CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 7370|Reply: 63

Dilema : Adakah penceraian cara terbaik?

Newbie di forum ni, sebelum ni banyak baca as a guest sahaja. Lama sebenarnya aku berfikir sama ada nak tulis post ni atau tak. Sebelum tu latar belakang aku, awal 30-an, telah berkahwin selama 5 tahun. Ditakdirkan aku berjodoh dengan suami yang pendapatan lebih rendah, sehingga segala perbelanjaan rumah hatta seluar dalam laki pun hakak ni yang beli.
Sebelum kahwin, kami memang berbincang, perbelanjaan yang melibatkan komitmen bulanan akan ditanggung oleh aku, dan perbelanjaan harian serta bil di tanggung suami. Jasa nak bayar loan rumah je satu pertiga gaji aku bulan-bulan.

Lepas kahwin lain plak yang jadinya, hendak tak hendak aku juga yang kena keluar duit untuk belanja dapur, kalau tak haram tak berasap. Duit suami? beli rokok, habis untuk ps4, handpone baru dan habis untuk game-game dia. Kalau nak kata tak habis enjoy, suami 3 tahun lebih tua dari aku. Bukan tak pernah berbincang, banyak kali tapi akhirnya balik ke asal. Mungkin rahmat tuhan juga kami tak dikurniakan anak.

Selain suami, aku juga perlu beri belanja bulanan pada emak di kampung yang uzur. Menanggung bayar kereta yang digunakan adik untuk hantar emak ke hospital.

Lepas setahun nikah, perangai suami makin menjadi jadi, dia boleh tidur lebih 12 jam dengan segala kerja rumah serah pada isteri, jangan harap la nak jadi imam solat. Malam layan game. Suami juga pemalas tahap cipan, pandu kereta balik kampung yang berjam-jam pun si isteri dia ni jugak la yang kena buat, yang kita penat satu badan mengemas tak habis dia boleh tido je dlm kereta. Bila sampai kampung terus berubah perangai, tetiba jadi baik gila. Kereta tak bagi aku pandu, konon-konon duit belanja untuk keluarga dia yang keluarkan semua. Sebab tu bila aku mengadu pada keluarga tak seorang pun percaya.

Aku masih sayang perkahwinan ni, kalau ada jalan lain memang aku nak cuba. Hangpa semua tahu tak kaunseling selain kat jabatan agama islam yang boleh aku dan suami sertai.

Perlu kah tanya lagi? Terang2 la you kahwin dengan biawak hidup

Balik kmpung pon u yg drive???
too much olledi...:

Klu u syg xleh buat pe dah..

bawak gi kaunseling la sis. jangan terburu namun kalo tak jalan jugak, cerai jah. bukan hasut

kalo laki aku perangai gini kan sis, ari2 aku masak tomyam letak pencuci tandas dlm tu. perangai jamban selayaknya dicuci.

better you pergi kaunseling.. mintak pendapat diorang leklok sbb nak berubah bukan senang tau.. kena usaha and tawakkal.. banyakkan buat solat taubat istikharah tu semua mohon petunjuk ye..

Follow Us
Duhai chiikai , tulis panjang berjela...semua tang keaiban laki aja kah????? hang Tak takut kemurkaan TUHAN Kerana berkongsi keaiban suami dgn umum walau Kita disini tak kenal hang kah?????
Kalau hang jahil....now hang dah Tak jahil...kerana manak dah beritahu.....Tapi kalau hang confident....TUHAN Tak Akan tahu( NAUZUBILLAH) then you may proceed....

fairy_fairy replied at 6-10-2016 12:11 AM
Perlu kah tanya lagi? Terang2 la you kahwin dengan biawak hidup

Harlow berapa ramai forummers dalam board ini Yang pelihara laki biawak hidup, isteri kena jadi lembu keluar bekerja for years and years .........Tapi steady jerk masih still in marriage.......what nonsense you are talking about???? Biawakbawak hidup pun Ada kategori jugak tau...Ada Yang mild Ada Yang hardcore....
Kan????

sekufu is a actor ye...big time ye , okay  , tak pe  tenangkan diri dulu Puan and ...cuba plan plan of approach dalam  msalah ni

tak palah Puan pi kaunseling dan ada kot website JAIS yg you boleh hubungi dan buat appointmen

mbhcsf replied at 6-10-2016 06:09 AM
sekufu is a actor ye...big time ye , okay  , tak pe  tenangkan diri dulu Puan and ...cuba plan plan  ...

Kalau TT insists nak share kat sini juga permasaalah Yang lebih pada perkongsian keaiban pasanagnnya....angle mana Yang hang rasa Dia boleh kongsi agar Bak Mak hang selalu sebut...nak menarik bulu Dari dalam tepong.....bulu jangan putus, tepong jangan berselerak????

mommymonster82 replied at 6-10-2016 12:21 AM
Balik kmpung pon u yg drive???
too much olledi...:

tak terhadam hang tang bab ini kan?????

Pusat Pusat kaunselling dah boleh tutup ler???? Kerana sayang hadap jerk... ...????

Contoh lain...isteri bukak aib kawannya laki kat forum...suami hadap jerk jadi tongong...Tak tegur atau tegah isteri...sebab sayang maaaa...giteeeewwww????

Janji berlaki

Nasib xdak anak..lg byk belanja lg penat ang klu beranak sementelah laki ang pemalas kann..

Uish. .berbincang sudah...semua sudah masih tak.jalan...kamu berlaki untuk apa dek ? Tanya pada diri kamu. .then kamu akan dpt jawapan walau kamu in denial:zz

sebu replied at 6-10-2016 08:11 AM
Uish. .berbincang sudah...semua sudah masih tak.jalan...kamu berlaki untuk apa dek ? Tanya pada di ...

Hang boleh nampak Tak sekarang bezanya orang telah dapatkan English education dgn Yang tidak????

mannaklagi replied at 6-10-2016 08:38 AM
Hang boleh nampak Tak sekarang bezanya orang telah dapatkan English education dgn Yang tidak????
...

Aku tunggu jawapan kak tt

u takde anak. u tunggu apa lagi? suami berubah perangai ke?
atas sebab apa u agak2 suami akan berubah perangai? dapat wahyu ke?
nak tunggu micrale, itu lambat lagi. maybe kena tambah 20 tahun lagi.

Hana replied at 6-10-2016 09:09 AM
u takde anak. u tunggu apa lagi? suami berubah perangai ke?
atas sebab apa u agak2 suami akan berub ...

TUHAN kalau nak bolak balikkan hati  hamba2NYA...KUN FA YA KUN aja Hana oiiiii??? Jangan taksub sangat hang nee.....

Nee mesti laki hang takdok nak didik hang bab ini kan????

Itulah manak selalu sebut pentingnya dapatkan English EDUCATION......

sebu replied at 6-10-2016 08:54 AM
Aku tunggu jawapan kak tt

Nak kena tunggu cacha seru "mana TT Nee???"... Baru keluar semula ler jawabnya...