CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {13} Kajian: Siswazah baru kerja dah pokai ! pic

lucky_peace posted on 15-4-2014 11:05 AM
yela uols, kalau nak pakai coach ke channel ke louboutin ke kene tunggu 10 tahun lagi le, bile kew ...

ntah ler, kalo aku simple life sudoh....jrg sgt aku pakai pakaian branded pun.......duit gaji aku byk abis dkt kete dgn personal loan, tu pun sbb renovate rumah org tua jer....kalo x mmg xder aku nak wat personal loan,hahahhahaha

missmarvolo posted on 15-4-2014 09:43 AM
Antara faktor tak cukupnya gaji fres grad adalah:

1 - Baru masuk keje 3 bulan, dah target nak gun ...

agree all the above..kpd yg dh keje tu..kewajipan kepada mak bapak dan bersedekah tu jgn lupe dik non..baru ada keberkatan pada gaji..mostly yg i dgr n tgk, x dpt bagi kt mak bapak sbb duit cukup2 je..dok kt kl kunun..kos sara hidup tinggi..kalu xbleh bagi sejuta bagilah setakat yang mampu..setiap bulan wat la bajet..asingkan siap2 hutang, komitmen diri sndiri, mak pak, saving then selebihnya barulah nk enjoy..

bdk2 skang ni dr mse study lg dh berabis sakan...beli fon mahal2, bergaya mcm org dh keje.. klu jenis beringat tu boleh jek simpan duit ptptn tu.. aku dlu mcm tu la, jimat2 jek mkn..bile dh abis blaja duit simpan tu gune tuk blanje mse nk carik keje tu... dpt keje pun starting rm750...(oh sikit gile gaji aku...) tp alhamdulillah cukup...

anony-mous posted on 15-4-2014 10:25 AM
Aku rasa umor kita sama jahh.. Gaji pon sama under 2k.. Cdngan aku klo ko nk sving, ko main kutu o ...

tu lah.. aku xmaek loan asb, tp mnyimpan stiap bulan 200 kt asb. klau ade lebih , lebih la.
nsb bek dok slngor, air xpnah bayau, tp kena tggung brg2 lain la, mnyak lgi, nsb bek nek moto. itupon xckop.
aku bkn jnis enjoy pon.

azimodin posted on 15-4-2014 09:23 AM
Budak zaman skrg ni baru masuk keje dah beli kete mahal2... Baru ni aku jumpa junior yg baru 2 bulan ...

yg uols jmpa tu junior satu ofis..
yg iols ni tgk adik ipar kan main lg..thn pertama dh pakai keta...
alasan sbb senang nk bergerak dlm kampus...
iols mmg tk hadam dgn pemikiran camni...
mmg mak ayah mampu.. tp lebih elok klau kesenangan mcm tu kita sendiri yg cari..
baru puas hati..kita akan lbh tahu menghargai...
pastu pakai keta..balik lewat2 mlm..awk tu perempuan..
baru2 ni katanya 'ada yg ngikut'...mmg la ada 'benda' ngikut, dh balik kolej lewat2 mlm..
area kolej mmg semua hutan hujan tropika..
itu semua nk jadikan cerita lain yer dak..
dari sihat walafiat..esok2 klau 'benda'ngikut balik..tak ke boleh jatuh sakit..
dh jadi masalah lain pulak..
iols mikirkan sbb adik ipar..
klau adik sendiri mmg lumat kena kata2 dgn iols ni..

itu belum lg dgn fon canggih manggih..
baru2 ni hilang fon yg harga rm1800..iols dgr pun aduhai...then cari yg baru pulak...dh brapa ribu pulak tu kan..
takkan nk pakai fon cokia jer..mesti nk cari yg sama mcm yg hilang tu..
iols yg dh berbelas tahun kerja ni pun sekadar pkai fon yg tk smpai rm1000...
budak2 skrg bnyk yg ngada2...
ramai yg suka ikut trend..itu yg iols peratikan...tk ikut tren tk trendy kekdahnya..so pathetic...

klau tk tkkan la ada forumer yg kata anak buah lulus spm dh mintak keta kat mak nya yg tk mampu..
dia terlupa nk cermin keadaan keluarga dia mcm mana semata-mata memenuhi kehendak 'trendy' dia..
kesian..ramai budak2 skrg yg pandainya tk boleh diikut..sengalnya diorg tk boleh ditegur..

lucky_peace posted on 15-4-2014 09:54 AM
bukan la nak kate ape... ai tahun 2012 baru graduan degree gaji tak sampai 2k pon... keje lak kat ka ...

bijaknye jawapan..

Follow Us
sam_survivor posted on 15-4-2014 09:13 AM
habis tuh, baru baru dapat kerja terus nak beli kereta Honda. Camna tu?

malu wehh pakai local car
x stended katanyaaaaaaaa

axl_bach posted on 15-4-2014 11:08 AM
ntah ler, kalo aku simple life sudoh....jrg sgt aku pakai pakaian branded pun.......duit gaji aku  ...

takpe uols, bile kite beringat kat orang tua mudah-mudahan nti rezeki dipermudahkan.. even tak banyak namun sentiasa ada~~~

tagas posted on 15-4-2014 11:39 AM
bijaknye jawapan..

tu yg grade idup pokai,
abis kalu yg tarak peluang tuk blja tinggi, idup cmne lak.. tarak ada kajian ka..

tak ramai org yang boros berbelanja sekarang, fresh graduate sekarang i tgk hidup sederhana aje, mana ada nak berkereta mewah berbelanja spt mana digambarkan org lain, org2 yg berpengalaman bekerja pun bersaing untuk dapatkan gaji mahal yg berumur 40-50 tahun itu mau menyara bini tak kerja dan anak2 yg sudah remaja pun  tak cukup. majikan ambil fesh graduate gaji kecik sbb nak jimat kos, nak cover gaji org berpengalaman yg bergaji besar.

cukup klu xde bayar ptpn. kos duk kt msia ni memang mahal nk mampos pun..

day2 posted on 15-4-2014 08:59 AM
Gaji fresh grad degree, bidang engineering rata2 starting x sampai 2k pon. Lepas setahun ada pengala ...

aku bidang IT..
gaji 2.5k tu kira paling sikit la utk ktorg...da confirm permanent naik lg 2.7k or 2.8k..
kalau keje kt petronas ict basic 3.2k xsilap aku...
aku igtkn engineering lg tggi gaji sbb masyarakat mcm pandang tinggi je dr ktorg yg IT ni..

ala kalau gaji 2k cuma sewa bilik dlm kl dan turun naik public transport boleh aje nak survive.

okla, some ada top up bayar hutang pitipitipu tue. rasa ok lagik. boleh bg duit kat makpak sket, survive makan nak idop....insya allah saving pon boleh buat.

ini, gaji seciput tapi lifestyle mcm orang gaji 5 figure. rasain la!

baru grad gaji 2500 tak cukup...? korang belanja macam mana haa..? aku gaji dalam 2900 pun rasa macam berlebih2, siap boleh bayar duit rumah lagi..

takkan penah cukup kalau turutkan nafsu dari keperluan . kena la pandai bezakan kehendak nafsu dan keperluan .

insaf aku masuk sini...kne kurgkan shopping aku ni...

Lula2 posted on 15-4-2014 12:11 PM
aku bidang IT..
gaji 2.5k tu kira paling sikit la utk ktorg...da confirm permanent naik lg 2.7k o ...

Ye Lula..ak pun igt mcm tu jgk, actually ak budak sains tp terjebak dgn keje engineer jgk. jd ak tau le range2 gaji engineer ni. Ad yg btol2 mechanical engineer, position engineer jgk, starting gaji 1.8k je. Yg dah 5 tahun keje merasa jgk la 3.5k ++ tu pon x sampai 4k. Ak tgk keje dorg susah jgk, calculate itu ini. selalu kene OT sbb bnyk keje. Tp mmg ms kecik2 ak pun igt keje engineer ni gempak la. Tp tak di nafikan ade je engineer dpt starting yg bagus. yg aku cite ni utk industry biasalah.

aku bidang IT..
gaji 2.5k tu kira paling sikit la utk ktorg...da confirm permanent naik lg 2.7k o ...

Dia tgk pengalaman, abg ai dok lompat2 kerja skrg dh jdi resident engineer gaji lbh rm5K,

pastu mungkin sbb bnyk masa terluang, dia makan gaji sambil buat projek sendiri lak

tapi hidup berpindah-randah jelah, mula2 kerja dulu 1.5K jdi site engineer kt syarikat kecil

aku bidang IT..

Untung bdak IT ekk xyah susah2..hmm.. Bdak sains rugi.. Nyesal haku! ;(