CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CrowneGlory

Auta SpinJamal -Berkerjaya Tinggi kawin Despatch #161 melangit

GincuPurple replied at 28-9-2016 03:54 AM
Orang bukan tak suka dia sebab dia tak lawa lah. Orang tak suka perangai dia - sila rujuk forum la ...

setujuk!.. kalau perangai elok, otometik rupa paras jadi lawa..  

percubaan up kan diri yg dh sendu...
ada nada jeles dgn mizz nina bila baca citer spinjamal ni..
kurang2 citer nohnina tu...si noh tu yg serba kurang tu yg bercerita cmana c nina yg serba ada terima dia sbg suami... bukan si nina yg buka cerita...

sapa yg tak nak kawin dgn orang yg serba ada...
tapi x kisah la kalo spinjamal tak pandang kerjaya somi masa nak kawin dulu... mungkin dia rare (mcm sohai ) suka bela bewak or iguana

hahaha taknak kalah ko kokping. dah sendu nak up kan balik nama kat sini

Hai kenapalah kok spin ni bukan anak mak nani and bini sohai...senang skit nak kumpulkan hencapan..

Memang saling melengkapi lah diorang ni..haha..top 3 kat forum..che ta ROS kena usaha lebih skit lagi nak capai tahp MASTARR ni

Hai kenapalah kok spin ni bukan anak mak nani and bini sohai...senang skit nak kumpulkan hencapan..

Memang saling melengkapi lah diorang ni..haha..top 3 kat forum..che ta ROS kena usaha lebih skit lagi nak capai tahp MASTARR ni

Follow Us
makton replied at 28-9-2016 01:59 PM
pd kita, porem je..
pd dia, smpai bawak ke tido malam..

makton, dia ckp kat ak, "emosi lebih, porem je kot" bukan iols yg ckp 'porem je kot' atau aku yg x paham uols tulis hahaha

ha'a btOl la porem tp ak rse tgn dia menggeletar tgu ak reply sb nk bash balik... x tdo mlm gamaknya!

cik_sssara replied at 28-9-2016 12:47 PM
Agaknya blog dia dulu2 dah lupa password, tu pasal mereput je situ. Sejarah dia dulu2, takkan terpad ...

Hanat betol kokspin blocked meols sbb tanya blog lama akak tu napa x padam ke org lain y buat blog tu nak fitnah akak..bodoh dia..at least i bg point nak bekap dia kat situ..alih2 ko block..memng sah tu blog ko..maybe ko lupa p word

CrowneGlory replied at 28-9-2016 09:44 AM
nahhh spinjamal mekap taww... moment dr event lolongan....bak kata sepitsiput...

Auw..haa kan nampak jgk ada seri kat muka. Pasal nyanyian iolls xnak komen sbb xpernah dengar

Nape ek aku rasa spin ni sebenarnya xbahagia pun dgn hidup dia. Senyum pun mcm dibuat2. Duk terlentok kt laki, laki rilek buat bodo jer. Xpayah la nk up cerita ke sweet sawit tu.

Lagi satu, kalo senyum tu, xleh ke senyum elok2. Asyik la buat mimik muka. Xnak calit lipstik, pakai la lip ice tu haa yg btukar kaler tu. Ok la dari muka pucat lesi.

baru aku tahu takat degree nak dpt title lecturer susah.. ni ade sorang dalam fb aku pompuan ni dok pung pang pang ngamuk cerita yg die sanggup berenti jd lecturer kononnya nak jaga laki n anak die very the drama oii... maklumla master pun dh 3 tahun tak lepas takat test je kot bkn buat paper project msk lab bagai.. hahaha

teha86 replied at 27-9-2016 12:30 PM
sukati ko laa....hahhah...

batak kokpin ke ape... yelaaa kakak...

Diam ajelah..

Diorg layan forem ni dari 1996

chetimor replied at 28-9-2016 02:45 PM
baru aku tahu takat degree nak dpt title lecturer susah.. ni ade sorang dalam fb aku pompuan ni dok  ...

Kalau kolej swasta logik je chuols or politeknik..deyols guna title lecturer..haha..at least mmng title diorang kan..but kokspin ngaku dia lecturer UIA uols..alahai mudahnya...iols  bertahun blajar..dia mudah2 self claimed..duh

gdspls replied at 28-9-2016 06:30 AM
setujuk!.. kalau perangai elok, otometik rupa paras jadi lawa..

Ni la yg aku maksudkan, @ninnakarinna.

Kau dah katam, jd kau mesti dpt tangkap maksud TT tu. Sbb perangai dia yg org hentam sekali 'dah la tak lawa, pastu annoying, etc'. Perangai tak elok tapi pura2 tunjuk bagus.

Kalau perangai dia elok, muka biasa2 pun boleh jadi lawa. Kecantikan dalaman dia akan menyerlahkan luaran jadi lawa.

Dia yg tana.. abah nk ke terima mnantu gitu..lps tu abh pon jenis x ksah drebar bas.. very the cntradictin

bambimo replied at 28-9-2016 09:56 AM
kat tempat iols byk je pegawai gred 41
kawen dgn driver gred r3, ada yg snggup  jd 2nd wife pun..
...

Mgkin nak title isteri kot sis x kisah la isteri no bape pon yg penting kalo pg memana org akn ckp oh u da kahwin ye da jd isteri ye  

shalola replied at 28-9-2016 02:14 PM
Kalau kat ipta degree tak akan jd lecturer..never!!! Kalau kolej picisan ya la..tu pon basic tak s ...

Itulah yang aku heran. Minimum qualification for lecturer setahu aku mmg MASTER, itulah yg paling minimum aku tengok.

Ada le yg aku tgk qualification degree ni ajar student yg ambil Cert je. Itupun jarang2

Pin sengaja nak buat her viral story untuk market susu Juna...

Banyak duit kenapa tak cantikkan diri Pin...? Sentiasa nampak kepam cam tak mandi jer..takkan trademark....muka tu takde seri langsung...please..dari beli husband hadiah baik guna sedikit duit untuk buatkan diri sedap di pandang  

Edited by prettyrara at 28-9-2016 03:46 PM
chetimor replied at 28-9-2016 02:45 PM
baru aku tahu takat degree nak dpt title lecturer susah.. ni ade sorang dalam fb aku pompuan ni dok  ...

mohon kokping jangan meruntuhkan martabat warga akademik mencampur adukkan karangan hauk dia dengan kerjaya yang professional.

ipta yang i tahu mmg kena ada master. setiap universiti ada requirement dia sendiri.

let me tell you something, tangga lecturer starts with DS. cikgu DG.

to some extablished universities mcm UTM USM, master holder tak dipanggil lecturer. established universities offer them as tutor. dorang x boleh pegang kelas just boleh handle lab je(some cases ada pegang kelas but not young ones lah) Phd holder je yang dpt jawatan pensyarah DS51.

kalau IPTA muda2 (eg UTEM, UMP, etc) untuk master holder, universiti tersebut akan offer mereka jawatan pensyarah DS 45 wpun hanya master holder. tapi yang membezakan is the tangga. but nowadays, rule has stringent they only take phd holders as lecturer.

so kok ping ni dia degree holder ke  master? knowing UIA as established university, mcm mana dia boleh berangan pensyarah dalam karangan SPM terbaru ni?

Edited by faiz-za at 28-9-2016 03:07 PM

Penat fynn nak jutifynnkasi kan
Ada siap2 boleh check dengan blog dia?
Karang ada yang kantoi lagi

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by shalola at 28-9-2016 03:57 PM
prettyrara replied at 28-9-2016 02:57 PM
mohon kokping jangan meruntuhkan martabat warga akademik mencampur adukkan karangan hauk dia denga ...

Betul..lecturer ada jugak strt dgn dg..cth di poli n maktab...n dm.di uitm...utk ipta lain ds...n da for tutor...iols berckp utk bidang bahasa..in this case kokpin English la..so paling2 pon dia dg41 or da41...n dia plak kontrak je...celah mana lecturernya...now uni da ketat..ada phd baru jd lecturer...tu pon kat faculty i ada y dah upgrade guru bahasa dpt phd..pon kena tg lama nak naik dpt ds51..walaupun asal academic staff diorng..at least dg41 guru bahasa kat uni tu gaji tinggi..dia ni just da41..kontrak plak tu..in some uni..ada y dapt.yawaran lecturer ds45 tp kena hantar blajar trus..untunglah geng2 ni..kebanyakannya.masuk as tutor dl walaupun da ada master..so kokspin ni master pon xde lagi...so takyah nak gebang la self claimed lecturer bagai