CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eva

saka... sapa ada experience?

sambung lah lagi....:pompom:

tetiba kwn aku terbangun dalam lebih kurang time kol 1-2 pagi.. katanya dia dengar bunyi pelik... oleh kerana katilnya tak jauh dr katilku, so dia pon memang ke arah katilku...

apa yg dilihatnya adalah... badan seorang lelaki yg sangat gelap berbulu dan sangat tinggi membelakanginya berdiri betul-betul kat tepi katilku dan memerhatikan aku tidur agak lama.... terkejut kwn aku!!!: mana bleh lelaki masuk hostel perempuan kami dan memang pintu bilik dah kunci awal2... lama juga dia berdiri manakala kwn aku pula tak bleh nak mengerakkan tubuhnya apatah lagi memalingkan muka dr melihat makhluk tersebut... dia berdoa dan membaca ayat2 Al-Quran yg dia ingat supaya benda tu lari... last-last dia berjaya jugak memalingkan muka dan mengadap ke dinding bilik... dia btol2 takut.. takut makhluk tersebut datang ke katilnya... :gila:

tak tau la apa dlm pkiran dia time tu.. apa yg dia tau... memang dia takut sangat!!

esok pagi time sarapan, dia tegur aku... how's last nite? aku kata penat... tido nyenyak... pastu dia story ko tak sedar ke ada org lelaki dok diri kat sebelah katil ko badan berbulu dan tinggi sesangat , kepala mencecah siling??? aku time dia ckp tu memang la terkejut badak : !!! ish ko jangan tipu arr... aku kata kat dia... 'btol sumpah! aku nampak ada org lelaki badan berbulu tinggi sesangat hingga kepala mencecah siling tengah peratikan ko tido ko sedar tak? tanya kawan aku..

aku dah bingong!pesal nie.. :jeling:.. pastu junior yg kat bawah katil aku pon story yg dia pon nampak org tu!.. ler rupanya bukan sorang yg nampak.. kalau dah dua nampak so benda tu bukan tipu...

dorang tanya la memacam apa aku buat semalam... aku kata takder apa2 pon! tu dorang heran :hmm:.. dorang dok tanya.. aku solat isyak ke tidak mlm tu.. i said yes! last2 aku citer la pengalaman aku umur 16 tahun dulu.. semua dah kecut perut dengar sbb dorang taknak perkara sama berlaku lagi! sbb kengkawan aku selalu kata dorang nampak aku study kat meja study memalam... before citer makhluk tinggi tu.. aku kata that wasnt me! aku time memalam tido je takder masa nak study sengsorang... since that day kengkawan aku busy la organize tetiap malam kami kena baca yassin...penat la jugak tapi dorang tau... antara kami nie ada benda yg nak ikut.. :gila:

best lah citer korg sumer....:lol

kengkawan aku supporting... kalau jadik bab2 histeria kat hostel.. dorang mula la start baca Al-Quran setiap masa... kira aku nie lucky la dpt kengkawan yg bagus, dan dorang pon selalu tolong.. tapi aku.. so far masih lagi dgn pendirianku... ' hanya ilmu agama sahaja yg menyelamatkan kita '. itulah sbbnya aku masih kuatkan semangat dah hati utk tidak menerima...

masalahnya kengkawan yg lemah semangat la yg selalu nampak.. sian kengkawan aku! so far time tu aku discover hanya satu je yg nak kat aku tu... itu yg aku nampak dlm mimpi.. tapi bila aku pindah ke tempat lain (hostel aku kena pindah), aku discover yg lelain pulak... :gila:

sambung citer k coz aku nak ikut hubby pick our car..

nf:nf: Emmm....leceh jugak yeee kalau benda benda
camnie duduk dekat ye Eva....So...lately nie ade lagi ke
yang duduk melekat kat Eva?nf:nf:

saka sepanjang aku hidup macam-macam jenis ada dan antara yg aku tau...

saka harimau...
saka hantu raya...
saka jin belaan...

saka harimau
orang zaman dulu banyak tanah ladang jadi sampai tak terjaga...salah satunya ialah membela harimau ghaib...kalau sesaper yg tidak berkenaan masuk ke dalam ladangnya dengan niat tak baik maka terdengarlah ngauman harimau...
ada orang tua kat kg aku (dah arwah dah) di panggil tok akob juga seorang bomoh kononnya duk bela harimau nih...sebelum dia meninggal ribut melanda rumahnya sampai tumbang beberapa pokok dan meminta keturunannya (anak-anak laa yg jadi mangsa) ambik duk rimau dia nih...kerana tak sanggup tgk bapak mereka menderita teruk sangat maka salah seorang anaknya sanggup laa duk bela...ada 2 ekor harimau belaannya tapi kononnya rimau tuh pun dah tua...walau pun tok akob nih begitu aku tetap respek dengan dia sebab baik dengan org kampung...termasuk dengan famili aku...

saka hantu raya...
mcm biasa laa duk jaga tuan dia jaga rumah jaga ladang tapi biasa laa berkawan dengan hantu nih lelama dia pun naik lemak jugak sampai ada citer 'balun' bini tuan dia...rasanya byk tau pasal hantu raya nih tapi mmg jenis byk versi cerita...
kalau hantu raya tak bertuan biasanya kalau duk lepak kat kg aku sampai kol 2-4 pagi dengarlah orang duk menebang pisang kecehhh...kecehhh bunyinya baik lah blah...hehehe kalau ada dengar bunyi pisang di tebang belum tentu ada org mencuri pisang tandanya mungkin itu hantu raya...

saka jin...
mcm biasa laa membantu tuan dia jugak...
salah seorang nenek sedara aku (rasa seram plak) kononnya duk bela menda nih....punya payah nak ninggal dunia...time dia sakit (dah arwah pun) kalau time siang duk tidor jer nak bangkit pun tak larat...tapi bila tgh malam jadi aktif nak keluar rumah kononnya anak dia panggil padahal takde sesaper pun duk panggil dia...kekadang rumah tu bergegar di buatnya...dah panggil bomoh supaya di buang sakanya...bomoh tuh cakap boleh tapi semua keturunan tak boleh pasang kemenyan...kalau duk pasang kemenyan jin tuh mai kat keturunan dia yg pasang kemenyan...langsung laa tak jadi berubat cara mcm tuh dah laa aku pun di kira keturunan dia jugak...
last last aku dengar dia dah meninggal dah...berang belaan dia tuh pun tak tau camner depa buang tapi mengikut citer dah di buang ke tengah laut di selat melaka nun...

sebenarnya byk versi citer pasal saka nih...lain kali laa plak citer hehee biasa laa duduk kat kg yg ceruk memacam laa citer dapat di dengar...

Follow Us
eva
menda tuh mmg akan duk mengganggu selagi takde keturunan eva yg nak duk bela dia...
mungkin satu ketika nanti kita ada kerumitan dan time nih dia mula mainkan peranan dia...yg mengatakan dia boleh tlg kita...
so tingkatkanlah iman dan mohon perlindungan Allah swt...

isyhhhh....meremang bulu roma syah baca cerita2 eva tu. alhamdullilah eva kuat semangat. kalau syah....hai tak tahu lah macam mana.

Originally posted by hulubelang at 13-8-2004 00:45:
nf:nf: Emmm....leceh jugak yeee kalau benda benda
camnie duduk dekat ye Eva....So...lately nie ade lagi ke
yang duduk melekat kat Eva?nf:nf:

rasanya takder yg melekat... kalau melekat sure nampak kan.. ;)
entah aku pon tak tau camana ciri2 saka melekat.. yg aku tau... since family aku ada benda nie plus org iri hati kat kami... ujian keluarga kami makin getir..

Originally posted by sepaileman at 13-8-2004 12:35:
saka sepanjang aku hidup macam-macam jenis ada dan antara yg aku tau...

saka harimau...
saka hantu raya...
saka jin belaan...

saka harimau
orang zaman dulu banyak tanah ladang jadi sampa ...

ni biar btol :hmm:
family kami... yg offer tu kunon2 utk berubat... ntah le btol ke tidak... kalau cara mengubatnya sama cam 'ulik mayang' kalau  ikut bahasa tempatan kami panggil 'berhantu' erk... tak sanggup la nak ambik :gila:

Originally posted by ahysa at 13-8-2004 13:23:
isyhhhh....meremang bulu roma syah baca cerita2 eva tu. alhamdullilah eva kuat semangat. kalau syah....hai tak tahu lah macam mana.

tak jugak kuat.. sedang2.. sbb sometimes kecut gak tapi eva selalu kata... Allah tu Maha Esa.. dia yg paling berkuasa... semua tu nak sesatkan je tu..  ok nak sambung sket..

pernah jugak dengar kengkadang tak payah mintak anak/keturunan ambik..jin tu akan tumpang dengan sendiri pada anak keturunan tadi...wallahualam..

itu sebabnye ada org yg sakit bila berubat..tekejut dikatakan ada saka walhal si sakit ni tak pernah tahu dia ada ambil belaan jin etc...

dan dengan sebab itu juga kita kena banyak kan iman..dengan cara itu aje Allah akan lindungi kite

Originally posted by eva at 13-8-2004 22:22:

tak jugak kuat.. sedang2.. sbb sometimes kecut gak tapi eva selalu kata... Allah tu Maha Esa.. dia yg paling berkuasa... semua tu nak sesatkan je tu..  ok nak sambung sket..

ni yg dinanti2kan ni...sambung eva, sambung...:bgrin:

Originally posted by ahysa at 14-8-2004 08:03 AM:

ni yg dinanti2kan ni...sambung eva, sambung...:bgrin:

sambung lah cepat...

Originally posted by Mystery at 14-8-2004 10:07:

sambung lah cepat...

eva ni kan dok kat UK myst, so kita kena lah tunggu malam nanti. skarang ni dia tengah tido kot.

...........elok2lah hang pi berubat@buang cepat2 saka tu eva..hari ni hang kat UK..'benda' tu tak leh nak ikut hang..sebab dia tak ada passport n taraf kewarganegaraan ....susah dia nak pi OberC.....kuakuakuakuakuakuakuakuakuakuakua
............benda ni kita kena lawan.....silap moyang hang jugak...sanggup berkawan dgn benda ni..berubat pun pelik..sampai tak leh ada ayat quran langsung dalam rumah.................berat hukum ni...............hukum sendiri pikirkan.......
.............kalau duk biaq lama2 benda ni akan kacau kuarga hang habeih.......saka jenis turun -temurun ni boleh buang.tapi ambik masa..sebab byk steps nak kena buat..........ada gak kes lepas dibuang beberapa hari benda tu mai balik..pastikan bomoh tu berubat dgn cara yg betoi..jgn pilih yg berubat guan saka jugak..........

Originally posted by J_Sky at 15-8-2004 13:40:
...........elok2lah hang pi berubat@buang cepat2 saka tu eva..hari ni hang kat UK..'benda' tu tak leh nak ikut hang..sebab dia tak ada passport n taraf kewarganegaraan ....susah dia nak pi OberC... ...

:lol

btol tu... kalau ikut sini kena ada passport dan ada visa... dia tak bleh la nak kacau agaknya..

part 3 :

ok bila aku dan kengkawan baik aku pindah ke hostel baru... aku ingatkan aman selamat la idup lepas nie... rupanya tak ..

dulu.. time kat hostel lama.. kengkawan aku jer nampak.. mostly menyerupai perempuan... paling teruk kengkadang tu ikut muka aku tapi pakai baju yg warna either merah atau hitam... erk pelik ar.. kaler lain dia tak pakai :hmm:
tapi sekarang nie dia pulak nak aku tahu dia sentiasa follow aku ke mana saja.. sabar je lee

aku tak tau lagi dia still ngikut... tapi memula aku sampai hostel.. dah ada memacam dugaan kami satu bilik.. tak tau la kenapa.. may be kws baru kot.. i dunno.. yg aku tau selepas kami kengkawan buat majlis baca doa dan baca yassin sambil pagar bilik kami, .. malam pertama kawan aku dengar bunyi seperti benda melanggar tingkap dia sedangkan kami tinggal kat tingkat 3, takkan orang baling bola memalam... malam kedua aku pulak kena... sama gak.. mcm orang baling batu besar kat tingkap dlm pukul 3.. check kat luar takder sapa pon... korang bayangkan la tingkat 3 sapa sanggup nak buat dajal??? .. rasa tak sedap hati.. aku mimpi ada kws kubur lama tak jauh dr kws tu.. aku tanya org yg tahu kws tu.. memang dorang kata ada kawasan kubur tak jauh dr sana.. aku dah kecut siut.. erk... pesal?? ntah la tapi aku rasa kws tu lebih hebat gangguannya dr kws lama.. :stp:

sejak pindah hostel baru.. kami tidur asing2.. dlm bilik tu kami ada compartment khas so setiap org ada 'bilik' sendiri dlm bilik tersebut.. bilikku mengadap bukit.. kengkawan lain pon sama.. tapi satu aku hairan about my room.. kengkadang bilik aku panas sesangat kengkadang sejuk sesangat.. aku ingat aku sorang je perasaan benda tu.. rupanya kengkawan aku lain pon perasan... sbb kalau dorang masuk bilik aku dorang akan komen pesal bilik aku panas sesangat atau sejuk sesangat... :hmm:

hati aku memang tak sedap.. so aku pon start sembahyang malam.. sbb aku takut benda2 nie kacau2 aku ini sbb aku ni leka sangat atau apa2 je la.... kengkawan aku pon sama.. rajin mengaji Al Quran dan kami berbincang mcmana nak hindari diri dari dikacau benda yg kita tahu ada tapi tak nampak... sebenarnya dlm member aku.. sorang jer takder background yg 'ada' benda tu.. kengkawan aku lain.. either pakcik dorang atau atuk dorang ada ilmu.. tak tau la ilmu apa tapi mostly dorang gunakan utk menolong org.. so kami tahu la kalau something happen apa yg patut kami buat... tu pasal la dorang dlm apa2 hal dorang akan sama2 kuatkan diri.. sbb takut yg lain pon kena....  tu la kwn2 baik aku yg sentiasa bersusah bersenang bersama.. :hug: sanggup tolong dlm apa jua situasi ..