CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Bomoh / Dukun - yang JELIK, yang PELIK, yang SERIK

hmm..pd akulah...klau nk jumpa tukang ubat ni...baik tgk @ dgr cara dia ubatkn org..klau dia minta bukan² wat bukan² baik jgn pergi kat tmpt cam tu...cam ne nk trgkan ekk..hmm..ntaahlah ..tp aku cam dpt rasa tukang ubat tu mmg btol guna quran @ yg bkn..wallah hua'alam...harap korang tak terkena yg bkn islam..takot terpesong akidah..

Tukang tukang ubat yang tak amalkan kaedah rawatan AlQuran kita takut jenis yang merawat menggunakan jin, banyak kita yang tertipu dalam perkara ni. Dia akan hantar jin dia ikut kita balik rumah, tu pasal tak semena mena dengar macam macam bunyi pelik di rumah tengah malam. Lepas jangka panjang kita akan jadi macam maccam gangguan dalam rumah dan keluarga. Bomoh yang jenis merawat pakai lilit kain hitam dikepala atau pakai tengkolok hitam, pakai jubah kuning, ada yang rambut panjang dan ada jugak yang pakai biasa dengan songkok.
Jenis yang menurun guna keris dengan asap kemenyan. Ada yang menilik guna limau dan sintuk, ada yang guna air dalam mangkuk, ada yang letak jarum dlam air. Yang paling bahaya ialah tok tok bomoh makan upah yang guna jin dan khadam untuk menganiaya orang lain.

Rate

1

Originally posted by btho at 16-6-2006 11:08 PM
ader.
skali.
yg ini lawak punyer.
nak kata tok bomoh, tak ruper sorang tok pun.
nak kata bukan, pun tak jugak.
dier muda lagi, kata emaknyer dier dapat mimpi.
cara dier membomohkan orang, die ...

wooow btho... mesti seronok nengok.. hehehe :lol

kalau tukang urut probably different. sbbnya kat kpg eva ramai makcik2 yg jd tukang urut dan turunkan ilmu herba. this one is good sbb selalu bagi petua2 kesihatan tp kengkadang disalahertikan oleh sebahagian pihak

my neighbour sendiri yg berumur dlm lingkungan 20s ( time nie i was dlm 19/20 y.o) ngamok kat suami dia yg nak pergi jumpa makcik tukang urut. alasan dia kalau makcik tu picit2 badan dia nanti laki dia syiok kat makcik tu. sian makcik tu, umur pon dah nak dekat 60s tapi ada jugak org jeles kat dia :lol

Originally posted by kupia at 17-6-2006 09:25 PM
Tukang tukang ubat yang tak amalkan kaedah rawatan AlQuran kita takut jenis yang merawat menggunakan jin, banyak kita yang tertipu dalam perkara ni. Dia akan hantar jin dia ikut kita balik rumah, t ...

:setuju:
hmm..btollah ape yg ko kata tu...aku dgr pon camgitu gak...aku nk terangkn tak tau...huhh..aku tak pernah jumpa...takot ooo...

Originally posted by kupia at 17-6-2006 09:25 PM
Tukang tukang ubat yang tak amalkan kaedah rawatan AlQuran kita takut jenis yang merawat menggunakan jin, banyak kita yang tertipu dalam perkara ni. Dia akan hantar jin dia ikut kita balik rumah, t ...

Depa2 ni mempergunakan ayat Al-Quran untuk mengaburi mata pesakit. So pesakit akan percaya akan kaedah perubatan yang mereka amalkan ada lah berlandaskan ayat Al-Quran sedangkan kaedah yang di guna pakai oleh Pengamal2 Perubtaan Tradisional ni adalah  sebaliknya.

Rate

1

Follow Us
susah nak cari yg benar-benar " bersih" cos ader yg nampak ajeer bersih tapi taknye...
pasal kemenyan nie..kalau jin islam suka kemenyan putih..dan bukan islam kemenyan hitam..ader namanya..tapi tak ingat.. nie dari kwn ceritalah...
ader gak ustaz2 pkai jin/khadam.. pepun terpulang pada si pesakit...dia yg memilih....
rasanya kalo berminat..pasal nie boleh seacrh kat..web nie..
http://harmonisers.net/forum so bnyklah maklumat psal benda2 mcm nie baik dri yg baik atau tdak..

ok aku citer naa....anak tok moh. heheheh

sebenornya bukan tok moh. lebih kpd tukang urut je.  tp kengkadang tu ada jugak yg dtg sbb kena histeria (aku tak pernah berkesempatan nengok) & mcm2 lagi.  kira versatile lah.  penah sekali ada sorg tu dia kawin ngan org tua, anak tiri dia tak suka kat dia, dia mintak tangkal kat bpk aku soh buat something kat family tu. adeh aku dgr ngamok aku kat org tu. aku sound kalo rasa kena aniaya doa je lah pd allah.  kan senang. nak soh bpk aku subahat pulak.  tu lah sekali aku sound org. rasanya lepas tu x dtg lagi.  bpk aku selalunya kalo org ada masalah dia bagi advise dulu pastu baru dia ubatkan.

bpk aku jawa, dia belajar lah. bukan menurun, bertapa watsoever.  tok guru dia ajar jd dia kena ikut.  tp byk yg dia tak ikut sejak balik dari haji.  cuma mcm 'putus ubat' tu dia akan mintak duit yg hujungnya mesti 5 sen.  i dont why tak penah tanya. pastu asam jawa (org jawa lah katakan), garam, paku buah keras.  duit tu dia kumpul & sedekah kat masjid.  upah tak penah mintak baper org nak bagi dia ameklah.

and of course guna ayat quran. sometimes dia akan berikan pd org utk dibaca. kemenyan ada gak pakai tapi dia tak bakar sbb dia pun tau sebabnya.

korg tau tak yg tangkal yg dipakai kat bayi. bpk aku buat jugak pakai kain &benang kaler kuning.  on request je ni.  tp lately dah tak nmpk lagi dia buat. mungkin yg tu pun dah stop jugak.

ok lah tu je lah kot panjang dah ni.

Tak susah nak kenal yang rawatan Islam yang guna ayat Quran.  Contoh perawat tak mintak bawak barang yang bukan-bukan selalunya air sahaja, dia akan merawat dengan ikhlas dan tak mintak bayaran, kita kenalah bagi sikit duit minyak duit bil api dia. Dia akan baca ayat Quran dengan jelas dan boleh didengar dan akan bagi tau apa ayat ayat yang dibaca, ayat ayat yang kena amal lepas solat dari surah apa ayat berapa.  Jangan sikit pun ragu ragu jin hanya boleh ditewaskan dengan ayat ayat Quran.  Semua ayat ayat yang ada menyebut "azab seksa neraka" dan "syaitan" boleh menyakit dan membakar jin walau pun dia tak tau apa makna ayat ayat tu. Selain dari rawatan Islam yang dah established tu ada banyak lagi ustaz-ustaz yang buat rawatan cara freelance, kena tanya siapa yang tau.

Dookiezz This user has been deleted
Cakap tentang bomoh neh... member saya ada sorang kena kencheng dgn Raja Bomoh Dato Mahaguru Ibrahim Zin .. melayang dekat 4 ribu lebeh duit mamat tu.. tapi tak baik gak dan Mahaguru tu siap buat statement yang bercanggah dengan kejadian sebenar serta mencabar soalan yang kita beri .. kesian.. kene kencheng...

Saya lebih prefer rawatan secara Islam.. dan pernah berubat dgn Haji Uzip dari Kuala Terengganu. Alhamdulillah.. mmg berkat.. pulih seperti sedia ada..

Originally posted by anonymous at 19-6-2006 11:03 AM
susah nak cari yg benar-benar " bersih" cos ader yg nampak ajeer bersih tapi taknye...
pasal kemenyan nie..kalau jin islam suka kemenyan putih..dan bukan islam kemenyan hitam..ader nama ...

yeap you are right. abg2 kat sini bg tips bebagus..
sapa la agaknya anonymous nie eiks? :hmm:

Originally posted by btho at 16-6-2006 11:08 PM
ader.
skali.
yg ini lawak punyer.
nak kata tok bomoh, tak ruper sorang tok pun.
nak kata bukan, pun tak jugak.
dier muda lagi, kata emaknyer dier dapat mimpi.
cara dier membomohkan orang, die ...

Btho, tergelak aku dibuatnya depan PC nie baca statement kau tue. Aku rasa mungkin dia nak jadi pelakon tapi hajatnya tak sampai tue yang jadi tok bomoh tue.

membiarkan jin masuk dlm bdn maka jadi la rimau la,panglima hitam la..sunan kalijaga laa.pas tu kan bomoh tu tanya kita lak apa yg dia cakap tadi atau apa yg dia buat tadi..ish ish ish...bayang kan kalau masa tu dia mati ..kemana perginya?

Originally posted by Mimpi at 17-6-2006 02:11 PM

kah kah kah memang klakar ko citer aku dah bayangkan
klakar ya amat. tok janggut pakai tudung..

Originally posted by eva at 18-6-2006 02:35 AM

wooow btho... mesti seronok nengok.. hehehe :lol

Originally posted by mac_su at 20-6-2006 01:19 PM

Btho, tergelak aku dibuatnya depan PC nie baca statement kau tue. Aku rasa mungkin dia nak jadi pelakon tapi hajatnya tak sampai tue yang jadi tok bomoh tue.

mmg seronok.
jadi hang tuah, dok keriau bertanya mana keris femes dier tu.
sibuklah pak sedara dier menjawab.
kalo jadi siti zubaidah, org lelaki kena duduk jauh2x.
dier malu dikelilingi lelaki bukan muhrim.
siti zubaidah tak ubat org lelaki - kes malu dan seganlah ni.
tok bomoh ni berubat camgini..., let say kalo datok hang tuah tak bole ubat, dier panggil geng dier yg lain.
so..., dier menurun jadi org lain pulak.
tapi ada gak kes yang bertukar secara tiba-tiba.
mcm kes yg aku criter aritu lah, dr siti zubaidah, tetiber tukar jadi tok janggut.
kelam kabut pak sedara dier nak relakskan perasaan tok janggut yg dah havoc tu....lol
kalo tidak, berterabur kitorg lari lintang pukang!!!
camgitulah seingat aku.

kami waktu tu hanya lihat cara dier mengubat org tanpa aper2x rasa.
just tgk gitu sbb dier ni mcm 'istimewa' sket.
mungkin sbb tu, senang dier terpilih melalui mimpi.
itu kata mak dier laaaa.

anyway, itu criter lama.
ntah apa kabor tok bomoh tu skrg.

sapa la agaknya anonymous nie eiks? :hmm: [/quote]

hanya seorang 'insan' yg tiada memiliki diri ini.....(",)...

tue semua menurun pakai brother 'jon'.... cos bukan bertambah pulih... kang siap ditambah-tambahkan lg ader lah...

ada pakcik jauh aku pun pernah kena tipu dengan bomoh..bomoh tu pesan malam kang pakcik aku akan mimpi begini, begini dan begini..memang betul pun pakcik aku mimpi seperti yg bomoh tu katakan..tapi setelah pengeras dibayar, penyakit mak dia tak jugak sembuh..last2, pakcik aku tu  bawak kawan2 dia dan "sembuhkan" bomoh tu..orang tengah sakit, bomoh tu boleh nak buat aniaya kat orang lagi..

jin memang boleh masuk dalam mimpi manusia? kalau masuk dalam badan manusia tu aku tahu le..

Originally posted by btho at 20-6-2006 06:21 PM

mmg seronok.
jadi hang tuah, dok keriau bertanya mana keris femes dier tu.
sibuklah pak sedara dier menjawab.
kalo jadi siti zubaidah, org lelaki kena duduk jauh2x.
dier malu dikeli ...

hahaha... gerun gak sebenarnya kalau tengok benda tu ngamok.
silap2 kita yg innocent kena tempelak :lol

Originally posted by anonymous at 21-6-2006 11:52 AM
sapa la agaknya anonymous nie eiks? :hmm:

hanya seorang 'insan' yg tiada memiliki diri ini.....(",)...

karang check kat sana.. mesti geng2 kat thread bomoh gak nie :bgrin:

Menurun ada kaitan jin

SOALAN: Loket emas pertunangan saya hilang bersama barang berharga yang lain termasuk telefon bimbit. Puas saya berikhtiar, tetapi tidak berhasil, lalu saya pergi menemui seorang perempuan tua yang menilik dalam keadaan menurun.

Beliau memberitahu, barang-barang saya itu telah tidak ada, kerana kecurian itu berlaku melebihi tujuh hari. Ketika ditanya siapa yang mengambilnya, ia memberitahu gambaran orang yang terlibat, susuk badan, umur dan tempat tinggal tidak jauh dari tempat saya tinggal. Orang ini memang disyaki melakukan perbuatan ini.

Persoalan saya ialah bagaimana orang yang berada dalam keadaan menurun boleh memberitahu siapa yang mencuri barang emas tadi. Adakah apa yang saya lakukan itu salah. saya tidak ada ikhtiar lain.

Rate

1