CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ducati7

Alahai bapak mertuaku...case personal loan

DONT. DONT. AND DONT.

Masalah dia biar dia selesaikan sendiri. JANGAN SEKALI KALI GUNA DUIT KAU DAN BUAT LOAN ATAS NAMA KAU UNTUK ORANG LAIN. 200k tu banyak. Kau tak terbayar, kau boleh jatuh BANCRUPT.

Please, tolong jgn susahkan diri utk orang lain. Cakap macam ni, cakap kau dah banyak komitmen dan bank tak lepas kasi loan dah. Senang.

lazim replied at 24-5-2016 06:34 PM
malang la sapa yg dpt bapak mentua pelik2 ni. kalau aku sbagai ank aku akan slow talk ckp jgn paksa  ...

selalunya yg jenis suka berhutang, tak reti urus financial dan suka menyusahkan orang lain je buat mcm ni. bayangkanla, bapak mertua tt tu nak suruh tt buat loan pun sebab nak bayar hutang orang lain. hutang orang apa sampai 200k? buat apa? tu pun dah nampak memang jenis manusia menyusahkan. harap tt nampak la terang2 dan kalau boleh tanya kisah org yg pernah berhutang dgn mertua dia tu. dah berapa lama berhutang agaknya..  betul ke sampai 200k? entah2 tak sampai, duit lebih masuk poket sendiri

Itulah manusia jenis gali lubang tutup lubang....berhutang sana sini...hidup diri sendiri tak aman now nak pass over ke org lain pulak...senangnye cari jln keluar dr masalah...

Ni tt senyap jek apa citer??

ducati7 replied at 24-5-2016 11:08 PM
mmg nak cakap mcm tu..tp bapak mertua aku tau aku mmg clean...jenis takde hutang.. aku pun takde m ...

camni, cakap loan tak lepas. walaupun takde hutang, boleh je tak lepas loan. lg2 kau takde pinjaman atau kredit dgn bank, kalau xde rekod memang bank tak lepas buat loan. tapi kalau ko penah ada rekod loan, cakap je jugak tak lepas. sebab jumlah tu terlalu banyak, bank zaman sekarang tak bagi dah buat loan mcm ni. kelentong lah apa pun janji ko jangan buat loan atas nama ko utk orang lain. baik ko pakai duit gaji ko tu bagi parents ko berjasa dgn dorang lagi baik.

ducati7 replied at 24-5-2016 11:45 PM
dan lagi aku mmg tak nak tanah bapak mertua aku tu..aku rasa mcm tak berbaloi je kalau beli..tanah ...

suh jela bapak mertua ko tu kasi tanah kt orang yg dia hutang tu. bg harga keluasan tanah cukup2 200k. habis cerita.

Anakselangor23 replied at 29-5-2016 10:07 PM
Bak kate kwan laki aku. Zman skrg ni nak cri org rumah bkan takat kne tgk bkal bini 2 je tp kne tgk  ...

mak ko n family ko pun layan je kan.. dorang nak duit kasi, bil api air, bayarkan, nak deposit kereta kasi atas nama kesian. dapatlah biawak hidup dah family korang sanggup nak bagi. kalau aku gi mampos bayar la semua sendiri.

Follow Us
missinpiece replied at 10-6-2016 06:18 PM
Kalo tt rase berrtanggungjawab sgt nk menolong, loan je 10k-20k mana jumlah yg x ralat berputih mata ...

mother in law aku pun jenis suka berhutang dgn ramai org.. liat nak bayar. pastu jenis tak suka bayar bil api air sampai tertunggak ke 1k-3k, bila kena potong baru nak cari duit nak bayar. gaji tengah bulan dah habis. pelik betul aku. bil api air xbayar tp gaji tetap habis. pastu hujung bulan mulala nak pinjam aku 50, 100.. aku bg 50 je. 3 kali tak bayar. sekali haritu gaduh pasal aku duk rumah dia kejap, laki aku suh dia bayar hutang aku, dia gi maki aku balik beribu ke aku hutang kau?? tak beribu pun tapi tak bayar2 pun jugak tu baru 50 weh. belum 200k.

armin replied at 22-6-2016 03:43 AM
mother in law aku pun jenis suka berhutang dgn ramai org.. liat nak bayar. pastu jenis tak suka ba ...

X paham la mentaliti org mcm ni  

missinpiece replied at 22-6-2016 04:39 AM
X paham la mentaliti org mcm ni

tu sebab aku tak suka kasi orang hutang. masa nak berhutang tu ayat manis gila. bagi sikit2 tak terasa sangat.. kalau smpi 200k ni hmm tak payahlah

armin replied at 22-6-2016 06:38 PM
tu sebab aku tak suka kasi orang hutang. masa nak berhutang tu ayat manis gila. bagi sikit2 tak te ...

Kalau boleh elakkanla dari perbuatan menjerat leher sendiri ni..tgk history hutang pon dah seram.

baik tgu tanah tu dijual..
jgn la ko brani2 nk buat loan...bkn skit2 plk..
nti idop menanggung utang org je...
x kira pak metua skali pon..
skg ni mcm2 leh jadi

ducati7 replied at 24-5-2016 11:32 PM
sebelum ni dia tak pernah minta la..tu la yang aku pun rasa serba salah sikit..aku pun tak pernah  ...

ko cakap la gak nak beli rumah utk bini no2
takkan dia nak marah... dia pon ad 2 bini

a big no no nak pinjamkan loan utk org.. even penjamin ker.. sorry laa kalau aku.. even adik beradik pun.. susah tau skrg ni..

yg peliknya kenapa dia tak offer tanah tu pd ko jer tt kmdn dia amik duit dr ko.. kira ko pinjam loan utk beli tanah dr dia.. tp ko bg duit pd dia setakat nilai hrga tanah tu jer.. mksdnya, ko gi nilaikan tanah tu dengan dia, tgk berapa rega, byk tula jgk ko loan, then duit bg dia, tanah tu jd milik ko..

pastikan proses tukar nama bagai settle..

tp kalau bapak mertua ko just nak suruh ko hulur kepala loankan utk dia, bg dia selesai masalah dia, lepas tu baru nak jual tanah, sila jgn buat dan jgn percaya.. silap2 duit habis, tanah tu pun dia xmau jual, ko pulak yg merana tanggung hutang rm200k.. giler wehh.. rm200k tu boleh beli rumah teres setingkat atau rumah pr1ma.. bukan sikit2 tu..

missinpiece replied at 22-6-2016 07:20 PM
Kalau boleh elakkanla dari perbuatan menjerat leher sendiri ni..tgk history hutang pon dah seram.

betul tu. nak test perangai org tu camana try kasi pinjam rm5-rm50.. kalau tu pun tak reti bg balik, xpayahlah. hmm mana tt ni senyap je.. nak jugak tau perkembangan

Kisah ni mengingatkan aku pd ex-boypren aku
Dia minat superbike dan mmg harap2 sgt aku jd guarantor dia utk personal loan rm80k
Aku lak mati2 takmo jd guarantor dia lgsg
And bila aku tarik diri, dia cakap le macam2
Sib baik le akak x proceed...kalo tak..abih le life akak jd miserable
To M....harap ko eksiden smpi jd oku smpi mampus dilenyek lori treler bila naik superbike idaman ko tu

aku pun dlm dilema gak dpt pak mertua hutang kliling pinggng mnyusahkn ank2

memang urusan jual beli tanah ambil masa...makan tahun...
kalau i memang tak berani ambil loan untuk sesiapa sampai 200k...

kalau bapa mertua terdesak sangat..
apa kata kalau value tanah tu lebih 200k suruh transfer pada TT dan TT loan 200k bagi pada dia...
pas tu TT jual tanah tu dan bagi balik diffrence...tapi jangan lupa ambil intrest  

Toksah la cri penyakit. Laki aku bg kawan die engineer petronas buat loan 100k. Guna nama laki aku. Janji lepas setahun nk settle. Dekat 7 tahun dah. Masih tak settle. Kawan die kemain mewah beb pakai keta import segala. Laki aku merempat nama blackliat sbb komitmen tinggi. Ni penyakit baru pulak, adiknya berhutang pakai nama die. Sebulan kene cover 800 lebih sebulan selama 10 tahun. Ko ghase?