CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cumikucingku

Tudung satin nampak x elok ke?

kucingitam replied at 23-12-2020 12:29 PM
mungkin drg sendiri mmg tak suka satin kot.. satin kan mcm kilat2..tak sesuai la ustazah pakai kilat ...

Ye mungkin betol jugak...mmg xpernah jumpe ustazah pakai satin...

I suka pakai tudung satin tp satin yg i pakai bukan bidang besar. Lg satu satin i beli jenis belah dlm tu kasar. So kalau nak iron i akan lipat dua, dan iron bahagian kasar tu. Senang giler iron. Bila pakai terbentuk je takde melorot jatuh. Kalau i pakai tak nak selempang i akan jd kan mcm tudung sekolah guna 3 pin. Satu kat leher, satu kat tengah, satu lg hujung tudung tu. Setakat ni pakai takde nampak bukit2 kita pon okay je

Aku rasa okja satin.. tapi tak pakai daily la.. selalu mcm nak pi event ka apa nmpakla cntik..

Tudung jenis apa pun ok ja semua terletak pada pemakai dia.. Kalau hang suka dan confident pkai satin teruskan.. Cantik ni subjektif.. janji pkai tudung ni tercapai la matlamat dia iatu nak tutup aurat...

gituew

Beribear replied at 23-12-2020 01:28 PM
I suka pakai tudung satin tp satin yg i pakai bukan bidang besar. Lg satu satin i beli jenis belah d ...

Ooo kena gosok dr dlm yg kasar tu br senang ye. Tima kaseh tips nya. Hari  ni try..

Dlm keadaan statik xnampak bukit tp klu berjalan tu kang kite tak perasan ... tp ok la beribear share pengalaman... tq.

Cumikucingku replied at 23-12-2020 12:59 PM
Paham...

Dr segi keselesaan tu mmg ade org xsuke..

Ikutkan tudung sarung yang kain lycra lagi nampak seksi.

Itu pun ada yang pakai tudung tu buat jadi tudung labuh.

Edited by Lagubestbest at 23-12-2020 05:30 PM
lattehazelnut replied at 23-12-2020 11:25 AM
Ada lelaki fetish tudung satin or kain satin..
Walaupun menutup aurat proper tp i xtaw la diorg pan ...

I lelaki, meh I cerita.

satin tu tak memenuhi syarat tutup bentuk badan. dia tunjuk 60% bentuk badan bergantung pada pergerakan you. apa orang kata tu.. kalau buka semua lelaki takde rasa apa, tapi kalau jap nampak jap tak.. lelaki akan pandang lebih dari sekali, telan liur dan kalau tak busy boleh berimaginasi seketika.

you bezakan antara face mask, plastik dan tisu basah, you campak atas muka, mane lebih menampakkan features di muka? face mask tu macam denim, plastik tu macam kain2 lain, tisu basah tu macam satin.

yang ketat2 tu tak mengundang sangat sebab dia dah stretched dan floating macam kain awning tingkap, tapi yang jubah loose tu selalu mengundang sebab kain tu boleh wrap keliling dan jatuh masuk setiap lekuk dan liuk liuk badan.

satin selalunya nipis dan body hugging, bukan body hugging macam beyonce or mariah carey atas pentas, tapi body hugging malu tapi mau. dia tak see thru tapi kain tu jenis suka jatuh dan bila jatuh kena kulit dia terus melekat kat bahagian kulit tu dan bila banyak bahagian kain tu jatuh secara kumulatifnya menampakkan sebahagian besar lekuk dan bentuk aset di badan. kalau sandar kat kerusi sikit je dia jatuh elok je di atas dan sekeliling dua bukit menampakkan bentuk bra kat mana kain tu lekat kat kulit sebelum kain tu naik melekat atas fabrik bra, melekat di perut dan lekat tenggelam sikit kat atas pusat terus ke bawah, kalau silang kaki elok je nampak seluruh bentuk kaki dari bawah lutut hingga ke pangkal peha dan tepi pinggul dan punggung, kalau tunduk ambil barang elok je dia wrap badan dari atas bahu ikut tulang belakang ke jalur punggung, nampak sekali bentuk butt cheek dan alis seluar dalam.

see? i baru tulis je ni dia dah nampak macam skrip ehem2.

kalau jauh takpe, kalau dok beratur depan you, rakan sekerja you jarak tak sampai semeter dok lebih sejam dekat2 pefume pun boleh bau, tipu la nak alih pandangan kalau dah ternampak.

I dah citer, terpulang ar nak kata apa, dah pergi pakai fabric baju tidur buat baju untuk jalan2 kat luar tu dah kenapa.

-----------------------------

kalo I tunjuk contoh perempuan you all takkan faham. satu spesis tak acer.

cuba bayang lelaki pakai satin la senang. jadi wow jugak kot di mata perempuan. efek dia macam perempuan buat shading hidung tu, lebih menarik gitu.  Sekali pandang macam okay, tapi kalo lelaki ni duduk dekat ngan you? jarak 1m je? saat pertama mmgla pandang muka tapi saat seterusnya?

menarik kan? tang peha tu. kalo dia berdiri depan cermin tak nampak, tapi bila dia move duduk cmni nampak le licousnya peha kiri dan isi peha belah belakang yang kanan tu.

Follow Us
Lagubestbest replied at 23-12-2020 03:29 PM
I lelaki, meh I cerita.
satin tu tak memenuhi syarat tutup bentuk badan. dia tunjuk 60% bentuk ba ...

hahahah...

detail sungguh..

tapi betul lah as member aku (lelaki) cakap..kalau pompuan seksi dia tak heran nak tengok..dia lagi suka tgk yang tudung labuh, tutup2, purdah..lagi kepala otak aktif berfikir apa ada di sebalik itu..

Lagubestbest replied at 23-12-2020 03:29 PM
I lelaki, meh I cerita.

satin tu tak memenuhi syarat tutup bentuk badan. dia tunjuk 60% bentu ...

Mekasih la atas penerangan lagubestbest. Aku hargai pandangan pihak lelaki..

Tp yg ko cite detail tu mcm pasal baju satin je..... ke aku yg xreti baca?

kucingitam replied at 23-12-2020 03:37 PM
hahahah...

detail sungguh..

Kepala hotak lelaki tu amat la susah di pahami...

Masalahnye... satin tebal pun mengundang ke...

Dah la aku ade byk tudung satin ni ...

nuhanis replied at 23-12-2020 02:14 PM
Ikutkan tudung sarung yang kain lycra lagi nampak seksi.

Itu pun ada yang pakai tudung tu buat ...

Ye aku pun rasa lycra lg seksi...

Aku dah insaf pakai lycra pi tukar pakai satin...

Bawal pun seksi sbb jarang...

Cotton aku xselesa.

i tak suka tudung satin sebab berkilat, rasa macam terlalu menyerlah walaupun cantik warnanya.
But to be fair, I jenis tak suka baju warna terang2 dan tak suka apa2 perhiasan yang terlalu menonjol. Trait seorang introvert mungkin

Redmyvi replied at 23-12-2020 01:46 PM
Aku rasa okja satin.. tapi tak pakai daily la.. selalu mcm nak pi event ka apa nmpakla cntik..

Tu ...

Ala... aku terlebih kompiden ke sbb aku pakai daily...?

Bukan sbb aku rasa cantik ke ape... sbb aku rasa satin ni dia bg aku mood yg baik...

Sarung bantal n cadar pun aku suke satin..

rayna_raynes replied at 23-12-2020 04:38 PM
i tak suka tudung satin sebab berkilat, rasa macam terlalu menyerlah walaupun cantik warnanya.
But ...

Ye mmg ramai org xsuke sbb faktor tu...

Aku ni mmg jenis minat ... dan aku try cari yg jenis paling xberkilat... warna pun aku xpilih terang... semua yg gelap atau soft..

Tp tu la bila baca pendapat forumer satin mmg kurang elok dimata masyarakat...

Aku pakai tudung bawal dull satin tapi sesekali je la. Sebabnya aku pakai spec, bila pakai tudung satin ni perasannya mcm muka nampak tembam. Dia tak jadi muncung terletak mcm kalau pakai bawal cotton. So aku pakai satin ni time pakai contact lens je, yang mana jarang2  sebenarnya sebab iols pemalas nak cuci lens

Megikari replied at 23-12-2020 04:57 PM
Aku pakai tudung bawal dull satin tapi sesekali je la. Sebabnya aku pakai spec, bila pakai tudung sa ...

Masa ko pakai satin ade x org komen yg bukan2... maksud aku nampak tuutttt ke ape ke...

Cumikucingku replied at 23-12-2020 04:41 PM
Ala... aku terlebih kompiden ke sbb aku pakai daily...?

Bukan sbb aku rasa cantik ke ape... sbb ...

Ok jer kalau pkai daily..

Wahh cadar dan sarung pun satin.. memang peminat tegar satin nie..

Satin kadang2 ada yang kain panas..

Cumikucingku replied at 23-12-2020 04:31 PM
Mekasih la atas penerangan lagubestbest. Aku hargai pandangan pihak lelaki..

Tp yg ko cite det ...

cuba bayang lelaki pakai satin la senang. jadi wow tau tak di mata perempuan.

Iols x suka pakai yang jenis satin ni sebab selalu melurut ke depan. Licin. Kalau nak pakai jugak i semat pin kat atas kepala la bagi kemas. Rasanya kalau dah betul2 labuh menutup aurat semua ni kita berserah kepada Allah je la. Niat kita dah elok kn. Org perempuan ni u tau jela almari penuh kain baju tudung pun still rasa tak cukup. Sama macam dah beli, masa beli nampak cantik molek, tak sampai brp minit beli dah tukar fikiran. Itu pandangan i la

Lagubestbest replied at 23-12-2020 05:14 PM
cuba bayang lelaki pakai satin la senang. jadi wow tau tak di mata perempuan.

Tu baju la maksudnya..

Ko cube bygkan tudung je... ha...

missinpiece replied at 23-12-2020 05:27 PM
Iols x suka pakai yang jenis satin ni sebab selalu melurut ke depan. Licin. Kalau nak pakai jugak i  ...

Iye la betul jugak la ko ckp.... cume klu betul nampak xelok aku dah xtambah dah koleksi...