CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29139|Reply: 245

Hadiri Pengebumian Nenek Bangsa Cina, Johan Dan Isteri Dikecam Teruk

Niat untuk berkongsi kesedihan disebabkan pemergian insan tersayang telah bertukar menjadi bahan kecaman netizen di laman Instagram Johan dan Ozlyyn.
Gambar yang dimuat naik oleh pelawak terkenal tanah air, Johan yang menghadiri upacara pengebumian neneknya yang berbangsa Cina dan bukan seorang Muslim menimbulkan pelbagai perasaan kurang senang dan reaksi negatif dari pengikutnya.

Sumber Foto: IG Jozzlynnhanania

Mereka menyifatkan yang tindakannya untuk memberi penghormatan terakhir pada jenazah neneknya itu tidak selari dengan ajaran Islam.

Apatah lagi disebabkan dia dan isterinya, pelakon Ozlynn memakai pakaian yang menyerupai ahli keluarga Cina yang lain.

Kebanyakan sudah pun tahu yang Johan memang berasal dari keluarga berbangsa Cina kerana sebelum ini dia sudah pun menyatakan latar belakang keluarganya kepada para peminat.

Disebabkan diserang pelbagai komen yang menghentam dirinya sekeluarga, Johan telah memuat naik satu lagi gambar meluahkan rasa yang terbuku di dalam hati ibunya.

Kasihan Johan sekali lagi menjadi mangsa kecaman netizen yang kebanyakannya berlagak Tuhan dengan menjatuhkan hukum sesuka hati.

Harap mereka sekeluarga tabah menghadapi dugaan ini, ya? -CARI

Yang BERGABUNG tu apa kes plak???

kawan meols yg muslim attend funeral bapak heshe yg chinese pun pakai senonoh sikit lah dr ozlynn tu...baju longgar2 cukup...xde salah pun diorg nk attend funeral tu anyways.

kot ye pun pikir la panjang sebelum bash kanan kiri depan belakang. hubungan sesama family boleh dijaga asalkan menjaga batas.

agama Islam tak salah, peel sesetengah muslim yang salah.

islam tak suruh buang family pun kalau convert. tolong cerdik

ayoookkk reporter cari ni..sblm nk post tu cuba tgk blk ayat2 yg uols karang... siap ada salah eja plak

btw iols compius ngn dorang ni... sedih ke tidak...mcm happy2 plak bergambo ngn gmba org mati..yg ozlynn tu siap buat muka..ko igt halloween ke dik

doubleA replied at 28-11-2016 11:22 AM
kot ye pun pikir la panjang sebelum bash kanan kiri depan belakang. hubungan sesama family boleh dij ...

acik2 kepam kt ig menempek kt ig retis biasalah..ustajah yg mcm dh mcm ada segala mak nenek sijil dr al azhar...

yg si retis pn sama kalau tau gmba nye bole jd kontroversi x yah la post..diam2 je la g funeral nenek ko tu.. ni plak amik gmbo mcm happy2 jah.. x selari ngn caption...

Follow Us
yg follower bajet masuk syurga apa artis buat nak tegur, yg artis dah tau follower ko bajet bagus nak update jgk kenapa

rasanya yg update tu si ozlin tu, tu yg segala perkataan buruk keluar, hadap sangat semua benda nak share

idakamaruddin replied at 28-11-2016 11:25 AM
acik2 kepam kt ig menempek kt ig retis biasalah..ustajah yg mcm dh mcm ada segala mak nenek sijil  ...

bab posing tu...........

anyway takziah jozzlyn.

Oh..salah ke pegi funeral non muslim? Habis tu non-muslim gi funeral muslim tu, camne? Susah betul la followers ig yang otak tak berkembang ni. Nenek aku cina, masa dia mati, aku datang elok je. Bukan aku dok bakar colok ke apa ke...just sebagai tanda menghormati n to appreciate family relationship..

ala.. yg comment macam good2 tu sorang jer ...
yg lain je meleret2...

apa salahnya pegi kematian orang bukan islam... nama pon ziarah...

bodoh giler kut yg komen2 gitu
tak bleh imagine betapa berkaratnya otak n hati mereka tu semua
hilang akal ke apa?
menziarah org mati je...
even sebut innalillah tuk non muslim pun takpe ustad ckp...
aku cuma agree dgn hotmak...si ozlynn tu x bleh ke sopan skit pi majlis pengkebumian

Edited by miemiecha at 28-11-2016 11:40 AM

aku pernah je pergi funeral daddy aku.
daddy angkat, sebelum ni aku d pelihara satu kuarga china..
xde masalah pun, infact sebelum g, aku call ustaz yg pernah aku belajar agama dlu..

kau pergi klau niat x betui, xbetuilah jd nya,.,.
msa pergi tu more like aku hormat daddy sebab daddy besarkan aku..
aku pergi dgn niat aku syg dia..

and masa pergi kami x de pun pakai putih hitam, infact kalerful sebab mommy kata, daddy dah 70+ and dia dah dalam fasa dah merasa semua nya, jadi 'perjalana' dia tu d anggap satu perkara yg menghepikan..

aku mlas sentuh part ozlynn tu sbb mmg aku x suka dia, kang komen berdasarkan emosi..
tapi part melawat sebab hormat and x terputuspun pertalian darah antara deorg.. sebab tukar agam x bermaksud ko hilang saudara, still same...
kepada yg komen x guna akal tu and pikir emosi dia je, aku bg ni kat dorg..

buduh...

sekian, kasar sikit

sebenarnya apa benda yg diaorang kecamkan?
sebab pegi funeral ke sebab pakaian ozlyn ke sebab ozlyn posing ke apa...
tak paham aku. bergabung power rangers la..geli dalam keranda la apa la...apekebenda ntah. xreti hormat org ke? mak pak xajar gamaknya.

walopun aku xsuka laki bini ni tapi aku xnampak apa2 untuk dikecam. nenek dia kot...mestila dia pegi. famili dia semua tu.
biasanya yg sibuk komen perasan bagus perasan pandai kat ig org ni budak2 xhabih sekolah baru tumbuh bulu tapi sibuk nak masuk campur hal org dewasa.

Bini Johan tu biasa la Lebih Kuah kan

sepitsiput replied at 28-11-2016 11:22 AM
kawan meols yg muslim attend funeral bapak heshe yg chinese pun pakai senonoh sikit lah dr ozlynn tu ...

ozlyyn tu klu tak attend funeral pun bukan nya semengah benor pakaiannya...so akak rasa ok2 saje...

Takziah kpd johan dan keluarga..semoga dipermudahkan dlm urusan pengkebumian jenazah nenek anda..

Ramai sgt setad setazah...semua pandai jatuh hukum
Biar la dia nak ziarah nenek dia sdr
Lain agama tp tetap nenek dia kot

miemiecha replied at 28-11-2016 11:37 AM
aku pernah je pergi funeral daddy aku.
daddy angkat, sebelum ni aku d pelihara satu kuarga china..
...

yg bertenggek mengomen kt ig retis more tu xde life... bodoh gila duk komen benda sah2 xde pape... cuma iols xlarat si ozlynn amik gmbo mcmtu je la..bab pegi melawat tu bkn nye salah pn..bongok gila yg komen tu

rasa macam bodoh bangang sangat lah netizen yang kutuk tu. Malu aku mengaku sebangsa seagama. Duh