CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zeitsev

burden!

sy rasa faham napa xbg

Edited by mirian1110 at 17-11-2016 09:32 PM
zeitsev replied at 16-11-2016 10:31 PM
mana tau? lol

benda2 dalam rumah i prefer tak cerita..malas atau x.

Kalau kes cerai bukan kerana pasangan masing2 curang, rasa2 nya memang kerana sikap dirumah lah kot, pemalas tu boleh jadi je, tak menunaikan tanggungjawab sebagai isteri, sorry nak tanya sepanjang ko kawen ko bertanggungjawab tak? maksud aku, ade beri nafkah ke dan lain2 yang menjadi tanggungjawab suami yang membuatkan isteri ko dendam kesumat sangat tu? btw, kesian sangat kat anak ko dapat mak gitu, macam mana sekalipun kau, tu tetap anak ko, nape laa nak dipisahkan, sakit mental agaknya ex ko tu

zeitsev replied at 16-11-2016 07:17 PM
hi forumers.

aku, lelaki. early 30s dan aku dalam proses divorce.

U baran tak mana la tau, kot2 sebelum ni, dok gaduh dengan ex, asik ugut nak pukul je. No wonder ex tu dendam.
Time masih bersama tu, TT ada pukul2 anak ke?mungkin tampar sebab niat nak mengajar, tapi bila tengok cara tampar tu, buat budak tu sakit.
I tanya sebab I tak kenal you. Mungkin u rasa u takde buat salah, tapi sebenarnya u ada buat salah, tapi u tak sedar, sebab asik pikir diri sendiri je yg betol

Rate

1

...selama xjumpa anak ni nafkah ada bagi ke..

kalau xbagi memang hyehye byebye ler..

pompuan kalau dendam marah, kalah halilintar

sebolehnya yang lain nak korek gak last2 dari nak taknak cerita terus tercerita harap TT tak story detail

TT xnak cerita biarlah rahsia

pada sy yg memang rasa faham apa yg ex tt buat ni

sy rasa walaopun dia malas tapi dia rasa dh buat secukupnya utk familii dan mungkin tt ada buat dia kecik hati, biasa yg kecik hati ni lah dia bawak sampai mati
dan bila marah kat tt refleks dia xmau g rumah mertua dan juga takmau bg anak kat tt biasa je benda ni berlaku, gaduh gaduh cerai dan pisahkn anak, rasa dia puas gitu sambil pejam mata.      walaubagaimanapun ia tak patut, cuma bila emosi tercalar tak kisah dah patut atau tak

Follow Us
Selama 7 bulan tu TT ada beri nafkah tak?
Dan sebelum itu juga, nafkah mencukupi tak untuk anak isteri?
Jarang masalah rumahtangga ni berpunca dari komunikasi semata.
Kebiasaan berpunca dari masalah kewangan, tanggungjawab masing2 dan kemudian baru komunikasi/sosial dlm keluarga.
Sebelum terus memburukkan isteri, ada baiknya TT berdiri depan cermin dan nilai diri sendiri.

Teringat kes ibu tak mampu sara anak.
Tinggalkan anak sulung pada si bapa.
Apa kisah seterusnya?

Mungkin isteri TT rasa....
Sudahlah nafkah pun jarang beri.
Sibuk nak jumpa anak.
Sayang je tak mampu kenyangkan perut anak.

Maaf TT, andaian I semata2.
Jika terlaksana sedari lahir nafkah si anak itu,
Susah nak percaya si ibu sanggup ambil tanggungjawab bapa menyara anak itu.
Faham? Tak faham boleh tanya.

Rate

1

kalau aku suggest soh ko kidnap je anak ko, agak2 ko nak tak???
sbb wife ko sgt degil n keras hati...mmg susah nak deal dgn manusia sebegini..
once ko Berjaya kidnap ko whatsapp dia n family dia suma..jgn la ko kidnap ko senyap terus...

ko prepare surat black n white minta dia stuju utk bg kau lawat anak whenever u want selagi kes tak setel kt mahkamah..
kalo dia setuju minta dia sign surat tu n ko bg anak kt dia..
kalau dia tak setuju ko pegang  je anak sampai kes mahkahmah setel...

ko pon ada hak kt anak tu..

n make sure ko still simpan lagi la all the messages yg ko hantar kt dia psl nak minta lawat anak tapi dia ignore tu...
bole buat bukti yg ko dah cuba minta anak elok2..tapi dia tak bagi..

fight je TT...fight sampai habis...

Rate

1

Keras sungguh hati bakal ex tt ni. Kesian kat anak, kat tt..

Bertabahlah, IAllah dipermudahkan jalan utk tt.

dulu pun ada forumer tu hadapi situasi begini then dia fight kat mahkamah dan last sekali dia dapat hak penjagaan anak dia. Kalau tak silap katanye dia ambil lawyer kat dalam ni gak...nanti i try tanye lagi forumer tu..abg ajis kg

nafkah anak ada bagi tak? kalau ada, stop la. cakap kat ex, nak bagi sendiri by hand kat anak.

dah penah berkawen dgn ex, apa dia punya weakness? misti ada. cuba pikir.
guna weakness dia utk senjata jumpa anak.

lain2, berdoa aje la. lama2 misti Allah makbulkan. janji berterusan berdoa aje.

Ex tu dah kawen ke belum? kalau belum, doa dia cepat kawen. cepat kawen, kurang sket la kot berdendam.
Bila dah kurang, nak berdating ke nak berhoneymoon, boleh la offer diri utk jaga anak.
pastu boleh bincang dgn suami baru dia. man to man talk pasal hal ini.
orang perempuan, kalau cakap semua orang tak dengar, cakap laki yang BARU dikahwini-stage honeymoon, maybe dengar sket la. baru kawen kann..kentut pun masih wangi.

Rate

1

chazey replied at 16-11-2016 11:38 PM
Good luck with a Gemini. Bff aku Gemini. Keras kepala nak mampus.

kalau Capricorn macam mana pulak sistur?

Hana replied at 18-11-2016 01:06 PM
nafkah anak ada bagi tak? kalau ada, stop la. cakap kat ex, nak bagi sendiri by hand kat anak.

da ...

Belum cerai lagi tapi dah tak duduk serumah.
Tak jumpa anak dah 7 bulan.
TT pun macam tak ada cerita detail proses cerai dia tu.
Kalau fail penceraian dan hanya perlu ke mahkamah untuk lafaz talak, rasanya tak selama lebih 7 bulan pun.
Mungkin TT yang tak nak berkerjasama di mahkamah?

Atau isteri TT fail cerai taklik atau cerai fasakh.
Proses cerai taklik jadi lama bila TT tak nak berkerjasama.
Proses cerai fasakh jadi lama bila TT nak lawan balik.
Yang ini logik proses lama lebih 7 bulan.

Hak penjagaan sementara boleh dikeluarkan oleh mahkamah.

TT,
Jika orang dah benci, jangan ditambah kebenciannya.
Jika dia dah tak hingin TT jadi suami, jadilah lelaki budiman melepaskannya.
Permudahkan, agar anak tak berterusan menjadi mangsa.

Rate

1

sarahmirza replied at 18-11-2016 04:58 PM
Belum cerai lagi tapi dah tak duduk serumah.
Tak jumpa anak dah 7 bulan.
TT pun macam tak ada ce ...

Tak la..semua y kau ckp bukan semuanya. Tuntuttan semua tu pun tak betul. Dia tak failkan fasakh, taklik. Aku pun tak failkan nusyuz walaupun dia memang nusyuz bagi aku. Sebab aku tak nak susahkan dia. Tapi dia yang panjat court dan failkan tuntuttan. Proses jadi lambat sebab dia tak kerjasama, bukan aku. Hakim pun dah pening. Even lawyer aku pun cakap dia panas baran. Lawyer aku perempuan, pun bole cakap ex aku memang problem.

Problem tang mana, tu biar aku je tau. Malas nak bukak aib ni.
Dendam sebab aku dah tak nak kat dia. Sebab ape aku tak nak kat dia? Kau bole pikir sendiri ape yang buat seorang suami tawar hati habis kat binik dia..walaupun bukan sebab orang ke 3.

Just wish me luck

zeitsev replied at 18-11-2016 06:02 PM
Tak la..semua y kau ckp bukan semuanya. Tuntuttan semua tu pun tak betul. Dia tak failkan fasakh ...

Sbb dia dingin seks? ..baran? Pemalas? Melawan kata?...

Dari cerita kamu. .aku andaikan.kamu yg X nak dia. .so dia sakit hati

Berapa tahun perkahwinan kamu. .? Kamu rasa kamu dah cuba jadi suami@ pemimpin terbaik x?

Maafkan aku Sbb x baca semua yg kamu tulis sblm ni..tu Sbb aku tanya soalan2 di atas

sebu replied at 18-11-2016 06:09 PM
Sbb dia dingin seks? ..baran? Pemalas? Melawan kata?...

Dari cerita kamu. .aku andaikan.kamu yg ...

Aku xperlu jawab. Benang ni pun sebab aku tak dapat jumpe anak aku langsung smpai kes lain2 dan hadanah setel. Bukan pasal aku nak burukkan ex bini aku, atau cerita pasal rumah tangga aku atau aib aku atau famili masing2..

Respect that.

Korang ni pon, dah TT refuse nk bgtau sebab2 dia berpisah korang still lg nk korek2 kenapa? Just respect la. Kalo tak tahu nk bg nasihat, just jd SR. Ni tak habis2 nk tuduh2 salah TT/isteri. Tahula kt sini ramai yg pakar rumah tangga

Edited by sebu at 18-11-2016 06:44 PM
zeitsev replied at 18-11-2016 06:15 PM
Aku xperlu jawab. Benang ni pun sebab aku tak dapat jumpe anak aku langsung smpai kes lain2 dan  ...

X perlu jawab pun. .tu persoalan dlm kepala aku. .ku just quote kamu TT. ..aku respek kamu x aib kan..mana yg kamu rasa mampu jawab. .jawab la. .X nak  just ignore.

Edited by chazey at 18-11-2016 08:49 PM
wadiunong replied at 18-11-2016 02:46 PM
kalau Capricorn macam mana pulak sistur?

Uol Capricorn ke?  Ai ramai kawan2 Capri lahir bulan 12/1 yang ai hormat. Ai pandang tinggi dengan Capri ini sebab biasanya meka natural born leaders, wise, intelligent and mature beyond age. Meka juga jenis firm dan organized nak mampus. A master at micro management pun dia juga,  so deyol memang excellent kat tempat keja.

Tapi rigid sangat pun iya juga, dah tu jenis it is either black or white, no in between,  pun dia juga. Kawan2 Capri aku paling benci dengan last minit change of plan atau notification sebab meka bukan jenis spontaneous jadi meka takleh adapat well kalau something terjadi beyond apa yang deyol boleh kontrol. Ni je yang aku nyampah dengan Capri. Capri juga ambitious dan sedikit bakhil.  Tapi itu bukan negatif sebab deyol ni sangat pandai urus kewangan. Ko takkan jumpa Capri yang boros unless barangkali heshe anak orka dah biasa boros sedari kecik.

Yang aku suka Capri ni,  though deyol firm dan suka jadi decision maker,  deyol boleh je dengar pendapat orang lain. So deyol jauh lebih humble dari Scorpio la.  Bagi aku Scorpion ni la zodiak paling susah nak bawa kompromi. Deyol je betul,  deyol je menang.

Demikianlah analisa aku tentang Capri dengan melihat perangai kawan2 aku. Did I mention yang Capri ini juga jenis loyal dengan kawan/partner?

Edited by wadiunong at 18-11-2016 09:21 PM
chazey replied at 18-11-2016 08:43 PM
Uol Capricorn ke?  Ai ramai kawan2 Capri lahir bulan 12/1 yang ai hormat. Ai pandang tinggi deng ...

Haha byk ciri2 iols kt atas tu.  Salah satu mmg iols benci last minute plan hehe. Yg tak betul is iols boros