CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fieza-mira

TIPS utk tidur dgn aman jika rasa takut atau seram dirumah atau dimana2

Penah org ofis kena histeria dekat 2 mggu gak aku tidor x lena..cessss

Kenapa nak susah payah berimaginasi bagai bila hang can actually buka lampu pastu tidur

KIM.K replied at 17-9-2020 03:13 PM
Kalau hantu rentap kaki, iols tidur dgn kaki terjuntai ke tempat jin tu. Pusing2 ankle macam psiko ...

Berani giler cik kim
Akak masa kecik sokmo kena geletek kaki...tp dok pikir kakak yg tidoq sebelah geletek kaki...

Bila besaq pikir...tk logik kot kakak geletek..sbb kena geletek kat tapak kaki.

Bnda dah lepas..haha..tp mmg tiap kali kena geletek rasa annoying...tidoq smbil bengkokkan kaki

LadyCarefree replied at 30-9-2020 07:56 AM
Kenapa nak susah payah berimaginasi bagai bila hang can actually buka lampu pastu tidur

Kalau bukak lampu aku tak boleh tidur...silau. Kalau tak percaya, toksah ikut lah petua mengarut nih.
Tujuan dia ialah seperti yg forumer atas tu bagitahu nak activate minda bawah sedar kita untuk mengajar kita yg kita berada ditempat yg terang dan selamat. Jadi takde apa yg nak ditakutkan. Kalau ikut sudut psikologi pula kita gunakan kuasa minda kita untuk menukar sesuatu keadaan yg gelap dan seram kepada keadaan yg terang, ceria dan selamat.

Kalau ikut dari sudut amalan dalam Islam pula, zikir dan nafas kita tu ada nur/cahaya. So, gunakanlah nur/cahaya tuh utk terangkan sekeliling kita dan jadi perisai kita dari perkara2 yg batil/batal. Bukan untuk halau hantu jer tapi juga dari kejahatan orang yg nak menganiaya kita seperti pukau, rompak dll. Yg nih kau boleh tanya ustaz yg lebih arif. Aku malas nak mengulas panjang lebar.

Jadi kepada yg percaya, boleh amalkan. Yg dah ada petua sendiri tu teruskanlah dgn petua sendiri. Mana2 pon boleh. Kepada yg tak percaya tu dah baca blah lah. Tak payah nak menyindir2.

Fieza-mira replied at 1-10-2020 10:18 AM
Kalau bukak lampu aku tak boleh tidur...silau. Kalau tak percaya, toksah ikut lah petua mengarut n ...

Bla bla bla. Tak menyindir pun but like you bg suggestion, orang lain pun boleh je tak setuju dan bagi suggestion lain. Xkan awak je boleh? Lol

LadyCarefree replied at 2-10-2020 12:33 AM
Bla bla bla. Tak menyindir pun but like you bg suggestion, orang lain pun boleh je tak setuju dan  ...

Ayat posting kau tu bukan sebab tak setuju tapi lebih kepada menyindir dan mengejek. Kurang ajar sangat. Aku boleh bayangkan mulut kau mencebek2 masa menaip posting kau.

Setakat nak mengejek aku, aku tak tersinggung pun tapi kau dah mengejek secebis ilmu yg mungkin berguna kepada orang lain. Ilmu Allah pulak tuh...bukan ilmu aku. Kan aku dah cakap, seseorang syer dgn aku dan bila aku amalkan menjadi pulak. So, aku nak syer lah kat sini kot2 ada yg percaya, boleh jugak menolong dia. Amalan yg kecik dan simple takde lah komplikated sangat tapi berguna masa terdesak.

Kepada kau, aku pesan jgn amalkan petua nih sebab takkan menjadi walaupun kau dah berzikir 1000 kali dan hembus satu taman rumah kau sekali pun. Sebab apa?? Sebab kau sombong dan suka menghina orang. Ibarat orang bagi sedekah seringgit kau campak ke longkang sebab sikit sangat nak beli aiskrim pun tak lepas.

Sama jugak dgn ilmu Allah atau apa2 ilmu pun, kalau kita tak percaya ilmu tuh takkan beri faedah kepada kita. Jadi takkan kau nak menjilat ludah kau balik kan...? Kalau kau terdesak sangat jangan guna petua nih takkan menjadi punya. Kau cari petua lain...ada 1001 macam petua dalam dunia nih. So, takkan rugi pun kalau nak campak ke longkang ilmu/petua nih.

Follow Us
Antara tips nak tidur aman ... penatkan diri .......... lepas tu take shower ...
thann .. wallaaa .... memang nyenyak tido

Fieza-mira replied at 17-9-2020 04:58 PM
Kalau macam tu cubalah tips/petua nih. Ia bukan saja boleh hindarkan gangguan entiti ke apa tapi b ...

Ni Minda bawah sedar kalau tk silap Aku la kau nya Cara..

Fieza-mira replied at 2-10-2020 11:06 AM
Ayat posting kau tu bukan sebab tak setuju tapi lebih kepada menyindir dan mengejek. Kurang ajar s ...

Malas nak baca tapi nak cakap ko yang sentap lebih. Perasan itu ini. But who cares. I write what I want. Besides, takde masa nak perli doh. Kita jenis cakap direct je. Dah kenapa nak tutup lampu kalau takut pastu nak bayang lampu. Buka je lampu. Settle. No perli. No nothing. Direct disagreement.

LadyCarefree replied at 2-10-2020 05:15 PM
Malas nak baca tapi nak cakap ko yang sentap lebih. Perasan itu ini. But who cares. I write what I ...

Aku sentap sebab kau tuh biadap! Aku buka thread untuk kongsi ilmu dan petua jer. Bukan aku mintak pendapat sesiapa. Yg kau nak setuju ke tak setuju dgn petua aku tu apahal??
Kalau kau ada petua yang lagi bagus, lagi power bukak lah thread sendiri atau nak kongsi kat sini pun aku tak marah tapi jaga bahasa tu. Ini main terjah masuk thread orang dgn menyindir2 pulak. Apa yg aku dah buat kat kau?? Seingat aku tak pernah bergaduh dgn kau pun sebelum nih...

Tak payah nak defensif sangatlah...baca balik posting kau sebelum kau nak menjawab aku.

Fieza-mira replied at 3-10-2020 08:20 PM
Aku sentap sebab kau tuh biadap! Aku buka thread untuk kongsi ilmu dan petua jer. Bukan aku mintak ...

Ko ni faham ke konsep forum nokz oi? Kalau x, xyah berforum ah. Buat personal blog.

LadyCarefree replied at 4-10-2020 12:02 AM
Ko ni faham ke konsep forum nokz oi? Kalau x, xyah berforum ah. Buat personal blog.

Jadi konsep forum kau boleh buli orang sesuka hati lah yer...? Masuk thread orang tinggal kan kata2 kesat yg menyakitkan hati pastu blah...tak perlu beradab. Puas hati dan bangga dapat menghina orang dalam forum. Itu yg kau katakan konsep forum???
Kalau orang tu mengalah...kau menang lah tapi kalau orang tu melawan balik tu yg buat kau menggelupur. Mulalah menjawab tapi takde point yg penting menjawab balik.

Satu lagi aku nak tanya, kau tahu beza ke antara cahaya lampu bilik dengan cahaya zikir?? Aku cerita benda dalaman. Kegelapan yg kita nak terangkan tu ialah dalam diri kita. Cahaya lampu tak boleh menolong. Kalau kau tak tahu benda2 ni maknanya komen kau yg kau perasan win sangat tu sebenarnya menunjukkan kebodohan kau sendiri.

I pun akan amalkan begini. Sebab I pernah terbaca yang bila kita berdoa, mengharap sesuatu, kita bayangkan. Sama dalam situasi nak tidur malam bila pemikiran fikir bukan bukan. Plus tidur dengan lampu terbuka is not good. Go google. If not, tanyalah mana mana doktor or bukak buku.

Apa pun, I elakkan menonton filem seramlah. Dokumentari pasal pembunuhan ke, kes kes jenayah okay lagi.

amalkan bismillah 41 kali , tapi betul2 rasa na tidur la.insyaallah.tak mimpi burukatau diganggu

komotthecat replied at 17-9-2020 04:50 PM
kalau kat rumah sorang2, komot tidur cam biase je cuma ajak kucing teman tidur

Saya pun buat mcm ni

I pernah tido rumah berhantu. Rumah sewa, sempat satu malam je tapi burn gaklah lima ratus ringgit deposit. Ia melompat2 atas bumbung, main paip air dan paling seram, ia usik bag pakaian dan barang2 dalam beg plastik atas meja. Seram dowh. Mata pejam tapi tak tido. Berpeluh menunggu pagi. Ia berhenti tempat pukul 4 pagi.

Kalau lepak  kat board ni lama2 memang tak senang hati nak tidur.

Apa pun setuju dgn cadangan forumer sorang tu, kena letihkan badan— kemas rumah ke exercise light2 skit ke. Kalau berat kang kena heart attack pula.

Skrg youtube pun da banyak channel exercise. Search je exercise before bed. Buat 10 minutes pun dah okay. bagi peluh sikit.

Aku pnh tdo dlm rumah yg seram sorg2..bkk lampu bkk tv selubung satu bdn..mate xngntuk lame2 tertdo sdri...mse kecik pn tdo sorg, pnh rase perasaan esok tu akan mati malaikat nk dtg cabut nyawa

Thanks                                                                                                

Mak pula akan baca Al-fatihah & 3qul.
Lepas tu mak akan bygkan mak berada di pantai... Sun bathing...