CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puterikhaleeda

Bunyi Guli dan Kaitannya Dengan Supernatural

cfu dah kata....perkarani adalah misteri....nak terjadi tak kira rumah milik sape...rumah gomenka rumah senirika selalu rumah yg dah lama dibina dan meninggalkan mcm2 cerita....dont worry.....perkara ini hanya sound aje dan ianya hanya boleh dilihat oleh bayi2  aje.....

Wei umah aku pun ader la...takut nya...aku tak macam dgr bunyik guli tp dgr cam bunyi bola golf melantun...selalu aku dgr ngan bunyik benda diseret sekalik...dah la umah sebelah tu kosong dah lama, kak sebelah umah aku plak siap argue ngan aku ngemas bilik memalam...mana ader seh...aku plak ingat dia  yg mengemas malam2 buta dan anak dia tuh ske sangat lantun bola golf tak kira masa...tapi rupa2nya kami experience menda yang hampir sama...adakah ini... :geram::geram: dah la aku selalu stay up memalam..tulun arr chek ye..kesahihan menda ni...aku puzzle gila ni...tp kan dulu ader dgr gak kat kawasan umah aku ni ada toyol..tatau la ader kena mengena ngan menda2 nih ke dak...:hmm::hmm:

Originally posted by cfu at 8-8-2006 04:01 PM
yg disoaltu pakar elektrik,pakar bunyi ,pakar wayering, atau pakar simen?.....wayer duduk dlm dinding simen mampat mana leh bergerak2...kalau perkarani berlaku dah lama berlaku litar pintas....meng ...

pakar macam-macam... pakar elektrik dalam simen... :ah:

Originally posted by cfu at 8-8-2006 10:58 AM
RUMAH YG PUTERI DUDUK SEKARANG RUMAH SAPA? ADAKAH SAPA BIASA OFFER NAK BELI RUMAH TERSEBUT? ATAU ADA SAPA2 YG CUBA TUNTUT HAK....MAKSUD CFU RETA PUSAKA?

umah sendiri. baru beli. dah duduk 3 -4 years dah. so far tak laa menunjukkan muka. cume letih anak asik tanya.. puteri kata org sebelah main guli. lar ni dia dah besa tumpang kete org sebelah.. takut laa dia tanya anak org sebelah eheheh kalau anak org sebelah ni kata tak. huh.. jenuh laa nak menjawab.

agak2 universal tak bunyi ni ye? kot kalau ada dengar bunyi ni kat ovc jugak

puteri tanyalah kat anak jirantu utk menyingkap segala kemusykilan.....cfu dpt agak jawapannya tidak mainpun guli sbb...jiran puteri melarang anaknya bermain guli takut tertelan.....jadi anak sapooo tu ha?????

Follow Us
Originally posted by cfu at 9-8-2006 01:06 PM
puteri tanyalah kat anak jirantu utk menyingkap segala kemusykilan.....cfu dpt agak jawapannya tidak mainpun guli sbb...jiran puteri melarang anaknya bermain guli takut tertelan.....jadi anak sapoo ...

Siapa lagi kalau bukan anak-anak jin.
Tapi anak jin main guli ni tak kacau orang.
setakat jin umur 60 tahun tu gulungan masih dikira anak-anak lagi, sama seperti manusia 3 tahun jer...
pendek kata guli ni adalah permainan anak-anak jin serata dunia.. adakah dia bermusim?.. ya la biasanya permainan anak-anak ni bermusim... macam musim main layang-layang, musim main gasing, musim main tembak-tembak...

teknik pembinaan kondo/apartment mana ada pakai ball bearing.  siapa yang ajar?  bangunan tinggi mencakar langit maybe ada untuk compensate tiupan angin.  entah-entah siap dengan rubber base lagi.  tapi setakat 20 tingkat tu tak payah lah.  walau apa pun kedudukannya ialah di basement.  bawah tanah.

wiring dalam simen tu menunjukkan workmanship yang salah.  wiring elektrik disalurkan dalam conduit.  conduit ni pula diletakkan dalam ikatan batu bata.  biasanya depa tebuk batu bata tu sikit nak letak conduit ni.  lepas tu baru taruh plaster.  orang biasa panggil simen.

kedua-dua perkara di atas tidak akan mengeluarkan bunyi guli yang korang cerita kat sini.

walau apa pun, aku tinggal kat flat 5 tingkat di tingkat 2.  dah bertahun.  tak ada apa-apa bunyi pun.  cuma sekali je aku tengah lepak sorang-sorang kat living room baca buku dalam pukul 1 pagi.  aku terdengar bunyi sliding door balkoni digegar mcam ada orang tak puas hati nak masuk.  aku tak nampak apa sbb terlindung dek langsir.  jadi bunyi cermin bergegar tu belakang langsir la lebih kurang.  sekejap bergegar sekejap senyap.  aku buat donno je ingatkan ada 'benda' nak main dengan aku.

betul kata paler....jin boleh merupai manusia..golongan yg paling digemari kanak2 dan yg kedua pompuan hak come lote....guli adalah pilihan utama kerana setiap tawon diadakan pertandingan bunyi guli yg mendapat menakut @ menyeramkan manusia paling ramai diperingkat antarajin mcm world cup....sbbtu diowang tak main layang2 gasing atau tembak2...yg korang dok dengortu kira mcm diowang dok bertanding dgn diadili oleh jurijin...

ya betul! kawan aku penah tanya kepada seseorang yg pakar pasal bunyi guli ni. mmg jawapannya anak2 jin yg main guli2 tu. ignore aje lah bunyi tu.... mmg dah common antara kekita semua.

dah tau takpa

Punyalah byk jenis mainan, guli jugak yg anak2 jin ni pilih ekk..

Ehh..curous aku, kat negara jin tu ada ke jual guli? Dari mana derang blaja main guli? Camne rupa guli derang? Sama ke cam guli kat alam kita? Siap ada tournament guli ke kat sana?:hmm:

Seb baik dia main guli, kalo dia main batu lesung & anak lesung , mau bocor siling umah hari2 kena tumbuk ala ala ketuk buat sambal belacan ..

[ Last edited by  Syndora at 9-8-2006 05:19 PM ]

syukurlah nampaknya syn dah ada sedikit konpiden dan keberanian dlm menghadapi kejadian2 misteri sebelum ini......diaorgpun mcm manusia kalu kita brani diaorg takut (tapi tak brani nak ngusik diaorng)...kalu kita takut diaorng syok ngusik kita......TAPI syn ni brani dan nak ngusik diaorg dgn soalan2 yg tak pernah keluar dlm peperiksaan UPSR,PMR,SPM dan PTK....yg penting syn dah konpiden n berani

bagi aku mungkin kerana malam tu hening... sebab aku duk umah kerajaan gak... kekadang lewat malam tu dgr org berjalan kat depan umah.. tapi.. org nya x nampak.... sampai lah satu malam tu... aku cuba gak tunggu.. dan aku dgr lagi... pastu aku terus bukak pintu dan kuar... x de org.. tapi bila tengok tingkat bawah.. aku nampak org baru balik kerja... kira walaupun dia jalan slow.. tapi gelombang getaran tu naik sampai ke tkt atas... sebab tu kekadang kita dengar je bunyi tu cam dekat je ngn kita.. walhal bunyi tu jauh gak.. tp kerana malam kan senyap sunyi.. wallahuallam..

Originally posted by cfu at 9-8-2006 03:26 PM
betul kata paler....jin boleh merupai manusia..golongan yg paling digemari kanak2 dan yg kedua pompuan hak come lote....guli adalah pilihan utama kerana setiap tawon diadakan pertandingan bunyi gul ...

iskk ye ke?? cam tak caya lak depa pun ada world cup bab bunyi guli nih...  
mungkin betuk jin sbb  bulan posa pun ada jugak..pastu kalau bincang nak buat kenduri kat umah.. waa makin ligat dia berbunyi...

airspeeder This user has been deleted
Originally posted by silmarwene at 9-8-2006 04:33 PM
ya betul! kawan aku penah tanya kepada seseorang yg pakar pasal bunyi guli ni. mmg jawapannya anak2 jin yg main guli2 tu. ignore aje lah bunyi tu.... mmg dah common antara kekita semua.

ok la.. bunyi guli tu maybe anak jin main guli..
tapi mcm mana plak dgn bunyi alih2 perabot tu ek?..
ni mmg aku penah alami kat rumah lama.. mmg kuat bunyi dia..
member aku pun selalu dengar kat opis dia skrg..

dah survey asal usul perabot tu misalnya bahan seperti kayu yg digunakan...adakah perabot antik?

ada sekali tu... terdengar lagi bunyi guli ... dalam bilik........ perlahan saja..... tetapi........ betul2 dekat cuping telinga........  : aku :nyorok: tak jadi pegi toilet .... ...... :pray:

Originally posted by airspeeder at 10-8-2006 12:35 PM

ok la.. bunyi guli tu maybe anak jin main guli..
tapi mcm mana plak dgn bunyi alih2 perabot tu ek?..
ni mmg aku penah alami kat rumah lama.. mmg kuat bunyi dia..
member aku pun selalu deng ...

rumah aku pun ada degar gak alih perabut tu.. kekadang lepas kul 12 malam.... tengah hari pun adaa.....
agaknya jin alih perabut kot... :