CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: [dinda]

[MERGED]MIMPI( aneh atau pelik etc ) latest syashacharlie minta tlg

Kesemua topic mengenai Mimpi dan segala galanya mengenai pertanyaan tentang mimpi telah di merged..... dan posting akan datang akan di merged jugak ....

Harap maklum

dindazZz This user has been deleted
dindazZz saloo mimpi dindazZz sesat dkt2 kawasan perumahan dindazZz... yg lain plak dindazZz mimpi kena cekek ngan sekor maklok... eeeee :nyorok: astu time skola dlu2 dindazZz minat sorang bdak name tut.... saloo gak mimpi diye... kekadang btul2 terjd ade gak..:ting:

Pasal mimpi ye.

aku pernah mimpi..masa tu aku tido meniarap...dalam mimpi tu aku tengah drive memalam...kat jalan mana tk pasti ler pulak....dalam drive2 tuh...tengok ler rear mirror..kat cermin tuh aku nampak muka budak...yg tak beremosi...& pucat lesi. lepas dr tu aku terus terjaga...lepas jaga tuh...terus meremang2 semua bulu roma kat badan aku nih....seolah-olah 'makhluk' tuh ada kat sekitar bilik tido aku tuh. seram. hemm lepas rasa2 pelik tu, aku terus pi ambik wudhu & solat sunat lepas solat tuh...ambik yasin letak sebelah bantal. tak pernah ade experience camtu sebelum nih....entah ler, harap tak mo jadik lagi cam tuh.:malu:

Wizzling This user has been deleted
Sapa pernah mimpi dier mimpi dier bermimpi dan bermimpi lalu bermimpi dier bermimpi?

Kira mimpi dlm mimpi lah tu. :lol

Originally posted by Wizzling at 13-1-2005 10:41:
Sapa pernah mimpi dier mimpi dier bermimpi dan bermimpi lalu bermimpi dier bermimpi?

Kira mimpi dlm mimpi lah tu. :lol

penat mimpi gini :kant:

Wizzling This user has been deleted
Originally posted by eva at 13-1-2005 09:23 PM:

penat mimpi gini :kant:

yup, balik2 terbangun dalam mimpi. Bila nak bangun :lol

Follow Us
MogiMogiMonster This user has been deleted

I just got the weirdest dream ever...
I AM SPARTACUS!

baru2 ni aku mimpi pasal hantu.aku dgn member aku pi mana tah.tp kitaorg tido kat satu tmpat mcm kawasan hostel.tp hostel kayu.kitaorg berdua je. tp tau la yg tmpat tu ada antu.siap bleh nampak antu tu melepak kat dpn pintu, jenguk2 kat tingkap.huh!! seram siot.tp sbb kwn aku tu agak berani orgnya, aku tak la takot sgt, wpun aku tau dia pun takot gak :nyorok:

pastu aku mimpi aku dgn kwn2 aku (aku tak kenal pun diaorg tuh) kat satu tempat yg aku pun tatau kat mana. tp byk sgt org mati kat situ. ada kepala tercabot la,kana bunuh la, isk... ngerinya!!! :malu:

haku cukup tak suka mimpi hantu2 nih.. takot ah...

Originally posted by cik_bedah at 6/7/04 04:02 PM:

cik bedah pernah mimpi gigi tercabut. member cik bedah kata ada orang terdekat dgn kite spt keluarga akan meninggal. cik bedah x percaya mula2 tapi memang betul dalam beberapa minggu lepas tuh  ...

yg ni..malam tadik ayah dok mimpi gigi dia tercabut...rupa2nya
tok sedara meninggal...tok yg very closed...muka pon seiras ngan ayah..
al-fatihah...

org tua kata kalo kite mimpi kwn ke, sedara ke meninggal maknanya in real life, umur dia ni panjang...

kalo mimpi kena patuk ular ada org nak minang kan? tp coki baru tahun lepas mimpi kena patuk ular... eeeeeiiii in real life dah dekat 5 thn coki kawen.. wkakakkkak

KLUE 3 [ROUND 2]

"KLUE BERIKUTNYA MASIH DI DALAM THREAD INI..TERUSKAN MENCARI...."

SALIN HURUF INI - A

[ Last edited by  BabeYSHa at 23-3-2007 03:28 PM ]

Semlm mimpi ombak besar Tsunami & mcm real pulak. Masa tu seakan2 berada kat Aceh bersama2 mangsa Tsunami. Memang nampak ombak tu memusnahkan apa2 saja. Tapi cuma mimpi saja.

Ana pernah dua kali bermimpi gigi patah...kali pertama awal tahun lepas dan pakcik meninggal dan kali kedua sebelum puasa selepas tu lebih kurang sebulan lebih seorg lagi sedara meninggal.

al fatihah..semoga Allah mencucuri rahmat keats Roh Mereka.

wallahualam.

[ Last edited by zy on 26-1-2005 at 03:00 AM ]

Mimpi Jadi Kenyataan

Tak tahu samada ini boleh dikategorikan misteri, paranormal atau seumpamanya.

Cuma ia kadang-kadang menakutkan.

Macam ni, saya pernah mengalami beberapa mimpi yg benar2 berlaku keesokannya.  

Contoh 1:  Mimpi ni berlaku lebih 10 tahun lalu, saya mimpi menerima surat yg tak disertakan nama pengirimnya.   Tetapi tulisan penulis amat dikenali, saya namakan A.  Tetapi selepas baca surat tu saya dapat agak pengirimnya bukan A tetapi rakannya B.

Sebaik aje bangun tidur, saya terus cerita kat housemate sebab mimpi tu terlalu terang dan nyata.

Tengahari tu, saya terima sepucuk surat.  (By this time saya dah lupa pasal mimpi tadi sebab tak pernah happen mimpi jadi betul lagi).

Tengok pada tulisan di sampul, macam familiar aje, saya pasti si pengirimnya ialah A.  Bila baca surat dan nama pengirim kat page belakang, rupanya si B.  Betul sebijik macam mimpi saya, cuma kali ini nama B disertakan!!!

Berdebar-debar jantung, mengapa boleh jadi macam ni.  Saya bersyukur sebab cerita kat housemate pagi tu, kalau tidak tentu saya ingat saya imagine je semua benda tu.

Contoh 2:  Saya mimpi melihat (tapi tak baca) 3 helai surat yg ditujukan kepada classmate saya oleh seorang pelajar lelaki yg kami kenal.  Dalam mimpi tu,  classmate saya cuma izinkan saya baca 2 helai sahaja, yg akhir tak boleh.

In real life, pelajar lelaki tersebut dah bertunang, semua orang tau. Saya dah berdebar, rasa macam betul je.  Esoknya terus saya cerita mimpi tu pada classmate.  Dia pun relahati bercerita.  Memang si lelaki ada menulis 3 pucuk surat pada dia.  

Surat pertama, nak berkawan dan seterusnya jadi adik angkat.  Surat kedua, cerita tentang tunang jealous.  Surat ketiga, no, I tak boleh cerita, katanya.

Waaaa!!! sebijik lagi.   Cemana ni?

Dalamasa 10 tahun tu saya selalu mimpi perkara yg bakal jadi kemudiannya.

Mimpi terakhir, berlaku 3 tahun lalu dan mengerikan:  saya mimpi saya berada di satu tempat yg sangat tinggi dan gayat nak jatuh.  Esoknya saya cerita kat husband, dan cakap saya takut benda tu akan berlaku.  Husband gelak je.

Hari tu husband dah plan pergi cari fosil kat satu tempat (masa ni kami kat Kanada, land of dinasours).  Saya tak nak pergi (sebab mimpi tu) tapi husband paksa jugak.

Rupa-rupanya tempat tu terletak di jurang sungai, kena turun ke jurang sedalam hampir 3 tingkat bangunan melalui tangga besi yg basah dan curam. Bang, ni macam dalam mimpi, saya merayu.  No no no, my husband suruh turun jugak.  Akhirnya dengan berhati2 saya berjaya juga.   Dahlah kendong anak bungsu saya (10 hari) dalam carrier.  Lega gila.  Tapi pelik.  Takde pulak perasaan gayat macam dalam mimpi tu.

Masa nak balik.   Husband saya perasan ada satu tebing lebih rendah dari yang kami ikut masa datang tadi.  Tapi tak ada tangga naik, kena panjat ikut sulur dan selirat akar pokok.  Dia ajak saya panjat ikut situ.  Saya tengok ok lagi dari tangga besi yang basah dan curam tu.

Halfway, husband jerit dari atas suruh saya turun balik sebab kat atas lagi bahaya, semakin curam dan tak ada akar untuk berpijak.  Masa tu husband pun belum sampai ke puncak tebing.  Husband pegang 2 anak lain.

Dgn baby dalam carrier, saya tengok bawah, nampak tebing yang curam gila.  Nak naik senang, tapi nak turun?  Saya rasa trapped kat tengah2, tak boleh turun atau naik.  Sebelah tangan kena pangku kepala baby sebab leher dia lembik lagi.  Saya rasa gayat dan nak jatuh.  Masa tu dada saya berdebar dup dap sebijik macam dalam mimpi.

Syukurlah ada hero datang menyelamatkan saya dan baby.

Bila cerita kat husband, dia tak percaya pun.  Dia kata saya dah surf internet, dah expect tempat tu macammana, sebab tu dah takut.

No, not true at all.  Saya memang tak ada idea langsung macamane tempat tu sebenarnya.  Even my husband pun tak tau.

Ada sesiapa yang pernah jadi macam ni?

Originally posted by aurorae at 2-2-2005 12:11 PM:
Tak tahu samada ini boleh dikategorikan misteri, paranormal atau seumpamanya.

Cuma ia kadang-kadang menakutkan.

Macam ni, saya pernah mengalami beberapa mimpi yg benar2 berlaku keesokannya.   ...

aurorae ni ader kebolehan psikik ker??
syl tak mahir mende2 camnih..kene tanyer eva or hulu...
ni kire cam phoebe dlm citer charmed tu la gak kott..

waahhh
beshnye
jarang org ade ability cenggini

ilihusna This user has been deleted
best jugak.... tp jgn ler salahguna.

ilihusna This user has been deleted
pernah gak bermimpi, mimpi tengah mimpi (ala2 kene impit yg kowang kater) last2 pas 3-4 kali baru sedar betul.... pastu mimpi nak balik masuk umah dr luar (tmn perumahan cam yg real tp cam x samer) tp tengok kat umah isi penuh2 dgn kotak2 (ala2 stor) pastu cuba pejam mata utk bangun tp 5-6 kali baru kluar dr mimpi tuh...... pastu mimpi kene peluk & tutup mulut nak jerit takleh, dr blakang olh lelaki bebaju itam...... pastu mimpi berdiri kat kaki tangga kat tingkat 2 dlm umah, ready & pastu lompat pusing ala2 slow motion ke bhg tengah tangga, kepaler macam pusing2 ya rabbi takleh kontrol, naik semuler, pastu nak lompat agi (ulang 2-3 kali)..... pastu mimpi macam naik gelongsor kat taman tema air 1 saat, tetiba sedar kaki tersentap kat atas katel & berpeluh skit..... pastu mimpi berkejar2 ngan @ lari dr abang yg muka cam angker bawak senjata (badan & muka abang tp 'aura lain'... pastu mcm nak tikam jer.... alamakkk), sembunyi dlm.... er bilik air umah (cam bilik air umah tp bukan jugak), kunci, tunggu lelamer skit pastu diselamat la plak dah oleh org2 lain (dier x jumpe cari).... pastu mimpi berlari laju2 cam tgh lumba dr skolah ke umah...... baanyak ah agi kot.... latar tempat cam familiar tp bukan umah real punyer. yg tu kiter pasti. agaknyer roh tak kuar pun dr jasad maser tuh.... cuma mimpi yg betul2 mimpi mainan tidur kot (dlm minda bwh sedar sendirik jer)?

pastu selang sebulan skali cam ader mengalami dejavu. rasenyer tue pun kerane mimpi yg.... er.... 'x ingat sebaik jer lps bangun tido' kot tapi teringat smuler mase mengalami kejadian2 tuh. tp ala2 kabur jek.... ye la mimpi la katakan.... isk..... pelik rasenyer..... kengkadang risau kengkadang gembira biler termengalami dejavu nih..... gembira sbb tetiba tau yg perkara tuh penah 'dirasai' dan dah terbukti..... risau sbb minda cam terkeliru maner satu present (mase tgh sedar betul) maner satu past (@ ingatan pelik @ dejavu)....

so, agak2nyer kesan sampingan mimpi2 gitu ialah cam kiter nih boleh cpt lupa seswatu lar...... seswatu yg penting2 plak tuh.... tak ker bahayer? camner nak elakkan????? tolong la weii, kowang yg tau pasal2 nih!!!! minda kiter jadi.... lbh lembab (say what????) dr biase... so sampai skarang takut result pekser skolah (terutama SPM taon lps) makin turun disbbkan kecelaruan minda bwh sdr nih...... help..... saper pakar kat sini???? uhuk uhuk.......

Pengalaman aku..

Setiap kali aku bermimpi samada mengail ikan, memukat ikan kemudian selang beberapa hari ada orang akan call aku untuk berjumpa, lalu diberikan aku duit yang agak lumayan.. tak lah banyak.. biasanya hadiah atau comisyen yang aku tidak pernah jangkakan. Setakat ini sudah 3 kali mimpi aku ditafsirkan dan secara kebetulannya juga aku mendapat rezeki. Alhamdulillah.

Terakhir, aku bermimpi dapat ikan seekor, tapi cukup besar.. wife aku kata dapat besar tu!! Tup-tup 2-3 selepas itu aku dapat gaji sekali dengan bonus..

Kalau boleh biarlah tiap-tiap malam bermimpi dapat ikan ... hahahah!!

A''kum

Aku dulu2 selalu gak mimpi benda2 menyeramkan ni...kadang2 sampai tersentak dari tido...Cuma akhir2 ni dah jarang lah mimpi cam gini

Yang tensionnya bila mimpi jumpa ngan hantu ni...hantu tu sentiasa je menang. Aku bacalah apapun..even aku dah nyokrok bwh katil ke dlm almari ke...dah kunci pintu ke...hantu tu still boleh cari aku...tak ke tension...Tp aku belum pernah rasa lagi camana kena cekik hantu dlm mimpi..sbb selalunya bila hantu dah dekat dgn aku, aku akakn tersentak dari mimpi tu....alhamdulillah....

eh awang..kita serupa...aku pun slalu mimpi tangkap ikan....pastu, ade jer rezeki..hehehe..mebi kebetulan..