CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syndora

[MERGED]ALL ABOUT MISTERI DI RUMAH- hantu/perkara pelik ETC

Originally posted by sauber at 9-8-2005 01:49 PM:
Syndora,

Mungkin itu imaginasi anak saudara yang nak kawan atau adik kot? Kombinasi gelombang otak bawah sedar dan lokasi rumah saudara mungkin mencipta image hasil imaginasi anak saudara. Cuba  ...

Err..kawan dia ramai..kat umah 7 sekolah ..

Adik lelaki selang 2 tahun jadi kawan main dia pun ada..

Adik pompuan pun ada..

Tak rasa dia mengigau..sebab lepas dia nampak budak kecik tu, bila budak tu lari dia ikut sampai ke dapur & hilang di balik dinding..pastu dia kejut & bagitahu kat aku..

Originally posted by suka-suka at 9-8-2005 02:17 PM:
Syndora, rumah aku pun pernah jadi macam ni.....Tapi alhamdulillah akhirnya aku dapat menyelesaikannya. Dah berbagai bomoh yang aku, pergi...ada tu...boh mau pun ada...tp. aku tak ralat sebab aku d ...

Bila kau sebut selalu kena sergah ni..baru aku teringat..

Aku pun selalu rasa cam ada suara sergah aku..tapi tak la kuat cam singa..cuma boleh dengar camtu je..

Ke..mainan perasaan aku je eh?

syndora, awak tinggal kat mana? seram plak dgr... kot la umah kita dekat2... taaaakuuuuut....

ntah2 "menda" tu baru kena halau dari umah asal dia tak... pastu dia xde tempat tinggal... dia tumpang la umah syndora!

tgk plak syndora ada anak kecik, boleh la anak dia buat kawan.

eee... syndora tak takut ke? syndora citer mcm x de ape2 je... relax je... kalau aku la.... dah lama aku cabut!!

Aku nasihatkan baik kau buat sesuatu seblm melarat cam aku.....
Selepas aku bersalin, aku nak berpantang rumah emak aku, lepas balik hospital aku singgah rumah kejap, ambil  barang2 utk. balik kg. Anak aku masa tu...nangis sakan...emak aku sampai tak tau buat apa dah...last sekali dia baca ayat Qursyi br. ok. sikit ..lepas mak aku kata jum..kita balik cepat, mak rasa tak sedap hati... aku pun berpantang kat kg.

Lepas pantang aku balik rumah aku. Masa ni...lah benda tu...nak bagi hint kat aku kata dia memang ada kat dlm rumah aku. Mula dia sergah aku...masa tu..kat bilik air tengah membasuh. Masa kali pertama dia sergah aku tu....aku tengah pikir "perasaan aku agaknya" semasa aku tengah berpikir tu...dia sergah kali ke2 dengah lebih clear lagi...tapi yg. hairannya bulu roma aku tak naik pun....Apa lagi aku pun keluar bilik air dan tanya hubby aku...ada tak dia main2 ngan aku....masa tu..hubby aku sedang nonton tv.  Dia kata tak ada...pun. Memang aku pasti bukan dia...tapi shj. nak menyedapkan hati aje..... Bila hubby aku tanya kenapa?
Aku kata tak ada apa?  Hubby aku pun tengok aku semacam aje...Aku kata betul tak ada apa sambil gi...bilik air continue basuh baju.

Syndora, inilah bunga-bunga pentanda wujudnya "benda" ni..di rumah aku.
Relax jap...penatlah menaip

ar... ni yg seram ni baca citer camni... tapi nak baca gak! aku dah la baru pindah umah, kiri kanan umah kosong x berjiran... uwaaaaa!!!

Follow Us
mana gi syndora ni?

Syndora, lepas tu...aku dah asyik terbau kemenyen saja. Baunya kalau datang tak lama sekejap aje....sekilas aje....aku sorang aje yang bau..kalau bab mimpi tak yah, cakaplah...macam2 yang, datang. Ada tu...cam bunyi ranting di tingkap. Kalau fikirkan logik.....memang tak logik. Rumah aku tingkat 1 mana datangnya ranting tu......

Pernah aku mimpi perempuan tua dtg. minta kebenaran kat aku utk.duduk sekali ngan aku. Merayu-rayu pada aku...Aku kata la..kat dia...mana cukup aku ada 3 bilik aje...sedangkan dia bawa cucu punyalah ramai....ada yang cacat,buta, selekeh lah...ramai tak terbilang aku. Perempuan tu..kata boleh...dan dia siap bagitau walaupun cucu dia ramai, aku akan tetap rasa cam..tak ada org...Siap susun anak cucunya atas katil aku.Masa tu...aku dah musykil dah...akhirnya aku bg. alasan nak tanya suami dulu. Aku katalah...aku org. perempuan kena minta izin suami dulu......nanti kalau suami tak bg. berdosa. Akhirnya dia kalah dr. terus mendesak aku.

2 - 3 hr. lepas tu...aku cite kat hubby aku....Aku nampak dia risau juga sbb. nalurinya mengatakan mimpi ini...bukan mimpi biasa..............

Originally posted by suka-suka at 9-8-2005 03:04 PM:
Aku nasihatkan baik kau buat sesuatu seblm melarat cam aku.....
Selepas aku bersalin, aku nak berpantang rumah emak aku, lepas balik hospital aku singgah rumah kejap, ambil  barang2 utk. balik kg. ...

Errmmm...persamaan yg aku nampak antara ko ngan aku kat sini..

Kita tak rasa takut masa menda tu datang kacau kan..

Nape tak takut?

Aku pun tak tau la pasal apa..walhal kalau dia kaco tu bukan siang buta..tetengah malam paling rancak antara pukul 1 pagi hinggalah pukul 5 pagi..

Originally posted by suka-suka at 9-8-2005 04:27 PM:
Syndora, lepas tu...aku dah asyik terbau kemenyen saja. Baunya kalau datang tak lama sekejap aje....sekilas aje....aku sorang aje yang bau..kalau bab mimpi tak yah, cakaplah...macam2 yang, datang.  ...

Cam aku bukan bau memenyan, tapi selalu bau busuk..

Cuma masa arwah abah aku baru meninggal dulu, kerap bau wangi..masa tengahari hari jumaat pun berbau wangi je..

Bau busuk & menda mende ni semua kira baru lagi ..dalam sebulan dua camtu..

Originally posted by cikedee at 9-8-2005 03:03 PM:
ntah2 "menda" tu baru kena halau dari umah asal dia tak... pastu dia xde tempat tinggal... dia tumpang la umah syndora!

tgk plak syndora ada anak kecik, boleh la anak dia buat kawan.
...

Tqak takut ko cakap..

1st time dulu Allah buka 'hijab' mata aku nampak setan ni masa aku umur 16 tahun..rasa nak pitam pun ada tau!

Kes kat umah mak aku lagi la teruk, kalau rajin gi baca kat thread 'Pontianak masuk umah mak aku & jiran' tu..

Lama lama dah biasa nampak kelibat ni..InsyaAllah..tak le takut sangat..

Memang betullah  aku tak rasa takut atau meremang bulu roma. Itu yg. aku hairannya. Org. kata kalau ada cam ni...meremang bulu roma kita..tapi aku blh. tengok ngan selamba aje....pernah benda tu...merangkak perlahan-lahan di tingkap luar bilik air aku...Aku ingat lagi warna putih ...nak kata burung, lebih besar dr. burung tapi merangkak....kat tingkap,  Cuma appearancenya tak berapa clear......

Lepas tu...terjadi peristiwa buruk pd. adik lelaki aku...Aku punyalah sedih, tiap2 hari aku baca yassin khas utk. dia...masa ni..lah benda ni.buat hal..sebab marahkan aku baca yassin.  Kalau tidak aku tak kisah sangat....tapi semakin kerap ganggu aku. Suara aku bertukar jd. garau setiap kali baca yasin terutama apabila sampai ayat...(aku dah lupa tapi maknanya berkenaan syaitan juga).
Masa ni...aku blm cerita pd. hubby aku lagi....Aku cerita kat kawan2 kat office.  Sorang kawan aku tu baru habis  belajar bak iblis & syaitan kat. anak murid Harun Din so, dia bg. aku ayat Manzil.

Nanti aku bagi tau..kau camna....aku dpt. petua ayat quran utk. hadapi masalah ini. Tapi kau kena kuatkan semangat. Mula-mula dia akan melawan tapi kau kena kuat dan lawan balik.  Aku bersyukur, kalau tak kerana kejadian ini....tentu aku tak akan dpt. ilmu cara menjaga diri....

erk...korang nie ar..mcm mane bulu rome tak tegak? tak de bulu keer hape?
aku yg bace ceritere korang nie pun dah meremang bulu rome nie ha..

suka-suka,
citer la lagik, part paling seram u merangkak perlahan-lahan di tingkap luar bilik air aku siotttt
:siok:

salute la.. ko buleh selamber...

Originally posted by aceda at 9-8-2005 10:58 PM:
erk...korang nie ar..mcm mane bulu rome tak tegak? tak de bulu keer hape?
aku yg bace ceritere korang nie pun dah meremang bulu rome nie ha..

suka-suka,
citer la lagik, part paling seram u [b ...

aku pun seram sejuk....bab merangkak lak.. teringat aku kek citer ju onlol

Originally posted by Syndora at 9-8-2005 05:37:
Muahahaha...betul gak cakap ko tu awan..

Lagipun apa aku nak takut..aku dulu beli umah ni..'dia' tu datang numpang jekk..

Rumah lain aku tak taulah pulak..jiran aku sebelah menyebelah ni pun  ...

heheh syn.. kalau dia join sekali kat sini... bahaya weeeii :malu: ingin gak nak tau, apa menu syn hari nie. mesti dia tau :bgrin:
takper la syn.. lantak dorang anak beranak la, kalau buat hal kuatkan 'firewall'. sembahyang dan ngaji. kalau dia ngamok awal2 halau, kata la tempat lain ada.. gi la kat tempat lain :cak:

rasa2 salah satu sbb naper dorang tumpang rumah syn... pasal rumah lelain tu species mcm dorang ( kaki tonggang ngan campur secara bebas ) kot dah mendiami kws tu. so dorang takder peace, tu pasal seek refuge kat rumah syn. kebetulan la pula korang anak beranak nie ala2 species 6th sense. maka bertembung2 la pandangan mata.. :cak:

org tu terpandang syn. syn dan anak2 terpandang dia :cak: so kira mcm sama2 tau each other bley tengok.. mak aiii seramnya :malu:

Originally posted by cikedee at 9-8-2005 07:11:
ar... ni yg seram ni baca citer camni... tapi nak baca gak! aku dah la baru pindah umah, kiri kanan umah kosong x berjiran... uwaaaaa!!!

ala releks la..
eva dulu pernah tinggal sorang tanpa kwn kat hostel sbb semua org balik bercuti.. hostel tu memang keras tapi kuatkan ati je la. nak buat mcmana dah nasib badan

sorang beb.. bangunan kat hostel tu ada dlm 7 buah.. erk.. kalau kena r***l oleh mamat indon takder sapa nak nolong...

nie tinggal sorang2 je atau satu family? dun worry la kalau satu family, tak payah takut2.. :cak: mcm eva nie, walau kat negara omputih, rumah kat atas nie kosong 2 bulan sbb penghuni asal meninggal. lepas 2 minggu dia meninggal kami laki bini selalu dengar bunyi dia berjalan atau dia hentak tongkat dia.. bukan pukul 1/2 tapi kol 11 mlm. time tu kami nak tido, bila dengar bunyi 'dia' berjalan ke bilik tido dia..kami laki bini tarik selimut... :lol .. bukan sbb ngantuk tapi takut :lol :malu:

Originally posted by cikedee at 9-8-2005 07:12:
mana gi syndora ni?

hidang air kat tetamu magic

Originally posted by suka-suka at 9-8-2005 08:27:
Syndora, lepas tu...aku dah asyik terbau kemenyen saja. Baunya kalau datang tak lama sekejap aje....sekilas aje....aku sorang aje yang bau..kalau bab mimpi tak yah, cakaplah...macam2 yang, datang.  ...

:malu: suka2.. lain mcm je tu... nie mesti keturunan tak elok nie :hmm:

Originally posted by Syndora at 9-8-2005 10:15:

Tqak takut ko cakap..

1st time dulu Allah buka 'hijab' mata aku nampak setan ni masa aku umur 16 tahun..rasa nak pitam pun ada tau!

Kes kat umah mak aku lagi la teruk, kalau rajin gi baca ...

ler ur son memang dah inherit sama 6th sense la tu syn.. awal dia dpt eiks.. :hmm:

Originally posted by suka-suka at 9-8-2005 10:35:
Memang betullah  aku tak rasa takut atau meremang bulu roma. Itu yg. aku hairannya. Org. kata kalau ada cam ni...meremang bulu roma kita..tapi aku blh. tengok ngan selamba aje....pernah benda tu... ...

alalala... teringat pula mcm cerita jepon yg merangkak kat tangga tu.. mcm tu ke suka-suka? :malu: