CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Golongan miskin bandar digalak buka perniagaan

mamapea posted on 6-11-2014 10:41 AM
aku buat bisnes on9 mmg skrg susah gila nak dpt sale..nk dpt rm10 sehari pun dh susah sgt..ramai sgt ...

ko jual apa?

Z77 posted on 6-11-2014 11:35 AM
pernah jumpa sorang kat subang..kakitangan awam..pakai simple je cam biasa..baju kurung..damage dl ...

cik cur bidan terjun tu

Datuk nadzim ni nak sedekah modal ke

lobaial-kataki posted on 11-11-2014 04:09 PM
lobai dah kena dah sis..tp lobai bkn niaga soya la..lobai niaga brg2 IT...8 tahun merana sis..trom ...

Ko kena santau? Melayu2 mmg jenis hati busuk bukannya happy tgk org lain berjaya.

nak berniaga apa? di mana? bagaimana? bila?

berniaga penat sih, kita akan kehilangan masa 3/4 jam semata2 mau duit pada masa sama kehilangan masa bersama family, tuhan, kawan2, beriadah, bersenam, etc. wang yang dikejar masalah lain juga boleh dapat.
kalau laki kerja makan gaji, bini dan mak bapak tak kerja boleh aja berniaga sama2.
aku malas soping2 tepi jalan setakat pisang goreng atau air sbb kira2 balik cam mengkayakan diorg aja, kita kerja hari2 apasal nak spend rm5 sehari setakat beli  goreng pisang atau air itu semua makanan junk food air pun boleh bikin sendiri di ofis.

Follow Us
liyanur posted on 6-11-2014 09:32 AM
kalo dah hari2 sampai umah mlm camner plak...
sabtu pun keje full....

saya dulu masa gaji kecik...saya buat part time pasang wiring kat rumah org disekitar Gombak, Setapak, Ampang, Dtk Keramat, Ampang Tasik...biasanya sampai kul 10 malam...saya kerja swasta gak waktu tu.

Kalau nak boleh je...tak nak macam2 lah alasannya.

annehuda posted on 6-11-2014 12:35 PM
Kesian miskin bandar ni hidup asyikla keje dan keje lg.

salahkan diri sendiri lah jadi miskin bandar...dulu mak ayah kan dah pesan...dah jadi miskin bandar nak salahkan siapa?..

Orange1 posted on 11-11-2014 05:06 PM
Hari tu ada thread psl bisnes kat CI aku jemput sapa yg buat bisnes sendiri mintak cerita pengalam ...

saya tak jumpa lah thread tu...nak gak lah syer pengalaman jual ikan, bawang, asam keping, nangka madu, dsb.

Modngengade posted on 11-11-2014 05:11 PM
nak berniaga apa? di mana? bagaimana? bila?

saya ada kawan2...amik kerepek cara borong kat Banting..bawa balik..pek kecil2 jual cara runcit ngan kawan2..

ada tu buka perusahaan cendawan kat tepi rumahnya dgn bantuan tekun..

Anak_Nogori posted on 11-11-2014 05:37 PM
saya tak jumpa lah thread tu...nak gak lah syer pengalaman jual ikan, bawang, asam keping, nangka  ...

Kat sini uncle
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=836985&extra=&page=2

Tp sambung cita kat thread ni pun ok gak sbb thread baru n tentang bisnes gak.

Thread lama tu nama 'dulu menjaja, kini tauke.' Last edited by Orange1 on 11-11-2014 05:50 PM

Anak_Nogori posted on 11-11-2014 05:31 PM
saya dulu masa gaji kecik...saya buat part time pasang wiring kat rumah org disekitar Gombak, Seta ...

Wah rajin uncle an ye, cerita2 mcm ni lah suka dgr, blh buat motivasi.

Orange1 posted on 11-11-2014 05:48 PM
Kat sini uncle
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=836985&extra=&page=2

Tq...antara masalah saya dlm meniaga bukan pasal modal..tapi masalah bekalan..bekalan kalau putus...nak meniaga apa?..

saya bagi contoh meniaga nangka madu..perniagaan ini boleh dibuat pada hari sabtu/minggu/cuti umum..buka gerai tepi jalan...modalnya beli nangka, payung, meja lipat, plastik, tali..potong dah masukkan dlm pastik jual dgn harga rm2.00 seplastik..gantung supaya pelanggan lalu lalang boleh nampak.

malah saya ada buka 3 gerai macam tu dipuchong....gajikan org...bisnis cukup baik..tapi yg masalahnya pembekal tak leh bekalkan saya 1 ton seminggu...pi amik..dapat 200 kilo, kadang2 50kilo je...tak berbaloi dgn kos pi amik.

soalnya...nak ke masing2 buat kerja macam tu?..

Orange1 posted on 11-11-2014 05:53 PM
Wah rajin uncle an ye, cerita2 mcm ni lah suka dgr, blh buat motivasi.

dah kita susah duk KL..macam2 nak bayar..bising baring buat2 mati demo tengah jalan pun selesai ke masalah saya?..takkan jugak kan..menambah beban keluarga ada lagik...so...saya amik kesempatan dgn buat muka tembok masuk rumah org petang malam, sabtu, minggu, cuti2 am utk buat wiring...modal bukan besar mana pun..beli tangga pendek...wire...wiring gun..adapter je....tak sampai pun rm300...tapi upahnya satu rumah rm60 - rm80 ikut panjang wirenya...dgn duit tu saya boleh kumpul berpuluh2 ribu utk bayar down payment rumah...

sebenarnya...nak tak nak je...malu ke tidak je..nampak ke tak nampak je...ada org dia malu buat kerja2 kuli macam tu..

Anak_Nogori posted on 11-11-2014 05:59 PM
Tq...antara masalah saya dlm meniaga bukan pasal modal..tapi masalah bekalan..bekalan kalau putus. ...

Uncle, klu uncle tanya saya dulu masa zmn saya tgh glamour lol mmg saya malu beniaga tepi jalan mcm tu tp klu skrg ni mmg saya dah tak malu langsung klu saya nampak benda tu mmg boleh buat duit. Wah bagus jugak ye buat mcm uncle ni bukak banyak gerai upah org, tp ofcozlah mula2 seeloknya klu baru buat kena jaga sendiri dulu, belajar asam garam beniaga tepi jalan, bila sendiri dah paham semua baru blh upah org kan? Tp dlm kes uncle ni supply tak cukup pun tak jadi jugak ye, dgn cost transport lg, ermmm blh paham gak tu, mungkin kena pelbagaikan benda lain sama yg boleh dijual dgn nangka?

Anak_Nogori posted on 11-11-2014 05:39 PM
saya ada kawan2...amik kerepek cara borong kat Banting..bawa balik..pek kecil2 jual cara runcit ng ...

Gomen kena facilitate sebab ramai jer yg x pandai nk mulakan bisnes

Orange1 posted on 11-11-2014 06:14 PM
Uncle, klu uncle tanya saya dulu masa zmn saya tgh glamour lol mmg saya malu beniaga tepi jalan mc ...

memang...apa meniaga pun jangan main tunjuk je..suruh org buat itu buat ini...kita kena duduk sama..part time pun tak apa dulu..man man kata cina..slow slow kata oumputih.

bila kita dah tahu macam nangka tu..sebijik kita boleh kutip dlm anggaran rm100..3 bjik tentulah dlm rm300...so..yg kita perlu pantau ialah bila kita gajikan org ialah....berapa bijik kita bagi dia...dan akhirnya berapa jumlah duit dia kasi kat kita...kalau kurang...dia cilok lah.

banyak sebenarnya boleh dianekakan...contohnya pisang, durian belanda, betik dsb..

Anak_Nogori posted on 11-11-2014 06:06 PM
dah kita susah duk KL..macam2 nak bayar..bising baring buat2 mati demo tengah jalan pun selesai ke ...

Betul nak seribu daya taknak seribu dalih, klu nak cari duit tak boleh malu. Saya pun tgk org msia beniaga mcm2 kat fb n internet, klu lah saya kat msia saya pun teringin nak berniaga, mungkin satu hari nanti klu ada jodoh semula utk tinggal di msia. Bila tgk org berniaga mcm teringin sgt rasa nak berniaga mcm bestnya cabaran berniaga ni kita mulakan sesuatu sendiri, n keseronokkan melalui cabaran2 tu sampai bisnes kita stabil.

Modngengade posted on 11-11-2014 06:19 PM
Gomen kena facilitate sebab ramai jer yg x pandai nk mulakan bisnes

meniaga ni tak payah itu semua...nak tak nak je...macam saya..saya kerja admin dan pemasaran...tapi buat part time teknikal...tak ada pun saya dapat bantuan kemahiran dari gomen pun.

buat cara part time dulu..dlm pada tu mesti nampak peluang yg lebih besar...kalau bisnis sesuai dgn kita..pi amik kursus2nya..modal sendiri dah ada dan minta bantuan tekun ke mara ke, bank ke...tapi kertas kerja kena cantiklah...so..boleh berhenti kerja gomen yg gajinya kecik tu..

Anak_Nogori posted on 11-11-2014 06:20 PM
memang...apa meniaga pun jangan main tunjuk je..suruh org buat itu buat ini...kita kena duduk sama ...

Ha'a kan klu kita tak duduk sama n tak tahu semua tu mmg senang2 blh kena tipu dgn staff. So uncle masih berniaga lagi ke sekarang?