CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikieda

Tiada niat baling handphone pada pengarah - Nur Fathia

Nur Fathia mengaku terpaksa ulangi lakonannya 15 kali

MENYEDARI dirinya akan dihujani persoalan b ...
cikieda Post at 24-6-2011 18:12

jikalau sehingga ke tahap itu makanya kamu itu tiada bakat lakonan langsung.
tidak usah lah berlakon lagi, kerja sahaja jadi seketeri ke apa silap haribulan boleh tekel bos kamu yang kaya2.

baru-baru ni minah mamak ni ada berlakon filem buatan namewee, nasi lemak 2.0

nak kekal lama..kgnlah diburukkan kontroversi mcm sakai ni

bengap sgt ke sampai nak ulang sampai 15x..tension kot kan abru ni bermasalah dgn Aaron aziz..kan AA sound  n ngamuk dlm twitter yg dia dtg lmbt..

apa daa minah ni,baru je berlakon dh buat perangai..nasib ko la minah oii pasni..

Ai, baru watak cenggitu dah tertekan..amacam dgn artis2 lama yg lg berjaya jayakan berpuluh2 filem xde plak smpi camtu sekali..huhu..

Follow Us
Saya sudah minta maaf

BALING telefon kepada pengarah? Wow berani betul awak ya. Jangan cakap macam tu kak, semua yang terjadi sebab tak disengajakan. Hal itu dah pun saya selesaikan dengan Along. Dia pun nampak okey sahaja.

Mungkin awak kata tak sengaja, tapi ini isu besar. Fathia tak takutkah termakan diri selepas ini?

Saya sendiri pun terkejut yang isu ini akan jadi besar. Saya tak jangka yang orang akan pandang ia sebagai satu hal yang serius. Sampai siar dalam surat khabar dan Internet. Padahal, saya dah minta maaf dengan Along dan yang tahu pasal hal ini pun cuma warga di set penggambaran dan keluarga saya. Termakan diri, entahlah, saya cuma berharap isu ini tidak dipanjangkan lagi.

Betulkah kes ini terjadi disebabkan awak pantang ditegur?

Saya orang baru dalam bidang ini, kalau saya tak boleh terima ajaran dan teguran orang apalagi daripada seorang pengarah, tentu sahaja ada yang tak kena dengan saya ni. Jujurnya saya bukan orang begitu. Nak belajar mestilah kena terima teguran orang lain. Lagipun, teguran yang diberi adalah untuk kebaikan saya, bukan sebaliknya.

Difahamkan, awak tertekan dengan watak yang diberikan sebab tu awak telefon pengarah untuk lepas geram. Ulas sikit?

Saya mengaku memang agak tertekan waktu itu. Banyak babak yang perlu saya buat dan ia melibatkan emosi. Saya tertekan sebab watak itu berat.

Kalau berat sangat kenapa terima juga tawaran berlakon untuk drama tu?

Sebagai orang baru, tak akanlah saya nak pandai-pandai memilih watak. Saya terima tawaran itu sebab ia jalan cerita dia bagus dan skrip dia kuat. Lagipun saya anggap ia satu cabaran. Tapi saya terpaksa akur yang watak Amni memang berat dan oleh kerana saya tak mahu hampakan semua orang, saya cuba untuk hasilkan yang terbaik dengan memaksa emosi. Saya anggap tugas ini satu amanah yang saya perlu betul-betul kena jaga. Mungkin sebab itulah saya sampai gagal mengawal emosi.

Oho, maknanya kalau tak puas hati boleh main baling-baling barang, tak hormat pengarah, macam itu?

Saya anggap ia satu pengalaman. Sebenarnya, saya tak nak main-main dalam bidang ini sebab itulah saya cuba cabar diri saya dan mahu tengok sejauh mana kemampuan saya sebagai seorang pelakon.

Awak tak rasakah ini seolah-olah cuba menjadikan satu alasan?

Saya tak boleh nak halang masing-masing punya persepsi. Tak akanlah saya nak cakap ‘Oh tolonglah percaya pada saya, bukan? Tak mengapalah kalau orang nak kata saya bagi alasan atau bagaimana, yang penting saya sudah beritahu apa yang benar.

Maknanya awak tak pedulilah apa yang orang nak kata?

Saya sedar saya ni tak sempurna. Bukan saya tak peduli, tapi saya tak nak terlalu memikirkannya.

Adakah kejadian ini sengaja dibuat sebab awak memang nak terjebak dalam kancah kontroversi?

Tak pernah terlintas pun nak bikin kontroversi. Saya tak jangka pun ia jadi macam ini. Iyalah sebelum ini saya baca kisah kontroversi orang, sekarang kisah saya pula. Betul kak, saya bukan nak publisiti murah begini. Tapi nak buat macam mana kali ini saya terkena. Hendak tak hendak saya kena hadapi juga. Yang pastinya, isu ini sudah selesai antara saya dan Along.

Lepas kes ini jadi isu, tak rasa rasa malu ke nak teruskan berlakon?

Saya akan jadikan ia sebagai pengajaran dan pengalaman dalam hidup. Tapi tak bermakna saya perlu menyerah kalah. Ia dugaan saya kena terima. Cuma lepas ini saya akan lebih hati-hati supaya tak terlibat dalam kontroversi lagi.

wartwan utusan kat atas tu laser gak bertanya soklan kan? padan muka fathia

Reply 23# airuszzdy

kekdahnye, fathia ni law student tapi bukan LLB student. kalo UiTM kena pass bachelor of legal studies (BLS) dulu. lepas pointer  baru  apply LLB. dpt tak tengok quota n pointer jawabnye. mase pre degree dlu slalu aku dgr cite die ni kaki ponteng kelas. kalo datang kelas pon selekeh mak datuk. sebelum die buat law, die budak mascomm tapi tukar course. kalo tgk dpn2, memang cantek minah ni. tp die ada eyebag yg sgt terook.

dia ni berlakon kayu je.... kalo esok tetiba stop berlakon, mmg tak terkesan pun pada industri.. nasib muka cantik...

die kena mula dr bwh ni

Reply  airuszzdy

kekdahnye, fathia ni law student tapi bukan LLB student. kalo UiTM kena p ...
sarahsyahira Post at 27-6-2011 18:41

mmg keturunan mamak kan ade eyebag yg teruk, so no differentla for fathia ni

hmmm , watak amni tu berat sgt ler tueww pada dia
jingga007 Post at 22-6-2011 13:24

ha'ah..berat sgt..berat tudung kot?

Note: Thread has been banned by manager

Dahla cite Stanza tu seminggu skali. minggu ni takde lak ganti Jomheboh. pastu kluar citer pasal Fathia lak. Last2 org pon malas nk tgk. Sian pengarah n penulis buku tu.  hurmmm

artis baru nk naik biasala

FATHIAAAA GEDIKKKKKKKKKSSSSSSSSS

FATHIAAAA GEDIKKKKKKKKKSSSSSSSSS
KUDABELANG Post at 29-6-2011 23:49

Hahahahaha, asal weh?