CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10605|Reply: 121

Closed

Post time 22-8-2016 09:34 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by misswa at 15-8-2017 09:54 PM

Closed closed

Rate

1

ermm...ok.so skrng u nak pendapat atau cadangan atau sekadar luahan?

sbb i tgk u mcm dh tau apa yg u nak. klo u tny i, i ckp larikan diri sejauh yg mungkin. tp klo u rasa u buleh handle, carry on  

babydoll replied at 22-8-2016 09:39 PM
ermm...ok.so skrng u nak pendapat atau cadangan atau sekadar luahan?

i meluahkn dan i nak pandangan dan cadangan. hahaha

i suka die tapi i aware jugak dengan isu2 tu. macam i cakap sekarang boleh la hadam sb x de ikatan. if kawin nanti la i risau. huhu

Slm tt.. ade jwpn dah tu:

i pk gak i kene la trime kekurangan die sb mn manusia sempurna tp uols rasa kalau "hr2 mcm tu tak ke tawar hati makan ht. happy ke? "

X leh bayangkn kalo duk serumah cane nt.. mesti kena control habis kan? Nak yg leh fhm dia punya garang panas baran.. bukannye nak cuba kurangkn perangai x elok tu.. if me, i prefer to say good bye. Setel masalah donia..

Naatasha replied at 22-8-2016 10:01 PM
Slm tt.. ade jwpn dah tu:

i pk gak i kene la trime kekurangan die sb mn manusia sempurna tp uols  ...

die takkan buang perangai die sebab bg die tula yg i cakap tu pmpuan zmn skang blaa...bla....
poyo kan  

tulah i nak fikir ni huhu

Kalau TT memang jenis yg ikut cakap, takkan melawan, boleh go on.

Tapi kalau jenis ada opinion sendiri & berprinsip + ego, fikir lah masak2

Nak kawen bukan sehari dua

Follow Us
senduhazab replied at 22-8-2016 10:42 PM
Kalau TT memang jenis yg ikut cakap, takkan melawan, boleh go on.

Tapi kalau jenis ada opinion se ...

at first masa mula2 kenal dia i memang susah nk dgr ckp partner. tp dgn die sng je i lembut. so i igt die jodoh i sebab die boleh handle i punye peel tp lama2 i dah stat rasa yg macam i luah kat atas tu.
tu yang i post sini mintak idea. terlebih konker pun tak boleh jugak sb i punya dgr cakap ni pun bukan boleh lama2. huhu

Alah TT, banyak jugak kes yg aku jumpa, belum kawen boipren garang nak mati tapi bila dah kawen ikut cakap bini.
Maksud aku bukanlah husband tu jadi dayus, tapi dia sayang isteri. Kawen ni yang penting tolak ansur & kerjasama. Kalau bertekak hari2, it's a norm. So if TT, confident, go for it.

Maafkan saya, cadangan saya cari lain. Jangan ikutkan hati badan binasa.

misswa replied at 22-8-2016 10:54 PM
at first masa mula2 kenal dia i memang susah nk dgr ckp partner. tp dgn die sng je i lembut. so i  ...

Dia baran mcm mana? Naik tgn atau sekadar marah2 kat mulut aje?

So awk jenis ikut kata sampai ke limit awk aje ye?

adheq replied at 22-8-2016 11:08 PM
Dia baran mcm mana? Naik tgn atau sekadar marah2 kat mulut aje?

So awk jenis ikut kata sampai k ...

i silap sikit yang simple gile terus nk melenting.

i ni peel susah nak handle. die boleh sabar and handle peel i thats why i belajar mengalah jugak tapi tulah die macam dominan sangat.  

Edited by tiramisuu at 22-8-2016 11:30 PM

Kawinla utk lebih happy, bukan kawin jd kurang happy. Yea dia byk kelebihan, isunya skrg ko blh adapt tak dgn kekurangan dia tu? Bagi aku, cari calon ni lebih penting ko tgk kekurangan dia samada ko boleh adapt tak. Tegas ok, baran ni tak ok. Org baran ni ego kuat dan dominan. Ko pun akan stay dgn sikap baran tu sbb skrg ni dia ckp x kn ubah kan smpi bila2. Tapi aku muskil psl nasihat mak dia tu. Baran bkn boleh dibuat buat, klau dh mmg jenis lembut, mak bg nasihat cmtu, terus apply sikap suka ngamok ke? Aku rasa tu mmg sikap dia, bkn sbb mak dia komen.Haha.

senduhazab replied at 22-8-2016 11:02 PM
Alah TT, banyak jugak kes yg aku jumpa, belum kawen boipren garang nak mati tapi bila dah kawen ikut ...

ada masa rasa boleh hadap ade masa tak.
kitorang gurau kasar. trajang tumbok sepak bagai. ( on phone la )
tap icuba u dgr time die ckp masa u tgh lepak2 dgn riak muka mcm serius tegas. i terus tlintas what if someday benda yg stakat dimulut ni akan jalan skali dgn pergerakn bdn skali  

tiramisuu replied at 22-8-2016 11:26 PM
Kawinla utk lebih happy, bukan kawin jd kurang happy. Yea dia byk kelebihan, isunya skrg ko blh adap ...

ada masa i rasa boleh adapt. orang baran ni u kene elak buat die marah. masalahnya die buat i rasa takut2. tu yang i cakap dengan die mesti kene mengalah but i takut lama2 makan hati. die memang dominan.

misswa replied at 22-8-2016 11:30 PM
ada masa i rasa boleh adapt. orang baran ni u kene elak buat die marah. masalahnya die buat i rasa ...

Aku x rasa baran tu wujud sbb nasihat mak dia. Aku rasa dia mmg panas baran, cuma justify sikap dia dgn bg alasan cmtu

One word TT

Istikharah

Sebab aku nampak TT cenderung untuk ikut hati yakni meneruskan hubungan dgn that guy even your brain tell you not. Sorry kalau my assumption ni salah. Ni based on apa yg aku baca. Pucuk pangkalnya, TT sendiri. Risiko byk tu. Sanggup tak nak buat risk management if bersuamikan lelaki yang baran? Dan kena ingat, baran kalau pukul isteri tu dah 1 masalah, lagi tambah masalah kalau anak2 pun dapat habuan.
Jadi aku rasa, TT mohon dari Allah sebab dia yang Maha Mengetahui

Rate

1

misswa replied at 22-8-2016 11:25 PM
i silap sikit yang simple gile terus nk melenting.

i ni peel susah nak handle. die boleh sabar ...

Kira win-win la ni dedua kne tolak ansur dgn perangai extreme(?) masing2?

Tahap mana baran dia yg awk xleh nak tahan?

Edited by mbhcsf at 22-8-2016 11:56 PM

kalau nak deal dgn lelaki macam , it is just about personality , dia rasa he could do anythingto u because he is secured dan pada i ...you know be yourself and  kalau dia berani tegur  sampai u terasa then you kalau u jenis personality sama  , sabaq setakat mampu but if you think ada valid points to highlight just say it .
kekadang guy with high ego and strong personality ni kalau nak tegur slow talk tu macam pricking their pride so the way to go about it ialah sometimes muak jugak kan kena bebel memacam kan? patronizing je kan? so u buat macam lawk lawak?

tapi dalam situasi ni i have to be faor jugak yg - ap konteks dia kata sedekmikan - yg wanita macam manayg katanya tak snonoh ? sebab i tak berani nak kata dia salah ke ape...

tapi kalau u rasa dia selalu gunakanpendekatan yg sakitkan hati you ...then kalau slow talk nampak seriosu sangat u just buat scara bercanda ...like saying:

hang ni pun aihh......amboi ...how about you ? u think u are faultless ? some things , there are somethings  that i keep  to myself about your irritating behaviour ...hmm...gitu

...
hahaha

selalunya personality  this guy ni depa selalunya  suka wanita yg ;docile - victorian ' ; weak in character sukalah lemah gemalai gitu

tapi kalau kita juga jenis yg well speak our mind out well...be mature yg  ada benda yg kita tak suka dia buattapi kita sabaq but when there is time to make a point - just say it.

hahahaha

sebab - masa tu - u know buatkan dia sedar yg a mature lady bukan jenis yg nak pom prang pom prang semua tapi ada ketika kena make a point . make it a strong point. tapi kena rasionallah , yes i think why not .

the key is to be mature, patient and be assertive when there is valid reason to do it.

Rate

1

misswa replied at 22-8-2016 10:38 PM
die takkan buang perangai die sebab bg die tula yg i cakap tu pmpuan zmn skang blaa...bla....
poy ...

X yah nk pompuan zaman skrg, laki zaman skrg ape citer?? Mcm ego pun ade bf u tu... pd aku marriage ni menerima n memberi... kalo kite je memberi, jenuh la dek non.. dia x nk pulak phm kite..

misswa replied at 22-8-2016 11:30 PM
ada masa i rasa boleh adapt. orang baran ni u kene elak buat die marah. masalahnya die buat i rasa ...

kalau rasa takut takut ...then would u be okay takkalauu just say to him , alaaaa jgnlah macam ni itakut taw u marah garang sangat ,u diont have to marah ....

isk takut sangat aih ...u sure u wnna be with this guy?