CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13187|Reply: 89

Memasak di rumah mak sendiri v Rumah mertua

Assalamualaikum...............
Selamat memasak berbuka utk ptg ini..............berbuka di mana yer?? rumah sendiri, Rumah Mak? Rumah Ibu Mertua ??
Bg TT sama jer kan........Kedua2 mereka adalah mak kita............

Ada pengalaman tak korang memasak di rumah ibu sendiri dan rumah ibu mertua bersama ipar duai...............
mesti seronok yer tak masak ramai2

ada tak pengalaman masak tak jadi...............ni nak raya dah kan...............

Masak untuk berbuka/sahur kat rumah mak sendiri..xde tekanan..sebab mak kite sendiri kan..kalau mak aku die nak kritik, die kritik depan2, kritikan maut die bagi dan aku tak terasa ape pon ketawa lagi ada lah.

Rumah mak mentua dah biasa jugak masak, tapi kene masak resepi dorang la. Sebabnye adik ipar aku yang bongsu umor 15 tahun tu cerewet makan. Kene masak ape yang mak die biase masak je. So far x pernah lagi la jadi disaster sampai tak boleh makan lauk nye tu.

Kalau time raya yang bese masak hanya lah kak ipar sulong, mil, aku. Haa 3 orang ni jer. Yg lain takat tlg sikit2 je pastu hilang. Aku bukan takat masak kene tolong basoh periuk belanga sekali sebab nak tunjuk rajin kann, tahun ni aku bolayan semua itu.. Biasany aku masak rendang daging. Yg lain masak ayam masak merah, lontong, kuah kacang. Best masak sama2 ni sambil potong bawang sambil berborak.. Yang lain dtg ke dapo borak2 jugak tapi ade la tolong potong2.

tak pernah masak rumah MIL wpun anak dah 3. selalu MIL yg masak. Aku tukang mkn. part aku basuh pinggan je.

Baik rumah mak sendiri ke rumah mil ke hatta rumah sendiri pun i tak masak. Kihkih. I tak tau masak so i jd tukas cuci pinggan n potong2 bawangs jerrr

Mother in law dah takde...tak sempat beraye bersama pun...so takleh compare

Aku pndai mask kat umh sendiri je.. Kalo g umah mertua trus kekok.. Mngkin sbb aku x pndai masak , jadi x confident.. Ingt nt sblum raya nk g umh mil tlg masak, tp sblum tu nk pesan siap2 yg aku x pndai masak.. So jgn la expect aku leh merendang Hari tu try buat rendang ayam kat umh sndiri jdi macam ayam sambal Husband tny bukan kata nk buat rendang?

Follow Us
Iols dulu x pandai masak.. Masa mula2 kahwin segan gak kat mak mertua.. Tp nasib mak mertua sporting.. Dia siap ajar masak.. La ni iols xde la expert pon. Tp setakat masak rendang, sambal goreng, ayam masak merah xde hal la.. Mertua jd co chef jah.. Haha.. Tp iols x hadap la nk masak sorang2 semuanya.. Penat. So bg2 tugas kat ipar duai.. Kerja pon cepat siap..

Kat rumah mak sendiri kitorang masak reramai adik beradik kalau balik.. Sekali dengan mak i.. Sekejap dah siap. Kalau rumah mertua tak berani nak masak menu sendiri sebab pernah dengar diorang cakap masakan orang masak kat rumah tu tak sedap.. Almaklumlah mertua i memang pandai masak.. Diorang dah biasa makan sedap

Kalau menolong kat dapur mertua rasa macam nak tumbuh janggut.. Masak lama berejam2.. Api kecikkkkk..  Lunch biasanya pukul 4 lebih.. Kekadang i masuk bilik tidur je.. Lama benooo nunggu

Aku tak pernah masak kat rumah mak sebab mak jenis fussy,particular sebab mak aku OCD. Potong bawang pun kena ikut size yang sama. Rumah mak mertua pun aku tak pernah masak cuma aku masak dari rumah then angkut ke rumah mil memang selalu. Sebab mil tak berapa pandai masak jadi aku sebagai the only menantu bertanggungjawab sediakan juadah raya aidilfitri dan raya haji setiap tahun. Mil aku sekadar masak rendang dan nasi himpit je. Nanti aku tambah ayam masak merah, nasi minyak, laksa dan desert...

Msk kt umh mak sendiri aku hentam je sbb tau fmly x cerewet..msk kt umh mertua biasa aku tnye nk buh apa ni...apa ni..biasa mertua siapkan bhn aku tukang kacau dlm kuali...

Aiols tak masak kat rumah sendiri... makanya haruslah tidak masak di rumah mak mahupun di mertua

susahnya soalan ini.

utk aku, RAYA - time utk makan² + basuh pinggan aje.

Tak ramai orang nak tunjuk bakat utk basuh pinggan. tak penah orang selfie kat FB.
biasa orang selfie dgn kuih muih dibuat ke. lauk pauk dibuat ke. takpela. ai ambik la job tak glemer tu.

kalau ai masak, utk anak aje la. sebab dia tak boleh makan pedas. tapi, Hari raya takleh masakla. BZ. bz makan. bz basuh pinggan. bz  nak siap2 gi melawat lawat. mana sempat nak masak lauk anak.
biar la dia makan ketupat dgn kicap aje.
kalau gi umah orang, ada masak lodeh, haa cukup bagus.

Tak pernah masak rumah mentua time raya. Pernah masak sekali je, (masa mula2 kawen) terus failed big time. Masak kari ikan, padahal dah selalu masak...nervous sgt agaknya terus tak sedap!

tumpang baca ja

Tak pernah masak kat rumah mak mertua walau dah lama kahwin.

klw kt umh mak sdri, kami adk beradik gotong royong masak....sbb mak x sihat...stroke...
tp klw kt umh mertue, sy pnh mask kuah lodeh....x taw la sedap ke x...tgk diorg ngap je...hihihi
MIL x reti msak lauk2 raya ni, asal kelantan...so..tiap kli raya, menu wajib hanya nasi beriani..tu pon akk ipar yg masak.....boring....xmcm kg sy, ad ketupat, lodeh. kuah kcg..rendang....
rindu dgn msakan mak...

tak pernah masak umah mertua...dan mmg tak kan masak kt umah mertua

dah lama kawen tapi garam gula, perencah semua aku tak tau mak mertua aku letak kat mane

so disebabkan itu aku amik keputusan tak nak masak umah mertua

masak? haha.. kat rumah sendiri pun ada menu2 yg kene belek buku resipi..

untuk masakan biasa2 bolehlaa, mcm kari, sup, ayam masak merah, nasik hujan panas, nasi ayam, gulai lemak kuning, daging blackpepper.. menu biasa2 je org kata..

tp merendang, umah sendiri pun tak pernah buat lagi.. umah mama sendiri pun takat tlg2 je.. jauh lagilaa nak merendang umah mertua.. sama jgk takat tlg2.. bukan apa, bila smpai umah samada umah mama atau mertua, selalunya rendang dah siap..

plg selalu tlg kat umah mertua, goreng dan kupas kacang tanah utk buat kuah satey dan nasi impit..

rindusangbulan replied at 27-6-2016 02:17 PM
tak pernah masak umah mertua...dan mmg tak kan masak kt umah mertua

dah lama kawen tapi gar ...

Thread ni bagus tau

Awk kn x penah msk umh mertua, mil ok ke? Sy tny bkn apa, sy pun x penah lg msk kat sana.. Ade tlg sikit2.. Slalu g sane sy bwk lauk siap2.. X cnfident nk masak  

kaksarah66 replied at 27-6-2016 01:24 PM
Tak pernah masak kat rumah mak mertua walau dah lama kahwin.

Mesti mertua sporting