CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Anak malu bawa bekal ke sekolah!

syadq replied at 25-5-2016 09:51 PM
Dugaan hidup kita berbeza. Mohon share derma pak arab pd family ni.

Budak budak DAN mak budak tak reti nak ngira jumlah RM 2.3 billion.....camno????

…anak2 aku tak suka bawak bekal…leceh dorang cakap…

Edited by Mannak at 26-5-2016 09:46 AM
blackmore replied at 26-5-2016 09:29 AM
…anak2 aku tak suka bawak bekal…leceh dorang cakap…

Kalau bawak bekal, duit jajan sekolah kena slash sampai jadik 5 hengget......

Kalau tak bawak bekal...duit jajan sekolah maintain 15 hengget.......

You tell me........

yang kedua...hang pulak Kalau bawak kan anak anak bekal macam nak bikin kenduri 10 orang.......mana SAMBAL gorengnya, mana sambal tumis telor puyuh, potato cutlet......pendek kata Kalau tak ada menu 5 course...memang tak sah...

Mana budak budak tuh tak cakap leceh?????

Manak heran ler....uols nee....extremes of two worlds...yang sorang bawak kan anak bekal...3 strands of wedges...pastuh anak kena ngejek...ngamuk...yang hang lak...bekalkan anak tak ingat ingat dunia......Sampai bukan sahaja kawan kawan anak hang yang sendeng bekal...cikgu pun join sekaki....

Anak2 gue tak bawa bekal ke sekolah sebab seawal 6pagi dia org dah duduk kat meja makan rumah bersarapan sihat secukupnya. Rehat pagi kat sekolah tu cuma untuk makan ringan2 untuk mengunyah je. Bagi duit kocek RM4 pun tak habis belanja.

sarahmirza replied at 26-5-2016 10:09 AM
Anak2 gue tak bawa bekal ke sekolah sebab seawal 6pagi dia org dah duduk kat meja makan rumah bersar ...

Weiiii odah.....STICKY lolipop tuh aja dah cost you RM 2.65.... Air lagik??? Ini baru cemel cemelan tau......hang bagi RM4 jerk????

Tahi hidung ketul masin betul tau hang.......

Manak jerk satu hari dapat RM 10 waktu Manak sekolah rendah, Not many years ago ...... sebab ummi DAN daddy Manak tahu Manak suka shopping kat bookshop sekolah.....yelah dari erasers..pencil colours, jotterbook and what have you.....

Tengok usia kecik lagik dah suka shopping...tuh yang bawak sampai ke muda dewasa sekarang nee.......peel shopping hopping nee.....

Mannak replied at 26-5-2016 10:27 AM
Weiiii odah.....STICKY lolipop tuh aja dah cost you RM 2.65.... Air lagik??? Ini baru cemel cemela ...

wow....duit recess manak RM10. kaya tuuuu

Follow Us
Mannak replied at 26-5-2016 10:27 AM
Weiiii odah.....STICKY lolipop tuh aja dah cost you RM 2.65.... Air lagik??? Ini baru cemel cemela ...

Mana ada jual lollipop or whatever junk food kat kantin sekolah. Kalau ada pun, cupcake yang ada2 je rasanya. Air pula, dia orang bawa dari rumah. Gue selalu pesan kot, air jual diluar itu entah2 tak dididihkan dulu, nanti minum sakit perut. Air kotak/botol pula sugar banyak, minum selalu nnt kena kencing manis kena potong kaki pulak. Kalau dia nak shopping kat kantin tu pun, nugget/sosej yang siap cucuk lidi sebatang RM1, itupun gue sudah siap pesan, process food tak elok makan selalu. Yang gue tahu anak gue paling suka beli roti 85sen gardenia.

Manak, rumah gue dah blh buka kedai stationery... Macam2 ada. Hihihi...

sarahmirza replied at 26-5-2016 10:42 AM
Mana ada jual lollipop or whatever junk food kat kantin sekolah. Kalau ada pun, cupcake yang ada2  ...

Hang nee nama jerk belajar tinggi though tak setinggi Manak...Tapi sikap kedukuts nak mamps tuh kemain....harta 17 keturunan tak habis makan ....rumah 7-8 buah....stable kuda, jackpot house lagik....sampai anak anak hang pun hang ration  macam tuh??? Hang momok kan derang dgn kata kata..minum air manis...nanti sweet urine...kena Potong kaki....macam siak jerk hang tau......didik anak tuh supaya tanam dalam minda supaya bersederhana dalam apa jua yang dilakukan...bukan dengan kata kata menakutkan like minum air manis nanti kena Potong kaki sebab sweet urine ......paham  nee..?????...

Alhamdulillah Manak never been deprived of air manisan or anything sweets for that matter...cuma dari kecil Manak dah kena drill.......kesederhanaan itu adalah antara Ciri kesempurnaan....hence sampai hari ini...yang tetap manis dalam diri Manak adalah senyuman dibibir...bak kata kumpulan exixsts...masih tetap terserlah ayumu...

Oh tuh lolipop STICKY takda jual kat kantin sekolah eh???? Oh Manak baru tingat Manak beli kat PAVI....no wonder ler......beli 15 dapat satu free...so Manak borong 300 sticks....yelah dah nak masuk ramadhan kan??? Kasi ceria kat budak budak rumah tumpangan tuh...orang buka dengan tamar...derang boleh isap lolipop......

Rumah hang penuh ngan stationeries...memang Manak tak pelik pun.....hari hari hang kapor dari opis......sampai Opis selalu kena indent new sets of stationeries.... ..sampai derang  komplen ...........ada orang makan stationeries...

hang nak sembunyik kat mana odah????

anak saya tak nak bawak bekal sebab kena kenduri dek member sekelas... tak dapat merasa...

UMMI_MAI replied at 26-5-2016 12:24 PM
anak saya tak nak bawak bekal sebab kena kenduri dek member sekelas... tak dapat merasa...

eee... yang ni pun peel jahat..
amik bekal orang sampai anak awak tak dapat makan?
itu dah buli namanya..

Mannak replied at 26-5-2016 09:45 AM
Kalau bawak bekal, duit jajan sekolah kena slash sampai jadik 5 hengget......

Kalau tak bawak b ...

...ekekekeke...mestilah bekal bermacam2...every food group mesti ada...kata balance diet...

...walaupon berbekal...duit jajan mereka tetap sama...$2 per day...tu pandai2 doranglah manage their allowance...

blackmore replied at 26-5-2016 05:43 PM
...ekekekeke...mestilah bekal bermacam2...every food group mesti ada...kata balance diet...

. ...

Aiiikkkk 2 hengget dapat beli apa siot???

Hang nee jangan kasi mat takraw hang face tak up boleh tak????

Psssttt...FENDI summer range dah masuk ....

Mannak replied at 26-5-2016 06:08 PM
Aiiikkkk 2 hengget dapat beli apa siot???

Hang nee jangan kasi mat takraw hang face tak up bole ...

...nie citer zaman dulu2...masa mereka in primary school...$2 more than enuff tuk mereka belanja during recess...

...nie pon idea from si mat takraw lerrr...kalau ikutkan aku...mau kasi mereka sorang $10 sehari...

Mannak replied at 26-5-2016 10:59 AM
Hang nee nama jerk belajar tinggi though tak setinggi Manak...Tapi sikap kedukuts nak mamps tuh ke ...

Okay Manak. Iyelah didik anak tak boleh asyik dimomokkan.. Cuma bab makan minum manis, junkfood sahaja yang gue terus terang beritahu dia orang kesannya.

sarahmirza replied at 26-5-2016 06:26 PM
Okay Manak. Iyelah didik anak tak boleh asyik dimomokkan.. Cuma bab makan minum manis, junkfood sa ...

Anything in moderation should be okay..including junk food....the misconception yang selalu orang ada about sweet urine nee...tak boleh ber manis manisan.......sedangkan Excessive CARBO...is the real trigger......

Paham nee????

CPM masa buat A Level kat UK, kena jaga adik yg sekolah primary kat sana (sebelum tu dia stay dengan caretaker). Kat sana, siapa bawa lunchbox (bekal) meaning mak dia best. kiranya siapa yg makan lunch yg sekolah sediakan, pathetic.

lumba2 hari ni mummy kau masak dan bekalkan apa. terpaksalah CPM jadi pompuan melayu terakhir masak lunchbox adik. motif tak nak adik kena cerca ada family pemalas.

UMMI_MAI replied at 26-5-2016 12:24 PM

Manak pulak memang suka bawak bekal over the top quantity nya...... untuk at least a few of my selected classmates.....even to the extend Manak tak dapat apa apa pun in the end.....a good trade off actually...sebab Manak nye latihan kerja sekolah DAN homework semua akan dibereskan oleh mereka yang mentekedarah bekal Manak...

Cool right?????

Knp perlu malu????

Parents yg x mampu duit kena tanam sikap percaya diri dan yakin diri pada anak2
Setiap yg kurang ada yg lebih
Jika kita miskin duit tapi kita kaya akhlak yg mana harga akhlak yg baik tu jadi terlalu mahal sekarang di mana x semua org yg kaya duit itu mampu ada

Heheh

anakmak replied at 31-5-2016 10:03 PM
Parents yg x mampu duit kena tanam sikap percaya diri dan yakin diri pada anak2
Setiap yg kurang ad ...

Nee apa citer bab bekal terjun akhlak sekali eh??