CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: damian_lee

<EDISI USTAZAH tarbiah CIKGU> Abby Tegur Mas Idayu #44 Komen laki Abby

dinopower replied at 26-9-2016 10:32 PM
gaduh ngan laki ke ape abby tuh.... time tgh bahagia die biasa diam je

kalau bukan gaduh ngn laki ni mesti kes tanda2 awal nak menopos. meroyan tak tentu hala.

btw , berapa umur setazah ni ye?

Aku harap drama ni berterusan. Dah lama tak tengok retis bergaduh berbalas-balas komen. Bosan la tengok drama kat tv

Haih penulisan mamy macam bbnu lah. Penat nak hadam. I rasa setazah pun tak yah lah nak curah minyak lagi kat komen fb yg viral tu. Komen dalam hati sudah or ngomel je depan laki

amboi laki setazah abby punya komen. sejak bila pegang list nama calon2 neraka dan syurga tu? entah2 si dia sempat bertaubat sebelum mati, sape tau kan? silap2 dia lambai je kau dari dalam syurga nanti.  

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Aneem replied at 26-9-2016 10:42 PM
Aku mmg tak tgk af..
Tp dari cerita makcik dua ekor ni..
Mmg padan la buku dgn ruas..

Yg ni aku suka... Buku bertemu ruas..,      ustajah bakyah perlukan org mcm mummy utk melaharnya... Aku tringat kes dia pi sound drmaza... Choii betol

eloklah tegur dari tak tegur
mmg tugas org islam pun tegur menegur dah nama khalifah
tu pun baik2 je xde ayat bukan2 maki hamun
no issue lah.

Follow Us
damian_lee replied at 26-9-2016 01:56 PM
sila la fahami kamus setad and setazah FB ....

dah lama tak tengok TV ... pastu TERRRRRR tengok ...

aku pun tak tgk af diari. tp slot berpeluk dgn budak kecik tu entah kenapa aku pun tertengok jugak. mungkin astro tayang byk2 kali kot

MarkJubek replied at 26-9-2016 10:48 PM
amboi laki setazah abby punya komen. sejak bila pegang list nama calon2 neraka dan syurga tu? entah2 ...

Laki bini sama annoying... Suka2 kau je.. Sejak bila jd pemegang kunci syurga neraka org...  Mohon keparit sesama.. Artis berhijrah pling poyooo :

MarkJubek replied at 26-9-2016 10:48 PM
amboi laki setazah abby punya komen. sejak bila pegang list nama calon2 neraka dan syurga tu? entah2 ...

amboi die punya konpiden  

sofiazara replied at 26-9-2016 10:51 PM
eloklah tegur dari tak tegur
mmg tugas org islam pun tegur menegur dah nama khalifah
tu pun baik2  ...

ai tak bela sesapa pun dalam kes ni. tapi kalau nak menegur org sila pastikan diri sendiri pun boleh menerima teguran dri org lain jugak. setahu ai, abby ni pun kalau kena tegur meroyan tahap langit ketujuh.

lainkali kalau diri tu pun susah terima nasihat, duduk je diam2 jual susu kambing stroberi dia tu.  

Tadi pg berjalan2 di IG mas idayu, tp pelik kenape ramai plak yg duk bash mas idayu aku ingat fans akan bekap mummy

ku_fir replied at 26-9-2016 10:50 PM
Yg ni aku suka... Buku bertemu ruas..,      ustajah bakyah perlukan org mcm mummy utk melaharn ...

p sound dr maza kekonon menyirap darah baca dr maza tolak hudud  
die tak tahu ke realiti hudud pak arab dok aniaya pompuan... bkn konsep adil yg jd keutamaan....

dpt spesis bebal dikata tolak hudud  

Tp confuse kejap..cara mummy menyalak macam kak azwana plak setazah abby pun berdakwah tak kene care ,mendapat la ko

Tapi mmg betul pun dalam AF tu kadang2 byk sangat maksiat .. mummy peluk amal .. ikram pun boleh peluk2 dgn yg perempuan

Elok la acik dua2 ni...selamat bercakaran

dinopower replied at 26-9-2016 10:54 PM
amboi die punya konpiden

Dah macam kaki pitnah pulak bakyah punya cerita... terlebih perisa... siap mentioned malam gelap segala... kalo org tak tengok n cuma berpandukan gambaran yg bakyah cakap ingat budak katik tu curi2 menyusup masuk umah mas idayu nak gi berzina...macamla ada adegan romantik 18sx... hakikatnya muka mas idayu  berkerut2 macam tgh sembelit tak puas ati team astro datang terjah gitu...muka takder mekap baju klawar ala2 bibik indon baru lepas cuci jamban...

bukannya aku sokong berpeluk2 tu... tapi tak perlu citer bagi dramatik camtu... nampak niat tu dah tak iklas...

abangbeca replied at 26-9-2016 11:12 PM
Dah macam kaki pitnah pulak bakyah punya cerita... terlebih perisa... siap mentioned malam gelap s ...

Dia punya cerita sampai i ingat mas idayu pakai lingerie jarang gitu hahahahha rupanya baju kelawar :zz

Aneem replied at 26-9-2016 10:42 PM
Aku mmg tak tgk af..
Tp dari cerita makcik dua ekor ni..
Mmg padan la buku dgn ruas..

Kan..mesti nk kasi statement pelacur kasi minum air kat anjing! So cliche!!  

damian_lee replied at 26-9-2016 09:56 PM
sila la fahami kamus setad and setazah FB ....

dah lama tak tengok TV ... pastu TERRRRRR tengok ...

Tak faham kenapa manusia2 yg baru berhijrah bajet2 maksum duduk periksa celah kain orang.
Tak perlu pun sebenarnya. Duduk diam senyum tak payah tegur .Ujub sangat konon dah cukup baik n layak nak tegur orang. Gila ke apa. Apa yang aku nampak. Makin ramai yang berhijrah ni, makin buta agama. Orang kata bbnu. Sebab baru nak celik. Tapi beriya mengajar orang macam dah hebat sangat ilmu. Sebenarnya orang yang suka sangat tegur itu tak betul, ini tak betul tu ada penyakit ocd.  Mental celaru. Dia nk semua perfect macam yang dia sangka. Padahal tak perlu pun. Arab je banyak ocd. Korang tak percaya pergila rumah orang arab. Habis semua sofa meja makan dorang lapik ngan plastik. Lepas tu duduk berhukum hakam sana sini. Mana life nak selamat macam ni. Jiwa kacau. Habis semua benda ada kategori dosa pahala. Mengarut. Semua nak kene cakap itu halal, yang itu haram, yang itu boleh pass ke syurga, yang tu layak ke neraka..macam lahanat je. Yang melayu pulak suka nak tiru2 budaya arab. Nak menghukum jugak. Ulamak jangan dikutuk. Pewaris nabi katanya. Gilake apa. Islam apa macam ni. Tak islam lah. Nak pakai tudung habis ketat2 balut kepala sampai risau nampak rambut. Aurat. Suara pun aurat. Amende?? Nabi tak ajar benda bodoh macam ulamak. Pergi la cek quran ada ke suruh tutup ketat2 kat kepala tu. Nanti masuk neraka sebab nampak anak rambut ye?pakai niqab terus.lebih selamat dijamin. Hahaha semua orang  yang ikut2 arab dah terkena symptom ocd. Islam makin menakutkan.

jadah apa korang nk baju tdo mami. bukan lingerie pon. baju kelawar jah.  tgk je baju ina naim tu