CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: [dinda]

[MERGED]MIMPI( aneh atau pelik etc ) latest syashacharlie minta tlg

Wizzling This user has been deleted
mm...Wiz punya mimpi ader separuh seperti excerpt from the future juer selalu. Seperti aper keluar musim periksa, conversations yg belum ader tapi ader dlm masa sebulan dua in the future, class assignment...(korang tak tahu berapa malunya Wiz biler balik2 wiz cakap wiz pernah buat satu paper but infact belum pernah, only dalam mimpi.) ^^; -- Wiz selalu luper mimpi ala divination ni.

Ader jugak mimpi Wiz seperti telepathic dari org tersayang. For example, Ader dier nak gitau Wiz satu perkara penting but tak dapat cara contact - wiz dapat mimpi simbolic tentang apa yg dier nak gitau Wiz.

Ader jugak mimpi Wiz yg wiz berapa di dunia yg ader twisters di sana-sini -- and nope, bukan pasal tengok citer twisters & The day after tomorrow. Bila ni happened, wiz tahu wiz ader problem yg mesti di selesaikan.

Ader jugak mimpi yg ganjil2, seperti scene2 dunia kita ni nak berakhir & langit2 ni penuh ngan planet2 ngan jarak terdekat - lebih dekat dari bulan

etc ^^;

Anyways, mimpi in memang lah boleh dijadikan pedoman sebab iya kadang2 menunjukkan aper yg subconcious kiter nak gitau kiter. Tapi... jgnlah lebih2 pulak ;)

apa kata kalau kita mimpi org yr tersayang yg telah meninggal dunia?

saya pernah mimpi arwaH mak tok saya...dlm mimpi tu dia pakai tudung litup,tgh senyum dan perhatikan saya (dia tak pakai tudung masa dia hidup)...but dia tak kata apa apa pon.tp sekejap je,mcm 2-3 saat but her face very clear la...mimpi ni terjadi selepas beberapa hari dia meninggal dunia,masa tu umur saya 16.

so is this mainan tido?
:hmm:

kalau bab pegi sesuatu tempat
kdg2 rase cam pnah pegi
pastu kdg2 rase penah bebual psl topic yg same
pdhal x pnah
deja vu ekk?
tapi kalau lepas mimpi tuh
dah x ingat kite mimpi ape

Originally posted by Robab at 1-11-2004 10:46 AM:
kalau bab pegi sesuatu tempat
kdg2 rase cam pnah pegi
pastu kdg2 rase penah bebual psl topic yg same
pdhal x pnah
deja vu ekk?
tapi kalau lepas mimpi tuh
dah x ingat kite mimpi ape

haa...aku pon salu jadik cam ko bab......
lps mimpi tak igt....pastu terasa cam dah penah
nengok je ....kan..

Originally posted by EtchedGlass at 2/11/2004 11:42 AM:

haa...aku pon salu jadik cam ko bab......
lps mimpi tak igt....pastu terasa cam dah penah
nengok je ....kan..

a'a tapi yg ruginye asyik x ingat jek
kalau ingat kan besh

dulu masa sblm hwn aku pernh mimpi aku berada spt dlmtasik and then ada byk ular yg mengililiku... aku tak tau ape rmaksudnyer..

dan masa dkt2 nak kenal ngan hubby aku lakss..aku mimpi kena belit kat ular..citer ngan maksedara aku tergelak beso dier..

la ni baru2 ni dlm 2 minggu lepas aku bermimpi.. aku kuar dari rumah ngan hasben aku... anak aku sekali.. pas tu.. biler time balik umah.. ada something menjalar.. besor gak.. ular sawa yg lbh kurangpjgnyer 3 meter... nth camner..seklip mata jer ular tu terperangkap dlm perangkap ayam... tp perangkap tu ada dlm rumah..so.. biler dah terperangkap dlm perangkap tu snang nak bunuh.. tiba2 aku terjaga... terpikir naper mimpi mcm tu pulakss agak2 aper maksudnyer yer...

Follow Us
dulu masa sblm hwn aku pernh mimpi aku berada spt dlmtasik and then ada byk ular yg mengililiku... aku tak tau ape rmaksudnyer..

dan masa dkt2 nak kenal ngan hubby aku lakss..aku mimpi kena belit kat ular..citer ngan maksedara aku tergelak beso dier..

la ni baru2 ni dlm 2 minggu lepas aku bermimpi.. aku kuar dari rumah ngan hasben aku... anak aku sekali.. pas tu.. biler time balik umah.. ada something menjalar.. besor gak.. ular sawa yg lbh kurangpjgnyer 3 meter... nth camner..seklip mata jer ular tu terperangkap dlm perangkap ayam... tp perangkap tu ada dlm rumah..so.. biler dah terperangkap dlm perangkap tu snang nak bunuh.. tiba2 aku terjaga... terpikir naper mimpi mcm tu pulakss agak2 aper maksudnyer yer...

Wizzling This user has been deleted
Org bilang...mimpi ular tu makna nya ader org dengki & khianat kat kiter

kuku penah dgr org cakap.. kalau mimpi yg baik.. x salah kita cakap.. sbb apa yg kita cakap adalah doa.. insya allah mimpi yg baik itu akan menjadi kenyataan yang baik... :pray: amin..

aku mimpi jatuh bangunan...siyut tol...aku dah la spesis gayat....sampai kat bawah je terus terjaga dgn peluh siap

Undead_2 This user has been deleted
saya dah allergic dengan dejavu...sebab saya percaya realiti saya pada masa sekarang mostly pernah saya mimpikan sebelumnya...yang tak bestnya mimpi  tu ambik masa yang panjang untuk jadi realiti...sampai tahap ni saya dah tak boleh pegang kata2 seperti mimpi hanya mainan tidor....sekarang saya kena predict dgn sebijak2nya which of the dreams yang bakal menjadi kenyataan in the future of my life....

nf:

aku selalu bermimpi, pendek kata dlm seminggu, 5 mlm laa mimpi. tp sume citer mengarut2, and aku pun tak leh nak ingat. aku rasa kebanyakan mimpi tuh mainan tidor semata..

tp ada laa satu mimpi ni, aku rasa yg bebetul bagi petanda kat aku. sbb tu aku ingat sampai skrang. time tu aku form 4, satu mlm jumaat tuh, aku mimpi tok sedara aku dtg umah, senyum... kami jemput dia makan mee mak aku masak. Dia pun makan. dan masa nak balik tuh, dia jumpa semua ahli kuarga, salam sume laa...tp dia tak bercakap, dia senyummmm je..

Rupanya 4 hari selepas tu, dia meninggal dunia, seepas koma seminggu sbb buat surgery jantung.(kiranya masa aku mimpi tuh, dia tgh koma laa).

Undead_2 This user has been deleted
masa aku lepas spm seorang sahabat karib aku meninggal without a cause (mati mengejut)..so masa aku masih didalam keadaan shocked tuh aku ada mimpi arwah member aku ni datang melepak dengan aku di tempat lepak kami yang biasa kunjungi...dia tak bercakap sepatah pon cuma senyum je bila aku tanya ' hoi..ko buat ape kat sini?ko bukan ke dah mati'?...masa aku tanya tu aku gelak2 je (biasa le...dalam mimpi)..dia tak jawab...dia cuma senyum je..2 kali aku tanya 2 kali dia senyum .. pastu mimpi aku tukar mimpi lain yang takde kena mengena dengan cerita ini...2 kali jugak mimpi yang sama mengunjungi aku...pada aku mungkin dia datang dalam mimpi akupasal nak mintak maap je kot maklum la 2-3 jam sebelum dia meninggal tu dia janji ngan aku nak gi tengok wayang cerita 'Wolf'..masa aku nak pegi fetch dia kat rumah dia suruh aku pergi dulu tunggu dia kat depan panggung wayang tu...bila dia tak kunjung tiba aku masuk la sengsorang tanpa mengetahui member aku tu sedang bergelut dengan ajal....esok paginya aku dapat berita dia dah meninggal.... aku mana ada h/p..so berita kematian dia hanya aku ketahui pagi esoknya....mungkin dia tahu aku marah kat dia malam tu..:stp:

sejak kebelakangan ni kerap betul saya bermimpi, tidur 2-3 jam pun sempat juga mimpi:gila:

mimpi ni ada kaitan dgn tahap kesihatan emosi kitakah?
sebab saya,kalau runsing aje muncullah pelbagai mimpi yg aneh:stp:

penah jugak mimpi pelik

sepupu aku baru jer meninggal....

kakak dier asyik nangis jer lepas tu.. then, bebrapa hari lepas tuh... kakak dier mimpi yg sepupu aku yg meninggal tu dtg kat dia senyum.. then sepupu aku tu suruh kakak dia kemsalam kat kengkawan dia..minta maaf sumer.. rumah dia kat alam "sana" besar sgt...

biler sepupu aku(kakak dia) cerita..aku rasa happy sbb sepupu aku yg meninggal tuh dapat kebahagiaan kat situ.. alhamdulillah...

Nak tanya pasal mimpi...

Assalamualaikum kowang..

Hmm baru baru ni, aku bermimpi... kat umah nenek aku lah, kat kampung...macam ada kenduri, ada lah org yg dtg dtg...
rumah melayu kan ada bhgn atas ngan bawah, so aku, tak join org kat bhgn bawah, sebaliknya, dlm mimpi tuh, aku dok merayau2 kat bhgn atas umah...
yg ngerinya, aku sibuk kat atas umah tu, sibuk mencabut jarum2 yg termasuk kat dlm lidah... aku dok cabut satu satu... cabut lagi, ade lagi...
memang banyakkkk jarum... sampai jenuh nak mencabut.. ibarat, kalau kite simpan jarum, kan kite cucuk kat bekas jarum yg ada span tuh..ha, cam tu lah, ropanya jarum jarum yg masuk...
kalau mainan tidur, takpelah.. leh lupakan saja hehe..
cuma aku ni pelupa sikit orgnya, dan terasa macam pernah mimpi yg sama...

lepas tu, aku terjaga pun dah nak dkt tengah mlm, sebab hp berbunyi...

saje je lah, nak tanya korang.. pasal jarum2 tuhh.. ee menggerunkan jugak...
aku slalu mimpi pelik2... tapi mesti balik kampung nye cerita, dulu umah nenek blah emak, mimpi ni pulak, belah ayah...

ok, tenkiu..
sekian berita tekini jam 2 45pm heheh

ok..nak share gak ngan ko...dulu family aku kene buat ngan org...nenek aku lah mimpi sam angan ko...mimpi jarum gak...tapi tak taulah kalau ko...ko slalu ke mimpi sama..kalau sama ttu mainan tido ler... kalau tak..allahualam...

:

bukan mimpi yg sama.. cuma part lidah kena cocok ngan jarum je..

yg lain tu, mimpi balik umah nenek, merayau2 lam umah tu, berdiri kat satu tmpt, cam ada something kena carik kat situ... dok tengok kat satu dinding umah tuh..  rumah tu dah kosong sebenarnya, takde owang duduk, tinggal barang je...

harap2 hanya suatu igauan... mimpi jarum tuh, siap leh rasa, tarik jarum tu kuar satu persatu.. jenuhh