CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5758|Reply: 42

Either wrong or right thing

Post time 17-8-2016 05:42 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum,

Ni first post saya setelah beberapa lama survey cr tmpt forum setelah lama tinggalkan cyber cyber ni.

Tak tahu la jalan yg saya pilih ni betul ke tak. Memerlukan org org untuk bg pndapat.

Masalah:

Saya dah 3 tahun berkahwin alhamdulillah dikurniakan 1 org anak. Sebelum anak lahir semuanya ok. Sejak saya kahwin mmg saya tinggalkan semua bende...kawan, hobi.. Yg ada hanya isteri anak dan kerja. Saya ok dengan semua ni.. Redha.

Tp lepas anak saya lahir, kami bepindah ke rumah yg dekat dgn rumah mertua. Dgn sbb, mertua nak jaga anak kami dgn rela hati. Even jauh dr tempat kerja pun saya sanggup korbankan. Demi keselamatan dan kesejahteraan semua.

Semasa waktu pantang, mmg saya akur mengenai hal pantang 40-100hari. Even demi menunggu kesediaan isteri, sanggup tunggu sampai lebih 200hari. Saya sabar. Hari demi hari, step by step mencuba. Ok.

Apa yg meresahkan saya ialah, sehingga kini..kami bersama hanya sbulan 2-3 kali shj dan kdg kdg lgsung takda. Bincang dan luahkan sudah..tp sentiasa menggunakan alasan penat bekerja dan kena cukup tidur untuk bangun awal pagi esoknya.

Apa yg perlu saya lakukan seterusnya? Saya lelaki dan cuma ada satu je nafsu... Tujuan saya bukan untuk meraih apa apa...hanya ingin didengari dan diberi pendapat atau nasihat...

Later

Kesiannya...sampainya hati seorang isteri....

bagi wang bulanan byk skit, bawa jalan2, pi honimon, rumah mertua x syok mengesek, hang boroi ka busuk ka

Tanya dgn wife apa masalah sebenar-benarnya ni?

Sebulan 2-3 kali main utk couple muda beranak 1 adalah TAK NORMAL okayyyy

Punca masalah dr siapa?
Self-check jugak dek...
Mcm2 kemungkinan ada...
Kalau kata dia malas nak main... Ntahntah puncanya sbb hubby dia yg tak pandai main
Ponek yooo dok basah rambut paie2 buto nek sumbat dalam serkop sblm pi keje...
Contohhhhhh heheh

ninja boy replied at 17-8-2016 11:54 PM
bagi wang bulanan byk skit, bawa jalan2, pi honimon, rumah mertua x syok mengesek, hang boroi ka bus ...

Tq en ninja boy..wang bulanan 500 sebulan dgn gj saya yg bwah 3k ni rsnye cukup kan...masa anniversary first..bwak jln jln singapore..anniversary kedua bwak jln2 ke melaka dan johor..tetap sama alasannya..penat dan letih...kami tak tinggal di rumah mertua..tp duduk dekat..selang 5 rumah je dgn mertua..boroi?? Rsnye taktahap boroi lg..berisi...tinggi 168cm dgn berat 85kg ..masih tahap ok kan...bukan x mahu kurus..jika kurus isteri kata saya ada pompuan lain...jika bdn sado sikit..nnt isteri kata saya gay pulak..cmne tu?

anakmak replied at 18-8-2016 03:59 AM
Tanya dgn wife apa masalah sebenar-benarnya ni?

Sebulan 2-3 kali main utk couple muda beranak 1 a ...

Tq anakmak,

Kami sudah berbincang..tny betul betul..masa mula lepas abes pantang...alasannya belum berani...lepas da lama...alasan tetap sama..bila hari bekerja..penat bekerja..bila waktu cuti weekend..nk rehat secukupnya...mcm mana?

Perihal xpandai tu rsnye tak..saya penah nak cuba banyak cara..tp isteri yg tolak dia nk cara biasa je...hal rambut basah tu mmg saya paham..saya siap belikan hairdryer dan tolong keringkan rambut lg sebelum pg kerja...apa lg saya perlu buat untuk dia tak rasa beban utk layan saya...

Follow Us
cuba ajak wife consult doctor laa..

maybe dia sakit kot sbb awal2... try pakai lubricants... dan lamakan sikit foreplay.. try lubricants water based brand durex (perisa strawberry or original).. hehehhe

ambik supplements utk lebih bertenaga... tak letih sgt.... ada water heater kan kat rumah? senang nak mandi wajib pepagi..

nah baca la ni TT oii... mak2 orang yg hari2 main dan dah banyak kali beranak pun kena baca jugakk....... rajin2 membaca tambah ilmu.. bukan semua masalah boleh disogok dgn wang ringgit, cuti ke sana ke mari bagai..... baca dan baca.... jgn malas.

Postpartum depression

bunga_lestari replied at 18-8-2016 09:42 AM
cuba ajak wife consult doctor laa..

Tq bunga lestari,

Kalo nk consult...nk ckp psk ape..kepenatan??

green~tea replied at 18-8-2016 09:59 AM
maybe dia sakit kot sbb awal2... try pakai lubricants... dan lamakan sikit foreplay.. try lubricants ...

Tq green tea,

Pasal hal kekeringan selepas melahirkan mmg saya dah tahu..dan dah amik inisiatif untuk beli ky jelly jugak..mmg ok dan mudah untuk kami..tp sekejap shj..mggu depan terus xmau dah sbb penat..

Minuman tenaga..kacip fatimah, ephyra..sume dh beli..saya siap tlg bancuh lg... Tetap sama..

Adakah keterlaluan kerana saya hari hari meminta?

bidacool replied at 18-8-2016 10:26 AM
nah baca la ni TT oii... mak2 orang yg hari2 main dan dah banyak kali beranak pun kena baca jugakk.. ...

Tq bidacool,

PPD atau bahasa pasarnya..minor meroyan..saya paham..melalui pembacaan saya...sememangnya libido perempuan ketika lepas melahirkan akan berkurangan kerana hormon transition..yes..i shud be romantic..tak tau mcm mana lagi nk buat..even die teringin nak mkn seafood dekat umbai..mlm tu jugak saya drive ke melaka lepas kerja..bwk mkn sane..lps tu balik kl...

Kalo die penat sbb buat kerja rumah...semuanya saya dah sediakan tolong die buat..kemas rumah..basuh ampai pakaian...kdg kdg smpai weekend, saya bg die tido lebih..bgn lmbt..saya dan anak bersiar kt taman smentara tunggu die bgn..

kasper87 replied at 18-8-2016 10:26 AM
Tq bunga lestari,

Kalo nk consult...nk ckp psk ape..kepenatan??

xkanlaa sebab penat pulak nak jadikan alasna utk jmpa doc..

maybe dia ada masalah lain menyebabkan keinginan dia tu menurun..

masalah kesihatan wanita ke.. atau maybe dia rasa tak confident ke..

mula2 mmg kena byk slow talk herat to heart laa dgn bini ko pasal ni..

if dia penat, cari part mana yg dia penat.. penat menjaga anak ke, penat memasak ke,
penat mengurus umah ke, so bantu dia.. dlm msa sama, cuba urut2 bahu dan belakang dia, sambil2
jalankanlah apa2 yg patut ---> well u know what i mean kan.. klu still x boleh jgk,
maybe ada something wrong somewhere laa.. sebab takkan bini ko tak terangsang kan..

kasper87 replied at 18-8-2016 10:36 AM
Tq green tea,

Pasal hal kekeringan selepas melahirkan mmg saya dah tahu..dan dah amik inisiatif ...

tak keterlaluan u mnta hari2 sebab u dah lama x dapat..

cuma peliklaa kenapa wife xnk..

kasper87 replied at 18-8-2016 10:50 AM
Tq bidacool,

PPD atau bahasa pasarnya..minor meroyan..saya paham..melalui pembacaan saya...seme ...

bahasa kau mcm mana pula dgn dia? kdg perempuan ni dia bkn setakat nak dibantu, dia nakkan makanan jiwa... makanan jiwa dia ni, kata2 pujian, kata2 nasihat, kata2 bg semangat.... mungkin selain dr ko rajin buat itu ini, kau rajinkan juga mulut cakap dgn dia.. puji je la dia cantik, comel bla3x apapun... rajin juga belai2 dia, belaian ni bkn takat masa nak make love je tau.

bunga_lestari replied at 18-8-2016 10:56 AM
xkanlaa sebab penat pulak nak jadikan alasna utk jmpa doc..

maybe dia ada masalah lain menyebab ...

Tq bunga,

Ya..mungkin saya akan bincang dgn dier untuk jumpa doc...

Pasal penat sbb urus anak..rsnya tak..saya selalu balik awal dr die dr keje..so saya akan siapkn anak mandi..pg taman..suap mkn..isteri selalu smpai lpas mgrib sebelum isyak..

Urut? Selalunya mmg saya yg akan urut die...bahu..kaki...smpai tetido..urut saya? Mmg x la..mintak urut saya sikit die ckp tgn die xkuat..xlarat...kdg kdg kepenatan die smpai tido tak mandi..esok sebelum subuh baru mandi dan siap pg keje...mcm tu la rutin

bunga_lestari replied at 18-8-2016 10:57 AM
tak keterlaluan u mnta hari2 sebab u dah lama x dapat..

cuma peliklaa kenapa wife xnk..

Selagi bendera masih hijau..mesti la mintak izin..baru cuit sikit..dah kena marah...kacau tido..saya ada mintak die berhenti kerja kalau pnat sgt..tp alasan die..kerjaya die dan die ckp..jg anak lg penat dr bekerja...

kasper87 replied at 18-8-2016 11:43 AM
Tq bunga,

Ya..mungkin saya akan bincang dgn dier untuk jumpa doc...

u both muslim ke non muslim? sorry bukan racist cuma nak tau sebab pelik ur wife boleh tak mandi sampai esoknya?
kalau muslims like tak solat apa bagai ke..

dr penceritaan u ni dia mcm lesu.. so need to consult doc laa..
or carik tukang urut perempuan utk dia, badan byk angin atau toksin, boleh jadi lesu..

bidacool replied at 18-8-2016 11:23 AM
bahasa kau mcm mana pula dgn dia? kdg perempuan ni dia bkn setakat nak dibantu, dia nakkan makanan ...

Bidacool,

Mengenai bahasa saya dgn die..mmg amat brrbeza bahasa yg saya gunakan dhn isteri dan org lain di luar..lebih lembut dan sesuai untuk org yg kita sayang..

Tp tak tau la..bg saya bahasa yg saya gunakan untuk die lg lembut dr bhs yg die gunakan untuk saya..kdg kdg ada terasa hati..dah bgtau..tapi..selang bebrapa minggu..back to normal..

Kdg kdg terdgr isteri org lain berckp dgn suami dier,, terasa mcm jeles...sbb jauh beze isteri sendiri berbahasa dgn kita..saya cuba dgn baik untuk adapt..insyaallah

bunga_lestari replied at 18-8-2016 11:48 AM
u both muslim ke non muslim? sorry bukan racist cuma nak tau sebab pelik ur wife boleh tak mandi s ...

Ya..saya muslim..alhamdulillah..solat die saya jaga..isya tu cukup tiga kali saya kejut..x bgn jgak..mmg kene la leter ngan saya..

Nak kata bab hukum die jahil..mustahil.. Sbb die background skolah agama..