CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: larakun

ARWAH AYAHKU YANG TERSAYANG

Tt...mimpi boleh jd gangguan syaitan atau mainan tidur. Kebiasaan mimpi yg x elok jgnlah diceritakan dekat sesiapa sbb bimbang perkara yg kita mimpi tu menjadi kenyataan.berdoalah byk2..setiap mati tinggal 3 perkara sedekah, ilmu bermanfaat dan anak soleh. 3 tu je yg holeh teruskan pahala utk ayah tt.jadilah anak soleh.jgnlah salahkan mak tt. Doakan depa berubah...

X perlu persoalkan mimpi tu betul ke tak, banyakkan berdoa untuk arwah ayah dah adik beradik lain agar berubah.

Aku berpendpt ada something yg trigger bilal tu mimpi/ingat kat arwah ayah & family hang. Kalau hg ada belajar psychology berkaitan mimpi itula jwpannya.

Berkaitan family hg, pelan2 la ingatkan mak/adik bradik hg. Ingat hidayah Allah tu kita taktau. Manatau nnt mak/family hg berubah lebih baik dr hg. Doa jer utk arwah ayah & family. Doa ni sebaik2 senjata.

assalamualaikum ,
sekarang ni yg terbaik adalah fikir yg elok elok dan anda doakanlah dekat Allah , agar tenang ruhnya di barzah. lakukan banyak dekah bagi pihak ayah.

kalau adik beradik tu masih dalam keadaan belum nak solat sepenuhnya - ajaklah yg adik beradik yg anda boleh rapat dan ajak solat , start small.

doakan kat Allah - agar allah memberikan ahli kelaurga anda hidayah dan istiqamah.

pada adik adik yg awak rapat silalah cakap hato ke hati ...starts small.
ajak jemaah ke.

it is okay.

tapi kena istiqamah dan sentiasa mohon kekuatan dah hidayah Allah - dalam istiqamah tu.

Tt.. benar tak benar cerita kwn arwah ayah kau tu, tapi yg pasti anak2 pmpn or balu dia yg x tutup aurat dgn smpurna pasti dpt mngheret arwah ayah ko ke neraka jua.

Aku pernah dgr ceramah ustz pasal sorg pemuda yg  mimpikan arwah ayahnya dlm keadaan sedih. Pemuda tu baik orgnya, jaga solat, ibadah ckup. Bila ditanya dgn org alim ttg mimpi tesebut, katanya  dia jarang sedekahkan fatihah dan doa utk arwah ayahnya dlm kubur. Pemuda tu nangis la sbb slama ni dia rasa pentingkan diri sndiri dan lupa ayah dia wlupun dah lama ninggal. Dia ingat dia xda apa2 lg tggungjwb thadap ayah yg dah mati.

Nampak tak kuasa doa utk org yg dah meninggal? Doa senjata mukmin. Wlu dah mninggal, tp doa2 dr anak2 ckup utk backup bekalan org yg dah tiada.  Tt ingat benda ni: Bila sesorg sdh mati, maka terputus semua amalan si mati tersebut kcuali 3 perkara: 1)ilmu yg bermanfaat 2)DOA ANAK SOLEH  3)amal jariah. Tt ada doa tak utk arwah ayah tu?

Arwah abah sy pon dah ninggal 13 tahun lepas. Masa tu sy masih sekolah. Dlm tempoh tu ada jgk la beberapa kali arwah abah masuk dlm mimpi. Kdg2 dia ajak gi mkn aiskrim. Kdg2 dia muncul pki baju pejabat. Kdg2 senyum. Kdg2 muka serius dan cuma pandang sy dr kejauhan. Dlm bentuk apa pun dia muncul dlm mimpi sy.. stiap kali mimpi sy akan ingat balik dia.. mungkin dia muncul tu utk ingatkan kita yg kdg2 lupa akan dia. Mgkin dia minta doa. Stiap kali pas solat sy akan doakan dia

Follow Us
Sedihnya... TT jgnlah salahkan sesiapa ye. TT jgn putus berdoa agar adik beradik lembut hati dengan sendirinya utk berubah. Percayalah dengan kuasa doa. Walaupun mungkin lambat, tapi jgn putus asa. Sambil2 tu boleh nasihat dalam diam kepada mereka. TT lebih mengenali adik beradik. Kalau mereka jenis keras kepala, jgn nasihat direct. Sebab nanti diorang akan defensive. Semoga TT kuat semangat

Ye saya yakin kuasa doa. Dulu selalu teringat arwah ayah. Bila dah lama,maka ingatan pn berkurang.masa tu lah ada ketikanya mimpi muncul. Sedihnya dan rindu sangat kat arwah. Hanya doa je yang mampu saya lakukan. Tang mimpi tu saya berdoa supaya arwah tenang dan diampuni dosanya

Maaf kalau saya silap.. tp bukankah bila seseorang itu meninggal, terputus semua hubungan dgn yg masih hidup. Mana boleh sampai2 pesan melalui mimpi.. mak saya pernah mimpi arwah ayah saya duduk di atas kerusi emas yg berkilau macam raja2 zaman dulu tu.. pastu kat atas ayah ada cahaya keemasan memancar sampai langit. Mak kata mungkin itu petanda ayah gembira di sana.. tapi saya cakap dgn mak, mungkin tu mainan syaitan. Syaitan nak pesongkan kita dgn menyangka arwah tenang di sana supaya kita berhenti kirimkan doa. Wallahu alam.. apa2pun jangan berhenti kirimkan doa pd arwah sbb doa kita sebagai anak2 soleh la yg boleh membantunya di sana..

Ayah TT telah gagal mendidik isteri dan anak-anaknya?

Anak aku yg 6 th aku dah start bawak berjemaah di surau (bukan nak menunjuk/riak)

12
Return to list New