CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mm333

[Tempatan] Viral Pegawai JPJ Fasih Bertutur Dalam Mandarin Ketika Berurusan Dengan Dua Pela

edee_91 replied at 20-9-2017 10:10 PM
semua language tu termasuk language syurga ke?

Kona ke syurga lak pagan sekor ni.. cite pasai kacak.. dia citr syurga.. esok ko try cakap pagan aku rekod pas tuu try laa viralkan.. ko cerita pasai sambutan gayah kat kl nak nari nari nanti tapi dlm vahasa pagan la..

white_musk replied at 20-9-2017 08:45 PM
Lebih baik masuk tapis

Baik aku mengira jumlah bekas bf aku.. rasa rasanya ade delkat 30 org.. dah lebih dr team bola sepak.. kira lebih kurang satu kandang lembu la...

white_musk replied at 20-9-2017 07:49 PM
Lagu apa ni pulauturtle?  Buat la video.  Nyanyi.  Akak akan nyanyikan lagu russia pula

Nak akak nyanyi lagu hawaiii sambil pakai tutup tetek dgn rambu ramba tutup punai

white_musk replied at 20-9-2017 03:01 PM
Yang ambik arabic tu bila masa diorang bercakap?  Setakat akak biasa dgr ana anta saja.  Yang pere ...

Kalo akak pi negara arab srlamat.. org ereb nak yg masih dara jah.  Kalo yg byk bf dikhuatiri ade jgkitan hiv

Buritan replied at 21-9-2017 06:06 AM
Kalo akak pi negara arab srlamat.. org ereb nak yg masih dara jah.  Kalo yg byk bf dikhuatiri ade  ...

arab suka dara minyak kelapa muda Darsita

Org yg fasih byk bahasa biasanya lebih cerdik

Follow Us
MatDeghem replied at 21-9-2017 06:09 AM
arab suka dara minyak kelapa muda Darsita

Leh laaa bangdeghem pakai minyak kepala dara darsita hak hak hak.. huntung huntung dpt tangkap jerung ereb.. leh membaiki keturunan gittew.. pagan mesti tinggai jd sejarah jah.. hak hak hak

mak budak ni cina pak dia polis melayu nk heran apa kalau dia boleh cakap cina, ngan mak dia, dia mmg cakap cina pon

kt belah kedah ni ada ja kampung yg melayu bleh cakap siam, kalau nk heran part ni ok la gak

pelancong/student PRC ni pelik btol dan sgt kompiden sbb reti bhs die je tp p merata2....as if org yg kene phm die dan diorg dpt p mana yg diorg nak....

org luar pun impressed dgn malaysian boleh tau banyak bahasa

org malaysia plak ade je yg nk dikritiknye. takde slang la, bunyi melayu pekat sgt la, ape la

aiyyooooo

especially bila speaking english. org us uk pun ada slang2 jugak uols. we dont have to be perfect yg penting org paham

adeqbun replied at 21-9-2017 09:09 AM
pelancong/student PRC ni pelik btol dan sgt kompiden sbb reti bhs die je tp p merata2....as if org y ...

Org jepun hanya tau bhs jepun, korean hanya tau bgs korea u tak hairan pula?

Tambahan pula, bhs mandarin mmg bhs yg international sekarang. Bhs mandarin bukan bm yg tak luas digunakan

realitinya JPJ di negeri Perlis tu 10 tahun sekali baru kelebihan berbahasa Mandarin itu ada guna.

bagus...di borneo pun ramai melayu mcm ini...tapi rata rata diam diam sbb sengaja pancing kalau ada org cina nak kutuk melayu mereka akan bagi tahu yg tak faham..

aku dulu kerja swasta kat Jalan Ampang ...
satu company yg 3 kali pergi interview tak dapat-dapat tu aku naik geram apasal aku asyik gagal je last member aku bagitahu "kalo ko nak gak kerja tu ko gi belajar bahasa Mandarin" so akupun masuk kelas bahasa Mandarin 4 bulan lepas tu aku apply balik kerja tu .......kali ini aku janji dri arah pintu masuk lagi aku dah cakap Mandarin sampai lah dalam lift ..........masa interview tu masuk je apa lagi ..... dah nak sangat kan kerja tu kannnnn ...........30 minit interview semua aku jawab dlam bahsa Mandarin ........last dia tanya aku " welcome to our team next week" ............melompat aku time tu ....ah kerja biasa je pun sebenarnya ........start dri itu aku paham lah dunia kerjaya nih siapa yg pandai lebih dri 3 bahasa mmg itu satu saham paling mahal utk diri sendiri ........

so anak aku cuti sekolah je aku masukkan dia dlm kelas bahasa Mandarin .........dan bahasa Hindustan .........bahasa arab mmg dia dah dari tadika tahu segala

Edited by sherry70 at 21-9-2017 11:16 AM

d rumah saya anak2   3 beradik ni bercakap  dlm bahasa  mandarin  n melayu je.. BI  kena ban d rumah , mereka blh guna BI d sekolah dgn teman2 meka. now da bertahun2 cakap Mandarin siap blh  bual2 dgn slang  PRC  or Taiwanese .masa beli barang dgn penjual PRC meka kata  good mandarin siap kasi discount .

pulauturtle replied at 21-9-2017 09:50 AM
Org jepun hanya tau bhs jepun, korean hanya tau bgs korea u tak hairan pula?

Tambahan pula, bhs ...

Orang melayu kena sedar diri bahasa melayu bukan bahasa antarabangsa.  

anak omputih ckp omputih dari kecik takder pun org pelik

Peterpan17 replied at 20-9-2017 12:17 PM
eeeee!! ya Allah!! tak sanggup aku nak smule

Eh ok apa. Dua anak melayu nyanyi lagu pop taiwan. Tapi subtitle in chinese la...

taikor replied at 20-9-2017 01:46 PM
die memang fasih. cume jarang bercakap cine, tu yg sangkut sikit

Bahasa cina sudah ada ilmu kena amalkan kalau tak nanti jdi karat

Tak ada ruginya kalau tahu lebih dari satu bahasa.  Kat China, Jepun dan Korea pun misalnya dah ramai yang mula pandai berbahasa inggeris selain bahasa asal mereka.