CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syndora

[MERGED]ALL ABOUT MISTERI DI RUMAH- hantu/perkara pelik ETC

citer suam kuku aku lak

1st night aku kat  umah baru..baru2 ni...malam lebih kurang kul 11..aku pon nak tido dah.then ada dengar bunyi menda jatuh kat bawah..turun la nak tgk apa yang jatuh tu..pusing2 kat dapur..tiba2 bila jumpa apa yang jatuh tu kembang pulak bulu tengkok aku

ropanya mentol lampu down light jatuh!tapi tak pecah lak tuuu

nasib baik aku x terpijak..kalau x belobang la tapak kaki ku ini

yg aku pelik camana bule jatuh sebab lampu tu kena pusing kan masuk dalam baru lekat..dah pasang kat situ dekat sebulan sebelum aku pindah

bila aku test pasangkan balik...sah memang x boleh jatuh kecuali ada yg bagi jatuh

Allhamdullilah malam 2, 3 ni dah ok..

hish..macam2 cara manusia nih nak lepas dendam kat org..kesian..takde ke sesapa yg pandai nak tolong family nih..

ish dah tau de benda2 tajam mistik dlm umah lagi mau duduk kat situ ker??? pesal tak pindah2??

20btg/sehari * (3bulan * 30 hari) = 1800 btg
untung gak tu.. free2 je..

kalau dituju pada rumah, bleh aa gak dia pindah .. setel masalah (orang yg pindah dok situ pastuh aa plak yg prob)

tapi kalau dituju pada dia + family, tuh yg susah sket .. kalau lari pon mungkin tak guna jugek

apepon .. harap pakcik neh akan pagar rumah dia & lebey 'hidupkan' rumah dia tuh

& yakin ngan Allah .. tuh paling penting

Reply #6 rockara's post

apppeda bahasa...

** hurmm..pelik betul perkara2 mcm ni kan..haihhh

Follow Us

Reply #132 Hetfield's post

mula

takkan le kat area tu takde umah lain nak di sewa kot tak nak berlekang langsung ngan area tu sebab banyak kemudahan konon. ke ada sebab lain tak nak pindah.....lain la kalo mana2 pegi pun jarum tu still ikut.....

ishkk...pindah je le..menakutkan & membahayakn je.bab2 jarum ni cousin merak xder le kena serang rmh cm citer tn rmh ni tp tiap kali pregnt cousin merak alami penyakit misteri.dia jd pendiam, terpaksa berenti keje...pastu tiap kali berubat akn kuar jarum, kaca,paku dr badan dia..anak dia 5..maknanya 5kali le dia kena cmtu..sian btl.

la...
klo aku....da lma aku cabut

Reply #12 dora_sue's post

alahai apa nak heran..
kalo dah namanya manusia..
dengki khianat tu kan ke dah sebati...mintak jauhkan dari diri sendiri

hari ni terbongkar lagi kisah rumah yg aku duduk sekarang ni. kerani timbang citer, mak kerani dulu yang mati dlm parit tu org jumpa dia terapung2 dlm parit tu. so bawak balik rumah utk urus pengkebumian la. masa hari tu kerani nampak dah ada benda lalu lalang kat belakang rumah tapi dia buat tak tau je. so rumah tu memang history dia tak elok la. Alhamdulillah, saya ikut nasihat korang semua, tak de lagi tut tukacau. saya pun dah tak ada rasa seram bila masuk bilik. (kecuali bilik 3)

ikut pengalaman haku

kalau kena kaco kat umah nih.. kowang xyah la nk heboh2 kan or besar2kan cite sebab nanti makin galak ler hantu nih menyakat kowang.. nih pengalaman haku n member2

ni nak tya sikit. aku ada dengar, garam + lada ni blh buat tut takut. kira tut tu alergic kat garam + lada. kalau nak tabur keliling rumah, kena baca apa2 ke atau boleh tabur macam tu je (tak silap aku Harrun Din pun ada ckp psl garam+lada)

memandangkan aku sgt bosan n sgt free..meh aku kongsi citer pelik lagi misteri yg berlaku masa aku di zaman sekolah menengah n zaman aku belaja di ipta..

Citer 1

camni..masa aku sekolah menengah..nih time aku tinggal ngn nenek aku.sbb nenek aku jaga aku time tu.pada suatu petang, diiringi hujan lebat tiba2 ade orang bgi salam..aku pun lihatlah..ade 2 org pempuan yg mmg aku xkenal.satu nenek tua..n lgi satu pempuan cun xhingat.muka putih rambut panjang lurus.dorg mintak izin nak tumpang umh family aku sbb hujan.so aku ngn nenek aku pun xtau nak kata ape..just jemput jelah dorg masuk..borak2 n hujan reda dorg pun pulang..time dorg nak pulang tu aku xpuas hati sbb aku rasa misteri sungguh dorg nih.yalah selama aku hidup mana penah org yg xkenal nak tumpang umh kita semata2 hujan kan? aku pun xsanggup nak tumpang rumah org yg aku xkenal..untuk menyedapkan ati aku..aku tgklah kaki dorg..ade kaki pun..lega..esoknya bila aku g sekolah aku citer kat kawan aku.mbr aku ckp, silaplah kalo nak tau manusia atau bkn,ko kena terbalikkan kepala ko ke bawah utk tgk kaki dia baru betul..hem..

citer 2

benda nih terjadi kat aku satu family masa xde kat umh.coz aku time tu study.mak ayah n adik badik keja.balik dari study tu mak aku tanya, tau x sapa bgi telur kg ni? aku kata xtau..pastu aku ckplah mybe jiran sebelah kot.mak aku kata dah tanya dia kata bkn diorg bgi.jiran dpn pun x.jiran dkt2 situ pun kata x.mmg pelik yg amat sbb mak aku kata time balik keja tu tgk2 telur kmpung nih ade betul2 dpn muka pintu umh.kalo org nak bagi pun kenapa bgi dgn bekas2 telur? mcm aku nak jual telur kat kedai plak.. pastu telur2 tu semua dibalut dengan kertas aluminum silver tu..lagilah pelik.tapi mak aku cuma ckp jgn sorang pun usik telur tu..biar jek kat situ.mlm tu ke or esoknya aku xingat bila aku turun dari tangga jek aku bau benda yg busuk giler xhingat mau nak termuntah ,nasib x..aku terus cari bau tu.rupanya bau tu di dapur.tgk2 mak aku ade.aku pun tanya, bau ape ni? mak aku kata bau telur pecah.sbb mak aku kata dia baru jek baca ayat yg kalo org nak santau kita.lps jek mak aku baca terus pecah semua telur2 tu..huhu...

aku pon ada cite gak tp bkn cite aku tp cite kakak aku..

gini,dulu2 kakak n hasben dia tinggal kat dungun..korg tau2 jer la dungun kan antara tmpt yg agak angker..kakak aku duduk kat kwsn taman perumahan..lawa la jugak situ..dekat jugak dgn laut..tp agak sunyi kwsn situ..nk dijadikan cite,pada suatu subuh,masa tuh kakak n hasben dia solat subuh..tiba2 terdengar bunyik kuat gepa..seolah2 ada beldozar rempuh rumah diorang..bunyik tuh dgr kat sblh dinding..kejut lah 2 org neh..abg ipar aku gi siasat lah..ye gi kat luar nk tgk apa mende yg rempuh dinding umah diorang neh..rupa2 nya abg ipar aku terjumpa 1 telur seakan2 dibuat dari kristal terlekat kat dinding..misteri sngguh asal dari mana ahu telur tuh..gi tnye org,org tuh kbo dari laut..entah btol ke tidak..smpai skang abg ipar aku jaga telur tuh..siyes mmg lawa telur tuh..aku dah pegang,berat jugak..kalu jual telur neh,mesti laku..mesti ada org sanggup beli telur neh dgn harga ribu riban..