CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

[MERGED]Ouija Board/Spirit of the Coin

mase dok hostel dulu, mmg pnh kecoh psl bebudak pompuan main game nih kt dlm dorm. pastu sekor2 meroyan kena rasuk. gedik btol! gatal sgt nk main kan jenuh pggil ustaz ni
ustaz tu mai hostel nk halau blk yg 'diseru' tuh. tp jgn tanye la cemana derang main. iols tiada kt lokasi kejadian. blok lain

member aku penah main dalam kelas masa cekgu xda.. dia seru budak laki india yg mati kt plkn.. budak tu sebenarnya anak auntie cleaner kt skolah aku..

memula aku xtaw pn diaorang duk main.. yg aku perasan diaorg tutup pintu kelas n brkumpul kt satu meja..semua geng2 keling..
aku duk kt meja sebelah je.. tengah sembang dgn member aku...

tapi sekali tetiba rasa meremang.. serius meremang satu badan..!! aku toleh kt diaorang.. tanya diaorg buat hape? tp diaorg xjawab.. soh aku diam je.. last2 aku bangun..g kat diaorg.. tuuuddiaaa!!!

nampak je papan diaorg main tu terus aku cabut..!! takot woo...dahla skolah aku tu horror..!! time tu pulak tengah kecoh pasal hantu NUN kt skolah..tp masa diaorg main tu.. hantu tu ikut ckp diaorg masa suruh dia blk.. cerita x abes kat situ je..

diaorg berani main skali lg..pggl roh yg sama..kali ni main dekat dewan sekolah.. gempak giler kawan2 keling aku neh...!! boleh pulak seru hantu keling..!! hehe..!!

tapi tu la last diaorg main.. bila aku tanya kenapa x main dah..diaorg cakap dah serik.. aku soh diaorg cite.. member aku gtaw.. masa diaorg main.. diaorg ada tanya sal result la..pasal bakal pakwe la.. sekali diaorg tanya antara diaorg berlima.. mana satu yg roh tu suka..

sekali hantu tu bgtaw nama REVATHY..
diaorg main pakai pensil.tak pakai coin..
member aku yg nama revathy tu cuak giler..
last2 dia xnak main..tp hantu tu pn xnak balik...!! dia kata nak ikut si revathy ni..
serius budak tu takot.. last2 diaorg stop main n buang benda2 yg diaorg guna..

kalo tak..diaorg bg taw.. lepas main... mata ubat pensel tu je diaorg kena buang..tp kali ni sekali pensel tu diaorg buang terus.. tapi diaorg bgtaw..xkena kaco atau usik2 pn.. result yg diaorg dpt pn ada sipi2 je sama macam hantu tu bagitaw.. aku pun xtaw kenapa.. mungkin sebab budak tu pun baru lagi mati..n dia pn xsempat nk abes belajar ilmu nujum dr hantu senior...keh3..!!

Rate

1

Penah... tengok dlm tibi je

Nak share jgk la.. Hehe...  

Ingat2 lupa dah sebenarnya kisah ni..yang pastinya masa tu aku form 3..aku penah join sekaki main benda alah ni..main dalam kelas..lepas waktu sekolah..sambil2 tunggu waktu extra class..  

Masa tu kitorang dalam 5-6 orang..lepak dalam kelas je..tak kuar pegi lunch macam biasa..pastu tetiba salah sorang dr kitorang ajak main benda ni..semua tak penah try lg, excited la nak main..masing2 tak fikir panjang...so, kitorang amik satu kertas, tulis no 0-9, huruf a-z, yes, home dan no...  

Dah siap tulis2 semua, kitorang tutup tingkap pintu..ade orang cakap nak bagi roh tu datang suasana kena sunyi, gelap, takleh bising2..taktau la betul ke tak..Yg lg best kelas aku tu kat hujungggg bangunan..sunyi, memang sunyi lepas waktu sekolah..dan lepastu bermula lah aktiviti seru menyeru...guna duit syiling..masing2 letak jari telunjuk kat syiling tu..konon2nya kalau roh tu datang, syiling tu akan bergerak sendiri...  

"spirit...spirit..of the coin..please come to my game"  

Nak dijadikan cite, syiling tu bergerak pegi kat 'yes'..memandangkan takde experience sebelum tu, kitorang syak ade salah sorang yg sengaja tolak syiling tu bg gerak..hihihi..Tp game tetap diteruskan...kitorang tanye soalan2 ngarut macam result pmr, name bf bagai...'roh' tu jawab je, tp aku da lupe ape jawapannye..Disebabkan rasa tak puas hati, rasa macam 'roh' yang jawab soalan tu tak real, kitorang suruh balik dan senang2 je dia nk balik...  

Dan sekali lagi sebab tak puas hati, kawan aku ajak main lagi..aku cakap taknak dah..korang main je la..aku nak tengok je..so, dorang pon main la lagi sekali..seru punya seru, tetiba kat luar jadi mendung..kitorang tutup tingkap, tapi still bleh nampak bayang2 kat luar tu kan..semua dah cuak..pastu tetiba hujan turun lebat gila..pakej sekali dengan ribut..dalam kelas tu tak payah cakap la, gelap..masing2 terdiam..takut woihhh..semua terkumat kamit..bace ape yg terlintas masa tu..dannn...nasib baik, dalam 5 minit pastu hujan berhenti..langit pun dah cerah balik..macam takde hujan takde ribut pun tadi..alhamdulillah..mungkin kebetulan...dan mungkin DIA nak bagi warning..   Haa..pastu kitorang ape lagi, terus buang kertas ngan syiling2 sekali dalam tong sampah...and pegi lepak ngan pak guard sampai kawan2 lain datang..hihihi..Serik...memang dah tak main dah lepas kejadian tu...

Nk experince something? Cuba tgk cermin lama2 sampai terlelap

Org cina pantang ada cermin mengadap katil, kalau nk ubuh pun tepi katil bertentangan x blh

Cite mat salleh pun kalau seru ayat apa tah a few time sambil tgk cermin, ada netiti lain akan menjelma

Al kisah ms kecik dulu sbb xmo tidur nk tunggu mak sampai rombongan dari singapore, sy just baring konon, kebetulam mengadap cermin pnjg yg biasa ada kat almari baju tu.
Xtaulah real or not, tp waktu mamai nk lelap tu memang terpandang something else kat cermin tu..waktu tu memang x tutup lampu nk tunggu mak blk dr sg bw brg2 shopping..

nak share jugak, dulu time thn 2000 aku dpt offer uitm kat sabah. Aku stay asrama yg namanya gym. Mmg bekas bangunan gym pon, pusat sukan terbengkalai yg x digunakan dijadikan asrama memandangkan asrama lelaki yg asal dikosongkan & x digunakan. Lopong je bangunan tu aku pon xtau knp x digunakan. Dan sebuah tmpt lagi asrama lelaki di luar kwsn uitm, kawasan perumahan teres dijadikan asrama.

Satu mlm aku ikut seorg kenalan sabahan pergi umah dia kat perumahan teres dia klu x salah nama taman tu taman permai, aku ingat2 lupa. FYI perumahan tu share ngan bebudak student UNIMAS. Aku pon lepak la kat umah dia, lyn2 isap rokok n borak kosong. Bdak sabah ni x ramai kwn. Senasib la ngan aku yg kena pulau especially ngan bebudak semenanjung. Sebab tu aku folo dia g umah asrama dia. Sebab aku kena pulau tu psl aku kapel ngan seorg gadis yg menjadi pujaan lelaki & senior yg da lama da aim. Tmbh2 lg aku asyik berkepit je ngan gadis tu smpi lupa diri. Sama la ngan kwn sabahan aku ni hehe.. satu geng..

Ok so nak dijadikan cerita, sedang aku lepak2 kat umah dia, aku nmpk dia ngan geng sabah dia berkumpul dlm satu group. Tingkap pintu semua ditutup. Aku pelik la, apa benda diorg nk buat ni. Aku buat bodo jela, rokok smbl main sms ngan awek. Nak call pon xbleh koz time tu charge mahal2 gile, just wat miskol jela sbgi tanda rindu hehe. Tiba2 prannngggg... separuh dr tingkap umah tu jatuh berkecai ke lantai. Tingkap tu jenis tingkap nako yg berkeping2 kaca bertingkat. Terkejut aku, aku tgk sekeliling n x tercapai dek akal aku angin xde ribut xde tetiba je. Aku tgk kwn sabah aku ni (sorry x ingat nama dia da) dia tgh duduk bersila atas meja sambil mulut terkumat kamit baca jampi serapah ke apa aku x pasti. Lepas tu pintu2 bilik semua berdentum2 hempas terbuka tertutup. Bulu roma aku tetiba meremang... hp aku kat tgn aku trus terlpas ke lantai. Aku xtau nk buat apa, tercegat kat situ x buat apa2. Xtau nk react apa. Lepas tu,
eh ni citer papan ouija ek. Aiseh silap thread la.. sori2 xyah cite la lari tajuk plak

Follow Us
din_atos posted on 15-12-2012 01:16 AM
nak share jugak, dulu time thn 2000 aku dpt offer uitm kat sabah. Aku stay asrama yg namanya gym. Mm ...

ceghita je lah sampai abes. haih!

nak share jugak, dulu time thn 2000 aku dpt offer uitm kat sabah. Aku stay asrama yg namanya gym. Mm ...

ko buat lawak ape ni din... haha... habeskan habeskan... adoih la... baru nak seram aku tegelak...

dh alang2 citer tu,abeskan je lah..adoiii din ni...

apesal cerita x habis??

dia sajal buat gitu..

aik thread aku berpindah rumah pulak

takpe2, masih boleh share.

tapi memang betul2 ke boleh jadi kalau main benda ni??????? aku nak tryyy Last edited by Pailang on 15-12-2012 04:04 PM

atas permintaan semua aku smbg cerita..wlupon sudah lari dari tajuk huhu
Dr aku tercegat berdiri kat situ ngan tgn aku menggeletar kan member sabahan aku tu masih terkumat kamit baca jampi serapah.
Lepas tu aku nmpk kabus tiba2 selubungi dlm umah tu yakni kat ruang tamu. Aku rasa mcm kat dunia khayalan je, kepala cam naik angau. Dlm kekabusan tu aku nmpk kelibat beberapa lembaga. Aku x pasti tu bebudak sabahan ke atau lembaga lain sebab x brapa jelas. Aku terkial2 bergerak jalan menuju ke arah dapur. X sanggup aku nk duk dlm umah tu lg. Dari dapur tu aku ternmpk lembaga hitam. Tinggi & kurus, tgnnya mcm pegang satu senjata tajam mcm malakai maut dlm cite omputeh tu, apa nama tah scyte ek? Mata merah. Aku tercengang kat situ, badan aku terdiam kat situ xleh nk bergerak. Mulut aku pon xbleh bergerak. so aku baca la apa2 dlm hati. Aku baca al-fatihah je.. Maklum la aku kan jahil, x hafal pon ayat2 lain. Ayat2 standard annas, kul tahu la tp x terpikir pon. Surah tu je huhu..

Dlm masa lbh krg 30 saat gitu mata aku terpacul kat tgkp satu lg. Nmpk lembaga yg serupa cuma kali ni dia gemuk. Aku baca al-fatihah lg tah brapa byk kali tah . Lps beberapa ketika aku pon x sure maybe 4min lembaga & kabus semua ilang camtu je, zup. Aku trus terduduk kat situ berpeluh2 aku. Akhirnya dpt la aku keluar dari umah tu. Aku x jmpa member aku tu, aku trus blah pergi restoran berdekatan dpn umah tu. Kwsn situ ramai org ckit, so aku tenang la ckit. Time tu byk bebudak student mkn lepak situ. Aku duk kat beranda restoran tu cuba utk ingat blk apa yg br jadi kat umah tadi. Aku pk apa benda la diorg buat tu. Seru antu ke. Utk apa? Mahlkluk ape yg aku saksikan tadi. Pastu mls pk da. Aku nk balik ke asrama gym aku tp aku x berani. Pasal dari restoran tu nk ke gym dlm utim tu perlu berjalan kaki yg jauh dlm 20min lg plak spnjg jalan tu gelap gelita. Sblm nk msk pintu gerbang uitm tu perlu melalui kwsn perkampungan. Aku tkt la org local situ nk merompak ke apa. Sapa pnah menuntut kat uitm tu tahu la, thn 2000 dulu, skrg aku xtau, mgkn da maju. Asrama pon semua baru2. Lupa lak, time tu pukul 1 pagi. Ssh ckit la nk lepas guard uitm.

Aduh, camne ni. Xkan aku nk bermlm kat umah member aku tadi. Aku ada member semenanjung lain yg duk umah asrama lain berdekatan, aku teringat psl geng org kedah. Bole la g umah diorg. Aku berjln kaki melalui padang rumput. Sedang jln, dr jauh aku tgk umah geng sabah tu. Nmpk gelap n tetiba lampu semua terpasang. Then aku br teringat yg hp aku yg tertingal jatuh dlm umah tu. Aduhhhhhhhhhh satu hal lagiiik. wlupon hp motorola besar tu klu baling kat anjing mati, tp mahal tau, sygnya.. klu ada hp kat tgn leh la report kat awek aku hehe

Takut la nk jln lg, nk pegi kena lalu lorong sebelah umah member sabah. Adeh, patah balik la. Lepak kat restoran, usha sapa2 muka bebudak yg dok asrama gym. Manatau bleh folo diorg skali. Akhirnya jmpa group senior gym. Pas diorg da mkn lepak semua diorg pon gerak. Aku folo dr blkg smpi ke guard. Sib bek diorg senior so x kna apa2 tindakan ngan guard tu. Siap berasap rokok lg ngan guard. Sempoi. Aku berlagak mcm senior kunun2 . Just tulis nama je dlm buku. Pastu jln la lg msk dlm. Sebelah kiri utan, belah kanan padang tanah besar mcm padang jarak pdg terkukur. Sedang jln tu, senior tu tegur tanya aku buat apa keluar lewat mlm. Aku xtahu nk bg alasan apa, kata la lapar sgt x thn. Maklum la kat gym tu manada kantin, cafe or apa2. Nothing. Just mesin air tin je. Tgh jln2 tu, aku kena cuit kat bahu kanan. Ternaik bulu roma aku. Time tu aku sorg je kat bhgn blkg skali. Alamak.. sapo plak yg main2 cuit ni.  Pastu kena cuit lagi kat bahu kiri, ah sudah. Aku buka langkah besar cuba potong senior2 kat dpn. Aku jln je tanpa toleh blkg.

Skrg aku kat barisan dpn skali, X toleh blkg lgsg. Lepas tu tiba2 semua org berlari ke dpn laju btul mcm x ckup tanah. Aku pon ikut berlari sama. Ada org jerit 'lariiii bah'. Aku tertoleh blkg. Skali rupanya cik ponti ada kat blkg, tgh terbang ngan baju usang koyak2 xde kaki. Ahhhh kecut perut aku, dia la yg cuit aku tadi. Lari punya lari smpi kat selekoh. Kami semua msk selekoh kanan, sbb selekoh tu la menuju ke gym. Time ni x toleh bklg lgsg da. aku lariiiii je kejenya, tp ssh tul nk catch up senior. diorg ni bdn fit tul. Smpi la kat gym tu, semua termengah2 kat tangga.Fuh, hausnye. Semua naik tgkt atas dok dpn dorm. Msg2 bercerita. Diorg ckp dlm bahse sabah diorg, palui din. Tahu sudah ada benda itu bgtahu bah, ini perlahan sjak kamu. Pastu boleh tibai gelak2. Ceh hampeh je. FYI dpn dorm ni busuk bau hancing. Psl stud suka kencing dpn dorm, x berani pegi toilet. Kat gym tu pon mmg angker gile. Da ramai jmpa mcm2 especially kat toilet. Ada yg tgh basuh baju kat sinki tu tetiba kuar darah dr pili paip tu. Ada yg dgr sore menyanyi dlm blik jamban. Tp aku xpnah jmpa apa2 lg kat gym ni. Berbalik kisah td, aku trus msk blik aku trus naik katil. X mandi pon, yela mana berani nk g kuar da hehe.

Bsknya aku tido awal subuh. Tido 3,4 jam je. Aku xleh tido klu lampu terpsg, roomate aku la kejutkan aku suh solat subuh. roomate aku ni ketua blok & penolongnya. Diorg ni mmg displin sgt2 n tegas sgt kalah bapak aku. Bapak aku pon x mcm dia. Nk xnk aku pegi la solat subuh ngan mata berat gile. Pastu tggu bas uitm smpi kul 6. Kat sana awal sejam, kul 6 sana sini kul 7. Dtg la bas pickup bebudak semua yg ada class awal pagi. aku trip yg kedua. Sesampai kampus, msk kelas, member sabah aku tegur. Dia tanya mana pigi aku mlm tadi, ilang gitu. Dia bagi hp aku yg tercicir kat umah tu. Aku ckp aku balik gym, xtahu nk ckp apa just errr. X tanya pon psl kejadian umah tu. x berani aku.

Seperti biasa aku tggu awek aku dtg. Dia jln kaki je dr asrama dia dkt je. Dia marah aku knp x reply sms mlm td. Aku pon cite la semua kat dia. Dia suggest jgn kwn lagi ngan member sabah tu. Tp still kwn jg, sebab tanpa dia aku ssh nk idup kat kota sabah yg penuh dugaan. Cuma x ungkit cite psl kat umah tu. Beberapa hari lps tu, aku dgr cite org ada seseorg lelaki meracau kat kelas lain. Aku dgr dia kena buatan org, anunya kat dahi. Kami tgk dia biasa je xde anu kat dahi, cuma dia je bole nmpk yg anunya kat dahi, kencing pon kat dahi. Huhu x tercapai dek akal aku. Pastu dia xde da kat kampus tu. ORg tu aku rasa kwn kpd awek kwn sabah aku. Kdg2 nmpk diorg bermesra, tp bg aku mcm kwn la xde plak berkasih2. Aku mls nk bersangka buruk kat kwn sabah aku. Janji x kacao aku suda. Aku kwn ngan dia smpi la aku transfer ke uitm KEdah ngan awek aku. Dgr2 dia brenti uitm n trus kawin ngan awek dia. Tu la cite aku yg xde kena mengena ngan papan aojia huhuhuhuhuhu

Pailang posted on 15-12-2012 03:57 PM
aik thread aku berpindah rumah pulak

takpe2, masih boleh share.

try la pastu jgn lupa share kat sini tau
klu bole terai tanya roh setan tu no. ekor

cekodokgoreng posted on 17-2-2010 07:08 PM
aku n the geng dulu masa skol,siap amik 1 bilik bacaan kat perpustakaan negara pastu main spirit of  ...

main spirit2 di perpustakaan negara? caya la........

dok seru-seru benda tu..

pr3ttytw33ty posted on 14-12-2012 06:23 PM
mase dok hostel dulu, mmg pnh kecoh psl bebudak pompuan main game nih kt dlm dorm. pastu sekor2 mero ...

Dah lh baca thread ni tgah2 mm, sorg2 pulk.. tgok pulk gmbar ko.. huhuh.. scary btul..
tukar lh picture tu.,... huhu

Nalysha posted on 18-12-2012 12:40 AM
Dah lh baca thread ni tgah2 mm, sorg2 pulk.. tgok pulk gmbar ko.. huhuh.. scary btul..
tukar lh p ...

motep??? dh berkurun kite gune avvy nih. sherashi ngan jiwa

X penah main, tapi penah tgk 2 kawan india main.

Dorang titiskan darah atas kertas kosong, pastu buat abjad a-z & 1-10.

Waktu tu dah habis sesi persekolahan, mmg bangunan kosong. Ujung2 ak blah sebelum depa baca mantera seru roh