CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: juezairi

Memasak di rumah mak sendiri v Rumah mertua

AKu dah kawin 14 tahn. Tidak penah pun masak utk family laki aku. Pesal apa?. FIL aku dn anak2 dia cerewet gile. Cara potong bwg, timun , karet dll kena ada stail & corak...   Tak nak aku cara masalah. So senang cter aku tolong cam korang le kontrak cuci puyuk belanga.kemas2 apa yg patut. Aku   tak boleh bayangkan camana kalau MIL aku dah takde nanti.  Camana FIL aku nak cari mkn yg sedp spt MIL aku masak. Nasib le korang. sape suh cerewt benor. Penah FIL aku bising kat MIL aku. apa daaa goeng telo dadar pun sedap...  Aduhaiiii nak sedap camana. Telo dadar je pun.... Terus pi kedai beli telo dadar

Kalau dorg dtg rumh aku,  laki aku beli kat kedai. Allahamdulilah laki aku sporting... Kadang2 MIL aku bawa bekal dri rumah.....

Kat rumah mak sendiri bagaikan jaguh di dapor.. kt rmh metua walopon dah 2 thn kawen still di department potong memotong dan membasuh

ejans replied at 12-7-2016 01:50 AM
Kat rumah mak sendiri bagaikan jaguh di dapor.. kt rmh metua walopon dah 2 thn kawen still di depart ...

eheheh.. takpa ringankan tulang membantu

Rumah Mak sendirik, Mertua masak, ....rumah mertua, mertua Yang masak, rumah sendirik, Mertua masak.....

@cobbler.....

Allah..aku fikir aku lah menantu paling looser skali dlm dunia ni sbb xpernah masak rmh mertua..

Kadang aku rasa sedih aku takot ipar duai mengata aku belakng

Aku selalu masak siap2 kat rumah bwk g rmh mertua..

Goshgosh replied at 22-7-2016 01:15 AM
Allah..aku fikir aku lah menantu paling looser skali dlm dunia ni sbb xpernah masak rmh mertua..

...

So every time hang bawak makanan yang hang prepare Dari rumah, orang kat Umah Mertua hang ingat hang tapau Dari PELITA kah???

Follow Us
Kt rumah mak mmg sll masak...kt rumah mil jarang masak...sbbnya ada skali 2 msk mil xmkn pn...myb xsdp kot aku msk tp pak mentua aku ngn adk ipar ok je mkn...tp klu menantu lain msk ok je dia mkn...sllnya mil yg msk..klu dtg rumh aku pn dia yg msk...so biarkn je la klu dia nk msk..aku tlg tgk n potong bawang je

Okay je nak masak mana mana rumah

masak mana2 pon same je..yg penting tuan rumah tade kalau in law tu..hikhik

Kat rumah mak jarang masak,mak aku jenis anak balik sekali-sekala sila rehat.lagipun dia masak sedap.

Rumah mil mmg aku akan jd tukang masak kalau balik hujung minggu dan raya.walau mil xlah baik dgn aku sgt,tp dia xsuka org lain masak.

Ada sorg makcik ni patut menantu manjakan belikan macam2,menantu sume sayang sebab bila balik rumah dia,dia suruh rehat..dia masak makanan kegemaran diaorg.siap cakap anak-anak balik kg sbb nak hilangkan stress keje,tentu2 nak manja makan masakan air tangan ibu.bio lah dia rehat.bila tengok makcik ni,aku pikir balik patut lah anak menantu semua manjakan layan bagus,tak kedekut bawak g sana sini  dan emas berselirat diaorg bg,sbb cara dia layan anak menantu pun baik.

Goshgosh replied at 22-7-2016 01:15 AM

...

Lebih bagus jua gini. Masak siap2. Kadang kala bukan tak nak masak mcm aku awal kawin. Skill masakkan lain.

Kang aku tak suka tengah masak itu salah,, ini salah.ni potong tak betol, kenapa buat gitu gini.  Bantutkan mood masak tu. Masak sendiri suka hati sendiri lah.

MyNameIsIris replied at 25-6-2016 11:40 PM
Aku tak pernah masak kat rumah mak sebab mak jenis fussy,particular sebab mak aku OCD. Potong bawang ...

OCD tu macam mana?sampi nak potg bawang semua sama

q@2a replied at 24-7-2016 09:35 AM
Kt rumah mak mmg sll masak...kt rumah mil jarang masak...sbbnya ada skali 2 msk mil xmkn pn...myb xs ...

kesian bila part mil tk mkn awak masak tu sebb dlu mula2 pun saya kena macam ni,sebb saya masak pedas n makan pedas tp mil tak makan pedas,jadi tu kadang lauk tk berusik,mula kecik ati gak.tp lama2 da tahu dan tak masak la rumah mil kecuali suami suruh tb2 dia tringin makan pedas

ninnamina replied at 30-6-2016 04:54 PM
i penah bersihkan peti ais mil i tp dgn husband lah, kami buang je lah ape yg patot, brg2 expired, ...

mil u macam mil i..jenis org tua suke menyimpan macam2 kot,pening kite yg tgok ni.kite da buang datang dia simpan n ambil balik.
pernah mil i pergi umrah 2mgu,i buang la magkuk tk elok dia,tknk la bekas sabun basuh pinggn banyk2,tpi lepas balik semua tu jadi balik.

mil i kadang pandai komplen rumah org tu tak bersih la,kotor la tp rumah dia lagi2 kt dapur lg teruk,jnis malas sental dekt sinki,basuh pinggn mgkuk jnis cincai.dia tknk pulk bersihkan.

pasal air minum tu kan.mil i pun macam tu,org kate klu da satu acuan tu pun kadang peel sama.nenek suami i.mak kepada mil rumh dia pun camtu air minum macam tk berp bersih.i pernah bawa air botol sndri dalm beg.bila haus bru minum.pernh i bawa air botl tp anak buah lain yg mnum,menyirap je rasa.

kalu time raya atau ramai2 berkumpul i mest beli air mineral lebh sebb trjamin sikit.sebb kadang air botol rumh metua kadang i tengok main teguk je baik fil baik yang lain,kadang ade semut banyk la

dulu masa mula kawin pernh masak rumh mil sebb suami suruh yela nnti kate pemalas,tapi skerg da tk mask sebb da thu mil jenis suke buat kerja sorg.macam knduri pggil org surau dia boleh masak sorg(jenis cekap).tapi masak cincai jela

mil saya kalau masak suke guna barang yang murah ,kadang murah sagt smpi tkde berkualiti.bila mil saya masak dan nak bg dekt org tua sy pun segan sebb abah saya suke masak yg berkualiti sket.kadang pernh abah saya komplen.

contoh guna sardin paling murah (pernh yang da kemek dia beli n masak)

beli brang dekat exprd sebb harga murah,beli keperluan murah.

suami saya pun da trikut style mak dia tp dua brang jela susu tin n kicap jalen.

kalau abah saya jenis smua yang mahal sebb dia kate makan biar sedap terasa bukan asal makan je.dlu seblum kawin saya makan kicap  kipas udang(skrg mahal kan).tp lepas kawin guna jalen je,tp sedap jugak.

lg satu kalau masak rumh mertua byk brang tkde sebb dia tk makan pedas,jadi selalu mkn siap2 kat umah bg kenyang sebb puas sket haha.

buluhbetung replied at 25-8-2016 12:32 PM
OCD tu macam mana?sampi nak potg bawang semua sama

tanya robinnnn atau blingbling.......tang hardcore OCD.....

Rumah mak sendiri mmg cekap lah buat keje dapur. Wpun tak sesedap macam chef masak...tp boleh lah ditelan seisi keluarga.
Tp kalau kat umah mil..teros jd kekok. Pernah dulu nak tolong dia kat dapur. Buat bawang goreng. Iols slalu kat umah mak, bwg tu b4 goreng gaul je dgn garam. Setel. Sedap je adik beradik iols makan dgn mee. Siap kalau da abis suh buat lg. Tp dgn dia..komplen. ckp kalau dia, dia gaul sikit dgn tepung. Iols snyp ajelah masa dia ckp tu. Then ada skali tu dia masak nasi ayam. Igt nak tolong la buat sambal nasi ayam yg mcm selalu iols buat. Sedap sikit. Tp dia kata tak payah. Dia selalu buat guna sos cili dgn air rebus ayam je.(takde sedap mana pun). Lg skali ada pernah dia suh i buatkan ikan bilis kicap. Pun....dikomplennya jugak. Tp bukan dpn2 iols. Dia ngadu kat sil. Kebetulan iols  aru nak masuk dpr masa tu. Terdgr. Tak jd masuk dapur. Since that day...tekad dah. Tanak dah tolong dia masak. Setakat tolong basuh oinggan mangkuk tu boleh lah. Lantak kau lah nak tunggang langgang sorg2 kt dapur tuh.

Aku jarang masak rumah mertua..adala sepanjang kahwin 2-3kali rasanya,tu pun time pil takde,balik kpg kot, tu yg terpaksa memasak jugak tu utk aku n husb..tp lately ni aku teringat fil aku baru meninggal, dulu arwah yg suka masak..time kami balik je masak mcm2..seperiuk letak atas meja makan..mil aku kerja..fil dah pencen so diala masak..kalau family aku gi rumah mertua pun, arwah yg akan masak beria...sedap tapiiii pedas...antara yg aku ingat masakan arwah yg sedap, bihun singapore, rendang daging, asam pedas johor, rendang udang, masak lemak yg pelik2 mcm nangka,perut,usus kot..aku tak tau buat semua pelik2 tu, tp kalau arwah fil aku masak mmg aku makan je..sekarang ni mmg beli jela..tambahan mil aku pun tak pandai masak..tp kelebihan mil tak pandai masak ni ialah dia tak cerewet..takdela dia arah aku, atau komplen aku masak itu ini tak betul..kalau dtg rumah aku dia makan je apa yg aku masak hatta lauk telur kicap semata mata pun ...kikiki..tu yg bestnya lah..dkt rumah parents aku,biasanya aku tanya dululah mt aku,kalau dia ok,aku masak jelah..

Dolu dolu aku ngn kakak yg masak kt rumah. Bila mak dah xde..dpt mak tiri. Aku pn lepas tgn. Mls nk masak. Tolong2 gitu je.

Mula2 kawen dl aku rajin jgk tolong mil masak pagi2. Dia kul5 pagi dah bangun. Pas solat subuh trus masak. Aku lak jns bangun lambat..bbrapa kali jela aku tlg. Sil pn sama. Xde nk tlg maknya masak. Laki aku mmg nk mkn masakan mak dia ms blk kg. Mak dia masak sedap katanye. Time raya baru la sil dan aku tlg mil masak.

Kat rumah sdri mmg blh kata xmasak lansung la. Tekak aku lain..tekak laki nk mkn lain. So kami makan je kt luar. Kalo mil aku dtg rumah..aku masak utk dia

aku tak pernah masak utk family in law aku..sbb dorg kalau bab2 masak ni mmg cerewet...tak sama dgn cara aku...so setiap kali dorg masak mmg aku tak tlg...kalau tlg pun just basuh pinggan mamgkuk or potong2 bawang and sayur...Diorang akan always complaint if makanan tu tak sama macam expectation diorang...memang taklah aki nak msak...dari hati aku sakit, better aku buat tak tau...nasib husband aku memahami...benci tau org yang suka nak complaint2 ni...terima jelah cara masing2...aku tak kira, diorang nak mengata ke, nak kutuk ke..yang penting my husband faham my situation...