CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kimmy

LIST DRAMA/MOVIE KOREA (Index pg. 1)

hehe, sebab mula2 berita nak buat drama ni mmg ada spekulasi yg diorg nak panggil kimutaku join sekali. tapi mamat sorang tu kan busy, femes pulak tu. mmg dah agak takkan join punye rationalization.

ok add lagi eh mana2 drama baru. banyak sgt thread kat soompi nu, x daya nak browse satu2.. senang sket buat list trus mcm kat sini  ;) thanks Kimmy ngan bel

Originally posted by isabel at 19-11-2004 01:16 PM:
SAD SONATA...dan pengantinya....

YEONG JEONG HUN

Height/Weight: 182 cm (6') / 70 kg (154 lbs)  

School: Art Center Des ...

come gak orgnyer...aku baca kat dlm soompi b4 nie yg Ksw mcm tak interested nak do it sad sonata lepas SSH masuk army...tapi aku rasa dah takder dah kot...

dlm banyak2 drama yg dilistkan dek kimmy tue...yg aku betul2 nak tgk ialah Full House...aku mmg dah teraddicted kat citer tue ngan Song Hae Gyo...kalau b4 nie aku minat giler kat CJW tapi lepas tgk Full House aku minat betui ngan SHG tue...mmg dier cun gilos dlm tue...bukan tue jer dahlah cun pastue seksi lak tue...tak sama betul watak dier ngan dlm Autumn...sampai aku pun rasa tak sangka SHG nie seksi gak orgnyer...Bi tak yah cakap lah badan mmg tinggi and mantap..:gila:...response citer nie ramai yg cakap citer yg diadaptasi dari komik nie lebih best dari citer manga tue sendiri...:ah:...aku gerenti mmg citer nie best..maybe org dier muda2 and cun...SHG ngan Bi dlm nie mmg kelakar...aku tgk pun asyik gelak jer...

kalau saper2 yg tau citer tue dah kuar kat m'sia informlah kat aku yek...pasal aku mmg nak carik vcd dier...:ah:..aku b4 nie tgk full house kat soompi tapi tak paham pasal takder subtitle...cumer tak dpt tgk 4 episode terakhir pasalnyer thread dier pjg sgt...jenuh aku nak mencarik d/load diernyer citer...:ah:

rasanya lambat lagi kot full house kuar vcd. sbb dvd pun baru kuar kan kalau x silap. ker belum lagi? melainkan kalau TV2 nak siar Full House lepas LIP. haa mmgla cepat sok kaur VCD dier. meh la sesama usha2 la orang RTM siar FH :lol

Originally posted by emiko at 19-11-2004 03:12 PM:
rasanya lambat lagi kot full house kuar vcd. sbb dvd pun baru kuar kan kalau x silap. ker belum lagi? melainkan kalau TV2 nak siar Full House lepas LIP. haa mmgla cepat sok kaur VCD dier. meh la se ...

kalau tv2 siarkan FH alamatnyer...aku mmg tak dpt tgklah...aku mintak2 8tv amik...takpun ch-9 ker...pasalnyer ch-9 pun waktu mlm gak..:ah:

:setuju:: gan ko c-mei...mintak2 ler x tayang kat tv2...sian kita x dpt tgk..

MY BOYFRIEND IS TYPE 'B'

Pelakon : Lee Dong gun & Han Ji Hye

Sypnosis:

Lee Dong Gun berlakon sebagai Young Bin, seorang pelajar Universiti yg mempunyai darah jenis 'B'. Dia mengunakan semua wang yg diberi olih ibu bapa nya untk membeli/menyewakan pangsapuri/membeli kereta sport dgn tujuan untuk menunjuk2, tetapi dia sebenarnya tinggal bilik sauna.

Sementara Han Ji Hye berlakon sebagai pelajar University bernama Hami yg mempunyai darah jenis 'A".  Lambat dlm percintaan, tetapi apabila telah jatuh cinta dia akan berpegang teguh pada percintaannya. Dia berjumpa dgn Young Bin dan jatuh cinta tanpa mengetahui keperibadian dan tempat tinggal Young Bin.

Follow Us
Originally posted by isabel at 19-11-2004 03:18 PM:
:setuju:: gan ko c-mei...mintak2 ler x tayang kat tv2...sian kita x dpt tgk..

:ah:...tapi satu kelebihan tv2 nie plak..diernyer citer korea tak dub in mandarin ...tue yg best plak...so dpt lah dengar the real voice...tapi dulukan time citer First Love tue ch-9 buat versi korea...so kalau ch-9 nak siarkan citer korea lagi aku cadang dier buat versi asal jer...:ah:

Originally posted by c-mei at 19-11-2004 15:14:

kalau tv2 siarkan FH alamatnyer...aku mmg tak dpt tgklah...aku mintak2 8tv amik...takpun ch-9 ker...pasalnyer ch-9 pun waktu mlm gak..:ah:

uish part ni me tak setuju. :no::no: saya plak tak dapat tgk nnt kalau 8tv atau ch9 yg amik :hmm::gado::geram: :bgrin:. patutnya anta petisyen mintak TV2 siar citer2 baru Korea masa petang2 pas org balik keje ataupun masa prime time. baik siar cite korea drpd citer sembilu / gerak khas merepek tu masa waktu puncak.

SOMEONE SPECIAL

Pelakon  : Jung Jae Young sebagai Dong Chi Sung
             : Lee Na Young sebagai Han Yi Yeon      

"Hari ini aku menemui 3 perkara yg orang ada, tetapi aku tiada. Aku tidak mempunyai cinta yg pertama, tidak ada tahun depan dan tidak ada budi bahasa yg buruk."

Seorang yg bergelut untuk hidup. Dia yg pernah menjadi bintang pembaling bola basebal, telah turun darjat nya ke persatuan yg tidak terkenal setelah bahunya tercedera. Dia bersusah payah untuk memahami percintaan , tetapi tidak pernah mengalaminya. Dia telah berjumpa dgn doktor untuk merawat hidungnya yg berdarah,dan diberitahu yg dia hanya mempunyai 3 bulan untuk hidup. Dia kemudian  akan berjumpa dgn seroang gadis yg memerhatikannya dari jauh selama 10 tahun, yg akhirnya akan merubah kehidupannya.

" kau tidak mengetahui betapa lama dan betapa dekat aku merasai kehadiran mu"

Seorang gadis yg pelik tetapi istimewa, yg mencintai seorang yg lelaki yg tidak berapa tampan, hidup secara biasa, dan bermaian didlam persatuan yg kecil. Untuk mendekatkan diriinya dgn lelaki tersebut, dia bekerja sebagai bar tender di kelab yg selalu dikunjungi lelaki tersebut.  Tetapi kerana dia seorang pemalu didlm meluahkan perasaannya dia sering membuat perkara yg ganjil dan bercakap diluar jangkaannya.

Ini yg lainnya pula:

Hero ni walau pun dah date banyak perempuan tapi dia tidak pernah mendapat cinta pertama. Girlfriend terbaru pun tinggalkan dia. Bila dia dapat tahu dia ada cuma 3 bulan untuk hidup, dia pergi ke bar kawannya untuk minum.

Bukan seorang peminum, dia kemudian pengsan. Apabila dia tersedar, dia dapati berada di bilik hotel. Dilihat bartender dan seorang perempuan berada bersamanya. Dia beranya bagaimana dia berada disitu, Perempuan tersebut menjawab dgn mengatakan dia melipat nya dan memasukkannya kedlam kotak. Dia kemudian terus meninggalknnya.

Ini aku bagi extra, tapi aku tak translate:

here .he ask ..what will you do .if you only has 2 months to live .and her answer was just simply so .......  .........

she said :

do i have to wait for two months .could i just get it over quickly it is a pain waiting two months with nothing special to do

and he ended up in a marathon because of her words ............trying to die faster .. then the most .hilarous part was he ended up home with a kimchi refrigerator .for coming in fifth place lol

Aku selain dari Astro dgn TV2 siar dlm korean version, yg lain aku tak tengok.

Dari dulu lagi aku tak suka tengok mandarin version.  Feeling langsung tak ada. Rasa macam tengok cerita katun aje:lol.

Suara yg dlm mandarin tu ada semacam nyaring2   lak sikit.:lol

Tu pasal aku sanggup berhabis duit cari CD dia. Macam mana kelam kabut pun BM dia janji aku puas hati dapat tengok dlm korean version.

same here, tapi kdg2 tgk gak yg versi mandarin. dah takde bende lain nak tgk.  yg start nak tgk sgt versi korea ajer dulu sbb the successful story of a bright girl tu la. tgk iklan diorg cakap korea sekali alih2 siar cakap mandarin plak. geram sgt terus kuar cari vcd, abes duit belanje hari tu jugak. sbb tu suker tgk tv2 jugak. sejak mula2 lagi tv2 dah siar yg original version. cayang abes dgn tv2

ye..ler....bagi bel salah satu sebab 8TV dub Mandarin pun sebab nak suruh kite gi beli original....lol bak kata Tea Lady 8TV..." You don't like...of course you like one"...

huhu tak pernah tgk maa 8TV, and x dpt tgk. x aci maa.. ngape tak siar kat TV3 cam dulu2.. ramai sket org leh tgk...

ignesea This user has been deleted
Originally posted by Kimmy at 19-11-2004 15:28:
MY BOYFRIEND IS TYPE 'B'

Pelakon : Lee Dong gun & Han Ji Hye

[img]http://imgnews.naver.com/image ...

criter nie dah kluar vcd wif BM subs? or baru kluar kat korea?

Originally posted by ignesea at 20-11-2004 10:59 AM:

Kalau tak  silap cerita ni baru lagi. Rasanya VCD belum keluar lagi.

waaaa... kimmy ni nak mengkopakkan duit aku... aku tak tahan kalau ada citer korea baru kuar & ada subt BM...

lol beli jangan x beli eyka...

Originally posted by eyka at 20-11-2004 12:53 PM:
waaaa... kimmy ni nak mengkopakkan duit aku... aku tak tahan kalau ada citer korea baru kuar & ada subt BM...

Beli, jgn tak beli, daripada tunggu kat TV baik tengok CD. Aku yg nak balik Kl ni pun dah tak sabar nak cari CD cerita korea.

Originally posted by ignesea at 20-11-2004 10:59:

haha, tak tayang pun lagi kat Korea citer ni. bulan Februari thn depan baru tayang.. so lama lagi la baru sampai sini :pray::bgrin::bgrin:

nampak gayanya tahun 2005 tahun mengopak poketla...macam2 vcd korea yang nak kena beli nih.....