CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10598|Reply: 96

Sejarah Board "Lagenda , Mitos, Dan Sejarah"

Edited by winamp05 at 11-5-2019 04:56 AM

Salam and good day to all.

Semasa proses aku nak susun balik thread lama lama didalam Hall Of Fame HML, banyak tred lama lama yang aku korek balik demi untuk dimasukkan kedalam list. Jadi semasa proses tu berjalan, banyak tred tred lama yang pernah menjadi perdebatan hangat di HML / LMS mengembalikan memori aku sepanjang aku berada dalam ni.

Aku mula berjinak jinak dengan History, Myth & Legend ni seingat aku 12 tahun dulu. Masa ni boleh dikatakan HML ni sebuah board yang skema, tak ada sangat isu panas yang nak diketengahkan. Masing masing buka thread dan forumer lain reply dengan penuh sopan santun dan berhemah. Zaman aman damai.... forumer forumer yang popular dimasa tu seingat aku @topeng perak  @alhaadi2 @peret  @petola  @hamizao  @fleurzsa  dan ramai lagi lah yg aku pun tak berapa nak ingat. Masa tu akak fleusza dengan @mok_nik yang jadi mod kat sini.

Dalam tahun 2009 - 2010 Pun masih aman lagi walau ada dah start bau bau nak berdebat. tapi masih ada rasa hormat sesama sendiri. @genot  antara penyumbang utama thread yang mana dia akan karang sendiri panjang berjela jela semua pasal sejarah yang dia tau. sejarah hindu lah, arab lah, kristian lah, yahudi lah... mostly pasal sejarah agama dan pembetulan kesalahan dalam penafsiran dan pandangan kita terhadap agama lain.

Masuk tahun 2010 sampai la tahun 2012, haaa masa ni orang dalam ni dah start perdebatan hangat. Masa ni banyak bercakap pasal future phenomena, kiamat 2012, astral travel, kewujudan manusia sblm nabi adam kat bumi, dajjal, kaum selain manusia yg ada kat bumi, teori jin dan dinosaur pernah jadi geng, teori teori konspirasi dan macam macam lagi. Memang dikatakan zaman ni menjadi zaman keemasan kepada board HML. banyak perdebatan dengan hujah hujah yang intelektual dikeluarkan dari forumer. ingat ingat balik, @migdal_bavel @PlutoNium @awangbok @highlander07 @thessailly  @cmf_tongkatali @acescripters @Unekpekted_XII  daaannn ramai lagi....
Memang rata rata mengakui zaman ni memang best bila membaca board Sejarah. Zaman kegemilangan...

Bila geng geng ni dah slow down... timbul pulak zaman kegemilangan @Unekpekted_XII  dengan untold story dia. Juga sempat jadi beberapa siri perdebatan pasal siapa manusia sebelum adam antara unek dengan forumer lain. Rata rata orang akan anggap ini zaman perang. dimana unek dengan imej brassball dia akan cabar sesiapa saja yg dia rasa nak cari pasal. musuh utama unek waktu ni abang_bikerz sempat masing masing personal attack up gambar musuh masing masing dan sesi kutuk mengutuk memang zaman perang. mod pun masa ni banyak outstation . So atas inisiatif forumer, aku dan halimi dipilih jadi mod kat sini untuk mengembalikan keamanan...

Masa ni pendekatan mod agak typical... mana mana forumer yang buat hal dia cantas saja sampai arwah. tu sebab unek ada banyak nama.... sebab banyak kali mati. Bila aku naik, aku memilih jalan diplomasi yg mana aku hargai usaha unek dalam membuka thread yang bagus bagus... aku highlightkan dengan warna yg special, bagi dia nampak yg kita disini menghargai dia.. bagi kredit untuk encourage dia... at the same time aku tetap potong kalau dia buat hal. kekeke.

Lepas zaman perang... timbul balik zaman aman damai... sampai la kehari ni. Tak berapa lama lepas tu aku jadi SMOD dan tetap aku maintain jaga board ni sampai la kehari ni. Timbul pula orang baru yg wajah baru.... bila @noraidil_06 jadi mod kat sini... nampak la bod ni jadi skema balik.... sesekali si @nobito post pasal ketuanan bugis dia dan sesekali jadi pertikaman lidah. Benda tu biasa... nobito ni dah wujud lama dalam ni since zaman keemasan lagi. even unek pun pernah jadi musuh dia dulu. kan nobito aka Malaysia.Doom ? kalau ko selak thread Hall Of Fame aku tu, nama ko ada tercata dalam tu. aku listkan thread thread ko dalam tu. tapi aku tapis banyak yg aku rasa tak perlu masuk.
Pak cik @OttoVonBismark pulak sekarang tengah naik dalam mengeluarkan autobiografi versi translate dia sendiri disusuli dengan @Remyda dengan thread sejarah dia yang tersendiri... rakan rakan noraaidil_06 menghiasi board ni yang kebanyakkannya bunga bunga dari seluruh forum macam biasa, sesekali nobito masuk memberi seketul dua provokasi ketuanan bugis.... dan pak cik otto antara yang kuat melawan. tak terlupa juga dengan @pokaibanktokyo yang anti dengan bugis

thanks to @ip_lepat  dalam menjayakan thread digest Hall Of Fame aku tu. banyak link legend yg dia upkan balik sampai la aku terkenang the good old days....

Selang seli tu... dari dulu sampai hari ni, @HangPC2 dan @Syd  akan post pasal sejarah sejarah lain dan perbincangan lain....

Jadi, kepada korang yang dah lama dan baru didalam ni, tambah la lagi sejarah pasal board History, Myth & Legend aka Lagenda, Mitos & Sejarah ni.

Kredit menanti

Rate

1

tq boss.

iya, i singgah baca sikit sikit, nyampuk sikit sikit.
kebanyakannya mmg selak setiap page baca tajuk thread.

Dr zmn dulu bod ni antara bod fav sy. Tp sy SR je. Sy bising2 kt bod lain.
Bila sy diterima masuk as mod, 2 bod fav sy iaitu LE n HML. Sy pernah menjaga bbrp bod dan sy sll memujuk ace utk menerima masuk sy ke bod ni.

Lama ooo sy pujuk, ace wat bodo je. Sampai someday dia ckp ko msk bod sejarah tu jgn nk meroyan sgt. Bod tu bod kesayangan winamp.

Then the rest history. To winaml n ace terima kasih kerana memberi peluang pd sy utj berada dlm bod ni.

N opkos i miss unek.

Rate

1

Ana bukan anti bugis sis. Cuma meletakkan bugis di tempat yang selayaknya mereka duduki saja bila ada yang terlebih lebih syok sendiri

Rate

1

Aku ada didalam ni lamaaa dari kewujudan ko didalam ni. SR dari dulu sampai la zaman keemasan galak bwedebat dengan unek dan yg lelaing. And ofcorse pakai nama lain. Sampai la kehari nibila umor dah meningkat barula terasa nak jadi diri sendiri dan hap tred sendiri.

Rate

1

noraidil_06 replied at 10-5-2019 09:30 PM
Dr zmn dulu bod ni antara bod fav sy. Tp sy SR je. Sy bising2 kt bod lain.
Bila sy diterima masuk a ...

Betul la tu winamp kata ko bawak datang sekali engan member ko dari bod emosi masuk kesini. Jangan ko emosi dalam ni sudah lah. Tapi so far aku perati je ko ni. So far so gud aku nengok. Ok la jadi mod kat sini, even ko tak jadi diri ko yg sebenar kat sini. Kah kah kah. And stop calling me a fucking Ace ! Keh keh keh.

Follow Us
ooo jadi nobito tu gay tua la ye atau atok gay.. tua tak sadar diri

Seingat aku, dalam 6-7 tahun lepas aku SR. Itu pun aku tahu dari sorang member aku ni pasai forum ni. Dan dalam masa yang sama aku memang terlebih dahulu ada join forum lain ( Mohon mahap )

So kekadang ada la jugak jenguk sesekali. Tapi tak selalu follow. Pastu aku reg la nama aku ini. Tu pun awai awai tak aktip pun. Sambung jadi SR ja kekadang. Kekadang ni maksud aku memang kekadang sangat sangat pun jenguk porum cari ni.

Itu pun lepas ada satu topik kat porum ni yang mmg aku tengah follow. Jadi rentetan itu aku terkait balik kat porum ini. La ni dah tak busy macam dulu baru la bejinak jinak nak menulis kat porum ini. Apa yang aku baca, aku tepek ja la & edit balik sesikit. Tapi tidak la 100 peratus macam orang lain.

Mohon tunjuk ajaq & terima kasih semua

Rate

1

OttoVonBismark replied at 11-5-2019 06:29 AM
Betul la tu winamp kata ko bawak datang sekali engan member ko dari bod emosi masuk kesini. Jangan ...

Hey i am myself. This is the other side of me.

Remyda replied at 11-5-2019 07:51 AM
Seingat aku, dalam 6-7 tahun lepas aku SR. Itu pun aku tahu dari sorang member aku ni pasai forum ni ...

Ur artikel wpun sllnye u petik dr mana2, seronok juge dibaca. Kalau hrp nk cari sdri bhn bacaan, mgkn x cari n kite baca apa je yg kite minat.

Sy ngantuk.

dulu2 lah akk rajin msk baca mana2 yg menarik minat..
skrg ni pun ada cerita best akk msk gak..

Rate

1

Suka pasal cerita mahsuri n kedudukan kubur dia..xingat sapa tt ..
N suka benau baca pasal hang tuah yang ni rasanya citca 2006 2007 cari2 balik xjumpa

Rate

1

@winamp05 bila nk buat gathering lagi..
Oh yer.. belanja la sikit gmbar awek2 dan photo mereka tu... kih kih kih

Rate

1

noraidil_06 replied at 11-5-2019 08:54 AM
Ur artikel wpun sllnye u petik dr mana2, seronok juge dibaca. Kalau hrp nk cari sdri bhn bacaan, m ...

Terima kasih puan momod

Oh menarik sejarah board ni. Thank you for sharing En boss.

Saya Baru kenal board ni sebulan dua ni saja, dari jemputan Mak Nora. Sebelum ni Tak pernah Ke sini. All of these are new.

But I like this board, and I like the people here. It is nice to be among people who read, people with knowledge.

Saya Suka sejarah, Dan suka dengar cerita mitos Atau pun Betul. Saya percaya Kebanyakkan mitos ada basisnya.

Apa pun, Setelah jumpa board ni I'm hooked! Tak sabar Nak membaca semua thread, esp hari kiamat lah, kisah Adam Dan Umur dunia etc etc.

Rate

1

tima kasih SM, tima kasih
teman tumpang baca tered kat bod ni je ahak ahak

Rate

1

noraidil_06 replied at 11-5-2019 12:53 AM
Hey i am myself. This is the other side of me.

the dark side of the nora la ni ek

nurrlisa replied at 11-5-2019 06:51 AM
Oh menarik sejarah board ni. Thank you for sharing En boss.

Saya Baru kenal board ni sebulan dua  ...

sebelum ni ko dudok mana ? gosip ?

saya tak tahu lagi berapa lama lagi saya dapat bertahan dalam forum cari.com.my

Rate

1