CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeangrey

GROSS SALARY PER MONTH

Originally posted by pensel at 17-8-2007 09:05 PM
erm pensel stuju kalu krja makan gaji kalu nk lebih mm kna cari krja yg buat sales..atau yan ada comm...
pensel dulu pon setahun yg lepas asal dapat gaji jer mesti xsampai tgh bulan mesti dah ke ...

yup. tapi ramai org kita yg takut nak masuk marketing/sales line. i rasa the perception is cam jual brg2. mmg ada yg jual hardwares. but there are so many kinds of products. it can be services, ideas, etc.

my workplace now, malays only 7 out of abt 40, and investment products and support staff 90% bangsa lain jugak. bila meeting, kadang2 i je yg bangsa melayu kat situ. lunch ke hapa ke. but i langsung tak rasa out of place. sebab i tau, i hv every right to be there and my revenue will prove it. mmg not easy, but u hv to be passionate with what u do. u must believe in ur products.

so ladies, dont be intimidated by the word sales or marketing. esp fresh grads, u can take the risks bcoz ur still young.

syukur alhamdulillah.....
kalau ada rezeki lebih tu rasa bersyukur gak lagi sebab dapat rasa nikmatNya

$ 750 aje

padanlah.. alhamdulillah

saya pun dah keje 4 tahun tapi gaji masih tak sampai 2k. padahal ade degree & kerja tahap eksekutif. tapi coz kerja company swasta kecik. kalo ikut mmg tak cukup, tapi kuatkan gak wat part time job. Try mintak kerja gomen asyik tak dapat je. anyway kalo ade yg nak make up, leh PM saya. hehehe....

setakat ni bersyukur dgn apa yg ada....

Follow Us
nak gaji besar, kena berani accept challenges. jgn bila assignments susah je, mula mengelak. boss suh stay back, tarik muka. asyik mc memanjang. bila meeting, tak pernah voice out ideas. wat kerja, mcm lepas batuk di tangga. kalu cam ni...skill kipas-mengipas kena la  bagus kalu nak naik gaji!

tips:
1. make ur presence known to the upper mgt
2. always voice out ur ideas in meetings
3. volunteer to do assignments, esp those yg org lain tak mau
4. complete ur work before u go back, or complete ur work on time
5. always present a quality piece of work, not a sub-standard one
6. when u present a problem to ur boss, always come up with a solution to it
7. dont be timid, be outspoken
8. participate in co's functions
9. be friendly with people that matters, yg support staff (eg despatch, secretaries, clerks, operation people) pun u kena be friendly jugak so u can ask for favors...it makes a LOT of difference
10. must know what u want and how to get it...PENTING!

good luck ladies!

ku ada sorang kawan, now gaji dia 5K...engineer.bebaru nih dia dapat offer 10K dari satu co(kira competitor co. dia now)...tapi disebabkan prinsip dia & hubby dia pulak x nak wifey salary more than him..kawan aku nih tolak offer tuh ...lagipun office co tuh kat senawang..jauh bagi dia nak ulang alik dr kl nih....bila kudengar, iskk sayangnya tapi ku respect her decision anyway!

Reply #146 wjv2212's post

gaji sy lak nak dkt 7k++/bln.. tapi dah nak benti kj dah....

aku ni... baru 2 bulan ni rasa lega skit.. coz hubby dah dapat kej ebalik.. setelah setahun lebih aku hadapinya seorang diri.. bukan dia tak bertanggung jawab.. msalahnya.. nak dpt keje tu punyalah susah.. anyway.. syukur.. walaupun sblm nigaji aku x sampai 2k but aku cuba cukup2kan juga.. mana yg kene ikat perut.. kene lah juga.. shopping moping kene pejam mata.. duk umah.. makan pun masak je.. .. but dah2 bulan ni pun aku cuba kekalkan spt sblm ni.. tp x lah sampai ikat perut.. lepas naik gaji dpt la.. 2k++ ..tu pun masih 60% under aku.. syukur lahh

rasa macam banyak sikit  dari kengkawan yang senagkatan dan bersesuaian dengan pengalaman dan kelulusan , tapi bila fikirkan workload yang tersangat-sangat banya tu rasa macam tak berbaloi aje...

tak kisah sangat gaji ... sebab suami boleh tanggung

sedih la...kekwn...normal ke...ni...hubby segala benda sumer nk syer beli brg daput pn bahagi 2...susu pamper sumer bahagi 2....kadang2 rasa sedih la....nk li brg2 kite sendiri kain baju sumer pakai duit sendiri...hubby xsponser pn ....sbb sy bkerja ada gaji hubby cam ni....sedih la....

hmmm... yg termasuk dlm list gaji <1500 tu mcm tk cukup je especially yg tinggal kt bdr besar mcm kl nih   .... tk dpt nk bygkan dgn gaji byk tu... dah la harga brg naik lebih laju dr gaji naik

tak pernah pempertikaikan gaji yg dapat..
dah rezki banyak itu..

Salam... saja nak mencelah.  I nak bagi my perspective as a homemaker.

Jadi homemaker ni sebeno nye banyak cabaran nye.  

Walaupon tak nampak di mata yang nyata, tapi as for me, I always have this internal conflict.
Sometimes teringin nak keje balik, tapi kesian anak2.  
At the same time, rasa malu when every month hubby bagi allowance, even though he usually credit my account instead of
bagi cash (maybe to save me from such embarassment)
Pastu allowance pulak tak cukup2 ... coz I have so much time to go window shopping which end up with me buying
junks - pastu rasa guilty la dgn hubby. Hubby keje macam nak rak, wife dok sibok perabih

However, me and hubby are the prudent type - always ingat yg burok2 jer.. anak kena kidnap la, anak accident la..

After weighing all these, I have decided that I cannot bear to take the risks of being faced with such untoward incidents.
So for now, I will continue to be a paid penganggur - with dilemma

ermm..kat sini saya nak jawab pertanyaan forumer yang tanya macam mana blh dapat gaji 5k++. Alhamdulillah saya bersyukur dgn aper yang saya dapat skrg nie..betul2 bersyukur dgn rezeki yang allah berikan pada saya.Walaupun umur belum cecah 25 alhamdulilah saya dah dapat that figure. Kat sini saya nak share skit macam mana saya blh capai tahap macam nie terutama skali untuk yang baru grade. Lepas abis grade saya dah set kan minda saya, saya nak get more knowledge and skill. Saya kena carik saya nyer keistimewaan berbanding dgn graduate yang lain tetambah plak bidang yang saya amik nie banyak di monopoli oleh kaum lelaki.Alhamdulillah dalam saya tgh buat industrial training saya dapat job offer daripada kompeni tu.Tapi disebalik kegembiraan dapat keje terselit kesedihan. Sallary yang dier orang offer hanya RM800 termasuk OT. Dan pada masa yang sama saya dapat offer from one of big IT company at putrajaya dan gajinya tentulah standard degree rate 1k ++. Tapi bila dipikirkan saya tak nak duduk2 rileks lagi.Selagi ader kudrat lebih baik saya bersusah-susah dulu. Saya dengan nekad nyer saya terima offer dari kompeni yang bagi gaji less than 1k. Ermm..kalau di pikirkan mmg nie kerja giler tapi that's the way. Dalam masa 6 bulan saya mmg pulun habis-habisan kerja kat situ. Get whatever skill yang ader kat situ. Masa tu saya tak kesah walaupun terpaksa korbankan waktu tido dan makan as long as i can archive my target. Dan pada masa yang sama kawan2 waktu tu semua dah start pakai kereta dan biler jumpa pasti ader suara2 sumbang. Saya jadikan semua tu as a chalenge. After 1 year saya cabut pergi medium kompeni. Then belum pun sampai setahun saya kat sana, saya dapat offer from one of international IT company yang ader kat Malaysia. Kat sini saya try brush up my english and try to learn the way how they work. And now alhamdulillah after 1 year put my hard here, i got one offer from oil and gas company. Alhamdulillah,akhirnya aper yang saya usahakan selama nie semakin membuahkan hasil. Before end up, saya harap pengalaman yang saya kongsi nie blh di jadikan sebagai panduan utk fresh graduate. Dimana ader usaha insyaallah pasti ader hasilnya. Yang penting yakin dengan kebolehan diri sendiri. Semua orang ader rezeki masing2 bezanya cepat atau lambat utk mendapatnya.

Wassalam.

[ Last edited by  rasengan at 4-10-2007 05:18 AM ]

keply This user has been deleted
Originally posted by DARSITA at 12-8-2006 07:06 AM
Eden tak boleh undi sebab, kalau duit gaji eden ditukar kpd Ringgit Malaysia --- tuan thread kena letak 10K ++

Setakat ni cukuplah utk perbelanjaan & menyimpan sikit utk hari tua -- tapi e ...

NAPA PANNTAT EDEN TERLEBIH KEMMMBUNG.
EDEN BAGI MAT SALLEH URUT PANNTAT EDEN KE ?

Originally posted by len_za at 20-9-2007 09:16 AM
sedih la...kekwn...normal ke...ni...hubby segala benda sumer nk syer beli brg daput pn bahagi 2...susu pamper sumer bahagi 2....kadang2 rasa sedih la....nk li brg2 kite sendiri kain baju sumer pa ...

i pun beli brg2 for myself, i kena byr sendiri. cuma once a year, bila raya i leh pow dia baju raya. but mende2 lain dia tanggung la 100%...umah, anak2, belanja daily. even my contraceptive pills pun dia kena bayar! kan dia gak yg nak senang...heheheh!

but if u dont want a man yg expect u to tong tong serba serbi...from the beginning kena train dorang. if u dah bagi can...susah la. and b4 kawin dah kena perati, dia ni penanggung or expect u menanggung sama. dari situ, kita leh bygkan apa jadik lepas kawin nnti. cinta buta kadang2 menyeksakan kita jugak di kemudian hari.

Originally posted by zku1 at 3-10-2007 06:49 PM
Salam... saja nak mencelah.  I nak bagi my perspective as a homemaker.

Jadi homemaker ni sebeno nye banyak cabaran nye.  

Walaupon tak nampak di mata yang nyata, tapi as for me, I always ha ...

tak pe...u look at the allowance as ur wage for being a homemaker...susah tau jadik homemaker. i mmg surrender kalau dibagi option to be a full-time homemaker! and apa nak malu...hb yg bagi duit, bukan mintak kat org lain. jgn malu2..nnti once dia tak bagi...nak suh dia start bagi, payah  tau. and biar dia habiskan on u, dari habiskan on other women. and whatever u dpt...always put aside for rainy days...mmg byk cabaran when ur 100% financially dependant on somebody else. dia cinta kita today, kalau esok dia nak kita share dia dgn org lain camana? kalau boleh accept ok la..yg tak boleh accept? so always simpan for ur own rainy days!