk