CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Peristiwa Bukit Kepong

last balik kampung bulan February, itu pun sebab kursus kat Katerina, Batu Pahat. masa tu banjir baru je surut. ya Allah, sedih betul. warna kehijauan dah jadi kekuningan, baik pokok atau rumah. rumah mak saya tenggelam tinggal nampak bumbung. sepanjang jalan saya bersembang dengan pemandu teksi dari Muar.

saya harap muor76 dapat masuk balik thread ni. saya cuma nak tau kalau-kalau ada thread atau blog tentang Muarean n Johorean. saya nak join sangat-sangat.

calling muor76.

Reply #122 cikguhani's post

Cuba pi blog blackpurple di http://www.jowopinter.blogspot.com/

tx alphawolf. tapi blogger ni tak syok la. tak dak respon. main thread baru best.  hal peribadi tak layan.  saya nak perbincanagan lebih global -  tentang perkembangan kampung halaman kita, terutamanya perkembangan di Bukit Kepong

Reply #124 cikguhani's post

Ada tapi saya tak ingat la pulak.....

Originally posted by ferryman2393 at 23-1-2007 09:14 AM
ada member kat thread nie cakap pasal mat indera.  dr apa yang wa baca, mat indera nie guru agama yang cukup disegani oleh segenap lapisan warga johor.  seorang yang baik, warak dan pejuang bangs ...

nak tanye , nape organisasi kiri yg dicop berbahaya oleh british cam api...takde lak kuar cite2 sejarahnye ? bukan ke ramai gak orang2 api , awas , pkmm dan hizbul muslimin kena tangkap masa ops darurat 1948 ?

Follow Us
Kalau kita semak buku teks sejarah, masih ada lagi cerita tentang Samsiah Fakeh dan Ibrahim Yaacob misalnya. populariti tokoh sejarah bergantung kepada nilai peristiwa sejarah itu kepada masyarakat. kena pulak ada orang yang mengangkat tokoh sejarah itu, barulah cerita itu keluar. itu pendapat saya lah yang tak berapa arif ni. saya ni cikgu BM bukan cikgu Sejarah. tolong betulkan le kalau tersalah

apsal topik nih balik balik ke atas ekk????

saya hairan kenapa tak boleh anta apepe dah ni

Reply #129 cikguhani's post

cikgu saya dah pm cikgu.. cube cek

apa-apa pun..sejarah dah mencorak zaman silam kita dengan citer-citer macam ni

baru jap td tv9 tunjuk cite bkt kepong.

dan seperti biasa, jantan ini bgenang air mata.

salam merdeka utk sume.

Reply #132 kueh's post

sama lah...aku pn tgk jap tadi...hurmm...menangis gak aku..haih...siap tutup2 bantal kt muke time tgh tembak menembak tu... sedihla weh... watak yusoff rono tu sape yg pegang eh dlm cite bkt kepong?? mcm x brape menonjol lah... oooo arwah osman la kira last hero kan? aku suka cita yg btui2 fakta...x nak ditokok tambah sesedap rasa..x suka..mati pn kena la ikut turn yg btui

Reply #133 abynick's post

Samalah,bergenang gak walaupun dah berapa kali tengok.Dah lama tak siar filem ni,harap2 tiap2 tahun kena ulangtayang setiap kali ulangtahun merdeka.Biar generasi muda yg konon2nya berfikiran revolusioner yg menyanjung komunis bedebah sebagai pejuang kemerdekaan sedar diri sikit.

Sedar tentang hakikat komunis sebagai kuasa penjajah yg zalim dan cuba memperalatkan segelintir orang Melayu utk menggambarkan kononnya perjuangan mereka utk memerdekakan Tanah Melayu.Walhal tujuan mereka adalah untuk menjajah Tanah Melayu dan melenyapkan terus ketuanan Melayu dan mengambilalih tampuk pemerintahan.Hanya org2 yg kurang cerdik yg tak nampak siapakah yg bakal berkuasa sekiranya pengganas komunis menang ketika itu.

Lihatlah siapa yg sibuk2 sangat nak membawa pulang Chin Peng ketua pengganas pulang ke Malaysia?

Mengikut perancangannya Balai Polis Bukit Kepong mengikut rekabentuk asalnya akan dibangunkan semula tak lama lagi utk tarikan pelancongan dan warisan sejarah.Kalau tak salah tahun depan siaplah.Yang ada sekarang ni adalah balai yg dibangunkan selepas balai asal terbakar.

Datanglah ke Bukit Kepong,bawa anak2 bila projek tu siap nanti.

tapi nape citer bukit kepoing ni disiar jam 12.00 tenghmalam lak tu.. budak2 dah tido.. yang tinggal tua ganyut ni jugak yang tertunggu.. siap berendam air mata lagi haa.. patutnya siar le awal2 supaya budak2 boleh tengok dan menghayati bahawa bukan senang perjuangan orang dulu2 sebelum mencapai kemerdekaan.. stesyen2 tv lain tak nak buat ulang tayang ke.. rugi le rasanya kalau budak2 tak tengok..

ulasan rempo.. "Sedar tentang hakikat komunis sebagai kuasa penjajah yg zalim dan cuba memperalatkan segelintir orang Melayu utk menggambarkan kononnya perjuangan mereka utk memerdekakan Tanah Melayu.Walhal tujuan mereka adalah untuk menjajah Tanah Melayu dan melenyapkan terus ketuanan Melayu dan mengambilalih tampuk pemerintahan.Hanya org2 yg kurang cerdik yg tak nampak siapakah yg bakal berkuasa sekiranya pengganas komunis menang ketika itu."

yang ni kak tim kena setuju..fikir dan halusi, akan jumpa jawapnya..

Originally posted by TimahMulia at 2-9-2007 10:28 AM
tapi nape citer bukit kepoing ni disiar jam 12.00 tenghmalam lak tu.. budak2 dah tido.. yang tinggal tua ganyut ni jugak yang tertunggu.. siap berendam air mata lagi haa.. patutnya siar le awal2  ...

betoi tu aku geramk betoi dah lah siar lambat pas tu iklan punyalah banyak.......tapi aku layan gak sampai abih.......:@
pada orang malaysia hargailah sejarah.....
PS: aku minat sejarah yg pure.....takdak tokok tambah........

Reply #134 rempo's post

Untuk 'revolusioner' tu hang tanya dia balik...kenapa PKM kembali aktif semula pada 1968 sedangkan dah 11 tahun merdeka masa tu?

Originally posted by alphawolf at 3-9-2007 04:08 PM
Untuk 'revolusioner' tu hang tanya dia balik...kenapa PKM kembali aktif semula pada 1968 sedangkan dah 11 tahun merdeka masa tu?

Dah banyak kali tanya dah,terkulat2 depa nak menjawabnya,lepas tu biasalah pusing ikut lain pulak,yang sebenarnya depa tak belajar sejarah,jauh sekali nak memahaminya.Dengar ada pandangan baru dr puak2 yg kalah(komunis)terus terima tanpa usul periksa,kononnya inilah suara kebenaran yg disembunyikan,tup2 pengganas komunis diangkatnya menjadi pejuang kemerdekaan,Chin Peng ketua pengganas disanjung sebagai wira

kalau chin peng diangkat dan disanjung sbg wira, memang orang tu buta sejarah la, apa guna polis-polis kita dulu berjuang nak hapuskan komunis durjana ni, bukan setakat bukir kepong aje balai polis jadi sasaran komunis, tapi banyak lagi balai polis pada masa itu kena serang termasuk la balai polis kat kampung aku.....