CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

[Tempatan] Ajal ketika cuba bantu kawan, #unsur buli? bayangan gurauan?

airiscomei replied at 30-8-2016 09:33 AM
hai jazaa lamo tak bersuo....
kurang ajar satu...bahasa nya ya rabiiii.....semua binatang2 ternak ...

Bagitau anak kalau kena buli, lawan or debik je. Jangan diam. Makin dia diam tak melawan, makin dibuli. Saya suggest kakak hantar anak kaki masuk kelas pertahanan diri macam karate ks taekwando ka untuk naikkan keyakinan dan semangat dia lawan pembuli. Pembuli ni low self esteem - depa suka buli orang yang depa nampak lemah untuk boost confidence. So bagitau anak jangan biar diri tu jadik batu loncatan pembuli2 ni untuk rasa bagus terhadap diri sendiri. Pembuli takkan buli orang yang dia respect/melawan (sampai dia kalah).

Or suruh anak pi ngadu terus kat guru besar kalau guru kelas tak peduli. Rapatkan diri juga dengan mana2 guru yang masuk kelas anak untuk self protection.

chazey replied at 30-8-2016 10:06 AM
Bagitau anak kalau kena buli, lawan or debik je. Jangan diam. Makin dia diam tak melawan, makin di ...

chegu penah tak hadapi kes2 terejal macam neh?

ke depa takut ngan chegu?

takut kena debik instead. hehehe

fishcracker replied at 30-8-2016 08:27 AM
patutnye simbah je dengan air time dorg bergaduh bertumbuk tu,

Macam kucing la pula.  

Bagitau anak kalau kena buli, lawan or debik je. Jangan diam. Makin dia diam tak melawan, makin di ...

nak lawan macam mane tu cikgu? anak pun pompuan,baru drjah 1..lari pegi bilik guru ajela kalau gitu

ape punya perangai laa main baling2 beg kawan ke luar tingkap...

Edited by airiscomei at 30-8-2016 10:19 AM

anak aku ada taekwondo belt blue nak naik merah....
dia ni jenis diam yg amat...tak suka mengacau dan tak suka dikacau....aku dah cakap dgn dia tampo je sekali samseng2 tu...
lagi dilawan lagi mengila buli nya...so anak aku ckp selagi boleh tahan kaka akan tahan...kaka tak mau sama gila macam mereka...
anak aku malas nak layan....
samseng2 tu kalau beli eskrim kat umah aku (aku jual eskrim) sengih2....ni aku dah warning dah tak beli dah....

dah report kat cikgu kecik dan cikgu beso...dieorang buat derk je...biasa le tu budak2 gurau2 ...tak kan itu pun nak ambik kesah...jahanam!!!

Follow Us
zehra2 replied at 30-8-2016 09:35 AM
Asyik-asyik nak salah kan cikgu aje.
Tu sebab cikgu jgn ponteng kelas.
Duduk dlm kelas cikgu. Jaga ...

masalahnya karang cikgu kasi penampar, cikgu jugak yg kena.. susah budak2 zaman skrg nih..

fishcracker replied at 30-8-2016 10:16 AM
nak lawan macam mane tu cikgu? anak pun pompuan,baru drjah 1..lari pegi bilik guru ajela kalau git ...

Lawan je kalau sebaya. Kalau besar dari dia pun lawan je.

Ini aku tengok budak pompuan form 1 besar bagak pun boleh nangis2 kena buli budak lelaki kecik pendek dari dia padahal kalau dia tindih ja budak tu kompom budak tu yang nangis. Ni kes kat sekolah aku. Budak lelaki tu takda la samseng mana pon - bila cikgu2 bahasakan kejap jah nangis.

kang dia debik pasal kena buli, tak pasal-pasal pulak disalahkan pukul anak orang..
cam mana tu?

airiscomei replied at 30-8-2016 10:18 AM
dia ni jenis diam yg amat...tak suka mengacau ...

cikgu guru besar takut kot
kang mak bapak budak2 datang sekolah

tanpa dorang pulak.

pastu masuk paper etc

Syd replied at 30-8-2016 09:38 AM
semalam tu cikgu tade dalam kelas.
sbb katanya baru lepas test ke exam.

Salah besar tinggalkan kelas.. tanpa pengawasan..  menjawab laa

salam taziah utk keluarga arwah..

chazey replied at 30-8-2016 10:20 AM
Lawan je kalau sebaya. Kalau besar dari dia pun lawan je.

Ini aku tengok budak pompuan form 1  ...

malu laa nanti dorang
digelak-gelak dek orang.

terhakis sifat feminin katanya  

Syd replied at 30-8-2016 10:21 AM
cikgu guru besar takut kot
kang mak bapak budak2 datang sekolah

abam..kita orang duduk kampong lah...
takde maknanya masuk paper...yg sebenarnya punca ni daripada mak apak yg tak ambik berat anak sendiri...tak pernah buat spotcheck bag anak...
tak pernah bebual dan tanya keseharian anak...tak pernah tanya homework anak...senang cite janji ngko hidup dan tak susahkan aku sudahhh
cikgu2 melayu lain dgn cikgu china.....cikgu china concern sikit....aku komplen cepat je diaorang settle problem...anak2 aku lebih selesa sekolah china compare dgn sekolah agama...
anak2 aku ckp budak2 sek agama jakun...nampak pen atau pencil/eraser/shaperner lawa je hilang...kasut baru je reremai orang pijak...
kat sekolah china tertinggal barang kat kelas ke kat kantin ke ...carik kompem jumpa..

Syd replied at 30-8-2016 10:12 AM
chegu penah tak hadapi kes2 terejal macam neh?

ke depa takut ngan chegu?

Ada. Aiol kena tengking "bodoh!" bila rotan pelajar. Mentang2 pompuan kaaaan. Sakit hati toksah cakap. Tapi budak tu ok ja tegur, salam cium tangan ai sekarang kalau jumpa kat luar. Biasa budak2 sekolah ai kalau dah habis blaja memang ok dengan cikgu2, terutama yang nakal2 perangai jin ifrit ni.  

chazey replied at 30-8-2016 10:41 AM
Ada. Aiol kena tengking "bodoh!" bila rotan pelajar. Mentang2 pompuan kaaaan. Sakit hati toksah ca ...

belajar tak abes punggg, panggey orang bodoh.

terajang kang. haha

chazey replied at 30-8-2016 10:41 AM
Ada. Aiol kena tengking "bodoh!" bila rotan pelajar. Mentang2 pompuan kaaaan. Sakit hati toksah ca ...

keja jadi cikgu ni kesian.. kereta kena key dengan student, kena marah dengan parent kena capai target sekolah kena key in markah dalam system yang selalu crash kena buli dengan PIBG kenal buli dengan PDD

prettyuglybabe replied at 30-8-2016 10:21 AM
kang dia debik pasal kena buli, tak pasal-pasal pulak disalahkan pukul anak orang..
cam mana tu?
...

Ikut budi bicara la. Sebagai cikgu aku rasa kalau ada pelajar buli balik pembuli, cikgu tutup sebelah mata jah. Macam kes anak kawan aku masa darjah 6, pompuan, pi kepit kepala budak lelaki yang selalu buli dia celah ketiak pastu dia tumbuk kepala budak tu berkali2 sampai budak tu nangis2 (anak kawan ni besar, tinggi. Budak lelaki tu kecik ja) - PK HEM panggil mak pak both pelajar, pastu warning jangan gaduh lagi. Tu ja. Namun kesan positifnya pembuli tu memang stop habis la dari membuli anak kawan dan sheol serta merta direspek. Sampai sekarang dah form 3 walau satu sekolah dengan si pembuli tak pernah dah kena sentuh. Kalau terserempak pun pembuli tu yang sanggup lari jejauh ikut jalan lain katanya.

Tapi jarang pelajar ni berani lawan pembuli dia. Terutama pelajar pompuan yang dibuli pelajar lelaki.

airiscomei replied at 30-8-2016 10:18 AM
dia ni jenis diam yg amat...tak suka mengacau ...

Kalau camtu pendirian anak, biar la dia settle masalah tu sendiri. Anak kakak ini mental kuat budaknya. Good for her. Tunggu ja dia hilang sabar, ai yakin sampai mati pembuli2 tu takkan lupa apa dia buat. Macam cerita ai kat post atas ni la - sekali jah budak yang dibuli balas balik terus nangis2 si pembuli padahal pembuli tu membuli banyak kali.  

Pasal cikgu2 pula, ai reserve my komeng.  

chazey replied at 30-8-2016 10:56 AM
Ikut budi bicara la. Sebagai cikgu aku rasa kalau ada pelajar buli balik pembuli, cikgu tutup sebe ...

ok la macam tu.. cuma risau kalau yang dibuli melawan, dia pulak kena hukum pukul orang..
tak pasal-pasal je