CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sundelbolong

Aktiviti semasa hari raya

penmerah replied at 28-6-2016 12:59 PM
tok batin pakai kete german ka?
haruslah kete kene baik... kematu montot long journey kan?

Huih..handal ko pen...ada saka pengintip kah?

Dlm keta kene cukup perkakas bantal tilam selimut bagai nak travel..anak anak aku cepat bosan dok dalam keta lelama..kejap kejap tanya : lama lagi kee nak sampai?jauhhnyeee..ngapela umah atok ni jauh bena...? Yada yada yada...

penmerah replied at 28-6-2016 12:57 PM
terbayang2 kat mata aku ni route ko
mcm best jerk

Selalu kitorang gerak petang ke malam utk balik utara or pantai timur. Cam tahun lepas, kul 6 petang baru gerak balik klate sebab siangnya merayau beraya umah sedara mara kat melaka. So obviously memang tak dan nak skodeng orang lain pakai songkok ke kopiah ke,almaklum ari dah gelap.. aku pun takde makna nak pakai cantik cantik kalau travel...

Ko kene plan pi jauh skitla pen kalau ko suka raya jejauh..tapi mcm ko la jugak..aku kalau jenjalan memana mesti dalam kepala nak balik cecepat..lelama sangat mula la rasa nak membaran jah..  

miz_butcher replied at 23-6-2016 10:54 PM
Aktiviti masa rasa dah boleh agak tiap2 tahun sama je. Kalau kat umah aku xde g mane2, makan n tgk t ...

Bestnya baca pengalaman ko... mcm baca pengalaman srndiri pulak
aku dulu pun gigih mengejar trophy menantu mithali... sampai basah2 baju membasoh pinggan
Baru tahun ni aje aku hinsap dan melepaskan trophy itu pabila sedar tiada acknowledgement diterima
pengajaran yg aku terima tu terlambat pulak
bagus sungguh ko terima pengajaran ni awal2
tahniah beb  

penmerah replied at 28-6-2016 10:52 PM
aku dulu pun gigih mengejar tr ...

Aku selalu tangkap kontrak basuh pinggan
Bukan sebab nak dapat title menantu mitali ke ape..tapi sebab aku memang suka basuh pinggan
Selain itu, aku juga suka kemas dapur..lap lap meja..susun pinggan mangkuk..mop lantai..yang mana semua keje keje ini amat tidak digemari oleh adik adik ipar aku di umah mentua
Indirectly aku dibayangkan sebagai kakak ipar superb sebab membantu mereka menyelesaikan dilema diri nak kemas ke tak nak kemas selepas masak walau pada hakikatnya aku jua dilema diri nak masak ke tak nak masak

Edited by penmerah at 28-6-2016 11:34 PM
Clover1 replied at 28-6-2016 11:13 PM
Aku selalu tangkap kontrak basuh pinggan
Bukan sebab nak dapat title menantu mitali ke ape..ta ...

Oklah tu ko amek kontrak mencuci mengemop
adik2 ipar pun rajin masak... so fair n square le kiranya p
ipar/biras aku lebih kurang aku jek ... kecuali sorang ipar tu rajin masak/kemas k.
aku komplen ajer kat tok laki lately nih
Tapi kalau ipar2 aku takde kat rumah mertua... aku cuci jugak pinggan
cume kalo reramai kat rumah mertua yg buat ala2 tai tai... aku .. ikut menjoin dok depan main hp

penmerah replied at 28-6-2016 10:52 PM
aku dulu pun gigih mengejar tr ...

Buat kerja ikhlas kerana ALLAH dengan buat kerja mengharapkan acknowledgement orang lain, kesudahannya tentu tak sama Kan pen Kan,Kan kan???

Tapi yang lebih penting...redho suami....even kalau kita Tak pandai masak Nasi sekalipun...its ok...sebab suami Tak beli beras per????

Kan????

TUHAN has mysterious ways nak uji hamba hambaNYA...kan, kan, kan???

Hari ini Kita boleh berbangga  punyai suami Yang redho walau pun dgn sikap malas kita...tup tup bila dah kena cerai nanti...mula Kita tertanya tanya pada diri sendirik..."mana kah silap aku?" By then, Nasi dah jadik bubur lambok....Kan pen???

Follow Us
Clover1 replied at 28-6-2016 06:14 PM
Hang la babu kesayangan haku..lagi mau tanya??

Wah, tinggi betul hang letakkan darjat manak...se level dgn darjat Mertua hang???

Lepas solat raya manak sorang2 je jln2..pegila rumah kawan tu pon klu ada dorg kt sini..biasa dorg pon balik kampung.. sedihla sini klu raya bangla je ramai..

penmerah replied at 28-6-2016 03:56 PM
baru ajer igt kat seremban ke....
baru nak antar nama menyerbu rumah

dari somban kalau ikut bahau tu tak jauh mana pun umah iols...hehe

Clover1 replied at 28-6-2016 05:54 PM
Tula kaka..masalahnya kat kampung hubbi tu nak jumpa dobi pun alalaa..so no choice..basuh jah send ...

kalau takde dobi akak sanggup bungkus baju kotor semua tu. sebelum tu siap2 pesan kat anak jangan basahkan seluar, baju, spender semua. buatnya basuh lepas tu hujan byk hari lagi merana bungkus baju lembab. busuk nnt.

kaksarah66 replied at 29-6-2016 05:02 PM
kalau takde dobi akak sanggup bungkus baju kotor semua tu. sebelum tu siap2 pesan kat anak jangan  ...

Mmg kaka..kalu baju lembap memang hapaknya lain mcm..silap silap bule naik kulatm.ieyyuu...

Tu pasal saya kalau travel memana..sampai je ke destinasi dalam kepala asyik pikir mana nak basuh baju ni...selagi x basuh selagi tu tak tenang jiwa  

Clover1 replied at 29-6-2016 05:06 PM
Mmg kaka..kalu baju lembap memang hapaknya lain mcm..silap silap bule naik kulatm.ieyyuu...

Tu  ...

dulu anak kecik lagi kalau travel baju je yg kita fikir. skrg anak dh besar tinggal sorang yg kecik ni akak dh okay sbb baju dh kurang banyak. yg besar 3 org tu kalau ikut pun akak suruh urus baju sendiri. senang la skrg.

kaksarah66 replied at 29-6-2016 05:10 PM
dulu anak kecik lagi kalau travel baju je yg kita fikir. skrg anak dh besar tinggal sorang yg keci ...

Owhh kaka dah melepasi fasa riot..alhmdllah..sy ja tengah menempuh fasa itu lagi sebab anak anak kecik kecik lagi. Takla kecik mana..darjah 4 sorang,6 tahun sorang..but still segala maknenek barang kita yang kene fikir n urus..nak remote remote kene tunggu lagi 5-6 tahun..huhu

Clover1 replied at 29-6-2016 05:15 PM
Owhh kaka dah melepasi fasa riot..alhmdllah..sy ja tengah menempuh fasa itu lagi sebab anak anak k ...

darjah 4 tu sebaya anak akak yg kecik. beza dgn abg no 3 dia 10 tahun. dah nak ada menantu akak ni dik oi. tp entah bila.

kaksarah66 replied at 29-6-2016 05:27 PM
darjah 4 tu sebaya anak akak yg kecik. beza dgn abg no 3 dia 10 tahun. dah nak ada menantu akak ni ...

Wahh..anak sulung sy sebaya anak sulung kaka! Memang kakak sungguh kaka ni..hehe..

Tak lama lagi la tu kaka nk bermenantu..lps tu bercucu pula..haa..best jee dgr

ctsueraya replied at 28-6-2016 03:50 PM
kt temerloh kak hana...sama je jarak kl-melaka...2 jam je
mmg sepupu2 iols kalau menu sedap mmg b ...

wahh.. temerloh uols kat mana? iols temerloh jugek..

tapi... raya pertama-raya ke5 tu kat kuantan n pekan laa..

ruginyaaaa...

Clover1 replied at 29-6-2016 05:06 PM

Tu  ...

saya kalau bab2 basuh baju ni mujurlaa kat umah keluarga sendiri mudah.. kalau umah mertua, saya bawak baju cukup2, just basuh baju anak2 jer sbb baju anak2 kan biasanya kotor, basah dsb.. tp jrg.. sebab biasanya kalau beraya umah mertua, raya ke3 dh blik umah keluarga saya pulak, so sampai2 je terus basuh baju dulu.. haha.. lg 1, kalau balik belah keluarga saya, bila dh ramai2 umah mama abah x muat, kami biasanya tidur homestay, so basuh kat homestay dan sidai kat situ..

mmg x suka jgk travel dgn kain baju kotor banyak..

balik umah mertua kena hangkut toto sendiri sbb lagi selesa toto sendiri..

bunga_lestari replied at 30-6-2016 10:59 AM
saya kalau bab2 basuh baju ni mujurlaa kat umah keluarga sendiri mudah.. kalau umah mertua, saya b ...

akak ni pulak, munge..tak penah lagi sejak kawin ni beraya di rumah mentua..haaa..macam tak lojik kan..?
tapi tula deh..memang tiap kali raya semua akan balik berkumpul di rumah pusaka (rumah tinggal tapi mak mak sedara rajin balik)
so nak tak nak, memang kene berhangkut banyak juga kain baju dgn bawak toto, bantal dan selimut sendiri
walau baju banyak cukup..still akak takleh nak tengok baju kotor berkepuk dan berselonggok gitu...huihh..tak best tak best!

Clover1 replied at 30-6-2016 11:03 AM
akak ni pulak, munge..tak penah lagi sejak kawin ni beraya di rumah mentua..haaa..macam tak lojik  ...

yer.. tak suka jgk tgk kain baju kotor berlonggok.. rimas mata.. hahaha..
pastu menambahkan bilangan brg yg nak dihangkut.. tak pasal2 tmbh lg 1 beg plastik baju kotor..
walhal, beg baju dh ringan..

bunga_lestari replied at 30-6-2016 11:12 AM
yer.. tak suka jgk tgk kain baju kotor berlonggok.. rimas mata.. hahaha..
pastu menambahkan bilan ...

Kann..paling utama, lepas habis bercuti dan balik rumah..dengan letih lesunya tu..nak kene basuh kain baju yang bertimbun timbun..
alalalalaaaaa...nak jadi naga pun laju jerkkk time time gitu