CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
ladyhermanas This user has been deleted
a ah kat sec 17 punya kampus, kat siswi nye blok yg akasia tuh mmg banyak benda yg mengangkerkan tetambah kat satu blok kawan lady dok ni.bayangkan la tgh diorang bersila nak mengadap lunch ramai ramai katdalam blik, tetiba type writer begerak sini, kletuk kletuk kletuk je bunyi nye.apa lagi, diorang tinggal makanan terus cabut kuar la.siang sama banyak gangguan ngan malam.mende tuh suka mengemas bilik kawan lady tak kira siang n malam.nih mesti antu mbok indon ni.kehh

ladyhermanas This user has been deleted
pastuh bebudak kat sec 18 nih kan suka begayut tepon. tgh sedap sedap gayut dalam pukul dua tiga pgi tuh tetiba nampak menda bekelip kelip melintas kat langit.apa lagi masing masing letak tepon cabut naik blok la

Sapa ITM Shah Alam, Kolej Cempaka tahun 1994-96.
Zaman OM mengganas, memang kecoh. Bilik ngan dorm boleh ada kesan tapak kaki & tapak tangan. Almari kat bilik member aku siap ada kesan tapak tangan.
Aku dulu dok kat Cempaka 3. Tengah2 malam study dengar macam2 bunyi tu dah biasa. Cam member aku dok kat tingkat 4, atas tu bumbung ngan tangki air jer. Time member aku study, dengar orang menaip , tarik kerusi, berlari dll kat atas tu. Tapi kawan aku ni buat tak tahu jer.
Ni pengalaman aku.
Cuti semester, aku kerja part time kat cafetaria HOTCAT. Sewa bilik ngan 2 org member aku dok kat C. Bilik aku dekat ngan rumah penggawa. Semua bilik memang kosong sebab cuti semester. Malam2 bila lepak2 kat bilik kitorang boleh dengar org berlari &  berjalan seret selipar bunyi sreet,sreet kat tingkat atas. Kitorang buat tak kisah jer. Layan.
Ada sekali tu member aku yang 2 org tu cuti hari minggu & balik kampung. Aku balik umah family kat sg buloh & petang ahad tu aku balik hostel sbb esok keje. Kawan aku lagi sorang tu pun balik hari tu jugak. Sampai malam aku tunggu kawan aku tu tak sampai2 lagi. Kolej masa tu sunyi sepi. Lampu corridor level 3 aku pasang. Lampu rumah penggawa pun ada cahaya. Aku assumed penggawa ada kat umah so aku buat keputusan tido kat bilik tu sensorang. Malam tu aku tido tak tutup lampu sebab takut. Tengah best tido, tiba2 aku terkejut sebab ad org ketuk pintu bilik ngan kuat nya. Masa tu jam dlm pukul 2. Meremang bulu roma aku & terkejut gila. Mata aku terpaku kat pintu sebab tombol pintu tu bergerak mcm ada org pusing tombol tu dari luar. Kalau korang nak tahu, tombol pintu tu dari luar dah patah. (tombol jenis pemegang besi panjang tu). Berpeluh masa tu sebab terkejut & terpinga2. Aku cuba baca apa2 ayat yang aku ingat tapi memang berterabur. Alhamdullillah, aku berjaya juga baca ayat2 suci yg aku ingat. Lepas tu keadaan kembali sunyi sepi tapi ada juga bunyi orang berlari & berjalan seret selipar kat tingkat atas. Akupon sambung tido letak Quran kat sebelah bantal.
Esok tu aku gi merempat kat umah sewa kawan aku kat Sek 2.
Nanti sambung citer lain pulak.

Rate

1

Ahem.. aku budak Arau-ians.. batch (96-98)

Aku tak le mengalami yang seram2.. sebab aku ni amat pentakut orangnye.. dan mintak dijauhkan dari segala yang seram2 tu sampai bila2 lah..

Anyway, first nite aku kat Arau,.. aku kena sepak.. tak tau dgn sapa,.. prolly mulut aku celupar sangat masa enrollment siang tu kot? tak tau lah,.. tapi aku banyak dengar cerita from seniors lah. Part 1 & part 2 aku dok kolej Beringin.. housemate aku penah nampak skeleton dekat ujung rumah Prof Bukhary yang mengahal ke padang beringin tuh, time tu dia dok bercinta gayut tepon tengah malam,.. aku lak time tu tgh lepak tunggu dia,.. tak pulak nampak.. time tu jugak kecoh pasal "pompan bawak kancil merah cari anak dara".. aku pun tak paham sangat citer tu..

part 3 & part 4 aku kat mayang, tak de menda sangat lah..

part 5 & part 6 aku dibuang ke teja.. bilik aku kat terowong ngadap tennis court. ada satu malam time exam tuh.. roomate aku study sensorang, her bed kat tepi tingkap,.. aku ngn sorg lagi roomate dah terbongkang bayek aje.. nak dijadikan citer, she heard noise kat luar bilik kitorg,.. and wonder lah, sapa lagi celebret bday at 2 am??? then she smell bau yang amat busuk... she buat dono je lah,.. lepas tu she tengah sedap stadi suddenly she felt ada org tengah tengok dia...

jeng jeng.. she letak buku and look at the figure, it was an old lady staring at her sambil mencangkung... they all lawan mata sampai azan subuh because my fren so stunned to do any move or anything.... and she told us the figure tu macam muka nenek dia.. the next morning when she told us.. we all damn meremang all the bulu tengkuk lah... panggil lah sorang kawan yang agak arif dalam bab2 supernatural nih..

so maghrib tu kitorang solat and baca yasin, lepas tu lepak le.. bentang tilam kat bawah and lepak reramai.. aku dah bajet takkan tido kat katil aku coz mine is double decker and i tido kat atas.. lagi serem aku nanti.. tetiba, our fren tu tengking.. kata, "kot ye pun nak lalu.. jgn pijak kaki aku boleh tak?".. time tu aku dah pandang roomate aku.. wadefak??? aku dah gigil.. meaning the thing ada kat dalam bilik tu??? mak aih... nak nangis je time tu.. then our fren kata, jgn lupa tutup pintu after 12pm.. nanti benda tu tak leh masuk... so kitorang pun ikut le cakap our fren sebab time tu aku rasa tak leh pikir lain, just pikir nak selamat,.. gila ko time exam,.. memacam benda boleh jadi.,.. i dowanna flung my paper just because of this matters kan...!

so the next day our fren told us.. malam tu she heard ada bunyik org merintih tak dapat masuk.. nagis2 as if.. kena locked out.. poor thing.. but i heard also, my fren tu rupanya ada pendamping kot? she dono but apparently her sis dulu pun faced the same thing like benda tu jaga her family when they are away..

wallahualam...

Rate

1

uitm kota samarahan sarawak takder kisah seram ker? tak lama lagi aku pegi sana.

Citer2 seram kt Uitm Jengka bykla yg aku dgr. Yang aku alami sendiri pun ader...

Citernya cam gini.  Malam tuh aku ader klas typing (aku student SS) so aku pun berangkatla ngan sorang kwn aku g klas kebetulan mlm tuh pulak kitorg terlambat so ktorng pun ikut shortcut (time nie dah pindah kompleks baru) lalu tgh2 padang masa tgh berjalan tuh sumthing lalu kat langitdpn ktorg laju jer berapi trus jatuh kat utan (sape dr uitm jengka taula dgn keadaan utan ngan ladang klp sawitnya seram dan meriah gitu). So aku pandang kwn aku kwn aku pandang aku balik punyerla susah nak lri sebb pakai kain (Uitm Jengka takleh pakai suar gi kelas). Org ckp tu penanggal ek... Tula first time aku nampak api bergerak ngan lajunya....

Follow Us
Originally posted by MoToL6 at 19-5-2006 02:59 PM

gambo tu cite lain..itm melaka tu pasal dayang tu...gambo tu cuba ko selak page belakang2 tu..baru ko phm citenya

tp kat lendu pun ada citer camtu gak...mean..ada gambo tu gak.. kat studio budak AD masa tu...

kat itm jengka dulu... tahun 99 kot... masa aku part 3 ke part 4... heboh pasal sweet kat dorm kolej siti katijah.  Seram siott... junior aku yang kena.  sian junior tuh... ada kot junior2 aku yang tau citer ni... huhuhu... tak berani nak citer takut salah story kang...

aku dak ss14.  kenapa tak penah pulak dgr pasal kes budak ss (kira senior le) mati bunuh diri.  pasal buku tu, senior tak penah pulak ceritakan. tak penah nmpk pun buku tu.  lgpun kitorg dah guna buku omputih tuh.

itm JO tu mmg menyuramkan.  seb baik batch kitorg yg first kat s.alam.

Originally posted by ireena78 at 29-5-2006 09:59 AM
kat itm jengka dulu... tahun 99 kot... masa aku part 3 ke part 4... heboh pasal sweet kat dorm kolej siti katijah.  Seram siott... junior aku yang kena.  sian junior tuh... ada kot junior2 aku yang ...

Thn 99 zaiza baru masuk pra ss.  Time tu dok dorm aisyah blok A. Citer tuh ader dgr tp yg paling best zaiza dgr kak pon buat catwalk dlm dorm tp tak sure dorm yg maner satu.

takder sape tawu pasl citer2 antu kat uitm segamat ker..?
nak gak tawu...

hai zaiza... my superb junior la ni kot... sal kak pon catwalk dalam dorm tu akak tak dengor laks... tapi sal sweet main aummm.... cakkk!  tuh memang betul2 seeremm...sat gi sambung citer adakeja jap

Originally posted by ireena78 at 30-5-2006 12:10 PM
hai zaiza... my superb junior la ni kot... sal kak pon catwalk dalam dorm tu akak tak dengor laks... tapi sal sweet main aummm.... cakkk!  tuh memang betul2 seeremm...sat gi sambung citer adakeja jap

Kak pon catwalk dalam dorm kengkawan satu dorm citer Zaiza pun tak tau kesahihan citer nie. Tp bolela kiter share kat sini.  Dorang citer maser tuh dah akhir sem kiranya dah abih exam sumer dah siap nak balik umah so dorg celebrate la mlm tuh dorg buat mkn2, pertunjukkan fesyen jln catwalk dari ujung dorm ke ujung dorm sambil bergelak ketawa. Tu la org tua2 pesan jgn suker sgt.  Pastu around 2-3 pg ade sorg budak dlm dorm yg tido katil ujung terjaga lalu ternampakla adegan yg x ingin dilihat so nampakla kak pon catwalk dari ujung dorm ke ujung dorm sambil ketawa mengilai sama lak tuh cam yg dorang buat sblm nie sambil mengirai2 rambut dia yg panjang. So budak tuh pun pengsan sebab terkejut esoknya dia citer kat kwn2 dier aper yg dia nampak mlm tuh.  Pastu kwn dia yg duk katil paling ujung jgk nampak maknanyer mlm tuh dorang berdua yg jadi penonton.......

Ktorg takut jadi camtu lagi akhir sem buat makan2 jer takde nak bergelak sakan....

ni citer sweet kat kolej siti kadijah seperti yang dihebohkan masa zaman aku part 4 kat ITM Jengka.

ada la junior ni...dok kat dorm.  Peh tu dia nak kosongkan botol mineral water so dia gi buang air tu kat tingkap jer.  Masa buang tuh dia perasan ada cam kain putih bersidai kat pagar sebelah court takraw sebelum ke dewan makan siswi.  Dia pon panggil la kawan dia soh tengok n cakap la sapa tak angkat selimut yang bersidai kat pagar.  Peh tu sekali dorang tengok kain tu dari sebelah pagar melompat! ke dalam pagar.  Terus dorang tutup tingkap tarik langsir.  Then memasing pon ke katil la nak tidor ni.  Junior yang tuang air tadi tuh pun pejam mata, tak tidor lagi masih dok terfikirkan kain putih tuh.  Sekali... dia rasa cam ada nafas jer kat muka dia then... buka mata je Cakk!  sweet kat depan mata.  Dia pejam balik, and cuba buka balik mata Cakkk!  sweet tuh ada lagi!  Citer ni memang heboh masa tuh sampai kitorang naik phobia ngan cadar putih.  

Satu lagi citer masa aku sem tiga ke apa.  Histeria melanda kat dorm Aisyah.  Aku kat tingkat 3 waktu tuh.  Heboh la sal ada benda mengamuk sal ada ahli dorm yang simpan 'bungkusan hadiah' yang rerupanya janin kering dalam locker.  Rupanya dia tatau tuh janin kawan dia yang buat abortion and minta tolong dia simpan kan.  Tak silap my junior gak... hmm... sian...tak tau la kalo zaiza ingat atau pun same batch kot time tu.  

Satu lagi... peristiwa yang seram gak berlaku masa aku gi kursus BTN kat Besut Terengganu.  Tau tau jer la kan kalo dah kursus ada la ceramah dan tak limat malam2.  So malam terakhir course, sedang dengar taklimat tetiba dengar suara orang cam 'mengulik' bak kata orang ganu.  Suara tuh perlahan je tapi jelas.  Aku heran gak budak ni beraninya menyanyi masa fasilitator tengah taklimat.  Peh tu berenti jap.  Peh tu sambung balik.  Aku dok toleh2 belakang, tanya kakak kat tepi dan kiri kanan dengar tak suara tuh.  Akak yang situ tak dengar tapi selang dua kerusi aku kata dia dengar.  Then tanya orang depan pun tak dengar tapi ada abang2 dua tiga orang kat depan sikit kata dengar.  Eh!  Takkanlah ada yang dengar ada yang tak padahal masa tuh memang senyap sunyi, hanya fasilitator jer yang berucap kat depan.  Bila balik ke dorm kawan aku pun tanya ada dak dengar bnyi orang cam mengulik.  
So the next day aku balik ikut kawan sal nak naik bas malas nak tunggu esok yang guna bas government.  Kisahnya dorm kitorang duduk tuh separuhnya dah balik sendiri then tinggal separuh je la yang naik bas gomen.  Malam tuh, kakak yang tidor depan katil aku dengar budak kecik menangis mendayu2 around tengah malam.  Lama gak dia nangis kakak tuh kata dengar clear cam dalam dorm. Peh... nasib baik aku dah balik, kalo dak mau nya demam aku!  Then, ada yang kata biasalah, dia tau dah semua dah nak balik esok... dia sayulah...

tu je citer yang aku terlintas wat masa ni.

Rate

1

Ireena78,

Tau x citer pasal bilik kat blok siswa yg kena pangkah X tak penah dibuka.
Zaiza dulu tak cukup aktiviti kolej (time nie jahat sebab guna suma kad warna kuning) so kena duk kat kolej siswa , siswa lak pindah kat kolej siswi. Bilik tu cam terbakar jer sy tgk org ckp makhluk halus yg bakar ntah2 siswa isap rokok pastu terbakar......

zaiza... kalo bilik tu dulu masa ireena study sana memang ada bilik siswa yang terbakar.  katanya punca puntung rokok.  Banyak gak la kerosakan... sib baik tak merebak.  tatau la kalo ada kisah di sebaliknya.

member batch ireena dulu lelaki.  Joe nama dia.  Masa malam tuh dalam bilik tengah wat outline kot... tetiba je dia nampak ada kak pon dok atas meja study.  Time tu dia sensorang per lagi... cabut la.... peh tu budak-budak lelaki banyak yang lepak kat ampai belakang, mengadap ke kolej pompuan, selalu nampak menda putih terbang melayang-layang atas bangunan kolej2.  Peh tu dorang gak nampak cm toyol banyak dok main2 kat bawah and koridor.  Giiilo... berani tol dorang ni.

Yang lelain... sat ya kena recall balik ni sal dah lama dah tinggalkan alam student... sat g korek2 ngan member lain...

Originally posted by ireena78 at 30-5-2006 02:37 PM
ni citer sweet kat kolej siti kadijah seperti yang dihebohkan masa zaman aku part 4 kat ITM Jengka.

ada la junior ni...dok kat dorm.  Peh tu dia nak kosongkan botol mineral water so dia gi buang ...

mengulik to hape?

Originally posted by babyboo at 30-5-2006 11:15 AM
takder sape tawu pasl citer2 antu kat uitm segamat ker..?
nak gak tawu...

saya dulu blajor kat uitm segamat. sana pun byk kisah2 seram tapi dah tak ingat le. uitm tu kiri kanan kubor cina, mane tak kena sakat dek antu2.

misstiqueen... mengulik tu cam menyanyi tapi sore yang kuar dalam tekak tuh... cam hmmm....mmmm tu... per orang sebut?  aku sebut mengulik je hehehe...

dalam banyak2 itm... itm dungun la yang cam creepy disebabkan legend couple lemas tuh... ishh.... tak sabo nak jumpa member yang penah study kat itm dungun yang mengalami kejadian diganggu roh couple tuh...

emelley This user has been deleted
haah..nak join gak citer antu ih