CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zeitsev

burden!

zeitsev replied at 16-11-2016 08:19 PM
just imagine lah kan..aku nak tengok time raya puasa aritu tak dapat. nak jmpe time birthday dia pun ...

kesian dgn ko...

usaha tangga kejayaan....pasal ex ko berdendam tu biarlah... orang yang berdendam nie, makin dilayan makin mereng...

kesian dgn anak2 yang punya parent sengaja nak sakitkan hati satu sama lain tapi yg jadi mangsa adalah anak2..

ko byk2 kan berdoa, buat sholat hajat, moga2 dilembutkan hati ex ko tu utk benarkan ko jumpa anak ko tu..

anak ko tu nanti mula2 maybe akan marah dgn ko, biasa la.. dh 2 thn tak jumpa kan? tapi jgn sekali2 marahkan dia sbb dia pun mangsa keadaan..

Clover_Hill replied at 17-11-2016 07:52 AM
Sis,kamo dah menyingle now?haishehhh..i tot everything is just fine.  

Anyhow, apapun yang te ...

Tak la. Acah2 single je. Future ex tamau cerai dah tu ugut pula tamau pegi mahkamah even ai gi fail cerai. Ai tunggu cuti sekolah untuk urus hal ni betul2.

zeitsev replied at 16-11-2016 11:54 PM
dont even look back!

persetankan kenangan2 sume tu..macam aku, aku move on jek. kenangan? first ...

Yeah! Thanks bro. Mudah-mudahan ko jumpa jalan keluar dari pergumulan ko ni.

senangje..

bagi dia tempoh 3 bulan utk buat keputusan segera tentang hak melawat anak2..skiranya ia tidak dipersetujui maka ex kamu akan berhadapan sekatan undang2.

buat perjanjian..mula2 cuba kamu berfikir mcm ex kamu..fahami cara dia (itu jika kamu betul kenal dia semasa masih suamiisteri) lepas tu berbincang baik..jika tidak proceed legal action jika perlu.

dia guna anak sebagai alat utk menyusahkan kamu. jgn tunjukkan kamu lemah..be strong and be kind too. moga semuanya dipermudahkan.

*hope langau jgn sebok plak..

Rate

1

lama sangat dah tuh..2 tahun..

memang selfish as a mother sekat father from seeing his own son. without any valid reason pulak tuh..
perhaps you kena extra effort dekat sini.. dah bagi muka pon kan. ajak jumpe pon takmo. message pon tak balas. so, what else? dah consult your lawyer how to push this matter? berapa lama nak kena tunggu?
and, how bout nafkah anak? make sure takde yang pending. sebab tu pon boleh dijadikan issue.

i wish you all the best.. you son/doter needs a father role in his/her life.

Rate

1

chazey replied at 17-11-2016 10:00 AM
Tak la. Acah2 single je. Future ex tamau cerai dah tu ugut pula tamau pegi mahkamah even ai gi fai ...

Kenapa laa aiol terasa ada sense of kelucuan dlm statement kaka tentang future ex dan acah acah single
Pompuan lain merentan sis memikirkan bakal bergelar EX EX ni..tpi kaka.. steadiiii..

Hoping for the best untuk kamo, sis..

Follow Us
chazey replied at 16-11-2016 09:13 PM
Hahahaha

Aku ada kenal beberapa Scorpion. Kalau marah,  ayat tu, perrrrghhhh menyengat habis!   ...

tepat la psl bulan kelahiran ni.. aku mmmg jnis mcm ni

nafkah untuk anak mcm mne bro?

ko tau mana wife dgn anak ko tinggal tak? ko gi je amik anak ko tu, bawak lari.... abis citer. sbb kes cerai ko pung tak settle lagi, takde pung arahan dr mahkamah psl hadanah, kalu dia report polis bagai pung polis abis cakap tuh masalah domestik, tak bley nak dakwa bapa kandung yang amik anak dari maknya... caya ler........ been there, done that..... 13 thn duluk aku dh larikan anak aku 2 org dr wife aku...sampai ler aku menang kes hadanah, br aku bg dia jumpa bebudak tuh, tu pung ada waktu, takde bermalam...

Rate

1

kesian tt...sabar byk2.. sakit rindu pada anak ni.. saya tau sbb adik lelaki saya sedang mengalami situasi yg sama.. mcm u ckp, tgk gambar anak dkt hp je.. ex mmg xnk kasi jumpa.. dah hampir setahun rasanya.. tiap2 tgh malam dgr dia menangis rindu anak dia..

ms.mango replied at 17-11-2016 12:34 PM
kesian tt...sabar byk2.. sakit rindu pada anak ni.. saya tau sbb adik lelaki saya sedang mengalami s ...

i fhm apa adik u rasa.. mmg sakit bila rindukan anak ni..

zeitsev replied at 16-11-2016 08:00 PM
aku sure anak aku mesti rindukan aku jugak. aku just harap dan doa anak aku selalu mimpikan aku, sup ...

TT, hopefully u berjaya utk berjumpa dgn anak u.. mmg sakit tak terucap bila terpaksa berpisah dgn anak..

Clover_Hill replied at 17-11-2016 10:45 AM
Kenapa laa aiol terasa ada sense of kelucuan dlm statement kaka tentang future ex dan acah acah si ...

Ai yem surrounded by piple who love me dearly sis, therefore losing one is not much of a problem.  

siannye kt tt..hope bertabahla ek.. cube bincang dengan lawyer mcm mane nk bg tt dpt jugak jumpe ank smntare nk tunggu hal court settle.. klu lame sgt xjumpe nnti takut ank tu dh rase xbiase dgn tt.. mcm sy dulu dgn abah, sbb lame sgt xjumpe, jadinye sy jd akward nk jumpe die, even nk ckp..rase syg tu kurang, yg tinggal rase hormat je & tanggungjwb sy as ank.. tp my abah ni sbb die kawen lain..

sama cm jiran aku la..

mak die xkasik ayah die nk jumpa anak..

last2 bapak die xkasi duit dah..padann..

BingkaUbi replied at 17-11-2016 12:23 PM
ko tau mana wife dgn anak ko tinggal tak? ko gi je amik anak ko tu, bawak lari.... abis citer. sbb k ...

masa kau amik lari anak kau tu, berapa umur dorang?
masa kau menang hadanah tu, berapa umur dorang?

sebab kalau bawah 7 tahun mmg otomatik dapat kat si mak kan?

aku ade terpikir nak buat camtu, bawak lari terus smpai setel kes. tapi parents aku tak setuju. parents aku pikir terlalu kejam untuk pihak belah sana. parents aku lak jenis baik, orang buat jahat kat kita takpe, jgn kite jahat kat orang camtu.

aku just endure selagi aku mampu endure..dan berharap ade hikmah dan Allah tunjukkan kebenaran dan jalan. tapi dalam hati aku bahagian2 yang jahat, aku memang harap pun ex aku mati cepat.

aku hanya tengok video anak aku masa baru pandai jalan..gambar2 dia kecik2..tapi tak puas. sebab aku nak tengok dia sekarang, yang dah tengah membesar. aku dah hilang nikmat tengok anak membesar depan mata skg ni..

aku tak dendam kat ex aku. bg aku jodoh ditentukan panjang atau pendek. tak semua jodoh ni adalah jodoh yang baik sepadan dengan kita..
aku just xde keserasian..asik tahan perasaan, hati..takde kerukunan rumah tangga dengan dia. aku gagal didik dia jadi isteri yang boleh ade sebelah aku.

now, tunggu kes setel. ape2 nanti aku update kat sni.
your wish is much appreciated guys...wish me do well, wish me luck on this

bab ni aku mmg percaya, abang aku bercerai selepas 28 tahun kahwin! Selepas bercerai baru aku tahu yg dia org dah lama nak bercerai even masa anak sekolah tadika tapi abang aku sabar, drag sampai umur 50 tahun, bertahan sebab anak-anak nak minta dia org berdamai. Jodoh sampai situ aja, lagi lama lagi bernanah, lebih baik stop dan mulakan hidup baru. Perasaan seorang bapa terhadap anak tu mmg kuat terutama anak perempuan. Even lepas bercerai, anak perempuan dah kahwin tetap nak bapa juga. Sebab pengorbanan dan kesabaran bapa tu sgt mendalam di hati anak, tambah-tambah bila mak dah kahwin lain.

zeitsev replied at 17-11-2016 04:24 PM
masa kau menang hadanah tu, berapa umur doran ...

yg besar 3 tahun, adik 7 bulan.... kita org gaduh besar, dia mengamuk sampai lebam aku kena pukul dgn kayu besbol, aku keluar rumah 2 minggu tak balik... bila balik dia dh pindah.. aku cari anak kt kindy, cikgu dia bg tau dh pindah... nasib la dia bg tau kindy mana pindah... dr situ aku trace dia duk mana, bg tau maid pinoy tu nk bawak budak2 jalan terus aku tak antar balik...... dia file cerai, aku file nusyuz, kes pihak ke aku sbb tu aku dpt hadanah... ntah lupa, dkt 2 thn gak naik turun kot, selama tu dia mmg merayu nk jumpa, aku bkn la kejam sgt.. selama tu bawak budak cuma jumpa kat cafe kejap2 je..... lps dpt hadanah baru aku bg dia bawa jalan2 tanpa aku tp tak blh bermlm... tp biasa la kalu dh hati tu lengkong skit, lelama tu aku bagi jugak dia bawak budak2 tu bermalam dgn dia bermalam2....  

Rate

1

Edited by BingkaUbi at 17-11-2016 05:00 PM

aku gaduh  bkn sbb org ketiga tp salah faham yg kendian diperbesarkan sbb rasa tak puas hati yg dah simpan lama sangat.... tak puas hati dia la, dh tak bagi tau camner la aku nak tau? time tu memasing muda, sibuk nk bina karier, tak sedar diri fokus sgt kt keje sampai dia rasa terabai, tersisih, terpulau, ter... mcm2 lerr kesalahan aku ni mengikut kata dia..... ingatkan balik rumah tu nak berbaik, pujuk bagai tp dah dia larikan anak tak bg jumpa terus, lelama aku pun geram jugak.... terus niat nk berbaik tu hilang, jadi marah psl tak dpt jumpa anak..

Edited by munchkin at 17-11-2016 05:29 PM
zeitsev replied at 17-11-2016 04:24 PM
masa kau menang hadanah tu, berapa umur doran ...

Parents ko orang civilize. Orang civilize ni tak sokong perbuatan gitu

Sama sama lah jumpa and jaga anak. Gitulah pemikiran ibu bapa ko.

Unlike wife ko punya side. Evil betul perangai tak bagi ayah kandung jumpa anak.

Aku doakan ko dapat jumpa anak ko. Amin yrb.

Kalau dapat hak penjagaan ke hapa. Bagilah juga si evil tu jumpa anak juga. Jangan diikut perangai si evil tu.