CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BabeYSHa

~ MISTERI POKOK/TUMBUHAN/BUNGA ~

Reply #8 inazlina's post

heheheeheh..kak naz neh....wat lawak lak..

ermm..tak penah haku dengar kak LANG suka dok kat pokok mangga...errmmm....musti pokok tue besar bangat sampai dia leh dok lepak situ..

Reply #13 tutankhamun!'s post

erkk...pokok deyan lagik???

errmmm.....pokok deyan yang ranting besar tue eloklaaah dijadikan tempat "dia" bergayut haa..

Reply #15 frmbronx's post

bab pokok kekabu..haku setuju sangat tempat lepak kak ponti ngan kak lang.. sebab kat kampung haku selalu terdengar citer neh...

tak heran laa kalo diorang tangkap "benda" neh taruh lam botol,dia putih macam kekabu/kapas ha..

Reply #39 BabeYSHa's post

bola api tu apa? emm... tak tau jugak.. sebab tak pernah tengok.. cousins kat kampung je selalu tengok.. macam kitorang ni bila balik kampung.. lepas isyak je dah start tidur.. ye lah, elektrik takde.. (lampu jalan lagi lah takde.. antara rumah cuma belukar).. siaran tv rtm pun tak dapat nak clear sampai tempat kitorang.. punye le ulu, kan?.. astro memang le takde masa tu..

lagi satu.. memang seeloknya tidur awal.. pasal takde air paip lagi.. takde sapa nak berjaga malam.. dibuatnya terasa rasa nak buang air, kena pergi tandas stail kampung kat luar rumah.. bukan dekat pulak tu.. tak pasal-pasal ada mende nunggu tengah jalan..

pokok kekabu ke? ntah la aku dulu mancing tepi sg memalam lepak bawah pokok kekabu tarak apa-apa pun...gamaknya bila musim kekabu maklum laa menda tu warna putih tu nampak lain mcm kot...keke

Reply #43 BabeYSHa's post

pasal pokok kekabu.. haa.. ni cerita  mak aku masa dia kecik dulu.. ada pokok kekabu tepi sawah di seberang sungai yang depan rumah nenek dia.. moyang aku le tu.. diorang masa kecik duduk sana sebelum pindah ke rumah kampung satu lagi ni..
sungai ni tak jauh dari rumah.. turun tangga.. dalam 10 langkah panjang, dah sampai.. tak lebar mana pun..

tengah malam, memang tak heran kalau ada dengar bunyi pompuan menangis/gelak.. kucing melalak/meraung.. memang dah biasa la.. kengkadang perlahan.. kuat.. makin dekat.. makin jauh..

aku biasa mandi dan buat urusan bisnes kat sungai ni he he.. (kampung aku mana air paip/eletrik).. sengsorang pun berani.. tapi lepas dengar tu, tak berani dah..

Follow Us
Sayang_Salmah This user has been deleted
Originally posted by BabeYSHa at 6-4-2006 02:45 PM
heheheeheh..kak naz neh....wat lawak lak..

ermm..tak penah haku dengar kak LANG suka dok kat pokok mangga...errmmm....musti pokok tue besar bangat sampai dia leh dok lepak situ..

hehehe ... bukan pokok besar kot, tapi buah mangga tu yg manis. heheheh

Reply #32 sayang_mulut's post

betui !
orang kampung kate , kalau nak panggil 'bende' tue
cube buat bunyi dengan kedue2 belah tangan , macam panggil burung
tapi tak tau lar jadik ker tak
silap ari bulan bende laen pulak yang datang ,

Reply #36 Gemukkkkkkk's post

nak sambung pasal ni..

ok.. sesapa yang biasa kerja kat kawasan industri, kilang, ladang, etc.. korang kan mesti perasan.. setiap tahun mesti ada 1-2 kali diorang buat upacara 'bagi datuk makan'.. kalau kilang besar, siap buat upacara untuk bagi 'datuk' melayu, cina dan india makan.. konon supaya datuk tak marah dan kacau orang-orang disitu..

dan biasanya upacara ni:
1.  dibuat dekat kuil/tokong cenonet yang diorang dirikan.. korang perasan tak, selalunya dit pangkal pokok besar memana dalam kawasan tu.
2.  buat upacara potong ayam.. kalau company kaya, potong kambing..  

haaa.. tu lah sebab dari takde hantu jadi ada hantu kat situ.. bagi makan free, siap dengan upacara sembah lak tu.. dan paling menarik, ada upacara potong-potong ni..
darah free, beb.. sapa tak nak..

Originally posted by Gemukkkkkkk at 7-4-2006 02:53 PM
nak sambung pasal ni..

ok.. sesapa yang biasa kerja kat kawasan industri, kilang, ladang, etc.. korang kan mesti perasan.. setiap tahun mesti ada 1-2 kali diorang buat upacara 'bagi datuk makan' ...

yela kat tempat kerja kita orang pun ada buat mcm tu. nak bagi makan mcm2 datuk ... eee tak suka sungguh ... siap ada pulut kuning lagi ....

gasket This user has been deleted
member aku ada yg pernah terkena sorang.
baguslah jugak,sekurang2nya takdelah mulut dia nak cabul  lagi pas ni.

ceritanyer gini..
dulu waktu belajar,kami selalu duk merempit(skrg ni semua dah abis study,dah tak blumba haram lagi.).pas tu kami lepak2 kat kedai makan.abis minum,baru blah balik umah.so,biasanya kul3,4am baru la masing2 smp kat umah.

so,satu mlm tu,nak jadi cerita,member aku ni entah ape gila gi willy(aksi stuntman lompat tayar depan) rxz dia sblm pokok tu(100meter sblm umah dia ada pokok jawi,besar dan tinggi.)skali dia terperasan satu benda.dari juraian rerambut yg turun dari pokok tu kat hujung(sebelah atas pokok)ada kain putih.dari kain putih tu la rerambut tu keluar.so dia stop motor dan tgk betol2...

dlm kepekatan malam,mata dia nampak tak nampak.skali dia terperasan satu benda..
rupa2nya yg dia lihat tu langsuir.antara rerambut ngan kain putih tu ada kepala(muka pucat mata merah tgh senyum kat dia).benda tu punyalah besar siap leh peluk pokok tu.bayangkanlah.ape lagi.terus dia tarik gear satu siap willy lagi skali pasai terkejut gila.hahaha.

pagi esoknya dia demam dan meracau2.kata tok bomoh,member ko ni keteguran.kakakakaka!!!

[ Last edited by  gasket at 7-4-2006 03:43 PM ]

Reply #50 NorSabariah's post

sama la.. company aku suka buat..

yang kelakarnya, bomoh india tu siap bagitau aku, kat satu tokong tu, ada ramai makhluk.. semua saiz besar belaka..
aku tanya balik.. apsal camtu.. tau dia jawab apa? dah korang semah darah kat situ, memang le geng tu datang berkumpul situ.. aku bantai gelak je..

sampaikan makhluk-makhluk ni dah pandai.. bila lapar je, diorang pun sengaja sakat 2-3 pekerja.. haaa, dijamin lepas tu ada la company buat 'makan-makan'.. konon supaya kilang tak dikacau..

company aku lak.  contraktor lah yg wat camtu bila dpt concession.  kitrg nye staff yg kena locate kat hutan tu cam biasalah baca yasin kat rumah kongsi.

Kat kg aku ada satu pokok tanjung yang rendang. nama kampung aku pun kampung tanjung rendang diambil sempena pokok tangjung yang rendang tu. Pokok tu besar le.... ada dok tepi sawah. sekarang ni ader lagi. memang seram kalau waktu petang hari kalau lalu kat situ. tapi waktu tengahari, ramai yang lepak bawah tu lepas penat kerjakan sawah bendang tu. aku penah tanam buah kelapa berisi bertih beras dan beberapa menda lain yang disuruh oleh seorang bomoh. nak buag hantu kat umah aku katanya.

pokok tua sebelah skolah rendah st.john kat bukit nanas kl berhantu...dulu haku terkencing askar jepun yg lepak kat situ...mushi mushi..

mengapa pokok menjadi pilihan antu2.....antu2 takleh pijak bumi sebabtu antu pilih tempat tinggi2 yg mempunyai ciri2...rendang, mempunyai bunga yg bau wangi mcm cempaka, rimbun....tetapi tidak pada pokok yg berduri....seperti pokok limau purut....tapi yg cfu pelik sikit aje cfu dapat info....ada antu2 yg menjadikan pokok2 bonzai sebagai port....kisah ini terjadi apabila sebuah keluarga membeli sepasu pokok bonzai lalu diletak di dalam ruang tamu....mulai dari itu keluarga itu sering terdengar macam suara sedang menengis!...mengape ekkk

duri2 tajam kot..sib baik ah pkk bonsai umah ader duri..huhuhu..aku suker nengok luar tgh2 mlm..tenang jer..sib baik x der laks nampak yg x ptt..

yg aku tau ler.... pokok ketapang kat sekolah rendah aku dulu selalu sgt menimbul kan kontrebesi yg paling menakutkan budak2 sekolah.... kat kampung aku pokok jambu (ekceli yg misterinye pondok sebelah pokok tu tp bende2 tu suke lepak kat pokok sebelah tu yg selalu terserempak)... pokok bunga tanjung pun serem gak tapi dikatakan mahluk ALLAH yg baik2 aje kat pokok tu.

Originally posted by cfu at 30-8-2006 06:41 PM
mengapa pokok menjadi pilihan antu2.....antu2 takleh pijak bumi sebabtu antu pilih tempat tinggi2 yg mempunyai ciri2...rendang, mempunyai bunga yg bau wangi mcm cempaka, rimbun....tetapi tidak pada ...

cakap pasai pokok yg cfu citer tu..mmg ada yg bukan rendang or wangi..dn sebagainya..citer nie pernah terjadi pd mak...satu ari tu member mak dtng ajak pigi satu kebun kelapa sawit ..nk abik pokok paku gajah yg selalu sanggut tumpang kt batang kelapa sawit tukan...sblm tu diaorng nie minta izinlah kt tuan punya tanah nie..tp dia ada ckp klu yg sblh sana tu..jng!!!..

sblm nk proses letakkan sabut nk sanggut pokok nie..mak letaklah kt belakang bilik tidur kitaorng...kira belakang rumahlah...lepas jer mghrib..sambil2 layan tv..mak nampak benda tu dok depan pintu bilik tidur kitaorng..kira bilik mengadap dng tv...siap mlm tu mimpi pelik2 kena tindih lg...keesokkan lebam2 satu badan..pigi jumpa mak saudara dia tanyalah.. ada abik apa2 pokok tk...?

rupanya nk jadikan citer..mak dn member  nie..salh faham plk..terabik tempat yg dilarang tu...yerlah deretan kelapa sawit nie..bluur skit..dia ckp tk minta izin kt tuan punya tanah tu..masa nk abik apa2 kt kebun dia..sbnrnya dh minta cuma tersalah jer..patutlah jiran tu dh pesan awal2..
yg kwan mak palk tu ..tkperlah laki dia bomoh....siap berlawan lg....apalg esok terus suruh laki member mak buang....

Tentang persoalan cfu tu.. mugnkin sbb pokok tu bertuan tk pun dia tk suka kalau pokok dia dibuat hiasan dan pameran kot..heheheheh

[ Last edited by  soulha at 1-9-2006 06:17 PM ]

cfu rasa yang soulha nampak dan ditindih2 ialah 'tuan' pokok tersebut.....cuma kalau soulha ada sedikit keberanian dalam takot...letak balik di tempat asal pokok paku gajah yg emak ambik....lepastu dalam keadaan seriau tapi tak ketag.....sebut...cek minta maap tok...lain kali cek tak ambik dah walaupun tok nak bagi free...7 langkah perlahan2 masuk langkah kelapan terus langkah seribu!....maybe dia tak bagitau soulha melalui mimpi suruh pulang balik pokok elephant nailtu....mujog pokok kalu buah yg telah dimakan....soulha nak pulangkan lagu mana?......hi hi hi hi hi