CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3692|Reply: 8

Boleh tak tukar Bidang Kerjaya/Belajar ( Engineering - Sains Makanan)

Selamat petang kawan-kawan. Nak tanya. Boleh tak kita tukar bidang yang kita belajar/kerja?

Macam contohnya Kejuruteraan Awam - Sains Pemakanan?
Dulu saya bukan minat sangat pun dengan Kejuruteraan Awam ni. Lebih minat arah pemakanan. Sebab dulu time belajar ERT ada satu topik belajar pasal pencernaan makanan. Sumpah suka gila topik tu and siap nak ambil teknologi pemakanan. Tapi mak tak bagi.

Sekarang bila dah nak masuk alam pekerjaan tak dapat kerja, pergi sambung dekat kursus lukis plan. Ingat minat tu nak memupuk sendiri. Tapi tak juga. Sekarang kerja bidang ni pun susah nak dapat.

So nak tanya, boleh tak kalau bidang Kejuruteraan Awam/lukis pelan(seni bina) beralih ke Sains Pemakanan? Saya pun umur dah 23 Dah nak tua dah.

boleh dik, tapi kt malaysia ni rakyatnya obesiti, mereka perlukan fast food berbanding sains pemakanan. sains pemakanan wujud bila dh dpt sakit jantung, sakit darah tinggi, sakit2 kronik.

bole je.      

boleh je..
lagi best multi kan dia..mcm aku kerjaya kat bank, minat dan kemahiran pada membaiki dan menyelenggara kenderaan bermotor, so aku buat part time pomen.... haha

Boleh saja and u masih muda... jgn igt umur bawah 30 dah tua... ilmu tak kenal usia...

Gunakan minat utk buat duit secara berhemah dan sungguh2...

zulka replied at 5-3-2018 09:24 AM
boleh je..
lagi best multi kan dia..mcm aku kerjaya kat bank, minat dan kemahiran pada membaiki dan ...

Abam zulka pandai.. mcm ni yg aku ngtau td.. guna minat sbg kerjaya sampingan atau carik extra duit... happy.pun happy, duit pun dapat

Follow Us
Iema5008 replied at 5-3-2018 06:53 PM
Abam zulka pandai.. mcm ni yg aku ngtau td.. guna minat sbg kerjaya sampingan atau carik extra dui ...

tapi kan... kalau nak masuk dalam bidang teknologi makanan... at least kena ada Diploma dulu kan? Kalau ambil Diploma dua kali xpa ka?

tok-wi replied at 6-3-2018 06:32 PM
tapi kan... kalau nak masuk dalam bidang teknologi makanan... at least kena ada Diploma dulu kan?  ...

Tak da masalah... tp abis kan bidang yg ada dulu.. kalau sekaligus takut hang x ckup masa nnt nak attend kelas kcuali salah satu kelas hang tu ada d tawarkan part time dan kelas tu weekend... tu nasihat aku la kalau hang nak ada dua diploma...

Kalau sekaligus full time payah. Kena ada salah satu tu part time.. sat lagi kredit hang x ckup mampuih... d kendong bciciran yg d kejar hang x dpt gitu keadaannya

Iema5008 replied at 7-3-2018 06:59 AM
Tak da masalah... tp abis kan bidang yg ada dulu.. kalau sekaligus takut hang x ckup masa nnt nak  ...

ooooooohhh... so kita boleh buat double diploma la? chek ingat boleh buat double degree ja...
ok tima kasih atas penjelasan.