CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikanggun

All about Nora Danish versi 14 [BAHAYANYA WANITA 20/8 - 24/8 DI ISTANA BUDAYA]

Close [Copy link]
mixed posted on 19-8-2014 04:23 PM
mmg dah maknya BK x kan ikut muka pesah plk

kihkihkihhhhh...

soraya posted on 19-8-2014 04:31 PM
kehkehkeh.....samseng kampong dusun tu yang aku tak tahan nookksss...kehkehkeh...tu la bila ned ka ...

sama la nok fs kawen jj terus karat puji JJ matang fs ibu mithali
ok la tu dua org ni mmg sesuai berdua chenta hangoong gitu

ned & nd pn nmpk matang jugak sekarang ni

NHolmes posted on 19-8-2014 03:36 PM
Nasib baik ikut muka nabilah

dah mak nye nabilah kan... xrupa jtm lak...hehehe

termignoni posted on 19-8-2014 03:37 PM
ned ni dah tak kerja ngn bapak dier ker??ker cuti bergaji? lagi satu takder sapa nak tegur ker budak ...

retis biasalah...baik Rayqal,Rayfal mak depa suka pakaikn rantai kat dorg..sorg huruf R sorg lg F..
tntg ned keje ke xkeje baikla tnya directly..mesti ned jwb...

mixed posted on 19-8-2014 04:25 PM
ayooo demok peyut dre

bakal mak mentua @zila_hakimie @jepp dre mesti ajar anak masak sedap2
...

duit byk, makan kedai lah
iols pun tak reti masak, cmna nak ajar ank iols masak.
silap haribulan, besan masak, i dgn anak p makan.

read: besan=ned

zila_hakimie posted on 19-8-2014 06:26 PM
duit byk, makan kedai lah
iols pun tak reti masak, cmna nak ajar ank iols masak.
silap h ...

huntungnya u....sbb tu gigih nk jodohkan anak dengan budak demok nih...dah la besan kaya pandai masak lak..

Follow Us
LDP posted on 19-8-2014 04:12 PM
bossned_Dre pandai berlakon eh? Dia tak nak makan,so according to him dia dah full,siap p ...

dre..can acik muah..muah...u...geramm la..budak bucuk demok ni..nak kena geget pipi gebu tu...

RUZANA posted on 19-8-2014 06:13 PM
retis biasalah...baik Rayqal,Rayfal mak depa suka pakaikn rantai kat dorg..sorg huruf R sorg lg F. ...

tapi ned kat singapore kasi talk ttg enterprenuer gen Y maknanya dia ada buat business tapi maybe sleeping partner tak? main invest n keluar modal je..dia mesti ada adviser utk biz..i guess

ira_229 posted on 19-8-2014 06:46 PM
tapi ned kat singapore kasi talk ttg enterprenuer gen Y maknanya dia ada buat business tapi maybe  ...

biasanya mcmni biz org kaya...masyuk sana sini..dan xbergantung pada 1 job/biz...kepala org biz ni bijak..

No wonder ND mengamuk pasal isu lift tu..
Pihak pengurusan hotel perlu kaji balik SOP ERP depa..
Kalu ai, family stuck kat lift, hotel kata 'ala kak, relax lah.. dah selalu jadi mcm ni', mmg ai hempuk je semuanya.

Bual bicara dgn kosmo

Kosmo!: Bolehkah Nora Danish ceritakan keadaan sebenar yang berlaku ketika anda bercuti ke Legoland, Nusajaya Johor  baru-baru ini?

NORA DANISH: Saya baru sahaja selesai daripada menjalani penggambaran berjudul Bahayanya Wanita di Singapura baru-baru ini. Saya yang ditemani keluarga pada ketika itu mengambil keputusan untuk singgah bercuti di Legoland memandangkan kami tidak pernah lagi bertandang ke tempat tumpuan pelancong tersebut. Segalanya berjalan lancar dan memandangkan hari telah lewat malam, kami mengambil keputusan untuk bermalam di sebuah hotel di situ.

Bagaimanakah pada mulannya anda sedar kakak dan rakan anda terperangkap di dalam lif tersebut?

Setelah kami menempah bilik hotel di tingkat tujuh, saya dan keluarga terus naik untuk meletakkan beg. Saya cuba untuk menghubungi kakak saya memandangkan hari telah lewat malam. Saya ingat mungkin dia bersama rakan saya Zarema berada di kafe di lobi hotel. Namun saya curiga apabila panggilan tidak dijawab dan kami terus bertanya kepada pihak hotel dan mereka berkata, mungkin kakak saya dan Zarema terperangkap di dalam lif. Setelah melihat kamera litar tertutup saya telah memastikan bahawa orang yang terperangkap di dalam lif tersebut merupakan kakak dan rakan saya Zarema.

Apakah tindakan anda selepas daripada kejadian tersebut berlaku?

Saya berusaha berhubung dengan beberapa kakitangan hotel tersebut, namun disebabkan beberapa prosedur kami terpaksa menunggu sehingga setengah jam namun tiada sebarang tindakan diambil oleh pihak pengurusan. Saya sangat risaukan keadaan kakak saya yang menghidapi penyakit asma dan rakan saya yang kini sedang hamil.
Selepas setengah jam, apakah tindakan yang telah diambil oleh pihak pengurusan?

Keadaan menjadi lebih tegang apabila tiada sebarang tindakan diambil dan melalui rakaman litar tertutup, kakak dan Zarema sudahpun terduduk dan sesuatu yang tidak baik telah berlaku. Kami terpaksa campur tangan, sehingga ibu kepada rakan saya telah menelefon bomba. Akhirnya mereka telah diselamatkan oleh pihak bomba, bukannya pihak pengurusan hotel.

Bagaimanakah perasaan anda pada ketika itu memandangkan cara kerja pihak pengurusan kurang memuaskan?

Saya cuba bertanya dengan lebih lanjut mengenai kejadian tersebut dan pihak pengurusan berkata, perkara itu kerap terjadi kebelakangan ini. Menjadi persoalan kepada saya, jika kejadian ini bukan kejadian yang pertama mengapa pihak pengurusan enggan mengambil langkah untuk membaiki lif tersebut disebabkan ia amat berisiko mengundang maut kepada penggunanya. Saya amat kesal pada ketika itu dan terus mengambil keputusan untuk memuat naik gambar rakaman litar tertutup lif di hotel tersebut di dalam laman sosial Instagram saya.

Setelah anda memuat naik gambar rakaman litar tertutup tersebut dan menerangkan mengenai kelemahan pihak pengurusan Legoland, anda telah mendapat kecaman hebat daripada masyarakat di Johor. Apakah pandangan anda?

Saya kesal sekali apabila sesetengah pihak menyalahertikan kejadian tersebut. Saya tidak terniat untuk menyindir mana-mana pihak. Tujuan saya hanyalah untuk memberi pengajaran dan iktibar kepada pihak pengurusan supaya memandang berat isu tersebut kerana ia melibatkan nyawa seseorang. Lagipun Legoland merupakan pusat tumpuan pelancong, saya tidak mahu nama Legoland dipandang serong oleh pengunjung terutamanya pelancong luar. Bagaimanapun saya telah memuat naik kenyataan berhubung salah faham tersebut.

kaogi posted on 19-8-2014 07:56 PM
...

Itu la.kite nampak main issue nye
tp yg sane tak sudah psl b words tu

Berbeza dgn CI
sane lebeh ckp soal johorean n hotel

LDP posted on 19-8-2014 04:12 PM
bossned_Dre pandai berlakon eh? Dia tak nak makan,so according to him dia dah full,siap p ...

Ya Allah dredre..comeynye perot die
Takpe dh besa nanti pi gym tau
bole ber-six pack
aummmm

LDP posted on 19-8-2014 09:12 AM

bijaknya budak ni siap kembongkan perut dier....kekehkehkeh...

kerekarlu posted on 19-8-2014 05:28 AM
Bekas sepupu memberikan sokongan kepada Nora. .

Haha nolimit jugak ye NadiaMonira nih.. karang perempuan kembang yg tak boleh disebut nama meroyan lagi baru tahu

kaogi posted on 19-8-2014 11:56 AM
...

Ingatkan siang rupanya dah tengah malam.. dah la letih.. gile scary!!! Bomba yg selamatkan pulak tu. Wahhh management hotel selambaland saja tak da memtion pun yg bomba selamatkan those 3. Me mati2 ingat they olls sendiri yg selamatkan kakak Nora n the others. Mmg budus pun.. kehkehkeh yg kata kununnya hikmah dari kejadian ni boleh nampak perangai Nora sebenar saya setuju heheh sebab walau manja comel baik budi tak bermaksud senang senang saja org nak pijak kepala. Bravo Nora Danish u r the best!!!

kaogi posted on 19-8-2014 07:56 PM
...

Oooooo gitu kisahnya... gigih sungguh haters nowa merempan...bodoh! kihkihhkihhhh

Nowa neh kecil2 cili padi..walaupon kecik tp berani

Last edited by LDP on 19-8-2014 09:37 PM

kaogi posted on 19-8-2014 11:56 AM
...

Kak tolong tepek pat benang sebelah biar bimbo bimbo bodoh pat benang tu bukak sikit mata haha.  Dah lah bodoh busuk hati pulak tu these morons. Jgn they olls yg terrrrperangkap dalam lif tapi staff n management tiada inisiatif nak selamatkan they olls sudah laa kaannn.. mmg betul laa kesian nampak Nadia n Zarema dah terduduk dalam lif tu. Kalo my sister kena mcm gitu honestly mmg saya ngamuk. Silap haribulan kena saman jugak they olls ni.

termignoni posted on 19-8-2014 07:37 AM
ned ni dah tak kerja ngn bapak dier ker??ker cuti bergaji? lagi satu takder sapa nak tegur ker budak ...

Cer u olls gi tegor dia..saya sokong jugak kot. Dah kalo mak dia sendiri tak tego how? Nak kutuk mak dia pulak ke? Nanti lepas u olls tegor Ned tepek laa pat sini ya.. we olls nak tahu jugak apa jawapan Ned.   Tapi saya rasa kan they olls ni mmg tak kisah benda mcm gitu. Pasal kerja dgn bapak pun we olls curious jugak tapi belum sampai tahap nak tahu jugak jugak.

sweet tgk Qal & Aleesya.. comel...
happy Qal dpt jmpa Aleesya