CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

[MERGED]Ouija Board/Spirit of the Coin

Originally posted by acegal at 17-10-2004 14:36:
yer lah.. kezen ace pernah main spirit... kat top building skolah dier... spirit yang datang tuh hantu cine.

orang cakap kalau main spirit ni.. jangan tarik tangan... kalau nak tarik, tarik sesa ...

memang laaa syarat game tuh cenggitu..tp x tau arr betul @ tak....ghase nyer klu nak main sesaje...xpe kot...jgn terlalu percaye dah laaa.....:cak::devil:

teringing nak main spirit game nih...tp x der member yg branie laaa....

dah ada bincang kat threat yang lagi satu baca lah kat situ ada citer dgn detail & citer pengalaman org yg penah main..

up

opss.. sorry... ingat tak de lagi.. banyak sangat thread... penin.... :bodek:

Gemini82 This user has been deleted
dulu masa kat skola...
ader budak2 main spirit nie..
lepas tu kat skola kitorang ada kes histeria...
tp x taulah ada kene mengena ngan spirit nie ke tak...

Follow Us
benda ni syirik kan? member aku main, kena sound ustazah, pastu disuruh taubat nasuha.. tapi aku tak penah ler main, cuma pernah main apeentah nak panggey, guna rantai leher, nak tau umur baper tahun kawin.. camdoh jer aku time tu, gatei no nak kawen ahaks

silverzilla This user has been deleted
Masa Skolah menengah ada juga dengar pasal kawan-kawan main game merbahaya ni.

"Sul"and "Zan"selalu main game ni bersama,mereka guna duit syilling dan kertas yang ada huruf huruf,yes dan no. Spirit-spirit yang dicontact ni, ada yang selamba.,,nama pelik pelik.Tapi kejadian yang menyebabkan Sul dan Zan berhenti sama sekali bermain game ni adalah pada satu waktu..bila mereka main main,Sul bertanya "what is your name?"..jawapannya ..S...A..T...A...N  ,,,lepas tu saya tak berapa ingat apa yang berlaku tapi mereka takut gile la.

Sorang lagi kawan baik ,namanya Pian. Rasanya die main sorang sorang sebab hardcore sikit. Masa main, kena cakar, entah dari mana, main pun sorang. Masih ingat lagi kesan cakaran tu,..ish seram la.

saya tak pernah main game ni,takut ler..dosa besar juga

Pernah try spirit of the coin ni masa sekolah dulu ....sek I dulu memang bekas rumah and markas tentera british ...masa kitaorang main tu terpanggil spirit budak perempuan british umur 12 tahun ...mengiku katanye dia ni anak one of kolonel british pada masa tu ....mati sebab kene bom dengan tentera jepun .....eeeiii seram gak

zaman kat politeknik dulu ada gak tengok kengkawan main benda nih, tapi tak pernah join la. Mula-mula tu tak percaya , ingatkan diorang gerakkan jari diorang tapi sekali tu aku sendiri tanya pasal no IC aku, betul lak dia jawab satu persatu. Tapi jenuh la tunggu dia gerak satu nombor ke satu nombor.
Selalu yang ditanya adalah pasal student pompuan la, contohnya sape paling cantik kat politeknik tu, so bila dapat jawapan detail, esoknya kitorang pun tunggu la nak tengok budak pompuan tu...
Seingat aku masa dipanggil tu ada roh sorang budak lelaki dari south america (yg ni terpaksa dihantar balik sebab tak faham soalan ) dan yg kedua ex-student itm arau (ikut katanya mati sebab sakit lepas ditinggalkan boyfriend dia) .....

hai PC pun nak citer skitt pasal bende nihh..

dulu masa time skolah...kelas PC kat tingkat paling atas dan paling hujung sekali...
PC tak main..cume nak tau...dan tengok apa kebende yang diorang dok main tu...
masa tu..dahh nak dekat lastt..skolah..so cikgu pun jarang masuk kelas..we all buat xtvt memasing larr..salah satunyer dok main spirit coin nihh lerr...

yg kelakar we all main bawah meja..wahh PC dahh siap book satu port yang baik punyer betul2..kat bawah meja tu...clear..dan selesa lerr pendekkata...so tngh diorang dok seru...tetiba angin kuat dlm kelas kitorang..melayang layang langsir...kat kelas...tu mcm nak ribut pun ada..

so budak2...nih tadi teruskan jugak larr permainan..tanpa menghiraukan angin..tu tadi...
so mcm yg korang citer gakk larr..duit tu berjalan sendiri...tanya punya tanya..dier nihh mati waktu peperangan..kene jerangkap samar...pastu..

.tngh syok2..tanya soklan...ttiba angin yang kuat tadi datang lagi sekali...rasa mcm nak terbalik kelas tu dibuatnya...atlast..yg menamatkan permainan tu..satu dentuman yang kuat kat pintu kelas...kkkeeddeegannggg!!!!..uuuuuuuuwaaaa beserta dgn suara we all menjerit...PC kat bawah meja pun terkejot gakk...konon2 nak bangun cabut lari...tetiba lupa lakk yg PC masih kat bawah mejea kelas tu...

habih...lari bawak ngan meja2..sekali...keh keh keh...dah lepas tu..baru terasa apa kebende yang berat atas pale nihh YAAAALLLAHHH meja upernyer...sabor jerlahhh....bila dikenang balik...nak gelakkk jerrr...rasanyer....

peh peristiwa tu..bebudakk tadi...terus buang duit syiling tu kat sungai berdekatan...takut punya pasalll...larr tu...thihiihih...tu lerr kenangan PC masa kat sekolah dulu...so tiap kali jumpa geng2..lama...memasing dok citer larr pasal peristiwa tu..yg paling kene gelak abih...PC...lerr pasal dok junjung meja...hehehehhe...

Aku pon pernah main gak...Waktu darjah 6 sampai form 1....
Main kat umah aku plak tuh...
Ade sekali tuh main terus hujan....
Takut gile waktu tuh...
Tapi alhamdulillah sepanjang 2 tahun kitorang main tak de plak kes 'dia' tak nak balik..

pnah try. tapi rase tak macam real. cz my fren sorang die nih tak caye. kan rules dalam main ouija nih, tak leh angkat jari dari coin tuh, tapi membe sorang ni nak menunjukkan yang benda tuh tak real, so die angkat tangan die..well, nothing happen.. so, saye rase, tak real la mende nih.

tapi mase sy form 2, ade sorang akak tuh main spirit of the coin gune darah, so lpas tuh die histeria.ish.. takut.. sampai lam surau die masih meracau

betul ke org cakap kalau mase kita main tangan terlepas dari coin, nanti antu tu keluar dari bod tu? eeiii... :malu:

Ini cerita dah lama jugak

Orang gaji aku jumpa hantu pocong kat belakang rumah. Kemudian barulah anak sedara aku mengaku bahawa dia ada main spirit coin dengan kawan2nya kat bilik tido pada 2 hari sebelumnya. Rasa2 ada kaitan tak?

ermmm...anak sedara haku dah pandai main haa...:jeling:   main dgn sepupu haku haa....dah main tue tau laa jerit2 lari....Ishhhh....bahaya tul..:agr:

tapi..haku pun ada tumpang sekaki..:lol

Reply #95 WonBin's post

wonnn..:kant:  Ko biar betulllll....

Originally posted by rhoyo at 25-4-2004 03:16
Hmm.... korang pernah kah main Ouija Board ni.. atau lebih di kenali sebagai spirit spirit of coin...

Dulu masa saya sekolah rendah.. kami selalu buat petak dari A-Z.. dan nombor nombor... Saya  ...

My roommate dulu main game ni ler.. Spirit of the Coin ni.. langsung kena possess.. nasib baik kejap je.. and terus tak main dah..

Originally posted by WonBin at 5-12-2005 10:05 PM
Ini cerita dah lama jugak

Orang gaji aku jumpa hantu pocong kat belakang rumah. Kemudian barulah anak sedara aku mengaku bahawa dia ada main spirit coin dengan kawan2nya kat bilik tido pada 2 ha ...

: hamik kau.. abg sedara aku ade jugak nak wat dulu kat satu uamh buruk..
tapi ujan lebat lak malam tu.. so x wat laa... tapi dowang da demam... hahaha
lom wat lagi da demam kalau buat aku x tau laa mcm mana

ape yg menyebabkan spirit tu x nak balik?