CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7528|Reply: 52

Dilema job offer seorang fresh grad

Salam pagi semua... Saya member baru kat sini, nak mintak pendapat dgn forummers semua...

Saya baru grad bulan 5 lepas... so baru2 ni saya dapat offer kerja di Singapore... gaji SGD 4K (RM12.5K)... pagi tadi saya dapat call untuk interview dgn satu badan berkanun ni untuk satu position kerajaan KONTRAK setahun, gred 41... gaji basic dalam RM2.8K kot...

so skrg ni saya dilema sama ada saya patut pegi Singapore atau saya patut pegi interview jawatan kerajaan ni... saya tahu ramai org kata kerja kerajaan n bagus, tapi jawatan kontrak ni buat saya ragu2.. saya kalau boleh nak decide sekarang sbb kalau dah gi interview pastu dapat offer, lagi berat rasanya nak buat keputusan... dilema sangat sampai saya sign up forum ni nak tanya korang

segala advice saya dahulukan dgn ucapan terima kasih (cewah mcm tulis surat rasmi)

iols pernah mcm uols.. waktu muda dpt offer kerja di SG. waktu tu mcm2 fikir. mungkin naluri kita rakyat malaysia ni takut nk behijrah pun sama.. iols lepaskan peluang tu.. sampai skrang duk nyesal. selagi uols muda dan sihat why not pergila kerja kat luar. more competitive.

jwtn kontrak kat mana tu?Direct gov ataupun under jab lain, cth under U mana2?
Skrg xde bukak jwtn pun, aku dulu pun kontrak, dkt 3 thn xdpt permanent blah la. Skrg pun ada beberapa kwn yg masih lg kontrak.

melinda_kerr replied at 17-11-2016 11:38 AM
iols pernah mcm uols.. waktu muda dpt offer kerja di SG. waktu tu mcm2 fikir. mungkin naluri kita ra ...

ye ke... tu lah, takut menyesal... bila tanya sedara & kawan2, belah kiri kata kerja singapore bagus gaji masyuk... yg belah kanan kata kerja kerajaan bagus, susah nak dapat...

tapi kalau udah kontrak namanya, kalau tak dapat sambung lps setahun nanti mcm menyesal pulak...

Star_el replied at 17-11-2016 11:42 AM
jwtn kontrak kat mana tu?Direct gov ataupun under jab lain, cth under U mana2?
Skrg xde bukak jwtn  ...

bukan direct government.. kat website dia tulis "Badan Berkanun Persekutuan dibawah Kementerian Pengangkutan Malaysia"...

tu yg risau tu.. kalau tetap takde la dilema sgt.. Dalam hati ni ada jugak rasa nak berbakti pada tanah air (cewah), tapi kalau kontrak takut pulak tu strategy untuk diorg safeguard themselves, senang buang orang kalau apa2 jadi nanti

hamilton_h replied at 17-11-2016 11:30 AM
Salam pagi semua... Saya member baru kat sini, nak mintak pendapat dgn forummers semua...

Saya b ...

Pegi keja singkapur je dik..kalau ko boleh survive keja singkpur tu ape2 keje lps ni sng je dpt..keje gomen tu kontrak je..knowing betapa laidback je org gomen baiklah kau carik kerja yg ada cabaran besar sikit..

Follow Us

yup. pegi je keja ke Singapore itu. banyak tu gaji. ko muda lagi.  bila saving dah banyak, suma benda ko boleh buat. tak payah tunggu keja gomen ko nak rasa benefitnya.

keja gomen kontrak memang takde harapan ok utk jadi permanent atau berjanggut ko nak tunggu

bersedia p keje seawal 5 pagi tggu turn kat imigresen

hamilton_h replied at 17-11-2016 11:45 AM
bukan direct government.. kat website dia tulis "Badan Berkanun Persekutuan dibawah Kementerian Pe ...

kalau bukan direct under gomen ni susah gk, sbb dia susah nk mintak bukak jwtn utk absorb org baru. Kena berebut kuota dgn jabatan2 lain.
Ikutla ko dik, jenis tahan lasak tak nak keje yg kompetitif. Ikut diri sendiri, mcm aku lagi suka happy drpd duit berkepuk keje stress #dontjudge

better pergi keje yg singapore tu..gj tinggi,experience pn lbh meluas..klu keje gov ni kontrak plak tu, susah tau nk survive..5thn pn blum tentu tetap.. so fikir baik2 ye..sila solat istikarah, mintak petunjuk untuk buat pilihan..

Terima kasih korang... InsyaAllah malam ni buat istikharah...

Kalau kerja kerajaan ni dekat sikit dgn family, boleh selalu jenguk diorang.. Tapi kalau kerja Singapore gaji tukar RM banyak gak, boleh bagi parents lebih sikit... abah dah tak payah kerja dah..

pastu ramai kata kerja kerajaan kontrak ni susah utk diserap jadi permanent...

bersedia p keje seawal 5 pagi tggu turn kat imigresen

kalau kerja sana mmg dapat employment pass duk singapore terus... mahal sikit la sewa semua, tapi takyah tensen2 ulang alik JB-SG...

muda lgi pegi je amek pengalaman kt sg tu, in future ade kekosongan gov yg tetap, bru la pegi

Pergi singapore dik...kontrak gomen bukan dia akan serap ke permanent pun

bestnya you! btw, pergilah singapore you, cri pengalaman dlu, dh bosan, u try la masuk gov plak. at least pegi singapore u bleh gain experience, international gitu, resume pon cantekkk. hope the best for u!

Aku cadangkan amik kerja kat singapore. Muda2 nih lah senang nak merantau, boleh challenge diri sendiri, xde banyak halangan. Gain the experience. Tak ramai yg macam ko dpt tawaran kerja kat SG.

Kerja kerajaan, atau bahagian2 yg seangkatan dengannya, bagi aku macam kerja loser aje. Kerja org pemalas. Lagi2 kontrak pulak tuh, kalau permanent pon aku akan tolak bulat2 lagi2 contract, haprak.

singapore..

interview gov tiap2 tahun ada..

Terima kasih korang... terharu iolls. Rasanya dah bulat hati nak reject interview kerja kontrak gomen tu.. tapi nak buat istikharah jugak..

Saya duduk luar bandar, so stigma pemikiran kerja kerajaan tu bagus mmg dah biasa dengar... kalau ikut kepala saya sorang mmg awal2 saya tak kisah pasal kerja gomen tu.. tapi mak saya selalu cakap "anak makcik A tu dah kerja kerajaan... baguih bebenor..." pastu makcik B pulak dan begitulah seterusnya.. tapi saya takpernah bgtau mak pak saya pasal gaji, so maybe kalau dia tau keje SG ni triple quadruple gaji kerja kerajaan dia pun syok.. almaklumlah saya family susah, so ini lah peluang saya nak bagi parents saya senang... doakan saya yer..

All da best dikk

Kalau aku, mmg aku terus pilih keja singapur. Kontrak x menjamin. Pernah budak keja kontrak (krajaan) kat tmpt aku tak smpi 2 thun trus abis kontrak x kene smbung. Kerajaan pn nk jimat2 skg.

pegi singapore dik..muda lagi kumpul experience n duit.