CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 141835|Reply: 1495

[MERGED]ALL ABOUT MISTERI DI RUMAH- hantu/perkara pelik ETC

Kawan2 sekelian,

AKu nak tanya satu perkara ngan korang nih.

Memula dulou aku buat tak kisah je..tapi sejak 'dia' ni dah memandai mandai nak main2 ngan anak aku, so terpaksa la pulak aku memikirkan pasal menda nih..

Kalau korang tau boleh explain kat aku ye..

Okey...sebelum ni kan, aku susah nak tidur malam. Lama jugak la,,berbulan bulan. Pukul 5 atau 6 pagi baru aku tidur..selalunya aku tak tidur langsung.

Dalam masa kau berjaga tu aku selalu layan porem, tv..buat je apa apa..

Tapi..aku perasan..atau ternampak..hampir setiap malam macam ada kelibat budak kecik berlari keluar masuk dari pintu dapur ke bilik aku & bilik anak aku. Berulang kali macam tu. Tinggi dalam 1 1/2 kaki - 2 kaki, & lari lari anak keluar masuk. Takde pulak dia kacau aku cuma itulah..selalu keluar amsuk bilik ngan dapur. Bila aku jenguk ke dapur gerenti tak ada. Kadang kadang aku nampak cam ada org dewasa melintas sama. Dan kerap bila malam kalau aku berjaga sorang ada bau yang busuk/hanyir. Memula takut..lama lama aku bolayan je.

Bila aku masuk tidur, pun kekadang nampak bila tengah malam tu'budak kecik' tu berjalan dalam umah. Nak kata toyol..ntahlah..tak pulak nampak macam toyol..tak pulak duit aku hilang.

Tapi aku start ambik tahu pasal 'budak' ni kan..bila anak sulung aku yang lelaki  beberapa hari lepas tanya aku.." Mak..malam tadi kan..bila dah dekat nak pagi..abang rasa macam ada tangan tarik tarik tangan abang..abang ingat abang mimpi..pastu bila abang bukak mata kan..ada budak kecik tarik tangan abang..abang tak takut tapi heran..siapa tu?? Lepas lama lama dia tarik tangan abang, dia lepas lepas tu lari pergi dapur.."..errkkk....aku tanya macam toyol ke? anak aku kata bukan toyol lah..muka diamcam budak biasa tapi kulit dia warna hijau..aikk....

Sampai sekarang la menda ni jadi.

Tapi setakat ni anak anak aku tak cakap apa pun lagi.

Amende tu ha?

[ Last edited by  BabeYSHa at 5-2-2009 11:07 AM ]

Rate

1

uik..kulit kaler ijau?toyol.. bkn kaler ijau ke?err.. alien ke?

Originally posted by Syndora at 6-8-2005 05:26:
Kawan2 sekelian,

Memula dulou aku buat tak kisah je..tapi sejak 'dia' ni dah memandai mandai nak main2 ngan anak aku, so terpaksa la pulak aku memi ...

my pren pernah kata, jin nie berbilang bangsa. bangsa dorang dikategorikan menurut warna. kalau hitam dipanggil as jin tanah.. ada yg berwarna merah, kuning dan ijau. my pren nie pernah kena ganggu oleh golongan berwarna ijau.

eva rasa tu anak jin la syn.. jin kaler ijau :cak:

anak jin ijau? :nyorok:

toyol bukan hijau laa...tu hantu la n kot tu...:hmm:

gengis This user has been deleted
tak jumpe bomoh atau alim ulama ke? manetau mereka bleh kasifikasikan makhluk tu ape..skaligus bleh halau benda2 tu dari kacao...

Follow Us
nampaknye rumah tu bukan ko sorang je duduk.. ade penghuni lain tuu.. nampak sgt nak suke bermain tu anak jin..dah lame ke duk rumah tu???

Originally posted by eva at 6-8-2005 07:09 PM:

my pren pernah kata, jin nie berbilang bangsa. bangsa dorang dikategorikan menurut warna. kalau hitam dipanggil as jin tanah.. ada yg berwarna merah, kuning dan ijau. my pren nie pernah kena ga ...

Ntah le..anak jin ke apa..tapi yg heran yg aku selalu nampak bukan kaler ijau..kaler cam kaler kita jugak..yg org dewasa pun macam kita jugak cuma movement dia laju le..

Originally posted by LimpBizkutMerri at 7-8-2005 05:34 PM:
nampaknye rumah tu bukan ko sorang je duduk.. ade penghuni lain tuu.. nampak sgt nak suke bermain tu anak jin..dah lame ke duk rumah tu???

Dah lama dahh..sejak tahun 200 lagi..tapi dulu tak de pulak derang ni..sejak setahun nilah..kan main rancak dia lalu lalang dalam umah ni..

Selagi tak usik aku anak beranak takpe..jangan memandai mandai nak usik..kanggg...

Originally posted by pdi76 at 7-8-2005 12:32 PM:
toyol bukan hijau laa...tu hantu la n kot tu...:hmm:

Errrkkk..hantu ke?..

Ntahlah..

Tapi kalau antu, kita rasa seram je bila dia ada kan..tapi InsyaAllah..aku tak le pulak rasa seram & takut bila derang anak beranak melintas lintas main cak cak dari bilik ke bilik..

Dan aku dah ajar anak2 aku, lenkali kalau nampak lagi yg bukan bukan dalam bilik baca Al Fatihah, pastu cakap " Jangan sibuklah duduk bilik orang..apa..ingat takut ke?"...

:pmuka:

Originally posted by Syndora at 6-8-2005 01:26 PM:
Kawan2 sekelian,

Memula dulou aku buat tak kisah je..tapi sejak 'dia' ni dah memandai mandai nak main2 ngan anak aku, so terpaksa la pulak aku memi ...

erkkkk................:geram:

mau klo baca mlm td meremang bulu roma.....:geram:

siap ada bapak toyol.. anak toyol... mak touol... satu family tu....:geram:

baik kak synd berubat skit... kan bley dibiarkan/.. tak kira arr dia antu ke.. toyol ke... mambang ke.. jin ke.. afrit ke... pe2 je la yg sewaktu dgnnya... try arr cari memana bomoh yg guna Quran sbg senjata.. jgn lak cari bomoh yg cam 'main puteri'.. menurun tak tentu arah lak...TQ

p/s:braninyer kak synd...bo layan tuu.........:kant:

Originally posted by Syndora at 7-8-2005 11:40 PM:

Errrkkk..hantu ke?..

Ntahlah..

Tapi kalau antu, kita rasa seram je bila dia ada kan..tapi InsyaAllah..aku tak le pulak rasa seram & takut bila derang anak beranak melintas lintas main ...

:kant:siap ajo anak lg tu...........:malu:

klo jumpa cam2... mau cabutt......:nyorok:

besh plak bod nih...

:bodek:

dalam dunia ni cuma ada 3 golongan.. manusia, jin dan syaitan
yang kamu nampak tu mungkin spesis2 jin... atau orang melayu selalu sebut sebagai bunian. spesis jin ini(yg orang dok kata bunian) biasanya memang tinggal menumpang di rumah2 orang sebab dalam kehidupan jin ni..depa tak dak pembangunan, jd agak2 depa serasi ngan anak beranak kamu...depa dok la kat situ..siap makan minum sekali.

sebab tu sebelum masuk rumah baru... kita kena baca yassin dan surah al-baqarah.. ulang2.. supaya spesis2 lain yang ada kat situ beredar dari rumah kita. tak pun..buka keset ulang2..

kalau kamu berani..habaq la kat depa.." nak dok sini, jangan buat kacau..jangan usik anak aku..kalau tak ko keluar..kat Putrajaya banyak lagi bilek kosong " :cak:  ini bukan cobaan...ini betoi2...

teman dah biasa dah dengan benda2 ni...kat rumah mak pak teman kat kampung... siap kena marah lagi dengan mak teman..suka sangat main cak2 ngan mak teman...lagi haru...baru nak masuk bilek..pintu dah terbuka sendiri... tp tak pernah la pulak menampakkan diri...sekadar kelibat2 tu, ada la....hiiii.. kadang2 seram gak bulu roma teman... entah la..

aiko83 This user has been deleted
eeeeeeeeee
cabut sajalah

Muahahaha...betul gak cakap ko tu awan..

Lagipun apa aku nak takut..aku dulu beli umah ni..'dia' tu datang numpang jekk..

Rumah lain aku tak taulah pulak..jiran aku sebelah menyebelah ni pun tak taulah pulak ada ke tak 'dia; numpang sama..aku dok apartment..depan umah aku cina kawen mat saleh..kaki tonggang..seblah dia umah student kolej...dok campur lelaki pompuan semua kaum adaaa..tu yang 'dia' ni tumpang sekaki kot..tapi pi lah tumpang umah derang..bakpenya dok umah aku?

Dan aku pastikan setiap kali makan pinggan mangkuk sisa makanan dalam sink dibasuh ..makanan atas meja aku tutup ngan tudung saji..

Sebab pesan orang tua tua  & nenek ngaji aku dulu....membiarkan pinggan mangkuk kotor tak berbasuh setiap malam akan mengundang kesusahan hidup..susah camna tu tak taulah aku..

Dan lagi satu...kalau ada roh sesat (kira mati sesat bumi takmo terima la nih) merayau ..haaa..makanan dan sisa nasi & lauk yang bersepah tu la yang jadi makanan dia..kalau sekali dia dah menyinggah...maka makin kerap la dia datang nak makan..sampai ada satu ketika nanti dia lak kaco korang kalau tak tinggalkan sisa nasi untuk dia..

Betul atau tak...wallahua'lam..kita ambik yang baik dan dari sudut yg positif dah la ye..lagipun..memang le nasi & lauk tak elok dibiarkan terdedah kan..dan kan ke elok pinggan dibasuh sesiap sebelum tidur..takde la tikus selongkar ke..semut ke..dapur pun bersih..kan ke tu tempat proses memasak?

Lagi satu..

Aku ajar anak aku cakap camtu supaya anak anak aku tak takut ngan spesis menumpang nih..

Tapi aku pesan gak..jangan cakap takbur..jangan cakap besar..'dia' tak kaco tak tunjuk diri jangan gatal gatal nak panggil2..

Kot dia tunjuk muka kang pengsan kang..

2 malam lepas aku nampak lagi..ni macam pompuan dewasa lak tumpang lalu.

Heh..nak lalu..lalu je..jangan memandai mandai nak tumpang nengok aku berporem tetengah malam....

Harap harap bila aku pindah lagi setahun nanti jangan la pulak 'dia' ni ngikut sama..jenuh lak dia nak main lintas cak cak turun naik tangga plakkk..

Muahahaha...betul gak cakap ko tu awan..

Lagipun apa aku nak takut..aku dulu beli umah ni..'dia' tu datang numpang jekk..

Rumah lain aku tak taulah pulak..jiran aku sebelah menyebelah ni pun tak taulah pulak ada ke tak 'dia; numpang sama..aku dok apartment..depan umah aku cina kawen mat saleh..kaki tonggang..seblah dia umah student kolej...dok campur lelaki pompuan semua kaum adaaa..tu yang 'dia' ni tumpang sekaki kot..tapi pi lah tumpang umah derang..bakpenya dok umah aku?

Dan aku pastikan setiap kali makan pinggan mangkuk sisa makanan dalam sink dibasuh ..makanan atas meja aku tutup ngan tudung saji..

Sebab pesan orang tua tua  & nenek ngaji aku dulu....membiarkan pinggan mangkuk kotor tak berbasuh setiap malam akan mengundang kesusahan hidup..susah camna tu tak taulah aku..

Dan lagi satu...kalau ada roh sesat (kira mati sesat bumi takmo terima la nih) merayau ..haaa..makanan dan sisa nasi & lauk yang bersepah tu la yang jadi makanan dia..kalau sekali dia dah menyinggah...maka makin kerap la dia datang nak makan..sampai ada satu ketika nanti dia lak kaco korang kalau tak tinggalkan sisa nasi untuk dia..

Betul atau tak...wallahua'lam..kita ambik yang baik dan dari sudut yg positif dah la ye..lagipun..memang le nasi & lauk tak elok dibiarkan terdedah kan..dan kan ke elok pinggan dibasuh sesiap sebelum tidur..takde la tikus selongkar ke..semut ke..dapur pun bersih..kan ke tu tempat proses memasak?

Lagi satu..

Aku ajar anak aku cakap camtu supaya anak anak aku tak takut ngan spesis menumpang nih..

Tapi aku pesan gak..jangan cakap takbur..jangan cakap besar..'dia' tak kaco tak tunjuk diri jangan gatal gatal nak panggil2..

Kot dia tunjuk muka kang pengsan kang..

2 malam lepas aku nampak lagi..ni macam pompuan dewasa lak tumpang lalu.

Heh..nak lalu..lalu je..jangan memandai mandai nak tumpang nengok aku berporem tetengah malam....

Harap harap bila aku pindah lagi setahun nanti jangan la pulak 'dia' ni ngikut sama..jenuh lak dia nak main lintas cak cak turun naik tangga plakkk..

sauber This user has been deleted
Syndora,

Mungkin itu imaginasi anak saudara yang nak kawan atau adik kot? Kombinasi gelombang otak bawah sedar dan lokasi rumah saudara mungkin mencipta image hasil imaginasi anak saudara. Cuba tanya anak saudara mungkin dia mengidam sesuatu.....

Jika tidak, mungkin ada sesapa kat apartment saudara yang mengamalkan sihir tertentu dan tempiasnya kena pada saudara.

muka dia camner??? menggerunkan tak??

Syndora, rumah aku pun pernah jadi macam ni.....Tapi alhamdulillah akhirnya aku dapat menyelesaikannya. Dah berbagai bomoh yang aku, pergi...ada tu...boh mau pun ada...tp. aku tak ralat sebab aku dah berusaha, sekurang-kurangnya allah telah bg. pengajaran kpd. aku.

Kisahnya macam ni...aku baru berpindah kerumah baru....bersebelah bkt...kebun kelapa sawit.  Terus terang aku katakan kadang2 aku blh. jadi terlalu penakut, kadang aku jadi terlalu berani.  Masa tu...aku baru mengandung 7 bulan....Mula aku selalu di ganggu mimpi yang pelik2 kemudian suara...menyergahkan aku.....
Mula2 tak ambik pusing juga sbb ingat perasaan aje.....

Nanti sambung lagi ya...pergi sembahyang jap..