CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nixzanna

Tempat seram dan ngeri di kawasan anda

ijan This user has been deleted
Pasai rumah hantu..tak tau betui ke dak...org2 taiping leh konfomkan rumah berhantu kat chgkt jering perak..tepi jalan lama ipoh taiping..

kalau dari pekan simpang/taiping on the nak naik highway plus, ada satu trafic light (area changkat jering) tuk kita konar kanan masuk ke highway (kalau strait pergi jalan lama ke kuala kangsar)

perhatikan di sebelah kiri..kalau tengah dok tunggu lampu merah tu (prati lebih kurang je..jgn la terover perati lak)...ada satu banglo setingkat..ala2 zaman 70'..konon nya takdak sapa nak sewa situ sebab ada pelbagai ganguan..exp. kena angkat/ubah time tido ..le mcm2..la ni jadi tempat org dok buat jalan simpan wat stor brg..je..

bahaya oo kena angkat buat2 nya dietaknya tengah jalan...tak ke naya..;)

[ Last edited by ijan on 21-7-2004 at 04:56 PM ]

Masa zaman sekolah2 dulu, saya ni adalah join silat. Sampai ke satu peringkat kami kene la amik ujian beramal...ala-ala bertapa gitu...so spot yg kami pergi mana lagi kalau tak Pulau Besar. Masa first time pergi tu....sampai sana dah tgh malam...time tu dia takla membangun sangat...pergi pun naik bot tongkang lagi...sampai sana dah pukul 3 pagi.mengantuk punya pasal, kami pasang kemah mana dan...n tido.Esok paginya heh...terkejut beruk aku dibuatnya elok2 jek khemah aku sebelah kubur lama...begitu jugak khemah kengkawan yang lain.... kikiki...Setelah diterangkan oleh coach n senior silat aku...bende2 tu fenomena biasa kat Pulau Besar tu. Kubur memang bersepah2. Time zaman dulu diorang mana ada sistem tanah perkuburan. Kalau ada kematian, diorang kebumi ikut dan jek...even kat belakang rumah pun ada kubur. Pastu yang bestnya...kalau gi Pulau Besar kubur kat sana panjang-panjang...biasanya mereka ni dikaitkan dgn amal ibadat mereka...so  orang-orang setempat pun memanjangkan kubur mereka bagi menarik perhatian org luar...nak bagitau mereka ni speacil...kira VVIP la...tapi masa aku datang dulu, mmgbanyak la kubur2 yang panjang2. Pastu coach aku citer yang kat situ mmg ramai alim ulamak masa zaman dulu2 lepak kat situ utk beramal.Kerana masa dulu ramai pendakwah2 Islam yang singgah kat Padang Besar utk mengembangkan agama Islam kat Kepulauan Melayu ni.

Alhamdulillah, rezeki aku time tu masa aku pergi, chalet masih underconstruction so adala lagi area2 yg diorang tak sentuh lagi.Aku tak ingat la apa nama tempat tu...tapi there was one gunung ke bukit...kat tengah2 tu macam tebelah...ikut kan dedulu...you can see right through that belahan batu tu Gunung Ledang...pastu scenery time tu tersangat2la cantik. Segala puji bagi Allah yang Maha Mencipta...masa kami dibawa tour around the island, ada satu rocking area, kat tepi pantai..cantik sangat sampai sekarang aku ingat lagi (heh nampak sangat aku tak banyak berjalan) mmg best la...very peaceful...mmmhhh aku dah lari topik ke?tak kisahla...ni aku citer ikut my experience...

Pastu malam tu...ujian 'beramal'.tade la extreme sangat...ala-ala operasi burung hantu la...setiap org diletak sengsorang, jejauh...disuruhla berwirid.dudukla aku time tu dari pukul 12mlm tak silap...sampai kul 4 pagi.ok the best part...kami berwird bersama2 n ada one time ni, aku rasa macam ramai jek yang ikut berwirid...the time was windy n rasa cam semua pokok, bukit n semua semua makhluk ikut berwirid sekali...i feel like i was not alone...macam keciknya diri ni. Sangat2 best. Well, aku dpt experience yg best la...tapi tak semua yg bernasib baik cam aku. Ada member aku yg kene lepak kat tepi kubur...hehe...nampak awek rambut putih...panjang...Ada lak yang lepas tu, balik khemah, masuk jek...dah ada yang menunggu...ajak 'berkawan'.

Sorilah..tapi aku ada sentimental value ngan Pulau Besar ni. Aku rasa tempat ni macam dah dicemari oleh unsur2 negatif...Aku harap org tak beranggap tempat ni berhantu or anything. Yela...tempat ni bersemadinya alim ulamak...tokoh-tokoh agama...n even wali songo pun pernah lepak kat sini...sunan kalijaga tak silap aku. Makhluk2 lain pun rasa kasih akan tempat ni...Yelah, kita gi sana pun, buatlah macam dtg rumah org,tau bagi salam jagn buat kacau.ni dtg2 terus pecah sana-sini buat maksiat...mana la bende2 pelik tak jadi kat diorg.As long as kita pandai bawak diri, Insya-Allah, tade masalah.

lagi takut

ko tau di rumah ko memang ada tempat yg plg menakutkan kerana ada makhluk 'halus' yg tak boleh dilihat oleh mata kasar kita semua....kat dalam rumah,belakang rumah,tepi rumah............nak tahu apa dia...yahhhh tu dia lubang mangkuk tandas anda kerana terdapat virus2,kuman,dan bermacam bakteria yg tak nampak dek mata anda...betoi kan

Originally posted by cucusaddam at 2452003 11:31 PM:
ko tau di rumah ko memang ada tempat yg plg menakutkan kerana ada makhluk 'halus' yg tak boleh dilihat oleh mata kasar kita semua....kat dalam rumah,belakang rumah,tepi rumah............nak tahu ap ...

lollol:lol

Originally posted by cucusaddam at 23-09-2003 23:31:
ko tau di rumah ko memang ada tempat yg plg menakutkan kerana ada makhluk 'halus' yg tak boleh dilihat oleh mata kasar kita semua....kat dalam rumah,belakang rumah,tepi rumah............nak tahu ap ...

lollollol:lol

ijan This user has been deleted
takda citer baru ke?

Follow Us
Dua mlm yg lepas aku balik dri rumah kawan ada hal skit. Jam 1.00 pagi. Dri arah bertentangan aku nampak seorg apek berwajah pucat yg selalu org ceritakan dekat kawasan kejiranan aku tengah berjln di kawasan yg sunyi sikit di jln besar yg menghala ke kawasan perumahan tempat aku duduk. Aku tak au le kalau dia ni manusia biasa yg memang panas sangat kat rumah dan terus buat keputusan pegi jln2 tapi naluri hati aku memberitahu aku sebaliknya...

lepas tue...

yap... betui tu... pulau besar tu tempat wali-wali sebab tu tak boleh usik... macam itu hari... ketua menteri melaka nak membangunkan kawasan pulau besar... tiba-tiba jer melaka tak dak air.... itu sebab wali-wali kat situ marah..... pastu bila project semua cancel... terus ada air balik.....  mungkin kebetulan ... can't tell..

tapi situ memang tmpt alim ulama ngan wali-wali bertapa....jd, kalau pi situ jgn dok buat tak senonoh plak..

Originally posted by neostream at 6-8-2004 04:15 PM:
yap... betui tu... pulau besar tu tempat wali-wali sebab tu tak boleh usik... macam itu hari... ketua menteri melaka nak membangunkan kawasan pulau besar... tiba-tiba jer melaka tak dak air.... itu ...

tul ke :..patut laa xde air ari tue...

Originally posted by ijan at 21-7-2004 04:51 PM:
Pasai rumah hantu..tak tau betui ke dak...org2 taiping leh konfomkan rumah berhantu kat chgkt jering perak..tepi jalan lama ipoh taiping..

kalau dari pekan simpang/taiping on the nak naik highwa ...

aku perasan rumah nie...
tapi skrg rumah ni dah ada orang..
dah lama dah...time raya rami je orang kat situ...
adik beradik semua balik...

dinda This user has been deleted
tumpang bace..:bodek::bodek::bodek:

Originally posted by mentollica at 6-7-2004 02:43 PM:

baca cerita awak ni buat saya ingat masa saya dok kat wad masa bersalin anak no 3 dulu, saya kena duk 5 hari kat hospital sebab anak kena demam kuning. Dah 2 hari bersalin , depa ubah saya masu ...

nak tanyer sikit... emmm baby awak kena demam kuning kan...? Baby tu tak kena jemur bawah lampu ker? Setahu kita, kalau baby kena demam kuning, baby tu kena kurug kat wad bayi and kena jemur bawah lampu sampai dia okay...

OcEAnAvEnUE This user has been deleted
Originally posted by dinda at 12-8-2004 11:14 AM:
tumpang bace..:bodek::bodek::bodek:

aku nak join sekali..

::JaN:: This user has been deleted
Actually my skool...Lots of sightings i can say...
There are 2 scary trees in my skool...some ppl said that someone's body was found under of the trees..>.<

One day tho, our PBSM had a Junior Camp in skool so b4 the night activities started, (all of us are chinese) we had to pray and put some joss sticks at some particular trees..Weird thing was when we reached the scariest place of the skool, as my fren and me was about to put the joss sticks when suddenly the glowing part of the joss stick hit his hand and it broke and entered his shirt...so he had a burnt on the side of his chest..(it was an accident but i'm not sure if it has something to do with that tree)

Then we played a few activities..the burung hantu session was not that bad tho..we did not place any members at the scary places...(funny thing was last year i was placed at the scariest place which was the tree)..

Then we played another game, a game that requires the member to search for a particular person..so the guy that got burnt with the glowing splinter and another female fren walked towards the skool gate..there was a small pondok there..both of them saw someone in white sitting down and staring at them walking...So they thought it was juz another security guard..Suddenly, 2 security guards walked passed them..:jeling:

Both of them looked back to the place where that person in white was sitting, and he was gone..:
Both of them freaked out and ran towards the meeting place of everyone(tapak perhimpunan) screaming for their life!!
My fren and I, who was sitting on the pentas(waiting for the members to come bak)..wondered what was happening and they shouted in Cantonese,"I..I saw that thing!!!":
Our teacher told that there was 3 guards in the skool (but shouldn't be the reamining guard be in the guard house?)...

Actually..around that time some ppl who went to a trip to Genting juz came bak and was sitting around in skool..So I asked that fren(yea the one who got burnt)..I asked him if he saw that person in white walking to the gate? cuz it could've been one of the ppl that juz came bak from the trip..He said he wasn't sure..and he said that he dun see anyone walking to the gate or anywhere...

Till now it remains a mystery..I'd say it's juz those ppl that came bak..but i dun believe that it could be a security guard..who knows? maybe it is true...

wuiyooo seram tuh

tempat seram = silent hill... hehe

sekolah aku dulu pun byk kes.. tapi selalu belaku kat asrama puteri aje.. selalunya diorg dengar suara perempuan

Bercakap pasal tempat seram nih, ade satunih kat satu jalan die jumpe traffic light pastuh belok kiri n then pergi straight.Lepas tuh bile nampak selekoh pusing kanan haa jgn masuk, tunggu lagi 2-3 selekoh barulah masuk haa kat situ arr. :cak::nana:

Di simpang4 trafiklight Balai Polis Larkin(JB)....aku dengar "something" kat situ nak 7 anggota...so far aku rasa dah 4 korban kat situ.Sapa sapa bole konfirmkan stori nie?......betul ke tidak?:kant:

Originally posted by aisbatu at 8-11-2004 02:34 PM:
Di simpang4 trafiklight Balai Polis Larkin(JB)....aku dengar "something" kat situ nak 7 anggota...so far aku rasa dah 4 korban kat situ.Sapa sapa bole konfirmkan stori nie?......betul ke  ...

ko bior betul ais..aku selalu lalu situ tuh..dekat jek dgn umah aku..tak pernah plak dengo psl korban 7 org ni..kan ke kat situ jalan takde problem...jarang ahh eksiden situ...