CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

[MERGED]Ouija Board/Spirit of the Coin

Originally posted by DARSITA at 18-5-2004 06:14 AM:
ops lupa nak tanya .. masa main spirit of the coin ni hantu mana yang kamu orang panggil? kami panggil seorang hantu perempuan ... alamak syirik betul. Tapi masa tu kita ni budak  ...

kami panggil hantu india dan perempuan..sangat ganas...(hehe itu masa budak budak la) skrang tak sentuh lansung..

Originally posted by rhoyo at 25-4-2004 03:16 AM:
Hmm.... korang pernah kah main Ouija Board ni.. atau lebih di kenali sebagai spirit spirit of coin...

Dulu masa saya sekolah rendah.. kami selalu buat petak dari A-Z.. dan nombor nombor... Saya  ...

haaaaaaaaaaa

fyrdd This user has been deleted

dah insaf dah...

aku pun penah gak main benda nih masa skolah dulu.. masa tu aku main time prep petang, group of 6... time main tetiba warden datang check class, kitaorg apalagi.. kelam kabut ler buat2 study.. tapi semua terlupa yg this game x leh angkat jari sesuka hati.. lagi pun time tu kami x percaya langsung ngan game nih.. just suka2 jer nak try. Masa main rasa cam member2 jer yg memandai tolak2 duit syiling tu ke sana sini.. so, we all just habis kat situ.. x sambung main lagi...
but then...

on the way kitaorg balik dari class.. tetiba jer angin kuat sangat mcm langgar kitaorg sebelum sampai kat dorm.. masa tu kitaorg dah seram sejuk.. but x tahu puncanya lagi..
masuk dalam dorm, then one of my friend bagi tahu yg dia x sedap badan & rasa macam ada yg x kena.. then, dia ingatkan kitaorg yg spirit tadi x dihantar pulang (home).. but kitaorg semua mcm x ambil peduli coz kita org mmg x caya benda nih.. member aku nih bagi cadangan untuk kitaorg cuba main lagi.. nak tgk spirit tadi ada lagi tak.. so, untuk memuaskan hati dia, kami pun main ler balik.. elok jer lepas panggil spirit then rupa2nya spirit yg sama gak yg muncul.. aku still ingat kawan2 aku nih saja gatal2 tolak syiling nih nak menipu.. but then, bila ada angin kuat sangat sampai kertas pun nak melayang.. baru kami start rasa suspens.. coz bayangkan ler.. dalam dorm mcm mana tetiba jer ada angin kuat sedangkan pintu tertutup & tingkap pun x byk.. aku ingat lagi spirit tu membahasakan dirinya sebagai Tok Ayah.. lepas dari pada angin tu kitaorg mula bertanya satu sama lain siapa yg tolak syiling tu.. but of course ler sorang pun x nak ngaku..
coz sesapa pun x nak ngaku kitaorg decide 4 org daripada kami main benda tu sambil mata ditutup ngan kain coz kalau 6 org rasa cam crowded sangat nak pegang syiling 20 sen yg kecik tuh.. aku termasuk dalam golongan 4 org yg main coz aku nak gak tahu benda nih real ker tidak..

so, kami berempat nih pun memulakan permainan.. to be truth, aku rasa mcm tenggelam punca coz mata aku x nampak apa2 but still aku dapat rasa yg syiling tu bergerak2.. dalam hati aku dok menyumpah sapalah punya keja dok tolak syiling nih.. mesti tak kemana2 syiling nih pegi.. yg tukang perhati ada about 8 ke 10 org.. tukang perhati x bagi tahu kami clue apa2 langsung tentang apa yg syiling nih tunjuk.. but aku dapat rasa yg hujung jari telunjuk aku rasa sejuk sangat mcm pegang besi sejuk... mcm2 diaorg tanya.. about 5 to 10 minutes then aku rasa jari aku dah kebas & sakit.. member2 aku yg pegang pun rasa mcm tuh.. so kitaorg kata nak stop coz dah tak tahan lagi.. but spirit tu x nak balik terus.. dia akan dtg balik malam nanti..

ReN_nUkE This user has been deleted
ader sekali dedulu main dtg budak kecik..kalo tak silap aku dier kater dari mesir..jauh ko..kalo tanyer asik pusing2 jer kat board..pas tuh eja ayat pun byk slh.. syirik btul ar..tp...

Follow Us
:nyorok: ade lagi sambungan lagi tak ?

Originally posted by fyrdd at 18-5-2004 05:31 PM:
.. so kitaorg kata nak stop coz dah tak tahan lagi.. but spirit tu x nak balik terus.. dia akan dtg balik malam nanti.....

Originally posted by H猷L鰃頧 at 20-5-2004 10:43:
:nyorok: ade lagi sambungan lagi tak ?

:ah: ader... but, skang nih aku x brape free.. nanti ler aku sambung..

ahaks fyrdd.. seramm... teringat zaman sekolah dulu..:nyorok:

aku takder keje ni...bosan siut kena stayback...meh aku nak citer gak pasal game ni...

aku pernah gak main...2 kali jer kot..pastu taknak main...takut....

ni citer kawan aku....makcik dia main sengsorang...tgh syok2 main....agaknya taknak balik...kena rasuk....hmm...aku pun tak tau la betul ker tak....

Originally posted by nevberg at 24-5-2004 03:28 AM:
aku takder keje ni...bosan siut kena stayback...meh aku nak citer gak pasal game ni...

aku pernah gak main...2 kali jer kot..pastu taknak main...takut....

ni citer kawan aku....makcik dia mai ...

wah rajinnya dia main sorang...gilos per...

Originally posted by LaraCroft at 24-5-2004 08:30:

wah rajinnya dia main sorang...gilos per...

apa nak buat...org lain taknak main...dia main la sengsorang...dah la tu dalam bilik gelap lak....

aku pernah dengar ada orang main dengan gelas... huruf pun tulis besar-besar punya.... tengah asyik main, gelas melayang terus ke dinding.. pecah... salah sorang anggota yang turut serta, sabahan... pengsan...

Originally posted by Keyboard at 24-5-2004 02:35 PM:
aku pernah dengar ada orang main dengan gelas... huruf pun tulis besar-besar punya.... tengah asyik main, gelas melayang terus ke dinding.. pecah... salah sorang anggota yang turut serta, sabahan.. ...

awk maksudkan semua huruf tu ditulis di gelas ke?

keyboard.. beginikah maksud kau ?

SPIRIT COIN

SALAMSS ALL...

Aku nak tanya...di kalangan kowang penah tak main Spirit Coin nie?Mana zaman2 sekolah ker..atau sekarang ker?Benda nie memang syiriklaa..sebab kita akan bertanyakan pada "dia" nie..tentang apa saja berkenaan dirik kita..tak ketinggalan gak tentang soklan peperiksaan yang akan keluar..:jeling:

Atas dasar panglaman aku...aku penah main sekali masa Form 3.....memula memang aku tak percaya...Malasla nak main..buang karan jer...nampak cam diorang yang tolak2 sendrik..Then aku cuba tengok....Ermm..rasa macam ada benda tekan kat jari kita..Kami guna duit 20 posen...Antara soklan yang kami tanya...:dia:

"KO LELAKI KER POMPUAN?"  :lol

"SAPA NAMA DIA NI?"(kawan aku tunjuk aku...Cheh!Selamba jerr dia pergi ke satu huruf untuk wat ejaan..:jeling

"AWAK NIE HENSEM TAK?"  :gila:

"MATI SEBAB APA?"  :kant:

Memula kagum gak...yela..masa dok tengah sonok-sonok nie...tak pikir langsung..Itu semua setan punya karja.... :devil:

pehtu...haku nak blah dah.....Member yang main tue plak..Mak nyah..Kuikuik....kami 4 owang...Jadik terkantoi dengan cikgu....:kant:kata kami berkhalwat..kena syarahan lak...amik habuan!!lol:lol

After that aku tak main dah..sebab NAK pulun nak peksa PMR....errmmm...Sekarang pabila sudah dewasa..dan pandai berfikir secara matang...Baru tahu..Benda tue salah kalo main...lagipun..mukan Roh yang di panggil..itu hanya tipu helah setan..yang sememangnya boleh baca gerak hati kita....Tak mustahil dia leh jawab semua soklan yang ditanya..tak mustahil gak dia menipu... :kerek:

ITU PANGLAMAN AKU....SO KOWANG CAMANA LAK?
:cak:

mod..dah ada topik ni..siap dimerge lagi oleh sis darsita...check it out..

:gila::gila: Mata manyak labun woooo!!

Spirit..spirit of the coin..come out and play..come out and play..!!!

10:45malam -  Sabtu, 27hb Ogos 1983, Dorm 13, Asrama Putera, Penang Free School

Dorm 14 penuh dengan pelajar-pelajar Sabah yang keletihan selepas sepetang main rugby di padang. Dalam bilik asrama, aku hanya berdua dengan rakan aku Suhaimi. Aku tak balik kampung sebab minggu lepas dah balik dah. Suhaimi pulak anak yatim piatu, ulat buku. Semasa kawan aku ni layan buku, aku asyik belek album gambar aku dengan kawan-kawan..

11:30 malam

Originally posted by AILIOMLELE at 15-6-2004 10:13:
10:45malam -  Sabtu, 27hb Ogos 1983, Dorm 13, Asrama Putera, Penang Free School

Dorm 14 penuh dengan pelajar-pelajar Sabah yang keletihan selepas sepetang main rugby di padang. Dalam bilik asra ...

usually memang benda tu mintak darah la...
nasib la eva nie jenis bukan jenis nak panggil benda2 tak elok nie... tawakal jer ngan result SPM akhirnya bleh gak further study :bgrin: Ailiomlele sib baik dia tak mintak nyawa.. kalau tak sure ada yg mati mlm tu