CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: enchikfitz

Selamat Pengantin Baru #LanaDavid. Akad Nikah #243 Resepsi #299

mokcikKSKB replied at 25-3-2015 05:28 PM
Ko xleh condemn dik..sbb ko either laki melayu atau perempuan melayu haha

apesal tak boleh kondem dik ...??perempuan melayu suka sgt general kan sume lelaki melayu begitu begini atas sebab dia sendiri salah pilih jantan melayu haprak buat laki atau bf......

contoh...bf dia mintak duit isi minyak moto...yg bodo sgt gi bangi tu nape..dan yg palng win...yg dia gi berbf kan lelaki bodo tu nape??dan bila sudah kena kencing atau di paw oleh lelaki bodo tu ...perempuan tersebut dengan bangga kata...lelaki melayu sume bodo..baik i kawen mat salleh....

u nak kawen mat salleh takde masalah itu hak dia..tapi nk membodo nak mengkritik secara terus pada lelaki2 melayu tu sgt tak adil....sebab kan dia yg bodo buat pilihan..habes sume lelaki melayu dikutuk nye....ape punya peel.....

Bagi mokcik sama jak laki melayu ke bukan melayu..jodoh masing2. Allah dh bg peluang carik jodoh yg baik.kalau x baik pun Allah bg pilihan nk tinggalkan dia ke nk merana. Tapi kalau mokcik nk generalised mokcik xkn ckp lelaki melayu tapi lelaki malaysia sbb cina india melayu sama jah perangai..

tahniah in advance lana & daud!

kucingTomey replied at 25-3-2015 05:22 PM
perempuan melayu yg mengutuk lelaki melayu dalam ni memang bermasalah...dik..kalau awk sendiri yg bo ...

Alahai...tak kira Melayu, Cina, Mat Salleh: semuanya ada yang busuk dan ada yang wangi

Tapi aku sensitive sikit bab-bab nak intimacy sebelum nikah, jadi secara amnya, lelaki Melayu lebih understanding dalam aspek ni lah. And kalau aku nak bertaubat bila dah tua nanti, suami Melayu Islam jugaklah yang boleh sokong aku (aku cakap dari segi general ya). Kalau mat salleh...entahlah. Aku pulak yang kena bimbing dia hari-hari - tak kuasa

Kalau dating dengan mat salleh yang liat nak convert lagi haru...tak tahu nak putuskan atau continue menunggu. Tapi aku admit lah tak semua lelaki mat salleh macam tu - ada yang lebih baik dari lelaki Melayu..

Ikut jodoh and nasib masing-masing

Komen Johan:

PETALING JAYA: Pelakon Johan As'ari mengucapkan selamat berbahagia buat bekas kekasihnya Lana Nordin yang akan mengumumkan pasangan hidupnya pada petang Rabu (petang ini).

Johan, 29, berkata, sebagai seorang yang pernah mengenali rapat wanita itu, dia gembira dengan perkhabaran tersebut dan mendoakan mereka akan menemui kebahagiaan sehingga ke akhir hayat.

"Saya mendapat tahu tentang berita Lana bakal berkahwin daripada laporan media dan sebagai lelaki yang pernah rapat dengannya saya gembira dengan berita itu kerana dia menemui cinta sejatinya.

"Saya sentiasa mendoakan kesejahteraannya dan berharap Lana akan bahagia bersama lelaki pilihannya sehingga ke akhir hayat," katanya ketika dihubungi mStar Online di sini pada Rabu.

Lana dijangka akan mendedahkan butiran mengenai perancangan perkahwinan selain memperkenalkan bakal suaminya dalam satu sidang media yang bakal diadakan di Hotel Istana Kuala Lumpur pada pukul 3 petang Rabu.

Lana dan Johan ketika menghadiri Anugerah Skrin pada 30 November lalu.
Lana dan Johan pernah menjadi pasangan kekasih sebelum ini.

Dalam pada itu, Johan berkata, biarpun jodoh mereka tidak kesampaian namun dia tidak pernah menyimpan dendam atau benci terhadap Lana sebaliknya menganggap kehadiran wanita itu banyak mengajarnya mengenai erti kehidupan.

"Lana adalah seorang wanita yang baik dan sepanjang mengenalinya dia banyak mengajar saya tentang cara untuk memahami kaum wanita dengan lebih baik.

"Meskipun tiada jodoh diantara kami itu bukan bererti saya perlu membencinya kerana dia pernah menjadi sebahagian daripada hidup saya," katanya.

Sementara itu, Johan berkata, dia akan menghadiri majlis perkahwinan Lana sekiranya wanita itu menjemputnya untuk memeriahkan acara itu nanti.

"Insya-Allah sudah pasti saya akan datang jika dijemput untuk berbuat demikian," katanya.

Dalam perkembangan lain, bercakap mengenai keadaan ibunya, Datin Firdaus Abdul Kader, 58, yang diserang penyakit strok (angin ahmar) minggu lalu, Johan berkata, ibunya masih dirawat di Hospital Serdang.

Komen Johan:

PETALING JAYA: Pelakon Johan As'ari mengucapkan selamat berbahagia buat bekas kekasihnya Lana Nordin yang akan mengumumkan pasangan hidupnya pada petang Rabu (petang ini).

Johan, 29, berkata, sebagai seorang yang pernah mengenali rapat wanita itu, dia gembira dengan perkhabaran tersebut dan mendoakan mereka akan menemui kebahagiaan sehingga ke akhir hayat.

"Saya mendapat tahu tentang berita Lana bakal berkahwin daripada laporan media dan sebagai lelaki yang pernah rapat dengannya saya gembira dengan berita itu kerana dia menemui cinta sejatinya.

"Saya sentiasa mendoakan kesejahteraannya dan berharap Lana akan bahagia bersama lelaki pilihannya sehingga ke akhir hayat," katanya ketika dihubungi mStar Online di sini pada Rabu.

Lana dijangka akan mendedahkan butiran mengenai perancangan perkahwinan selain memperkenalkan bakal suaminya dalam satu sidang media yang bakal diadakan di Hotel Istana Kuala Lumpur pada pukul 3 petang Rabu.

Lana dan Johan ketika menghadiri Anugerah Skrin pada 30 November lalu.
Lana dan Johan pernah menjadi pasangan kekasih sebelum ini.

Dalam pada itu, Johan berkata, biarpun jodoh mereka tidak kesampaian namun dia tidak pernah menyimpan dendam atau benci terhadap Lana sebaliknya menganggap kehadiran wanita itu banyak mengajarnya mengenai erti kehidupan.

"Lana adalah seorang wanita yang baik dan sepanjang mengenalinya dia banyak mengajar saya tentang cara untuk memahami kaum wanita dengan lebih baik.

"Meskipun tiada jodoh diantara kami itu bukan bererti saya perlu membencinya kerana dia pernah menjadi sebahagian daripada hidup saya," katanya.

Sementara itu, Johan berkata, dia akan menghadiri majlis perkahwinan Lana sekiranya wanita itu menjemputnya untuk memeriahkan acara itu nanti.

"Insya-Allah sudah pasti saya akan datang jika dijemput untuk berbuat demikian," katanya.

Dalam perkembangan lain, bercakap mengenai keadaan ibunya, Datin Firdaus Abdul Kader, 58, yang diserang penyakit strok (angin ahmar) minggu lalu, Johan berkata, ibunya masih dirawat di Hospital Serdang.

Follow Us
trebadoure7 replied at 22-3-2015 09:35 AM
I am sorry to say la. bila lana pilih mat saleh jd dia punya husband these malay guys ni patut sedar ...

setuju.. settle down sebab nk rasa secure financially & emotionally.. nk achieve live stability dengan berkeluarga..
tapi ramai perempuan sekarang educated, dah stable financial n emotional..
makanya kalau nak kawin pun sebab nk cukup syarat je, cinta tu mungkin agak rare la.. nak berkeluarga mungkin.. to move to another phase in life..
jejantans jer ramai datang duk kacau bagi perasaan bergolak..
jadi tak salah kalau perempuan ni nak memilih dengan bijak lelaki macam mana yg dia nak jadikan suami..

Alhamdulillah! Lana dah berjaya bawak sorang lagi non-Muslim masuk Islam. Cuma dari mula jangan ambik lewa pasal agama. Kelak susah... Semoga kekal bahagia sehingga ke jinjang perkahwinan dan akhirat... Aamiiinnn...

Nasihat, kena sabar. Banyak kesukaran kahwin dengan bangsa asing ni. Kalau yang kahwin asal atheist lagi senang nak didik pasal Islam berbanding dengan katholic... Lagi lak kalau dapat lelaki Europe yang memang dah disogok dalam pemikiran dia orang yang Islam ni agama yang menyusahkan, suruh orang berperang dsb lah...

semua bangsa ada baik dan buruk nya... Pernah dated lelaki melayu, baik sangat cuma tak ada jodoh. Jodoh dah tertulis dengan bangsa asing. My hubby kadang2 depan public tanpa isyarat terus kiss... banyak kali bilang kat dia budaya kat sini tak macam tu... jawapan dia you are my wife apa... hehehe...

Alhamdulillah! Dikurniakan dengan 3 cahayamata selama 13 tahun berumahtanggga... berkat doa restu mak dan arwah abah, happy bersama...

KucingBiru replied at 21-3-2015 09:36 AM
Samala.. aku couple dengan melayu dulu, sebuk suruh bagi kurus la, pakai tudung cantik cantik la,  ...

hihihihi...alhamdulillah..rezeki dpt tu.. ;)

helmeita replied at 25-3-2015 12:26 PM
moga bahagia kelak bersama dgn yg tersayang..aminnn

Aminnnn..

Tq..  :-)

Edited by LiveYourLife at 26-3-2015 01:22 AM

tahniah. semoga dpt bimbing suami

ais_kosong replied at 24-3-2015 07:28 AM
dah jodoh dia kan..ngek betui pengomen kat oh bulan tu

masa dia nakkan johan (aka me laaa yuuuu ...

7 inci pon sodappp... wiwiwiwiwiiii

masnona replied at 24-3-2015 10:54 AM
kenapa yg bertenggek dlm ni mcm ada pengalaman buruk dgn lelaki melayu je? takut membacanya. mcm dra ...

Sharing is caring kekdahnye..

Bkn drama lg dah.. mmg kenyataan.. nasib badan terjumpe makhluk2 melayu yg buruk2 je.. lom jumpe yg betol2 baik lg.. klo jumpe la kan, sure i kwen dgn melayu tu ye..

rayna_raynes replied at 25-3-2015 02:04 PM
ini aku setuju (walaupun laki aku melayu skrg)

i used to date this mamat frm germany

Tu la u.. sbb tu i ckp, kalo i jumpe lelaki melayu yg betol2 bole dijadikan somi, kompem i pilih lelaki melayu dlu.. yelah kan senang jgk mempertahankan adat n budaya kite.. tp nk buat cmno, xde lelaki melayu nakkan i..

Umo da almost 30.. yg ade skrg ni plak xmelayu, sambar jela dr lgsong xde.. hihihii..

gucci_advocate replied at 25-3-2015 02:20 PM
To be honest, aku memang allergic nak date lelaki mat salleh. Most of them expect you untuk serah se ...

So.. same cam u lah.. u salah pilih mat saleh.. hahaa..

Melayu? Huh jgn ckp.. xbg baik2, dia bole je raba gitu je konon gurau ehh sori tersentuh lak.. hampessss!!

Konon xnak sentuh b4 kawen.. alaa cite je lebeyy.. dpt peluang dia kokak abes..

kucingTomey replied at 25-3-2015 05:22 PM
perempuan melayu yg mengutuk lelaki melayu dalam ni memang bermasalah...dik..kalau awk sendiri yg bo ...

Wahhh sentap kah? Bkn bermasalah BANG, tp xde yg nakkan kite BANG.. kalo ade yg nak pon BANG, byk yg xgune BANG.. kalo aBANG ade sedara mara yg ok yg baik, aBANG ejas laa bg sy BANG.. nak tgk diorg memilih x? Diorg nak x? Yes betol lelaki baik hanya utk yg baik.. knp sy asyik xjd je dgn lelaki yg xBAIK tu? Adekah sbb BODO memilih? Or mmg pompan baik hanye utk lelaki baik? Jwpn ade dgn aBANG k..

Haa.. yes, mgkin sy baik laa sy xpnh menjadi dgn jate2 xbaik tu.. so? Terima la kenyataan ye BANG kucinnn.. heh!

kucingTomey replied at 25-3-2015 05:33 PM
apesal tak boleh kondem dik ...??perempuan melayu suka sgt general kan sume lelaki melayu begitu b ...

Kan da gtaw.. itukan pengalaman.. n tiap dan waktu ketika tu, mmg sendiri dah ngaku kan.. bodoh n rendah diri sbb xlawa n itam.. paham ke idok BANG?

Xpyh le sesentap.. klo aBANG baik, nape aBANG nk menggelupur? Sbgai lelaki kan kne jge kaum yg lemah cam sy ni.. ni melenting.. nampak x buruknya disitu as lelaki melayu? Sy xcakap SEMUA.. sy ckp yg sy kenal.. sekadar share pengalaman.. phm?

Ok laa BANG.. mls nk bergado.. sy mntk maaf kalo dah menjentik ati tisu aBANG.. betol2 mntk maaf je.. but 1 je lg nak tnye.. aBANG ade sedara lelaki x yg lom kawen? Xpon dgn aBANG pon ok jahhh klo lom beristeri..

Pisss yoooo!  :-)

Waaaaaa.....handsomenya bf dia. Congrats Lana & hubby to be.

KucingBiru replied at 21-3-2015 05:36 PM
Samala.. aku couple dengan melayu dulu, sebuk suruh bagi kurus la, pakai tudung cantik cantik la,  ...

haha....dh rezeki u kannn? Good for u.

sirapselasih replied at 22-3-2015 04:35 AM
Taw xpe ok.. i ni klo naik LRT dgn dia, semua pandang ok.. even kami xde nak pimpin tangan.. dia r ...

Amin...semoga dipermudahkan..