CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI-MAL

Kisah Seram 'Lejen' Di Asrama, Anda Pernah Kena?

tumpanglalu74 replied at 29-8-2021 01:49 AM
Adoi..  Takkan tak perah dulu kot?  Itu yang sebaik2nye.  Dari balut sokabor le hape..  Tolong k ...

Tak sis, mmg majority campak gitu je dlm tong, bungkus pun tidak. Manala tak mengundang benda bukan2 datang kan.

Fortiori02 replied at 29-8-2021 02:30 PM
Tak sis, mmg majority campak gitu je dlm tong, bungkus pun tidak. Manala tak mengundang benda buka ...

Kawan I kata badan dia dulu sakit2 sebab tak perah pad.  Bila dia mula perah abih hilang sakit badan tu.  Sangat2 bahaye sebab dari darah period tu la dia boleh masok dalam badan kita.  Rezeki tak ponah silap alamat katenye..

tumpanglalu74 replied at 29-8-2021 04:26 PM
Kawan I kata badan dia dulu sakit2 sebab tak perah pad.  Bila dia mula perah abih hilang sakit bad ...

Tu la sis, bnd2 gini kena jaga. Bkn just pasal bnd2 mistik ja, tp sbb sbhgn dr kebersihan gak kan.

Aikiko replied at 27-8-2021 04:03 PM
Iols pun xpenah kena kacau walau berpindah randah asrama
Rasanyer yg xkena kacau is yg jenis xtingg ...

Aku penakut dulu duk asrama.. buat2 berani atas pagar camtu. Semayang pun on off jugek hahaha tp xpnah kena sakat la.. takat dgr bunyi yg boleh dikaitkan dgn cite lejen, penampakan mcm membe dorm dlm toilet ada la sket2.. aku beriya apply nak masuk asrama sebab nak merasa benda2 ni lah tp xde rejeki ahaaha

Gigih ehh aku baca waktu pagi ni sebab malam semalam takut nak baca

_blackbird replied at 26-8-2021 04:28 PM
cerita hantu asrama ni bullshit je lah.

1) masa aku belajar kat koleh matrik, batch sebelum nya & ...

i pun penah tinggal kolej sensorang sbb paper paling lambat skali habis. syukur hantu tak berkenan nak kacau walaupun rasa tu ada. on lampu siang malam, sumbat telinga dgn discman hahaha. menyumpah jgk masa tu apasal budak akaun slalu paling last paper.  

Follow Us
Aku nak cerita time belajar kat SBP @ K Trganu 90an dulu... Tak laa seram sgt tapi boleh masuk tered jg rasanya...

Yg pertama, tnampak org tgh gosok gigi tgh2 malam...bila ditegur, dia pusing - berus gigi yg dia tgh gosok tu berupa pisau, buih merah, dan muka kosong takda mata hidung mulut...aku tak alami sendiri tp 2,3 org kawan pernah kena...

Yg pernah aku alami, terdengar perempuan nyanyi lagu lama, suara merdu sgt, tgh2 mlm dari tingkat bawah...ms tu form 1, tingkat 4...nak kata dari radio, tak logik sbb sapa2 yg bukak radio sekuat tu mmg sah2 akan kena tangkap kat waren/prefek...radio/walkman diharamkan ye time tu..lgpun aku tak rasa budak2 yg seludup radio ke hostel tu nak bukak lagu antik camtu haha... aku x tahu lagu apa, tapi ala2 dalm felem pompuan nyanyi sambil naik buai tuu... aku punya takut sampai aku tutup muka telinga dgn bantal sampai tertidur..

Satu lg yg aku terkesan, time form 3, member kelas sebelah, kena rasuk kat penunggu busut... time kena, mesti dia akan mengamuk, dah laaa badan besar...(skrg rupa dia cam van diesel + dgn kepala botak licin lg haha)... pernah sekali, semua meja dalam kelas dia terbalik kan...yg aku respek, dia usaha jgk lawan benda yg masuk dlm badan dia tu....so sebelum mengamuk, biasanya sempat jgk dia bagitau member2 suh lari jauh sikit...time mengamuk biasanya pintu, meja, kerusi,locker jd mangsa sbb member2 dah lari jauh2... biasanya kitorg tak masukcampur sampailaa dia penat + lemah baru kita pakat gi pegang ramai2... kes ni makan masa sebulan  lebih jgk rasanya sebab ustaz2 tak tahu apa yg buat dia... Last2 skali satu ustaz tu dapat detect benda tu...rupanya member aku ni tersalah cangkul busut kat kawasan belakang sekolah time kitorang nak ambik rumput utk tanam kat padang bola...busut tak besar pun, just macam tanah tak rata je tempat yg dia cangkul tu, so mmg tak perasan tu busut.... masih ingat aku pun ikut sekali time ustaz tu gi bunuh benda tu dgn siram air dari kendi.... nampak asap keluar dari tempat tuu...ustaz ckp kena bunuh sbb benda tu nak jgk duk dgn kawan aku tu..bila tanya kenapa, dia ckp kawan aku tu dah musnahkan rumah dia, so dia nak jadilkan kawan aku tu rumah baru...
Pernah tanya dia sekali, lepas dia sembuh laa.... apa rupa benda tu...dia xleh nak xplain camana rupa benda tu tp ada sekali tu, lepas perhimpunan, dia nampak benda tu terbang atas kepala sorang budak ni, ikutmasuk kelas... masuk je pintu kelas terus benda tu jd sebesar pokok tembesu....sapa2 yg kenal pokok tembesu mungkin boleh imejin berapa besar pokok tu...aku pun xleh nak imejin camna benda tu dgn saiz sebesar tu...

dahlaaa....rasa meremang jak bulu2 tgh duk taip ni...

Edited by iddinnz at 15-10-2021 03:17 PM

aku nak cerita kisah zaman masa duduk hostel..masa tu hari sabtu aku dan kawan sebelah katil borak punya borak dah sampai tengah malam dalam pukul 12..masa tu boleh kata 1 dorm dah lena dibuai mimpi..

Dalam pada borak punya borak kami berdua dengar bunyi selipar dekat koridor..kami ingat biasa lah warden kadang2 rutin cek lah kan..tapi masalahnya bunyi tu tak hilang2.. ibarat dia gi mari gi mari cuba bayangkan bunyi selipar dekat koridor tengah malam harus clear telinga mendengarnya.

Dah lama sangat bunyi tu maka kami berdua anggap tu bukan lah warden seperti kami sangkakan maka dengan itu dua2 selubung tido.tapi selipar tu tetap aktif berbunyi sampai aku terlena dengan sendirinya.

pernah jugak dengar orang berlari lah..apa koridor tu jadi pusat penginapan hantu ke tak tau lah.

iddinnz replied at 15-10-2021 03:13 PM
aku nak cerita kisah zaman masa duduk hostel..masa tu hari sabtu aku dan kawan sebelah katil borak p ...

Kenapa tak check? Mungkin binatang ke, apa ke.. Biasanya kalau ada benda-benda pelik, kita perlu check dulu sebelum lari/bersembunyi. Baru puas hati. Hahaha

Lain macam thread cari skrg ni

Aku ada pengalaman dkt uitm machang.masa tu dlm pkl 2 kot aku gi toilet sorang..asalnya mmg aku berani. Aku nk basuh baju.nk cop ampaian pasal selalu xcukup.tmpat basuh tu pjg ada cermin.aku lek2 jela basuh. Skali berus jatuh aku tunduk. Tang tu rs seriau bulu roma teringat dkt citer2 hantu yg selalu kita baca tgk. Dan2 masa tu bunyi kucing mengiau kuat mcm bgaduh tu. Dlm toilet...tak tggu apa lg..terus tinggal cabut masuk blk. Esok pg pergi toilet kecoh ada kucing mati. Lps tu aku dh xgi toilet mlm2.[em:12:]

Masa benda tu berlaku takde kekuatan Pulak nak pergi tengok…dalam 10 minit ulang alik bunyi selipar sah2 bukan manusia jadi tak payah intai..dah kawasan tu berhantu.tah selipar sapa dia rembat buat jalan ke hulu ke hilir ..

iddinnz replied at 17-10-2021 07:41 PM
Masa benda tu berlaku takde kekuatan Pulak nak pergi tengok…dalam 10 minit ulang alik bunyi selipar ...

hahahaha

Masa duduk asrama tu,histeria besar besaran prnh jadi sekali..akk tukang angkat bdk² yg pengsan..selain tu dlm bilik n koridor prnh dngr guli melantun...tp xprnh nmpk n jumpa apa² makhluk yg pelek @jin..

choppp.... nak tumpang tanya... siapa momod board ni sekarang ? masih momod medang ke ?  sy tengok banyak post2 yg tak dapat tacang dah skrg... nak share cerita pun kurang uummmppphhhh rasanya....

12
Return to list New