CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12766|Reply: 112

Wajar tak minta cerai? UPDATE: TAK JADI

Edited by soyablue at 20-7-2016 02:07 PM

Salam semua...

panjang laa sikit cerita aku ni... tapi aku cuba pendekkan laa yer... sapa rajin baca dan sudi bagi feedback... terima kasih laa aku ucapkan yer...

sebenarnya mmg aku dah plan nak pegi pejabat agama jumpa ustazah minta nasihat.... tapi aku still takut2.... rasa macam kalau dah pegi pejabat agama tu dah hampir sangat dengan proses penceraian tu...

aku ni mmg typical pompuan laa... takut sgt dengan cerai... sbb nak ngadap family aku.. family mentua punya response ni buatkan aku ngeri lah sikit...

dah kenapa nak cerai?

aku ni kawen takdalaa lama giler sgt pun.... lebih laa 5 tahun... hampirlaa 10 tahun.... kalau antara 5 dgn 10 tu... dah dekat sgtlaa nak ke 10 tu....

awal2 kawen standardlaa kan... gaduh tikam lidah itu biasa...

bila dah lama... dah mellow.... lagipun bila dah makin berumur letihlaa weih nak gaduh2... penat... nak pikir point segala... tak kosser dah laa...

tapi bila laki aku mula tinggi suara... kadang2 tu aku takleh bersabar jugak... maka jadik jugak gaduh walaupun penat...

apa isunya sebenarnya aku nak citer ni? sorrylaa.. aku pun dah pening...

meh aku cuba buat point form laa kan... mudah sikit critanya...

benda ni sensitif sikit.. aku mmg tak citer sapa... aku pikir nak citer kat ustazah jee... tapi tu pun malu2 sbb nak ngadap muka ustazah...

gini ...

aku tataulaa sejak bila.. rasa sejak aku pregnant anak nombor 3 kot... nafsu utk bersama tu menurun dengan agak drastik.. aku mula ingat masa pregnant je... dah anak dah keluar... dari pandai bergolek kepada pandai merangkak... pandai berjalan.. berlari segala... tahap nafsu utk bersama tu masih juga tidak normal.... aku nak paksa pun takleh... nnt end up aku jadi geli... pastu nnt dia akan jadi ngeri gila... susah nak eksplen... hwaaaaaa.... tapi pendekkan crita... husband aku akan moody.... asal tak dpt je moody... aku nak salahkan dia pun takleh... aku paham itu tanggungjawab... tapi aku nak buat camna? benda mmg tak ada... aku cuba tau... aku makan jugaklaa jamu... tapi ada masanya aku busy sgt dengan kerja... aku jadi letih... balek rumah anak2 lompat sana sini... rumah sepah... tgk dapur sepah... ruang tamu sepah... sana sepah sini sepah... mood tu jadi kelaut sbb otak aku dok ligat camna nak kemas rumah... keja apa nak setel.. bla..bla..bla...

ada masanya aku cuba laa tgk movie romantik... drama2 melayu yg sweet2 tu.... bagi rasa ada feeling tak larat2 tu... jalan jugaklaa... bagi ada mood... tapi letihlaaa... bukannya ada masa sgt pun nak tgk drama2 movie2 bagai ni...

jadi... tiap kali perkara ni jadi... mmg aku rasa berdosa sgtlaaa... nak tidur malam pun rasa risau kot sampai ajal.... bukannya aku tatau kena laknat semua tu tolak permintaan suami... rasa derhaka sgtlaah aku ni....

nak bagi suami kawen lain... aku rasa nnt aku jadi lagi derhaka... jadi aku rasa baik aku minta dilepaskan je...

benda ni bukanlaa baru je aku terpikir.... dah byk kali.... aku pernah bagi hint2 pun kat husband aku ni.... tapi dia macam tak setuju.... pastu lama2 dia macam boleh accept... tapi ada masanya bila dtg angin dia tu... mmg aku rasa mental ....

paling aku tak boleh blah... bila benda kecik jadik besar.... pastu siap gaduh depan anak.... aku jadi letihlaaa.... umur bukan muda lagi... tak larat laa weih nak bertekak.... dah tu apsal aku tak bersabar je? sbb aku kalau boleh naklaahh ada persefahaman... kalau ada apa2 isu... aku berharap sgtlah boleh bincang elok2.... cari solusi yg boleh win-win ... bincang dalam keadaan tak perlu nak marah2... tapi husband aku ni bila dtg angin dia... tak boleh nak ckp elok2... kadang2 dia salahkan intonasi aku pulak... nak kena gaya customer servise... adab sopan bagai... padahal masa mood biasa... ok jer... takda hal.. kadang2 in law aku pun intonasi sama je...

tetiba aku jadi letih pulak cerita kat sini... ntah korang paham ke tak pun tataulaaa

takpe... nnt aku tgk balek pastu cuba revise supaya pointnya sampai... mohon jgn kecam aku secara melampau yer... kecam sikit2 secara berperingkat takpe... hohoho

ape masalah kau ni?xde nafsu ngeseks ker?biasalah kerja..cita lah betul2...

esok ko dah bernafsu sekali laki ko pulak dah tak bernafsu dengan ko, tau la

akak nak monopos ni........... hormon da turun sejak beranak tambah usia lagi meningkat

tu pasal jadi macam tu. pegi jumpa gynae laa

mokcikKSKB replied at 18-7-2016 11:09 AM
ape masalah kau ni?xde nafsu ngeseks ker?biasalah kerja..cita lah betul2...

ampuuunn... aku baru perasan ckp nak buat point form tapi kelaut peginyaa...
huhuhu

cyclenya lebih kurang gini

- aku xda nafsu ngeseks
- husband moody
- bila moody benda kecik pun jadik besar
- aku stress bila gaduh2
- paling tak boleh blah kalau sampai depan anak pun boleh jadi gaduh
- gaduh bukan kecik2 punya gaduh.... mmg gaduh siap kuar air mata laaa... aku laa yg kuar air mata.. laki apa ada hal..

cycle kat atas ni amat sgt memenatkan..... letih amat... nak bawak bincang dgn husband pun payah... japgi dia sentap... jadi gaduh lagi...
aku mmg tak suka gaduh... letih... jadi aku akan cuba elak sebarang isu kalau boleh.. mana yg aku boleh tolak tepi tu... aku tolak tepi jee...

ni pun sebenarnya.... semalam baru gaduh.... tapi hari ni aku rasa kalau aku cuba tolak tepi dan buat macam biasa je... boleh je... tapi membayangkan
cycle yg sama akan berulang lagi... aku jadi letih... sampai bila? jenuh kumpul dosa aku ni.... dahlaa ajal pun tatau bila...

prettyuglybabe replied at 18-7-2016 11:13 AM
esok ko dah bernafsu sekali laki ko pulak dah tak bernafsu dengan ko, tau la

hwaaaaa.... jgn laaa doa camtuu..... mampuihhh laaa aku

Follow Us
nuryakmal replied at 18-7-2016 11:14 AM
akak nak monopos ni........... hormon da turun sejak beranak tambah usia lagi meningkat

tu pasal  ...

memula pun dok pikir... dah menopos dah ke aku ni... weih... tapi aku belum 40 laaaaa... apa kehal awal sgt nak menopooooosss

soyablue replied at 18-7-2016 11:17 AM
memula pun dok pikir... dah menopos dah ke aku ni... weih... tapi aku belum 40 laaaaa... apa kehal ...

boleh jadi la kak. kalau period awal mmg insyaAllah  monopos awal. tak sampai 40 pun ada da tanda2 premonopos tu.

kadang hormon imbalance

so dari akak sebok nak mintak cerai pg jumpa dr. aiyoooooo

soyablue replied at 18-7-2016 11:16 AM
hwaaaaa.... jgn laaa doa camtuu..... mampuihhh laaa aku

maybe ko penat mengurus anak dan rumahtangga..
so buat sehari dua, cuba lupakan pasal urusan rumahtangga..

cuba pergi holiday dengan laki berdua je..
tak perlu jauh kot..
check in sehari dua kat hotel berdekatan..
dating macam mula bercinta dulu..

nuryakmal replied at 18-7-2016 11:19 AM
boleh jadi la kak. kalau period awal mmg insyaAllah  monopos awal. tak sampai 40 pun ada da tanda2 ...

yer kee.....

tapi dulu takdaalaa awal pun period... lambat giler... dah form 2 baru period

ok boleh pertimbangkan utk jumpa gynea dulu sebelum jumpa ustazah... tenkiu yer

prettyuglybabe replied at 18-7-2016 11:21 AM
maybe ko penat mengurus anak dan rumahtangga..
so buat sehari dua, cuba lupakan pasal urusan ruma ...

takda makna leh bercuti berdua... takda sapa nak jaga anak2.... lagi2 kalau bagi alasan nak pergi cuti berdua... huhuhu

dulu aku pernah bagi suggestion kat husband... apa kata dia dtg opis aku masa lunch hour... kitorang check in hotel... dia gelakkan je
idea aku tu... bukan sekali dua aku bagi suggestion... byk kali... tapi dipandang sepi jee....

aku mintak dia hantar bunga pun dipandang sepi jugak... dah byk kali mintak... sampai malu dah aku nak mintak... aku bukanlah nak sgt pun bunga tu... tapi kotlaaa mampu bagi ada rasa lomentik feeling2 masa bercinta dulu...

tapi skrang nak buat check in hotel dah takleh.... kitorang dah tak kerja dekat2....

laki yang dah kahwin setahu aku kalau tak dapat...
suma benda tak kena...
solution nya bukan cerai..
tapi repair bab hubungan seks dulu

camne nak repair...
kena tunggu otai2 jawab

haa gruopon pun tengah sale hotel. setakat avani 600 plus thistle 200 plus. pegila berjalan mandi laut ke.

monyok manjang aku pun nyampah kalau balik rumah

pegi la holiday dua2 orang. jgn bawak anak2. suh sapa tolong jaga kejap. holiday ni nak menyelamatkan balik marriage korang. lepas tu pg holiday jgn terus fokus nak menoron je. cuba borak2. stimulate balik zaman percintaan. akak nasihatkan pg tempat yg romantis mcm bali ke.. phuket ke.. bercerai bukan penyelesaiannya. anak2 nanti mcmana?

laki ko main tak best kot, sama je, lama2 cemuih org kata kan....  

bidacool replied at 18-7-2016 11:37 AM
laki ko main tak best kot, sama je, lama2 cemuih org kata kan....

hoii... tak baiklaaa ko ni... laki aku ok jeee.... sado dan hensem

lil_bratz replied at 18-7-2016 11:34 AM
pegi la holiday dua2 orang. jgn bawak anak2. suh sapa tolong jaga kejap. holiday ni nak menyelamatka ...

sedih pulak baca reply ni..... mmg laa ada terpikir nak pegi holiday berdua... tapi nak usulkan tinggalkan anak2 tu satu masalah yg agak besar.... berat sungguh mulut ni nak cerita kat family....

nuryakmal replied at 18-7-2016 11:33 AM
haa gruopon pun tengah sale hotel. setakat avani 600 plus thistle 200 plus. pegila berjalan mandi la ...

tuhlaaa.. aku tgh planning utk pegi bulan september ni... masa tgh cuti.... tapi still kena bawak anak2 laa... tapi sementara nak sampai september tu... jenuh gaklaa nak hadap.... nape september? sbb lagi awal takda cuti

soyablue replied at 18-7-2016 11:29 AM
takda makna leh bercuti berdua... takda sapa nak jaga anak2.... lagi2 kalau bagi alasan nak pergi  ...

see.. ko pun banyak alasan sapa nak jaga anak bla bla bla..
semalam dua tinggal anak dengan family akan jadi masalah ke?
klu tak nak family tau, upah atau cari pengasuh untuk semalam dua..

soyablue replied at 18-7-2016 11:42 AM
hoii... tak baiklaaa ko ni... laki aku ok jeee.... sado dan hensem

sado dan hensem ntah2 gay ... tak semestinya mood ko kat sex tu takde sbb perubahan hormon kt ko, mungkin jugak sbb ko dah lali lelama bosan sbb found out laki ko tak menyeronokkan......