CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dani-rox

Dari The Osmonds ke Zayn Malik: Evolusi 50 tahun

dani-rox replied at 31-8-2016 06:41 PM
Hai Manja

Rajinnya u layan thread serius... ai semenjak dua menjak nih slow rock jah.  ...

i see...patut la...hey, i pun mcm u jgk sblum ni, nak duk relax2..jebukak thread yg ala2 therapy minda gituww..

but tu la kan..dh nasib badan ttiber kluar psl DUKE & Kak Dina ni..
i ni sbenarnye dh nk pencen minat2 celebrity kecuali JB ..yg kes die org berdua ni..cause ke arah keagamaan u know..
cause die org la i minat dengar ceramah2 agama...kalau x..ahahhaha...

anyway x nak cemarkan la thread happy2 u ni...karang u pulak stress...
i x selera sgt tgk boybands ni..kalau rock band tu yes..but..tu pun i dh let go rasanye...heheh

manjalara_01 replied at 31-8-2016 07:35 PM
i see...patut la...hey, i pun mcm u jgk sblum ni, nak duk relax2..jebukak thread yg ala2 therapy m ...

ai ada baca berita tersebut, tp melihatkan betapa passionate~ nya so called pejuang agama dlm thread tuh... dengan point yg banyak lari. buat sakit hati jah so glad there are few reasonable people in the thread that can handle the cray cray

dani-rox replied at 31-8-2016 07:53 PM
ai ada baca berita tersebut, tp melihatkan betapa passionate~ nya so called pejuang agama dlm thre ...

kira u ni silent reader la kat sana..hehehe...undercover csi jgk la ni..
yaa..paham sgt...no actually i x paham sgt..knp kena posting mcm tu...
i ade komen kata patutnye thread tu 20pages..tp byk sgt post yg xde isi/nonsense..tu yg sampai 49..
alih2 i pulak yg terkena..

anywho..ya those few..few...je yg ade sense and sensibility...sedih pulak...sbb skit sgt..

question...terlupa psl this boy band. jap boy band kah? yea kan?..
if yes..ahahah...i'm not ashamed...

dani-rox replied at 31-8-2016 06:59 PM
Ha'ah Guys Next Door... show dia org tetiap malam Isnin kat TV2, esok mesti citer ngan kengkawan p ...

yeahhh gimme five set2 kertu ..inilah keseronokan bebudak yg membesar tahun 90 an..byk retis2 lelaki berkumpulan yg best wp mungkin bakat sesetengah diorg agak diragui ..sekarang nih bebudak minat k pop je..sedihhhh (wp aku pun ada minat 1-2 retis kpop nih ) color me badd nih sayang sgt kureng dikenali sbb diorg dibayangi dgn keglemeran NKOTB tp kalau tak silap aku C.M.B nih pernah datang buat konsert di malaysia.
sekarang punk rock band simple plan nak mai..takde ke set2 perasan lobai nak buat demo? oh ya..yg datang lelaki punya band..hahhahahaha..atau ntah2 diorg pun tak kenal apa tuh simple plan

apapun revolusi 50 tahun nih satu je conclusion..boyband ttp relevan sepanjang zaman bergantung pada taste anda..cuma boyband zaman sekarang cam hampeh je..geli telinga aku dgr lagu..baik lagi dgr lagu2 BSB ke, NSYNC ke..

Tetiba je zayn malik jd boyband apa2pn 1D  ttp dihati iols

Follow Us
manjalara_01 replied at 31-8-2016 09:03 PM
question...terlupa psl this boy band. jap boy band kah? yea kan?..
if yes..ahahah...i'm not ashamed ...

boyband la jugak, tp Marky Mark yg lebih jd tumpuan btw Mark Wahlberg nih pernah jd ahli NKOTB sekejap tp tak sempat buat album sama2.

honey_jelly replied at 31-8-2016 09:23 PM
yeahhh gimme five set2 kertu ..inilah keseronokan bebudak yg membesar tahun 90 an..by ...

Ingat jugak ko psl CMB pernah ke Msia
Kemungkinan besar geng lobai cuma kenal retis seksi jah... Selena Gomez, Beyonce, Madonna.

Selain boyband, layan britpop gak zaman 90an dulu -- Oasis, Blur, Radiohead etc. Era 90an jugaklah yg banyak melahirkan one hit wonders.
Entah ler, mungkin sentimental dgn muzik dulu2 tu yg agak bias dgn trend muzik masakini hahaha Aiols pernah baca teori yg semakin meningkat umur kita makin rasa annoying jah lagu dan retis baru. Tetiba kita tak ada rasa seni pon dlm lagu sekarang... lebih kpd bunyik bising jah. Macam tu la dgn pendengaran org tua dgn muzik peberet kita Hmm boyband Kpop? Jujurin ai tak minat, tp bole la dengar gitu2 jah kalo anak sedara pasang

btw uolsss... rasa nak tergelak bila ingat balik masa BSB vs NSYNC (yg sekarang ai syak sekadar strategi bisnes) -- Kan ke NSYNC masa live performance suka ajak peminat jerit 'when we say N, you say SYNC', tak lama pastuh BSB buat benda yg sama kat konsert dia org tp jadi 'when we say N, you say SUCK'. Paling sadis, dia org ajuk tarian BYE3x hahahaha Maka berlakulah perpecahan gadis2 remaja waktu itteww ikut boyband peberet masing2

Anyhoo... gosip NSYNC paling popular dan besar kemungkinan ada kebenarannya, setiap kali lepas konsert dia org (kuat hati ai mengatakan kecuali Lance ) akan pilih beberapa peminat pompuan yg gojes2 utk join dia org kat backstage. Buat apa? jeng jeng jeng...

dani-rox replied at 1-9-2016 04:17 AM
boyband la jugak, tp Marky Mark yg lebih jd tumpuan  btw Mark Wahlberg nih pernah jd ahli NKOTB  ...

yea la..i pun x kenal yg len2..tu...
mark x sanggup nak join boyband nkotb yg penuh kejambuan tu...kan?
walaupun muke semua cute mute..

teringat pulak donnie berlakun jadi cop..i was like wow!...dari scruffy nkotb look to cop look..jauh beza, tp scruffy tu tetap ade

Edited by honey_jelly at 1-9-2016 11:48 AM
dani-rox replied at 1-9-2016 04:45 AM
Ingat jugak ko psl CMB pernah ke Msia  
Kemungkinan besar geng lobai cuma kenal retis seksi  ...

ohhh i still remember sbb ada baca magazine omputih yg nama aku dah lupa..tp mag tuh mmg laris lah jual dulu2..

really?? boleh tahan nakal jugak nsync..biasa ah tuhhh..tgh glemer..mestilah ramai yg nak rapat..perbezaan antara BSB dgn nsync..BSB more on vocal..nsync lebih pada tarian..sbb tuh kalau nsync menari mmg power..lain2 perbezaan..salah satu member dia set2 LGBT berbanding yg lain semua normal

sapa2 ingat band nih? one hit wonder jugak..lagu hits back here..english pop band..so maybe diorg tak berapa femes di US..di europe mungkin ah femes

dan ini also english boyband...mannnn..english boyband byk tp tak berjaya utk masuk US market

*hasil rajin membeli dan membaca majalah smash hits dolu2

Wow, banyaknya pengetahuan korang pasal boyband. Aku kenal few je.

NKOTB tu, sampai skrg aku tak tahu why kena cop glamour sebab serius aku tak kenal

Otown tu merasa jgklah aku beli kaset drg yg ada lagu ni:

p.s Innocentnya la aku dulu, tak pernah masa tu terfikir lagu ni fasal mimpi basah . Same goes lagu yg ada lirik 'make love' which aku tak pernah fikir pun yg ada kena-mengena dgn physical contact

Anyway, dulu aku minat dkt Blue especially Simon . Siap lekat poster sebesar alam kat dinding sebelah katil .
I bought their first & second album kalau tak salah.

manjalara_01 replied at 1-9-2016 10:04 AM
yea la..i pun x kenal yg len2..tu...
mark x sanggup nak join boyband nkotb yg penuh kejambuan tu. ...

Mark tu sebenarnya bidan terjun utk sementara waktu sampailah dia org jumpa Joey McIntyre utk ganti.
Pastuh dia jd budak bermasalah -- kisah ni sebelum dia jd Marky Mark... dia pernah ditangkap dan dipenjara sbb pukul lelaki vietnam ke cina ke tak ingat, sampai jd buta. Hate crime katanya. Bila dah berumur dan insaf nih, dia buat rayuan utk pihak mahkamah padam rekod jenayahnya tuh.

honey_jelly replied at 1-9-2016 11:46 AM
ohhh i still remember sbb ada baca magazine omputih yg nama aku dah lupa..tp mag tuh mmg laris lah ...

pernah la jua dengar band2 nih tp kira dah tahap underground gituh, sama dgn band kat bawah nih

Nih boyband Ostolia

The Boyz dari Jerman, ai pernah beli kaset dia org k

banyak tiru BSB dgn rambut belah tengah... american accent yg over summore

Code Red dari UK

lagu ai tahu Can We Talk cover song Tevin Campbell

dalam sendu2 tuh, bersaing dgn satu lagi band sendu; Ultra

ada dua bideo klip single dia org lebih kurang sama yg di release pd masa yg sama -- nyanyi atas yacht hahaha

gerbera.memopad replied at 1-9-2016 04:11 PM
Wow, banyaknya pengetahuan korang pasal boyband. Aku kenal few je.

NKOTB tu, sampai skrg aku tak  ...

zaman inesen memang belasah jah nyanyi, maksud seni kata tuh belakang kira lol
ai pernah kena jeling dan di sound mak ai sbb sing along lagu nih uolsss

penyanyi utamanya yg hensem tuh, Jade Jones bertunang dan beranak pinak dgn Emma Bunton Spice Girls. Anak dia org comel2

satu lg boy band kulit hitam...
satu lg lagu 18SX

manjalara_01 replied at 1-9-2016 10:19 AM
teringat pulak donnie berlakun jadi cop..i was like wow!...dari scruffy nkotb look to cop look..jauh ...

dlm filem the sixth sense, w/pon watak kecik jah tp superb lakonannya.

tapi sayang, kawen dgn pejuang anti vax pulakk

dani-rox replied at 1-9-2016 07:24 PM
Mark tu sebenarnya bidan terjun utk sementara waktu sampailah dia org jumpa Joey McIntyre utk gant ...

oh ya..i pernah terbaca kisah yg die masuk penjara tu tp x tau knp..
& also kisah2 racist die..rupe2nye sbb sbb pukul org sampai buta...bleh pulak main padam2 rekod jenayah ni? x tau pulak bleh buat mcm tu..