CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eise

[MERGED]Medical Card/Insurance Kesihatan...... What U should know...

mbk posted on 9-8-2014 01:32 PM
Maksudnya Gratuiti. Ya mmg itulah yg saya dengar. Kalu nak confirmation, boleh tanya org gomen yg  ...

Ya gratuiti. Saya gna GL hubby. Selama ni
bila discas hsptal ribu2 RM pn di bil tulis prcuma. Tp bila td doc bgtau boleh guna GL hubby utk rwtan cancer RM117,000, ada yg bgtau nanti efek pencen hubby. Saya belum diskas lg dgn hubby

esyuefeei posted on 9-8-2014 06:00 PM
Ya gratuiti. Saya gna GL hubby. Selama ni
bila discas hsptal ribu2 RM pn di bil tulis prcuma. Tp ...

Diskas dgn hubby. Yg penting rawatan tue. Saya doakan sis cepat sembuh n sihat. Amin. Setiap gratuiti berbeza. Kerna tgk gred dan thn perkhidmatan dgn gomen.

wa nak tanya. insurance khusus untuk dental care ade x?

aireen24 posted on 14-8-2014 01:46 PM
wa nak tanya. insurance khusus untuk dental care ade x?

Setakat ni ... belum ada insuran yg cover treatment detal semata2... tapi kalau infection melibatkan gusi akan ada Takaful/insurna yg cover

Accident menyebabkan gigi tertanggal/ terkoyak gusi/ pecah atau yg boleh memudaratkan gigi, medical card cover.

Just nak share dapat call dari cik secretary ptg tadi:

terima call dari miss secretary tanyakan pasal aduan Takaful. Boss dier tak dapat nak claim katarak mata kerna sebelum masuk Takaful dah pernah buat katarak mata sebelah kiri. Yg ejen laks tak pi declara pasal operation tuh walaupun dah diingatkan oleh boss secretary tue. Tup tup... tak dapat claim.. claim kena reject. Kan tak puas ati... hmmmmmmmmm

So sesaper ader nak mengadu pasal Takaful saya bagi no telepon. Ok.... Jangan mengorat sudah. Yg mengangkat pun dah bertitle puan.

Biro Pengantaraan Kewangan
Tingkat 25, Dataran Kewangan Darul Takaful
No. 4, Jalan Sultan Sulaiman
50000 Kuala Lumpur
Tel: 03- 2272 2811
Faks: 03- 2274 5752

So ejen diluar sana n diri saya jugak... jangan memain dengan api K. Kalu customer pernah sakit walaupun sakit demam kucing sekali pun, kena declare. Kita nie macam artis, kalu buat kontoversi... kan org akan mencik....

Follow Us

TAKAFUL – Peralatan Kewangan yang Sering Disalah Faham.. betul ker...? kalu nak baca boleh baca kat link nie..http://akupenjualinsurans.blogsp ... -pasal-takaful.html  nak tepek sini panjang citer nyer. Tapi eloklah korang bacer. Dari blur jadi celek mata nie hah

Innalillah..
Pagi2 dapat cerita yang kurang baik..kita doa kan Adik ni cepat baik..dan kecederaan dia tak terlampau serious Dan tiada sebarang kecacatan..
Dikongsikan oleh kawan saya..
Pagi2 ni client dia msg..bertanya kan polisi insurans anak beliau..sebelum ni dah berkali2 ejen hantar friendly reminder untuk ingatkan pasal payment..pasal polisi lapsed..memang malang tak pernah bagi bau..polisi dah lapsed Dan tiba2 pagi ni anak kene air panas..yang sangat menyedihkan bagi saya ..reason tak nak bayar insurans anak,sebab "nak beli kereta estima"..
Client2 kalau ejen remind untuk payment yang tertunggak..kami hanya jalankan tanggungjawab yang telah diamanahkan..bukan kerana kami nak kaya dengan banyaran insurans anda yang seratus dua tu..tapi kerana ia adalah amanah anda sendiri kepada kami..
Semoga anda semua terhindar drp sebarang musibah..selamat membayar premium insurans untuk pastikan polisi anda sentiasa inforce..

sharing drpd rakan sekerja...

Cuba tengok kat bahagian remark yang saya garis warna merah dan kuning.. Tau tak apa beza nya?
Pada bahagian kuning tu, client bayar sendiri..sebulan RM200.

Takdir Allah datang menguji..client di diagnose Breast Cancer..stage critical..sebab client ambik benefit "CONTRIBUTOR" so, client layak untuk dapat caruman PERCUMA kerana penyakit kritikal..Sebab tu pada garisan merah remark "WAIVER" .. Bermaksud company PruBSN Takaful waived kan bayaran bulanan. Segala manfaat pada policy masih boleh digunakan.

Bila dah sakit, mungkin sampai ke tahap tak mampu bekerja untuk tempoh masa yang lama..bila dah sakit masa tu lah anda sgt memerlukan insurans.. Tapi kalau dah terlalu lama x kerja, income kurang atau mungkin tiada.mungkin policy pun x mampu bayar.. Itulah kepentingan benefit "CONTRIBUTOR"

if parent ada mengambil rider PARENT CONTRIBUTOR utk anak pula, sama jugak policy akan WAIVE untuk anak disebabkan parent tersebut sudah terkenal penyakit kritikal...

Policy anda bagaimana?
Kalau anda tak pasti, jom saya review policy anda..
Belum ada sebarang policy?
PM Jom saya bantu anda apply..

Tak Kena Maka Tak cinta
------------------------------

Moga brother nie cepat sembuh. Brother nie ambik Takaful dengan kawan saya pada March 2013. Ambik takaful kerna dier pi kerja pakai motor dan takut eksiden. Jam 11.30 pagi semalam kawan saya dapat panggilan dier eksiden dan dibawa ke hospital Gleaneagles. Tempat dia eksiden dekat jalan Ampang, beberapa puluh meter dari hospital Gleneagles. Keadaan dier memang teruklah jugak. Jari koyak patah dan peha rabak. Alhamdulillah, Takaful berbesar hati tolong bayarkan kos rawatan RM10,000.

Bayangkan diri kau yang takde Takaful, tengah naik moto atau jalan kaki atau naik kereta, eksiden depan hospital Gleneagles, teruk patah riuk dan pengsan. Kau cuba fikir orang yang tolong ko tu, nak bawak ko pegi hospital mana? Dia nak hantar ko ke spital Gleneagles sebelah tu ke atau dia gagah kan diri hantar ko pergi hospital Kuala Lumpur di jalan tun razak?

Kalau Gleneagles siap sedia lah rm10k-20k sebab nak operate bagai secepat dan sepantas mungkin nak selamatkan nyawa kau.

Kau tengah pengsan ni, boleh ke kau bgtau kat orang tolong kau tu,
"Bang saya takde Takaful, bawak saya ke HKL je lah. Kalau abang hantar saya spital sebelah ni mahu jual tanah pusaka ni bang"

Boleh macam tu?

sharing is caring

Harga Insurans yang perlu korang bayar setiap bulan bergantung kepada:
---------------------------------------------------------------------------------------------
Umur korang. - Semakin muda korang, semakin sikit korang perlu bayar dan semakin tinggi perlindungan yang korang dapat. Thats why lah masa paling sesuai untuk ambil insurans Takaful adalah ketika masih bayi. harga amat rendah.

Pekerjaan korang. - Kalau pekerjaan bahaya, bayaran bulanan will be slightly higher. Around RM30-50++ higher.

Tahap kesihatan korang - 99% chance anda tak boleh apply insurans jika anda ada kanser dan penyakit kronik.

Lifestyle - Merokok ataupun tidak. Biasa minum arak ataupun tidak. Slightly higher RM required kalau merokok. Tp slightly je la.

Benefits dan Plan yang korang ambil. - More benefits + higher cover value = Higher payment. An Insurans Agent could manipulate this easily and causes you to pay higher amount of money

Ada kemungkinan benefit elaun CASH Wad harian akan ditarik keluar dari Takafulink .. apa pendapat anda?

tiba la masanya utk kita decide memiliki takaful
1) mak ayah
2) diri sendiri
3) suami / isteri
4) anak2

Decide sekarang utk akan datang

saya berminat nak dapatkan medical card..

boleh bagi quotation bawah Rm200?

terima kasih

emiryn_darling replied at 27-1-2015 11:40 AM
saya berminat nak dapatkan medical card..

boleh bagi quotation bawah Rm200?

bole...

mohon details

1. tarikh lahir
2. pekerjaan
3. email
4. smoking atau x...

thanks

salam....

nak tanya ada medical kad tak untuk anak istimewa macam down sindrom .

Tips Takaful: BUDGET YANG TERBAIK
----------------------------------------------
Bagi saya budget adalah penting, kita perlu dan mampu untuk menyimpan di takaful di antara 5% – 10% daripada pendapatan kita (cuba buat pengiraan, berapa kelayakan kita). The best polisi bukannya polisi yang terlalu mahal (RM300 - RM400/bulan) yang anda bayar 3 bulan, dan selepas itu tidak mahu bayar lagi sebab premiumnya terlalu besar atau premiumnya yang terlalu rendah (RM30 - RM80/bulan) di mana mungkin terselit udang di sebalik janji2 ejen yang call atau berjumpa dengan anda (Semak berapa anda bayar dan berapa covering yang anda dapat.... BANDINGKAN). Berfikirlah semasak-masaknya sebelum anda membuat keputusan, kerana sekali tersilap, anda akan terasa kesannya bila anda mula menggunakan kemudahan yang disediakan......

Polisi yang kecil (RM100 - RM200/bulan) pun tidak mengapa, yang pentingnya anda konsisten menyimpan/membuat caruman dan bila anda perlukannya, anda boleh menggunakan manfaat daripada pelan yang anda beli. MENYESAL DULU PENDAPATAN, MENYESAL KEMUDIAN TAK BERGUNA..... FIKIR-FIKIRKANLAH!!!!!

credit: http://burnprudential.blogspot.com/2012/07/tips-beli-insuran.html

manis1977 replied at 28-1-2015 03:30 PM
salam....

nak tanya ada medical kad tak untuk anak istimewa macam down sindrom .

Salam,

So far, apa yg saya tahu tak ada puan.

Jangan merasa menyesal atau rugi jika mencarum Takaful, kita tak tahu bila waktunya. Takaful nie ibarat payung, bila hujan atau panas kita gunakan nya. Ada seorang hamba Allah yg mencarum Takaful sekian lama, tapi sayangnya ia merasa rugi. saya ada cakap jika sakit kita akan menghargai Takaful nie. Dia mmg setuju dgn kenyataan saya tapi dier sihat dan memang berbaloi org yg sakit pakai Takaful nie. Tapi org yg sakit nie mesti dah lama ambil Takaful. Ambil tindakan precaution. Bukan baru sakit hari nie baru nak ambil. Kalau gitu akan ader exclusion atau rejection dari pihak Takaful. Takaful ejen pun angkat tangan...tak dapat nak bantu

Hari ini kita mungkin blh berkata "Untuk apa Takaful"..kerana nikmat sihat hidup hari ini kita masih rasa..

Hari ini kita mungkin blh berkata " insuran?, tggu gaji naik lah"..kerana gaji yg sekarang masih mampu bayar bil klinik utk demam n sakit perut.

Tapi, renung n fikirkan hari esok, tikamana.....

Nikmat sihat kita mula hilang, sakit mula mnyerang, klinik n hospital makin kerap undang, duit simpanan mula kehabisan..

Logikkah sakit datang tggu gaji naik dlu? Logikkah sakit datang tanya kita dulu?.

Fikirkan kawan, yg tanggung sakit memang kita, tapi yg tanggung bil sakit bukan kita.

Cari agen yg anda percaya, apply perlindungan Takaful.